دانلود کتاب گوسفندی که گرگ شد


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب گوسفندی که گرگ شد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب گوسفندی که گرگ شد

کتاب گوسفندی که گرگ شد مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه و طنز عزیز نسین نویسنده و طنزپرداز ترکیه‌ای محسوب می‌شود. عزیز نسین در دوازده داستان جذاب و دلنشین به مسائل مختلفی می‌پردازد و بسیاری از مسائل اجتماعی را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد.

مجموعه داستان جذاب و خواندنی گوسفندی که گرگ شد دربرگیرنده‌ی تعدادی از داستان‌های جذاب عزیز نسین (Aziz Nesin) است که با حکایاتی متفاوت و تمثیلی تلاش می‌کند تا مشکلات اقتصادی، اجتماعی و... را به نقد بکشاند. داستان‌های عزیز نسین به رغم اینکه برای مردم ترکیه و مشکلات آن‌ها نوشته شده اما برای بسیاری از جوامع قابل درک است و به همین دلیل به عنوان نویسنده و طنزپردازی جهانی شناخته می‌شود.

عزیز نسین را بیشتر بشناسیم:

مَحمَت نُصرَت که با نام هنری عزیز نسین در سراسر دنیا شناخته می‌شود در زمان حیات خود به عنوان نویسنده، مترجم و طنزنویس اهل ترکیه فعالیت داشت. نسین در بسیاری از نوشته‌های خود به نقد مشکلات سیاسی و اجتماعی پرداخت. آثار این نویسنده‌ی بزرگ تاکنون به بیش از ۳۰ زبان مختلف ترجمه شده‌اند. از میان آثار این عزیز نسین می‌توان به مواردی مانند مگه تو مملکت شما خر نیس، دیوانه‌ای بالای بام، محمود و نگار، پخمه، دختر شایسته‌ی شهرمون و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب گوسفندی که گرگ شد می‌خوانیم:

یکی بود، یکی نبود. در یک سرزمین دورافتاده وضع عجیب و غریبی حکم‌فرما بود! چیزی را که یکی کم داشت دیگری آن‌قدر زیاد داشت که نمی‌تونست تحمل بکنه. کسی که شکمش سیر بود چشمش گرسنه بود و آن که چشمش سر بود از گرسنگی می‌نالید!

کارها حساب و کتاب نداشت. هر کس زورش به دیگری می‌رسید با کمال بی‌انصافی پدرش را در می‌آورد! وجدان و اخلاق و دین و ایمان، جزء افسانه‌ها شده بود و تمام هم و غم و کوشش مردم این بود که چطور سر دیگران را کلاه بگذارند و جیب آن‌ها را خالی کنند!

مردم این سرزمین هر سال خودشان را وزن می‌کردند؛ هر کس سنگین‌تر بود حاکم و سلطان آن سرزمین می‌شد. به همین جهت تمام مردم آن جا از زن و مرد و پیر و جوان و کوچک و بزرگ، صبح تا شب دهانشان می‌جنبید و غذاهای مقوی می‌خوردند و شربت‌های ویتامین‌دار می‌آشامیدند تا بیشتر چاق و سنگین بشوند و بتوانند به مقام و منصب شاهی برسند!

توی این‌همه جمعیت داوطلب پادشاهی یک نفر که از همه لاغرتر و مردنی‌تر بود بیشتر از سایرین فعالیت می‌کرد و غذا می‌خورد تا چاق بشود. می‌گفت:

«اگر من سلطان بشوم کاری می‌کنم که تمام مردم این سرزمین راضی و خوشحال بشوند.

اما کوشش او بی‌نتیجه بود. هر کاری می‌کرد و هر قدر غذا می‌خورد به جای اینکه چاق‌تر بشود لاغرتر می‌شد!

یک شب که در کلبه خودش نشسته بود، ضمن خوردن غذا برای چاق شدن و رسیدن به مقام سلطنت نقشه می‌کشید، ولی فکرش به جایی نمی‌رسید. با خودش می‌گفت:

«خدایا چکار کنم به سلطنت برسم؟»

 ۱۲۰ صفحه، ۵۷۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-451-686-0 

چاپ ۱۳۹۹: ۲۲۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۵۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

چند برگ از زندگی نویسنده
چند برگ هم از زندگی مترجم
گوسفندی که گرگ شد
هر دری یک جور باز میشه
همش تقصیر خود ماس
قدم نورسیده مبارک!
بزرگ‌ترین سلطان جهان و ساس!
مسابقه‌ی حیوانات
چرا مملکت پر از دیونه‌اس؟!
نامه‌ی عوضی!
آقا پسر!!
کارهای بدون سرمایه!
بچه عقده‌ای میشه!
آن جور که می‌گویید نیست!
خنده؛ علل و تأثیر آن در جامعه

راهنمای دانلود کتاب گوسفندی که گرگ شد

برای دانلود کتاب گوسفندی که گرگ شد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  گوسفندی که گرگ شد

نظرات کتاب گوسفندی که گرگ شد

امیر حسین
۱۳۹۹/۶/۲۶
مشکلات اجتماعی رو با یه زبان شیرین و طنز و بسیار کوتاه و دقیق بیان کرده.
به کسانی که طنز اجتماعی دوست دارن خوندنش و پیشنهاد میکنم.
ولی ترجمه جا داشت که بیشتر روش کار بشه
میشد روان تر ترجمه کرد. مخصوصا اینکه چند خط با زبان ساده و عامیانه ترجمه شده بود پشت سرش چند خط دیگه کاملا رسمی و کتابی بود و این گاهی تو ذوق می‌زد.
maryam hamtaei
۱۳۹۹/۵/۱۸
واقعا عالی بود و لذت بردم هر داستان رو که میخوندم قشنگ و آموزنده بود کاش داستاناش رو همه‌ی مردم ما میخوندن انقدر خوب بود که وقتی داستان اول رو خوندم دیگه بدون وقفه تا اخرین داستان پیش رفتم 😍😍
The Black Sheep .
۱۳۹۹/۵/۲۰
شیوه‌ی طنزش فوق العاده بود، داستان‌های کوتاه بسیار آموزنده بودند، آقای رضا همراه هم کار رو بسیار عالی ترجمه کردند.
ممنونم از کتابراه که این کتاب رو برای این مدت به صورت رایگان قرار دادند.
مشاهد همه نظرات (۲۲)