معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی ببخش و بگیر

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی ببخش و بگیر
قیمت:
۴۸۰۰ تومان - 0.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی ببخش و بگیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی ببخش و بگیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی ببخش و بگیر

کتاب صوتی ببخش و بگیر (میکروکتاب) نوشته‌ی آدام گرانت از عناوین پروفروش نیویورک تایمز و آمازون، به شما می‌گوید که کمک کردن به دیگران چگونه در رسیدن به موفقیت‌تان تأثیر ویژه‌ای می‌گذارد.

در نسل‌های گذشته معیارهای موفقیت در کسب و کار عواملی هم‌چون اشتیاق، کار سخت، استعداد و شانس بود. اما آدام گرانت (Adam M Grant) در میکروکتاب صوتی ببخش و بگیر (Give and Take: A Revolutionary Approach to Success) به شما نشان می‌دهد که امروزه، موفقیت بیشتر به چگونگی ارتباط با دیگران بستگی دارد. اغلب مردم علاقه دارند که در محل کار، هم‌چون یکی از این سه سبک اصلی؛ گیرندگان، حسابگران و بخشندگان عمل نمایند.

گیرندگان اشخاصی هستند که می‌کوشند از هر معامله در حد امکان سود بیشتری به دست بیاورند. حسابگران آن دسته از اشخاصی هستند که می‌خواهند تعادل را حفظ کنند و فقط به همان اندازه که دریافت می‌کنند، بدهند. و در نهایت بخشندگان به اشخاصی نادری گفته می‌شود که بدون هیچ چشم‌داشتی، تمام سعی خود را می‌کنند تا به دیگران کمک کنند.

شگفت‌انگیز است که هر کدام از این سه سبک رفتاری را در محل کار پیش بگیرید، در نهایت می‌تواند تأثیر زیادی بر موفقیت شما داشته باشد. تحقیقات نشان داده است که در مدت زمان طولانی سبک بخشندگی بهترین عملکرد را دارد. درست است که افراد بخشنده سخت کار می‌کنند و از آن‌ها بهره‌برداری می‌شود، اما همچنین ثابت شده است که در طیف گسترده‌ای از مشاغل، به نتایج شگفت‌انگیزی می‌رسند. این درسی ساده و زیبا است. اگر دوست دارید در زندگی و حرفه‌تان ترقی کنید، بخشنده باشید.

آدام گرانت عقیده دارد که تمام بخشندگان، گیرندگان و حسابگران می‌توانند به موفقیت برسند. اما در موفقیت بخشندگان چیز متمایزی وجود دارد؛ موفقیت آن‌ها گسترش می‌یابد و پایدار باقی می‌ماند. وقتی گیرندگان به موفقیت دست پیدا می‌کنند، معمولا اشخاص دیگری وجود دارند که با شکست روبه‌رو شده‌اند.

زمانی که بخشندگان به موفقیت می‌رسند، مردم مانع ترقی آن‌ها نمی‌شوند، بلکه از آن‌ها حمایت می‌کنند. بخشندگان به شیوه‌ای موفق می‌شوند که پیامد چندگانه‌ای با خود به همراه دارد. آن‌ها موقعیت رسیدن به موفقیت را برای اطرافیان خود هم آماده می‌کنند. تفاوت در این است که یک بخشنده موفق فقط ادعا نمی‌کند که تأثیرگذار است، بلکه واقعا ارزش خلق می‌کند.

میکروکتاب چیست؟ چرا میکروکتاب‌ها مفید هستند؟

میکروکتاب‌های سبکتو در حقیقت چکیده‌ای مهم از کتاب‌ها هستند که شما بتوانید آن‌ها را در زمانی معقول بخوانید. همه ما در روز زمان‌های پرت زیادی داریم که می‌توانیم با میکروکتاب آن را به زمان طلایی تبدیل کنیم.

میکروکتاب‌ها شامل بخش‌های ثابتی هستند، در ابتدا توضیحاتی در مورد نویسنده وجود دارد چرا که وقتی شما با نویسنده آشنا باشید بهتر با کتاب ارتباط برقرار می‌کنید. بخش بعدی، توضیحی کلی در مورد کتاب است که شما بتوانید در یک نگاه با مبحث کلی کتاب آشنا شوید و بخش آخر هم چکیده مفید آن است.

آدام گرانت را بیشتر بشناسیم:

آدام گرانت جوان‌ترین استاد دانشگاه پنسیلوانیا است که به مدت 5 سال و به طور مداوم به عنوان استاد برتر دانشکده کسب و کار وارتون برگزیده شده، او آثار درخشان و پرفروشی هم‌چون «نوآوران» و «ببخش و بگیر» را به انتشار درآورده و به عنوان یکی از 25 مبتکر و تاثیرگذار در زمینه‌ی کسب و کار شناخته شده است.

در بخشی از میکروکتاب صوتی ببخش و بگیر می‌شنویم:

وقتی گیرندگان در گفت‌وگویی شرکت می‌کنند و در تلاشند تا ایده‌هایشان را به دیگران تحمیل کنند، می‌خواهند به پاسخ‌های دلخواه خودشان برسند. بخشندگان روش مخالف را در پیش می‌گیرند. آن‌ها به جای اینکه قاطعانه درباره راه‌حل‌ها صحبت کنند، از مشتری سوال می‌کنند تا بدانند که او چه می‌خواهد و وادارش می‌کنند تا درباره خود، علایق و احساساتش صحبت کند. بخشندگان، از این راه در مشتری اعتماد ایجاد می‌کنند، در مورد نیازهای واقعیش اطلاعات کسب می‌کنند و به او این فرصت را می‌دهند تا در هنگام معامله صحبت کند. راز موفقیت بخشندگان در کسب‌وکار این است که از مشتری در مورد نیازهایش سوال می‌کنند، چون آن‌ها واقعا به علایق و خواسته‌های دیگران احترام می‌گذارند، نه اینکه فقط فروش محصول برایشان مهم باشد.

افراد بسیاری تصور می‌کنند که کلید موفقیت در مهارت متقاعدسازی دیگران این است که استوار و ثابت قدم باشند و در دیگران اعتماد ایجاد کنند. اما در زندگی روزمره، ما توسط تبلیغ کنندگان، بازاریابان تلفنی، فروشندگان، سرمایه‌داران و سیاست‌مدارانی که در تلاش هستند تا متقاعدمان کنند تا از محصولات‌شان بخریم، از خدمات‌شان استفاده کنیم و از اهداف‌شان حمایت کنیم، بمباران می‌شویم. وقتی پیام قانع کننده قدرتمندی می‌شنویم، دچار شک و تردید می‌شویم. اما هنگامی‌که از ما سوالی پرسیده می‌شود، این‌طور به نظر می‌رسد که هنوز متقاعد نشده‌ایم. سوالات متفکرانه به ما این امکان را می‌دهند تا توسط فردی که به او علاقه و اعتماد داریم متقاعد شویم. آن فرد کسی نیست جز خودمان.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳ دقیقه
میکروکتاب چیست
۱ دقیقه
درباره کتاب
۱ دقیقه
درباره نویسنده
۳ دقیقه
مقدمه
۷ دقیقه
فصل اول: چرا و چطور بخشندگان به اوج موفقیت می‌رسند؟
۹ دقیقه
فصل دوم: همکاری
۸ دقیقه
فصل سوم: ارزیابی
۹ دقیقه
فصل چهارم: تأثیرگذاری
۸ دقیقه
فصل پنجم: چگونه می‌توان هزینه‌های بخشنده بودن را مدیریت کرد؟
۱۷ دقیقه
فصل ششم: استراتژی هوشمند
۱ دقیقه
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی ببخش و بگیر
نویسنده
گویندهدادبه دادمهر
ناشر صوتی سبکتو
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، خلاصه کتاب صوتی اقتصاد و مدیریت
قیمت نسخه صوتی
۴۸۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب صوتی ببخش و بگیر

رضا اسماعیل پور
۱۴۰۰/۱/۲۲
سلام
کتاب در رابطه با بررسی و نقد دیدگاه بخشیدن بجای حسابگری و یا فقط گیرنده بودن است، مثال آن در کتاب گلستان سعدی هم هست که ببخش که سود آن به طور باز می‌گردد.
Masoumeh Yaghoubi
۱۳۹۹/۱۲/۷
کتاب خیلی خوبی است بحث انفاق و صدقه است که در فرهنگ خودمان است ودر دانشگاه‌هارواردتدریس میشود
محمد جواد یاراحمدی
۱۴۰۱/۲/۸
بسیار جالب... عصاره کتاب میشه شنید
ف. شاهرخ
۱۴۰۰/۸/۲۹
عالیه این کتاب، حتما بخونید یا بشنوید.
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی ببخش و بگیر

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی ببخش و بگیر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.