معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی کنت مونت کریستو

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی کنت مونت کریستو
قیمت:
8000 تومان - 0.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی کنت مونت کریستو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی کنت مونت کریستو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی کنت مونت کریستو

خلاصه کتاب صوتی کنت مونت کریستو اثر الکساندر دوما، درباره‌ی دریانورد جوانی به نام ادمون دانتس است که به دلیل حسادت بدخواهانش، سال‌های سختی را در جزیره‌ای ترسناک اسیر و زندانی می‌شود و از عشقش دور می‌ماند. روزی در زندان راز گنجی در جزیره مونت کریستو بر او آشکار می‌شود، اما او ابتدا باید از آن زندان وحشتناک فرار کند.

خلاصه کتاب صوتی کنت مونت کریستو (The Count of Monte Cristo)، یکی از مشهورترین آثار کلاسیک جهان است و از جمله پرحادثه‌ترین داستان‌های الکساندر دوما (Alexandre Dumas) به حساب می‌آید، به گونه‌ای که در هر لحظه از کتاب با داستانی نو رو‌به‌رو می‌شوید. ماجرای کتاب در اواخر دوران سلطنت ناپلئون اتفاق می‌افتد.

این اثر پس از اولین چاپ خود در رده پرفروش‌ترین کتاب‌های سال قرار گرفت. محتوای اصلی کتاب تمرکز بر روی به تصویر کشیدن تقابل انتقام و بخشش و از سویی دیگر قدرت و ضعف است. عجیب‌ترین ماجراها در این اثر روایت می‌شود. نویسنده پروای حقیقت‌نمایی ندارد. سبکش روی هم رفته روان و پویاست. با این همه، بسیاری از بخش‌های کتاب با حقیقت روان‌شناختی شخصیت‌ها و امکان وقوع ماجراها مغایرت دارد.

ادموند دانتس، دریانورد و مسافری مرموز با چندین چهره است که قصد دارد با ثروت‌های افسانه‌وار خود طبقه اشراف پاریس را از بین ببرد. او عاشق دختری زیبارویی به نام مرسده می‌شود، ادمونت دانتس در روز ازدواجش، به اتهام دروغین طرفداری از ناپلئون در بندر مارسی زندانی می‌شود و بر اثر خیانت رقیب عشقی‌اش، فرناند، و رقیب تجاری‌اش، دانگلار، مدت 14 سال محبوس می‌ماند و این اتفاق، در عین حال، به نفع مقاصد سیاسی یک قاضی جوان و جاه‌طلب به نام ویلفور است که در زندانی شدن او دست دارد. در سیاهچال پس از چندین سال از زندانی شدنش، متوجه می‌شود که زندانی دیگری مشغول حفاری جهت فرار کردن از زندان است سرانجام او نیز مشغول به کار می‌شود و متوجه می‌شود که او آبه فاریا یک کشیش و دانشمند ایتالیایی است. فاریا نقشه گنج سرشار جزیره مونت کریستو را در اختیار او می‌گذارد.

زمانی که تمام نقشه‌ی فرار به درستی انجام می‌شود و فقط گام نهایی آن می‌ماند، آبه در زندان می‌میرد. اما دانتس ناامید نمی‌شود و با طرح بسیار ماهرانه‌ای از زندان فرار می‌کند، گنج را پیدا می‌کند، به پاریس می‌رود و از سه دشمن بد ذات خود انتقام وحشتناکی می‌گیرد. دانتس از حد همه قوانین انسانی بالاتر می‌رود و مانند تقدیر، بی‌رحم و تزلزل‌ناپذیر می‌شود.

الکساندر دوما یکی از پرآوازه‌ترین نویسندگان قرن 19 فرانسه است که به خاطر رمان‌های ماجراجویانه و تاریخی‌اش مانند سه تفنگدار و کنت مونت کریستو به شهرت رسید. او ژنرالی فرانسوی بود و براساس اسناد بسیاری که به دست آورد رمان‌های ماندگاری خلق کرد که زمینه همه آن‌ها تاریخ فرانسه است. او «کنت مونت کریستو» را در سال 1844 نوشت. الکساندر دوما در سال 1970 و پس از 68 سال زندگی در فرانسه درگذشت. براساس رمان‌ها و نوشته‌های او حدود 213 فیلم و سریال ساخته شده است. کنت مونت کریستو نیز بارها دستمایه اقتباس آثار سینمایی و تلویزیونی گوناگون بوده است.

در بخشی از خلاصه کتاب صوتی کنت مونت کریستو می‌شنویم:

مثل همه روزهایی که قرار بود یک کشتی به بند مارسی بیاید، روز 24 فوریه 1815، اسکله پُر از افرادی بود که برای تماشا آمده بودند. اسم کشتی که قرار بود به بندر برسد، فرائون بود. یکی از مردهایی که آنجا بود، منتظر نماند تا کشتی به اسکله برسد و خودش سوار قایق کوچکی شد تا به سمت کشتی برود. وقتی قایق به کشتی فرائون نزدیک شد، مرد جوان، ریز جثه و قدبلندی با چشم‌های سیاه و موهای پرکلاغی به لبه کشتی آمد.

مردی که داخل قایق بود داد زد: «اوه، دانتس، تویی؟ چرا فضای عرشه این‌قدر ناراحت و گرفته‌س؟»
مرد جوان جواب داد: «آقای مورل بدشانسی بزرگی آوردیم. ناخدا لِکلِر شجاع، منژیت گرفت و مُرد.»
و بعد رو به خدمه کشتی کرد و گفت: «مراقب باشید! لنگر می‌ندازیم!»
همه مثل اینکه خدمه کشتی یک جنگاور باشند، فوری از دستور ادموند دانتس اطاعت کردند.
صاحب کشتی پرسید: «بارها چی شدن؟»
دانتس جواب داد: «همشون سالمن و فکر می‌کنم از دیدن‌شون خوشحال بشید. الانم اگه می‌خواید بیایید رو عرشه، من باید کشتی رو به شکل عزاداری دربیارم. آقای دانگلارز جزییات بار رو بهتون می‌گه و نشون می‌ده.»

صاحب کشتی از طنابی گرفت تا از کشتی بالا برود و آقای دانگلارز هم لبه کشتی آمد. خدمه کشتی همان‌قدر که دانتس را دوست داشتند، از دانگلارز بیزار بودند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
6 دقیقه
فصل 1: رسیدن
3 دقیقه
فصل 2: توطئه
4 دقیقه
فصل 3: جشن عروسی
5 دقیقه
فصل 4: بازپرسی
4 دقیقه
فصل 5: قلعه دِ ایف
8 دقیقه
فصل 6: دو زندانی
7 دقیقه
فصل 7: گورستان قلعه د ایف
5 دقیقه
فصل 8: قاچاقچی‌ها
5 دقیقه
فصل 9: غار مخفی
9 دقیقه
فصل 10: خانه مورِل
7 دقیقه
فصل 11: صبحانه
4 دقیقه
فصل 12: معرفی
11 دقیقه
فصل 13: خانه اوتوی
4 دقیقه
فصل 14: تلگراف
6 دقیقه
فصل 15: بیچامپ
7 دقیقه
فصل 16: محاکمه
9 دقیقه
فصل 17: پیمان ازدواج
11 دقیقه
فصل 18: صورت حساب وامپا

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی کنت مونت کریستو
نویسنده
مترجمابوذر هدایتی
گویندهالیاس گرجی
ناشر صوتیانتشارات رمانو
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۵۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
8000 ت - 0.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب صوتی کنت مونت کریستو

📚الناز محمدی📚
۱۴۰۱/۵/۲۸
🍁 کتاب بسیار زیبا و پرهیجانی بود. موضوع داستان بسیار تک و مهیج بود. تصور کنید اگر هر کدوم از ما جای ادموند بودیم، و کنت حریره‌ی مونته کریستو میشدیم، با اون همه ثروت چه می‌کردیم؟ انتقام؟ کمک به فقرا؟ ساختن آینده؟ یا هر چیز ممکن و دست نیافتنی دیگه ای…! اگر دوستان کتاب رو کوتاه دیدند و داستان براشون خیلی تکه تکه بود، پیشنهاد میکنم فیلمی رو با همین نام به‌ کارگردانی دیوید گرین ببینند که بسیار زیباست و تنامی زوایای بسته و خلاصه‌ی کتاب رو برامون روشن میکنه.
بپردازیم نکته‌ای که راجع به این کتاب می‌تونم بگم، امید به رهایی و یادگیری ادموند توی اون ۱۳ سال زندانی شدنش توی سیاه چال بود. قوی موند، قوی تر شد، و با انگیزه به زندگی باز گشت، با انتقام از افرادی که عشقش و پدرش رو ازش گرفتن خودش رو از نفرت رها ساخت و سعی کرد زیبایی‌های زندگی رو با دلی پاک و خالی از نفرت ببینه. بهترین بخش کتاب توی بندر مارسی رسیدن ۲ عشق قدیمی به هم بعد از ۱۵ سال بود. درسته مرسدس به خاطر پسرش ادموند رو‌ ترک میکنه، ولی این عشق باز هم بعدها اونها رو به هم خواهد رسوند! ممنون دوست عزیزم کتابراه…☘️
آریانه فرزان نیا
۱۳۹۸/۸/۱۴
من مدتها بود که می‌خواستم این رمان زیبا را بخوانم ولی فرصت نشده بود. فرمت صوتی این کتاب این امکان را به من داد که به یکی از داستانهای مورد علاقه‌ام گوش دهم. گوینده داستان هم صدای دلپذیری داشت و من توانستم به خوبی با داستان همراه شوم. شنیدن این داستان صوتی را به همه پیشنهاد می‌کنم.
mohammad brt
۱۳۹۸/۴/۲۸
همین الان تمومش کردم... اصل کتاب رو نه دیدم و نه خوندم. ولی از یه جایی متوجه میشید که انقدر از کتاب زده شده و حذف شده که سر و ته نداره.. یه کتاب ارزشمند تبدیل شده به کتابی که آخرش از اینکه واسش وقت گذاشتید پشیمونید
Morteza Nasiri
۱۴۰۱/۹/۲۱
یعنی من همیشه فکر میکنم شخصی کتابخونه که حداقل تمام کتابها و رمانهای ۱۰ نویسنده معروف دنیا رو خونده باشه، شک نکنید که از خوندن کتاب کنت مونت کریستو اثر الکساندر دوما که به صورت روان توسط ابوذر هدایتی ترجمه شده ارزش حداقل یکبار خوندن یا گوش دادن داشته باشه.
سعاده زارع
۱۴۰۲/۸/۱۹
با سلام از گویندگان کتاب کمال تشکر را دارم، لذت بخش بود. از کتابراه که این اثر را در اختیار قرار داد، ممنونم. من قبلا نسخه‌ی کامل کتاب را خوانده دم، اما شنیدن آن خالی از لطف نبود. بسیار عالی بود.
سوزان مکبر
۱۴۰۰/۱۰/۲۱
صدای خوبی نبود
داستان هم بسیار انسانی دارد
خیلی هم غیر منطقی پیش می‌رود
انگار پول و ثروت بهترین چیز در جهان
اون هم بدون تلاش و کوشش
پول ارث گنج پیدا شده مفاهیم کاملا افسانه‌ای و غیر واقعی
مجید محمدی
۱۴۰۰/۱۱/۱۹
دقت نکردم که خلاصه‌ی کتاب است و وقتی متوجه شدم کتاب را دیگر گوش ندادم. به نظر من کتاب نباید خلاصه شود و به این صورت کتاب ارزش و قشنگی‌اش را از دست می‌دهد.
hana nosrati
۱۳۹۹/۴/۱۸
من سالها پیش هر سه جلد رو خوندم واقعا کتاب عالی و داستان جذابیه من غالبا کتاب میخونم تا فیلم ببینم کتاب خلاقیت ذهنی رو بیشتر می‌کنه.
محمد زمانی
۱۳۹۸/۸/۱۳
خیلی خیلی مختصر، و همچنین گوینده محترم انگار کار مهمتری داشت و باید این چند صفحه را هم زودتر تمام کنه و بره دنبال کارش.
سارا قراچرلو
۱۴۰۱/۱۰/۲۹
خیلی خوب بود بنظرم کتاب‌هایی از این قبیل که شاهکار ادبی جهان محسوب می‌شن باید حتما مورد توجه قرار بگیرند
رایدن دانشور
۱۳۹۹/۱۱/۲۱
یهو از وسط قسمت قطع میشه میره قسمت بعد: /
یعنی میاد دیالوگ بعدی و میگه: فلانی گفت:...
میره فصل بعدی: / ارزش نداره
امید نعیمی
۱۴۰۱/۱۱/۲۸
کتابی جالب بود چه کس یا چه چیز تو را به ثروت می‌رساند؟ در تمام نا امیدی‌ها هنوز هم امید هست!!
ارین رادمهر
۱۴۰۱/۱۲/۲۲
یکی دیگر از شاهکارهای افسانه بی تکرار ادبیات جهان الکساندر دوما
Zohre Babayi Babayi
۱۴۰۱/۱۲/۳
خیلی خلاصه بود بدرد کسایی میخوره که فقط میخوان بدونن ته داستان چی شده
Reza132
۱۴۰۱/۴/۳۱
سلام. داستان کوتاه و فشرده شده که جذابیت قصه شمارو با خودش به فضای قصه می‌بره..
مشاهده همه نظرات 25

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی کنت مونت کریستو

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی کنت مونت کریستو و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.