معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها

مارک منسون در خلاصه کتاب صوتی هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها که یکی از پرفروش‌ترین عناوین نیویورک تایمز به شمار می‌رود، دیدگاهی تازه و تأمل‌برانگیز در قبال زندگی و چالش‌های آن ارائه داده است. او به شنوندگان اثر خویش یادآوری می‌کند که در زندگی، گاهی باید به جای تلاش بیشتر، دمی آسوده گرفت و دست از تقلای بیهوده برداشت.

درباره خلاصه کتاب صوتی هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها:

بر روی سنگ قبر چارلز بوکوفسکی، نویسنده‌ی پرآوازه‌ی آمریکایی، تنها یک جمله‌ به چشم می‌خورد: «تلاش نکن!» سخنی موجز که ساده و چه بسا بی‌معنا به نظر می‌رسد. مارک منسون (Mark Manson) اما باور دارد که نه تنها اینگونه نیست، بلکه برعکس، این جمله بیانگر بینشی اصیل در باب زندگی‌ست. بر پایه‌ی همین بینش بوده که او کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها (The Subtle Art of Not Giving a F*ck) را به رشته‌ی تحریر درآورده است. حال ببینیم این «تلاش نکنِ» جناب بوکوفسکی، و این «هنر ظریف رهایی از دغدغه‌های» آقای مارک منسون، دقیقاً چه معنایی دارند.

شاید بتوان آنها را نوعی دهن‌کجی به جنونِ همه‌گیری دانست که بر عصر و زمانه‌ی ما حاکم گشته است؛ جنونی که خود را تحت لوای ایده‌ی «پیشرفت و ترقی» موجه نشان می‌دهد؛ جنونی که از در و دیوارهایِ سیاه‌شده توسط پوسترهای تبلیغاتی بیرون می‌زند؛ جنونی که خود را در قالب کلماتی تهی‌شده از معنا، در سطور طویل کتاب‌های انگیزشی هویدا می‌سازد؛ جنونی که باعث می‌شود یک دقیقه تأخیر در محل کار، معادل عملی جنایت‌بار تلقی شود؛ جنونی که انسان را چیزی چون ماشین می‌خواهد.

در یک کلام، جنونی حاکم بر همه چیز و همه کس که از آدمی می‌خواهد همواره در حال تلاش و تقلا باشد، تا بلکه روزی به موقعیت اجتماعی یا اقتصادی‌ای دست یابد که ممکن است آرزویش را داشته باشد. با این همه اگر خود این آرزو را نیز همین جنون بر ما تحمیل کرده باشد چه؟ اگر زندگی‌ای که با دست و پا زدن‌های هر روزه در پی رسیدن به آن‌ایم، دقیقاً در همان لحظه‌هایی نهفته باشد که با این دست و پا زدن‌ها تباهش می‌کنیم چه...؟ این است پرسش اساسی‌ای که در تلاش نکنِ حک شده بر سنگ قبر بوکوفسکی، و در سرتاسر کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها نهفته است.

مارک منسون در این کتاب، به بسیاری از باورهای رایج پشت پا می‌زند؛ از جمله کلیشه‌ای که می‌گوید سعادت همان شادی‌ست. به اعتقاد او رنج نیز می‌تواند منشأ خوشبختی باشد، به شرط آنکه به جای فرار از آن، رندانه در آغوش بگیریمش. منسون با استناد به فلاسفه‌ای چون ویلیام جیمز و نویسندگانی مشهور چون چارلز بوکوفسکی که نامش را آوردیم، از راه و رسمی دیگرگونه و نامتعارف برای زیستن سخن می‌گوید. او همچون فیلسوفانِ رواقیِ سده‌ها قبل، شما را به آرامش، به فرار از قیل و قال‌ها، به پذیرفتن رنج و نگون‌بختی و در یک کلام به عشق ورزیدن به سرنوشت دعوت می‌کند.

افتخارات خلاصه کتاب صوتی هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها:

- شماره یک پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز
- حضور در فهرست «کتاب‌هایی که زندگی تان را دگرگون خواهند کرد»

نکوداشت‌های خلاصه کتاب صوتی هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها:

- اثری ارزشمند که باید چندین و چند بار مطالعه‌اش کرد. (Kirkus Reviews)
- دعوتی برای مشارکت در ساخت جهانی بهتر. (Ryan Holiday)
- سرشار از شوخی‌هایی گزنده و بی‌رحمانه. (goodreads)

خلاصه کتاب صوتی هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها مناسب چه کسانی است؟

اثر حاضر را به افرادی پیشنهاد می‌کنیم که از مطالب تکراری کتاب‌های انگیزشی و کلیشه‌های بی‌فایده‌ی روانشناسی مثبت‌اندیش سرخورده شده‌اند و حال به دنبال آشنایی با رویکردی متفاوت در مسیر خودشناسی و خودسازی‌اند.

با مارک منسون بیشتر آشنا شویم:

وی در سال 1984 به دنیا آمده است. او این روزها علاوه بر نویسنده‌ای موفق و پرفروش، به عنوان کارآفرینی پرشور نیز شناخته می‌شود. تحسین‌‌شده‌ترین کار منسون همین کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه‌هاست که در ایران با عناوینی چون «هنر ظریف بی‌خیالی» و «هنر ظریف اهمیت ندادن» نیز ترجمه و منتشر شده است. از میان سایر آثار مارک منسون (Mark Manson) می‌توان به کتاب‌هایی مانند «اوضاع خیلی خراب است» و «عشق کافی نیست» اشاره کرد.

در بخشی از خلاصه کتاب صوتی هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها می‌شنویم:

بر اساس فلسفه‌ی ارنست بکر، نویسنده‌ی کتاب انکار مرگ که برنده‌ی جایزه‌ی پولیتزر شد، انکار مرگ اساساً دو موضوع را بیان می‌کند. انسان‌ها منحصربه‌فرد هستند. ما از این توانایی برخوردار هستیم که خودمان را در وضعیت‌های فرضی تصور کنیم. هم به گذشته و هم به آینده بیندیشیم. واقعیت‌ها یا وضعیت‌های دیگری را تصور کنیم که با واقعیت یا وضعیت فعلی فرق کنند.

بکر معتقد است که به خاطر این توانایی ذهنی منحصربه‌فرد است که هر یک از ما در لحظه‌ای خاص، از ناگزیر بودن مرگ خودمان آگاه می‌شویم. از آنجا که قادر هستیم نسخه‌های گوناگونی از واقعیت را تجسم کنیم، تنها حیواناتی هستیم که قادریم واقعیتی را تصور کنیم که خودمان در آن وجود نداریم. این آگاهی موجب چیزی می‌شود که بکر وحشت مرگ می‌نامد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
شناسنامه
۱۰ دقیقه
فصل اول: سعی نکن
۷ دقیقه
فصل دوم: خوشحالی یک مشکل است
۷ دقیقه
فصل سوم: شما خاص نیستید
۱۱ دقیقه
فصل چهارم: ارزش رنج بردن
۱۰ دقیقه
فصل پنجم: شما همیشه در حال انتخاب هستید
۱۳ دقیقه
فصل ششم: شما درباره همه چیز اشتباه می‌کنید
۶ دقیقه
فصل هفتم: پارادوکس شکست - موفقیت
۹ دقیقه
فصل هشتم: اهمیت نه گفتن
۶ دقیقه
فصل نهم: و بعد، شما می‌میرید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها
نویسنده
مترجمنازنین صابری
گویندههوتن شاطری پور
ناشر چاپیانتشارات کتاب سرای نیک
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۱۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی روانشناسی و موفقیت
قیمت نسخه صوتی
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب صوتی هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها

صدف صفی آریان
۱۴۰۱/۲/۱۵
با زبانی روان و سلیس به بیان جزئی ترین‌ها میپردازد که هیچوقت به چشم نیامده بودند ولی مشکلات زیاد بوجود آورده بودند
Amir Jafari
۱۴۰۰/۱۱/۲۸
اصلا معلوم نیس چی میگه این دیگه خلاصه گویی نیس کلا هیچی از کتابو نمیگه
نفیسه عارفی
۱۴۰۱/۲/۱۴
کتاب بسیار خوبی است. پیشنهاد میکنم
شهاب فاضلی
۱۴۰۱/۱/۴
سپاسگزارم از این کتاب خلاصه😊🙏
بنظر من خلاصه‌ی خوبی هست
Parham Najafi Nezhad
۱۴۰۰/۱۲/۲۷
این کتاب به من خیلی کمک کرد، سپاسگذارم
فرامرز کبودی
۱۴۰۱/۱/۳۰
خیلی خوب بود ممنون
Amir asadi
۱۴۰۰/۱۲/۱۱
زیاد خلاصه شده به نظرم مناسب نیست
نیل اریایی
۱۴۰۰/۱۰/۵
کتاب بسیار مفیدی است
مشاهده همه نظرات ۸

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.