معرفی و دانلود خلاصه کتاب دیگه گند نزن

عکس جلد خلاصه کتاب دیگه گند نزن
قیمت:
4800 تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب دیگه گند نزن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب دیگه گند نزن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب دیگه گند نزن

میکروکتاب دیگه گند نزن به قلم گری جان بیشاپ، نوع خاص خودگویی‌های شخصی شما را مورد مطالعه قرار داده و نشان می‌دهد چرا این خودگویی‌ها، ریشه همه‌ی خرابکاری‌های امروز زندگی شما هستند.

اغلب انسان‌ها در زندگی روزمره‌شان احوالات و عواطفی را تجربه می‌کنند ولی نمی‌دانند این عواطف واقعا چه چیز می‌گویند. هیچ کاری هم برای درک آن انجام نمی‌دهند. گری جان بیشاپ (Gary John Bishop) در میکروکتاب دیگه گند نزن (Stop doing that sh*t: end self-sabotage and demand your life back) به شما نشان می‌دهد که چرا با خودتان حرف می‌زنید و مهم‌تر اینکه چه چیزی باعث این صحبت‌ها می‌شود.

اگر باید کاری را انجام دهید اما از انجام آن سر باز می‌زنید و با برعکس، کاری را نباید انجام دهید اما انجام می‌دهید؛ دلیلش هرچه که باشد فرقی نمی‌کند، این بدین معنی است که شما مشکل خودتخریبی دارید. برای اینکه یک زندگی فوق‌العاده‌ و غیر معمول داشته باشید، بکارگیری شیوه‌های معمولی و پیش ‌پا افتاده کافی نیست و نمی‌تواند شما را در دستیابی به آرزوهایتان یاری دهد.

این میکروکتاب به شما قدرت می‌دهد تا بدترین و منفی‌ترین افکار و رفتارهای خود را بررسی کرده، به آن فکر کنید و در نهایت در جهت تغییر دادن آن‌ها گام بردارید. بنابراین به کمک این میکروکتاب شما قادر خواهید بود زندگی‌ای که همواره به دنبالش بودید را برای خود بسازید.

جملات برگزیده میکروکتاب دیگه گند نزن:

- سرزنش کردن کسی، چیزی را حل نمی‌کند
- بگذار همه چیز، خودِ خودش باشد و آن را بپذیر
- بخش مهمی از روز تو به حالت خودکار می‌گذرد
- بین حقیقت تو و حقیقت محض، تفاوت زیادی وجود دارد
- اشتیاق انسان به بر حق بودن، عامل اصلی تخریب اوست
- تو شیفته راه‌حل‌های خودت هستی و در سراب نامعلوم آینده، گُم شدی
- زندگی برای ما یعنی خواستن چیزهای جدید و غرق شدن در داستان‌های گذشته

گری جان بیشاپ را بیشتر بشناسیم:

گری جان بیشاپ (Gary John Bishop) در بزرگ‌ترین شهر اسکاتلند یعنی گلاسگو دیده به جهان گشود و در همان شهر نیز بزرگ شد. او سال 1997 به ایالات متحده‌ی آمریکا مهاجرت کرد. بیشاپ سال‌های بسیاری را پیش از آنکه به عنوان مدیر برنامه‌ی یکی از شرکت‌های توسعه‌یافته‌ی جهان انتخاب شود، در این عرصه به مطالعه و تحقیق می‌کرده است.

میکروکتاب چیست؟ چرا میکروکتاب‌ها مفید هستند؟

میکروکتاب‌های سبکتو در حقیقت چکیده‌ای مهم از کتاب‌ها هستند که شما بتوانید آن‌ها را در زمانی معقول بخوانید. همه ما در روز زمان‌های پرت زیادی داریم که می‌توانیم با میکروکتاب آن را به زمان طلایی تبدیل کنیم.

میکروکتاب‌ها شامل بخش‌های ثابتی هستند، در ابتدا توضیحاتی در مورد نویسنده وجود دارد چرا که وقتی شما با نویسنده آشنا باشید بهتر با کتاب ارتباط برقرار می‌کنید. بخش بعدی، توضیحی کلی در مورد کتاب است که شما بتوانید در یک نگاه با مبحث کلی کتاب آشنا شوید و بخش آخر هم چکیده مفید آن است.

در بخشی از میکروکتاب دیگه گند نزن می‌خوانیم:

گفتن برخی از این جملات نمی‌تواند زندگی تو را نجات دهد. مثلا وقتی به خودت می‌گویی: «من فردا صبح از خواب بیدار می‌شوم و به اینکه رابطه خودم را با نامزدم به هم بزنم فکر می‌کنم»، در این صورت من به تو پیشنهاد می‌دهم که وقتت را با خواندن این میکروکتاب به هدر نده و به سراغ ورزش یوگا برو.

شاید فکر می‌کنی که هیچ وقت این کارها را انجام نمی‌دهی و هر روز صبح به تخریب خودت نمی‌پردازی. اما اگر اینطور نیست پس چطور تا اینجای زندگی‌ات اینقدر گَند بالا آوردی و همه چیز را خراب کردی؟ همه این فرآیندها به صورت ناآگاهانه رخ داده و از اعماق ذهنت سرچشمه می‌گیرد. اما به خودت نگیر، اینکه ناگهان افکار تخریب‌گر و ناراحت کننده‌ای به ذهن تو می‌رسد به این دلیل است که ضمیر ناخودآگاهت در خفا و مانند یک مهمان ناخوانده کار می‌کند.

اما اجازه بده تا کمی در مورد ضمیر ناخودآگاهت با تو حرف بزنم. ضمیر ناخودآگاه به صورت خیلی آرام کار خود را شروع می‌کند و در وجودت تثبیت می‌شود. شاید تو فکر می‌کنی که همیشه در حال گَند زدن بودی، ولی اینطور نیست. همیشه اینقدر مشکل نداشتی. اما حالا نسبت به همه مسائل زندگی‌ات واکنش‌های خنده‌دار نشان می‌دهی و در نهایت می‌گویی: «همینی که هست» در آخر هم با سر زمین می‌خوری.

مجموعه‌ای از رخدادهای مختلف و نامرتب در کنار هم قرار گرفتند و باعث شدند که دیدگاهت را نسبت به مسائل زندگی‌ات تغییر دهی و همه را به چشم مشکل نگاه کنی. از طرفی دیگر چون نمی‌توانی همه آن مشکلات را حل کنی، اصولا کوتاه می‌آیی و در رابطه نامناسب یا شغل دیوانه کننده‌ات باقی می‌مانی.

فهرست مطالب کتاب

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
مقدمه: یک مشکل بزرگ وجود دارد
فصل اول: یک زندگی تخریبی
فصل دوم: سوال
فصل سوم: اسفنج جادویی کوچک
فصل چهارم: تاج و تخت پرتاب شدگان
فصل پنجم: ثابت کردن حقیقت
فصل ششم: 3 خرابکار
فصل هفتم: تو
فصل هشتم: آن‌ها
فصل نهم: زندگی
فصل دهم: نقطه بزنگاه
فصل یازدهم: از همینی که هستی، تغییر مسیر بده
فصل دوازدهم: در نهایت می‌توانی این گَند را جمع کنی!
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابخلاصه کتاب دیگه گند نزن
نویسنده
مترجمفاطمه فراهانی
ناشر چاپی سبکتو
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات164
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب روانشناسی و موفقیت
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب دیگه گند نزن

محمدرضا فرج زاده
۱۴۰۱/۶/۸
خوبه مگه کتاب‌های گری جان بیشاپ میشه بد باشه حتما بخونین
ahmad ahmadi
۱۴۰۰/۸/۱۹
عالی خیلی خوب است به من کمک کرد
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب دیگه گند نزن

برای دریافت خلاصه کتاب دیگه گند نزن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.