معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی لرد جیم

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی لرد جیم
قیمت:
15900 تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی لرد جیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی لرد جیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی لرد جیم

شنیدن خلاصه کتاب صوتی لرد جیم به شما کمک می‌کند تا با یکی از آثار فاخر ادبیات انگلیس آشنا شوید. جوزف کنراد در این رمان، داستان زندگی پرفرازونشیب و درون ناآرام آقای «جیم» را برایتان روایت می‌کند؛ دریانوردی که برای رویارویی با خود حقیقی‌اش راهی جز بازبینی گذشته ندارد. در این داستان روانشناسی و اجتماعی شاهد ابتذال جامعه‌ی عصر ویکتوریایی هستیم.

درباره‌ی خلاصه کتاب صوتی لرد جیم

وقتی که لرد جیم، دریانورد جوان و کم‌تجربه هدایت کشتی را به عهده می‌گرفت، حتی فکرش را هم نمی‌کرد که نه‌تنها در اداره‌ی کشتی شکست می‌خورد، بلکه به‌خاطر سهل‌انگاری در نجات مسافران، در دادگاه نیز محاکمه خواهد شد. جوزف کنراد (Joseph Conrad) با ترسیم شخصیت جیم، آغاز تباهی درباریان و اشراف معاصر خود را نشان می‌دهد. خلاصه کتاب صوتی لرد جیم (Lord Jim)، از این لحاظ رنگ تمثیلی به خود می‌گیرد تا تصویر ملموسی از اوضاع‌و‌احوال جامعه‌‌ی انگلیس عرضه کند.

آقای جیم که به‌خوبی می‌دانست تجربه و توانایی کافی را برای هدایت یک کشتی مسافربری ندارد، به‌خاطر خودپسندی و غرور وظیفه‌ی کنترل کشتی را می‌پذیرد. دیری نمی‌گذرد که کشتی با شیء شناوری برخورد می‌کند و به‌شدت آسیب می‌بیند. اینجاست که جیم و خدمه‌ی کشتی به‌جای تسلط بر اوضاع و نجات مردم، راه فرار را انتخاب می‌کنند. البته به‌خاطر این حد از وظیفه‌نشناسی در دادگاه سخت مورد انتقاد قرار می‌گیرند. حالا که دیگر از خودپسندی جیم اثری نمانده، او تصمیم می‌گیرد تا به «پاتوسان» نقل مکان کند؛ منطقه‌ای که از محل زندگی او فاصله‌ی زیادی دارد و بعید است آنجا کسی از جریان اشتباهات او باخبر باشد. جیم می‌رود که زندگی جدیدی را آغاز کند. در این سرزمین، بخت با او یار است و آن‌چنان به محبوبیت و شهرت می‌رسد که بین مردم با عنوان «لرد جیم» شناخته می‌شود. اما آیا این تمام ماجراست؟ آیا رسوایی‌های گذشته او را رها کرده‌اند یا منتظرند تا در فرصتی مناسب روزهای تلخ را به یادش بیاورند؟

اگرچه خلاصه کتاب صوتی لرد جیم مملو از اتفاقات هیجان‌انگیز است اما گویا نویسنده بیش از آنکه به بازگویی رخدادها توجه داشته باشد، قصد دارد تا تحولات درونی شخصیت‌ها را برایمان روشن کند. همین ویژگی اثر او را به رمانی روانشناختی تبدیل کرده که در نوع خود از شاهکارهای ادبیات کلاسیک به شمار می‌آید. اگر بی‌صبرانه مشتاق خواندن این رمان هستید اما فرصتی برای مطالعه‌ی آن ندارید، شنیدن خلاصه کتاب صوتی لرد جیم را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این اثر یکی از پنجاه چکیده‌ای است که کلاید نهرنز (Clyde Nehrenz) با هدف معرفی مشهورترین رمان‌های ادبیات کلاسیک به نگارش درآورده.

خلاصه کتاب حاضر را با ترجمه‌ی روان مریم قنبری و خوانش سحر بیراوند می‌شنوید که از سوی انتشارات نوژین منتشر شده است.

درباره‌ی مجموعه کتاب‌های نوولا

برای اینکه با طیف متنوعی از شاهکارهای ادبی آشنا شوید، سری کتاب‌های نوولا بهترین گزینه است. هر یک از کتاب‌های این مجموعه یکی از رمان‌های مشهور را به صورت خلاصه در اختیارتان قرار می‌دهند. کتاب‌خوان‌هایی که فرصت زیادی برای مطالعه ندارند، می‌توانند با مراجعه به این کتاب‌ها، به کلیت داستان‌ها و رمان‌های برتر تاریخ پی‌ ببرند. کافی است نگاهی به برخی عناوین مجموعه کتاب‌های نوولا بیندازیم: «قلعه حیوانات»، «لورنا دون»، «بلندی‌های بادگیر»، «دکتر جکیل و آقای هاید» و... برخی از آثار درخشان این سری کتاب‌ها هستند. انتشارات نوژین چاپ این مجموعه را به عهده داشته است.

اقتباس سینمایی از کتاب لرد جیم

  • فیلم سینمایی لرد جیم، محصول سال 1925، به کارگردانی ویکتور فلمینگ.
  • فیلم سینمایی دیگری با همین عنوان، در سال 1965، به کارگردانی ریچارد بروکس و با بازی پیتر اوتول در نقش جیم.

خلاصه کتاب صوتی لرد جیم مناسب چه کسانی است؟

اگر شما هم از مشتاقان ادبیات کلاسیک هستید، شنیدن خلاصه کتاب لرد جیم را به شما پیشنهاد می‌کنیم. داستانی درون‌گرا با رگه‌هایی از روانشناسی که شما را شیفته‌ی خود می‌کند.

جوزف کنراد را بیشتر بشناسیم

جوزف تئودور کورژینوسکی در سال 1857 میلادی در روسیه چشم به جهان گشود. او تنها فرزند آپولو کورژینوسکی، نویسنده، مترجم و فعال سیاسی بود که در آموزش و تربیت فرزندش نقش بسیار مهمی را ایفا کرد. جوزف کنراد یکی از برجسته‌ترین رمان‌نویس‌های ادبیات انگلیس به حساب می‌آید. بیشتر آثار جوزف از تجربیات حقیقی او در دریا برگرفته شده‌اند. از او 13 رمان و 28 داستان باقی ‌مانده است که از بین آن‌ها، می‌توان به «دل تاریکی»، «کاکاسیاه کشتی نارسیسوس»، «فری‌ای هفت جزیره»، «نوسترومو»، «طوفان دریا» و «لرد جیم» اشاره نمود. جوزف کنراد در سال 1924 میلادی بر اثر سکته‌ی قلبی، دار فانی را وداع گفت و در گورستان کنتربری به خاک سپرده شد.

در بخشی از خلاصه کتاب صوتی لرد جیم می‌شنویم

مارلو بعد از دو سال به دیدن جیم رفت و جیم داستان زندگی‌اش در پاتوسان برای او تعریف کرد. پاتوسان عرصه نبردهای داخلی بین چند گروه مختلف بود که بیشتر بر سر مناسبات تجاری با هم می‌جنگیدند. رهبر یکی از این گروه‌ها راجا آلانگ عموی سلطان جوان و فرماندار آن منطقه بود که قلعه‌اش آن سوی رودخانه پاتوسان بود. او با توسل به زور از مردم اخاذی و دزدی می‌کرد و مالایی‌ها را می‌کشت، خانه‌هایشان را آتش می‌زد و یا آن‌ها را به اسارت می‌گرفت. رهبر دومین گروه دورامین تاجری مسلمان بود که قلمروی او روی تپه بالای شهر بود و حدود 60 خانواده تحت فرمان او بودند.

شرف علی که یک عرب آدمکش بود یکی دیگر از این افراد بود و آخرین نفر اشتاینِ تاجر بود که بنگاه تجاری‌اش کنار قلعه راجا و نزدیک رودخانه بود و کُرنلیوس آن را اداره می‌کرد. زمانی که جیم به پاتوسان رسید سه ماهیگیر او را در بالای رودخانه سوار کردند و به شهر بردند زمانی که پایش به خشکی رسید، افراد راجا آلانگ او را زندانی کردند اما او توانست از راه رودخانه فرار کند و خود را به قلمرو دورامین برساند و او را که مردی با نفوذ و قابل‌احترام بود به همراه همسرش و پسرش دِین وَریس ملاقات کند و دِین وَریس بهترین دوست جیم شد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
18 دقیقه
لرد جیم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی لرد جیم
نویسنده،
مترجممریم قنبری
گویندهسحر بیرانوند
ناشر صوتیانتشارات نوژین
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۱۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
15900 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب صوتی لرد جیم

Morteza Nasiri
۱۴۰۱/۱۰/۱۲
یک کتاب واقعاً فاخر رمان ادبیات انگلیس است که حیف هستش اگه کتابخوان و رمان دوست باشید و حتی اگر وقت نداشته باشید میکروکتاب یا خلاصه کتاب‌اش رو بخونید.
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی لرد جیم

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی لرد جیم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.