معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی رشد در دوران رکود

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی رشد در دوران رکود
قیمت:
9800 تومان - 1.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی رشد در دوران رکود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی رشد در دوران رکود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی رشد در دوران رکود

کتاب صوتی رشد در دوران رکود (میکروکتاب)، شما را با مفاهیم جدیدی به نام نوآوری در تقاضا آشنا می‌کند و می‌آموزد که چگونه آن‌ها را ایجاد و از آن بیشترین بهره را ببرید، در این اثر مثال‌هایی از دنیای واقعی گفته می‌شود تا آن‌ها را در کسب‌وکارتان اجرایی کنید.

میکروکتاب صوتی رشد در دوران رکود (How to Grow When Markets Don't) رویکرد شما و درآمد کسب‌وکارتان را دگرگون می‌کند و به شما می‌گوید که چگونه در هر شرایطی از بازار، فروش بالا و خوبی داشته باشید.

کسب‌وکاری موفق است که در هنگام رکود بازار نیز فروش خوبی نسبت به دیگران داشته باشد. اما آن‌ها چگونه به چنین موفقیتی دست پیدا می‌کنند؟ وقتی بازار آشفته می‌شود و مشتریان‌مان در حال کاهش هستند، چگونه فروش خود را بالا ببریم؟ اگر تا به امروز فکر می‌کردید که این اتفاق غیرممکن است، پس این کتاب را بشنوید.

بیشتر شرکت‌های امروزی برای تداوم افزایش درآمد، سود و فروش خود با فشارهای بسیاری دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند. در گذشته پاسخ به این امر بسیار راحت بود: "نوآوری در تولید" که به معنای ایجاد محصولات نو و جدیدتر بود. اما باید این را در نظر بگیریم که این روزها شرکت‌های بسیاری از این استراتژی استفاده می‌کنند و مصرف‌ کنندگان تمایلی ندارند تا بابت کالا‌هایی با تفاوت کیفی کم، هزینه بیشتری پرداخت کنند. بنابراین شرکت‌ها برای ادامه رشد خود باید به دنبال برنامه‌ای فراتر از استراتژی‌های تولید محصول با روش‌های سنتی باشند.

ایجاد نوآوری در تقاضا در دنیای امروزی بهترین شیوه برای رشد اقتصادی است؛ یعنی شناسایی و برطرف کردن نیاز‌های مشتری به صورتی که بالاتر از محصولات و خدمات برانگیخته ‌شوند. نوآوری در تقاضا به معنای تمرکز روی کنترل سرمایه‌های مخفی در راستای ساخت ارزش‌ افزوده برای مشتری است. این سرمایه‌های مخفی، بخش فرعی و جانبی در ارائه محصول یا خدمات اصلی خواهند بود که به شکل زیر به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

- دسترسی منحصر به فرد به پایگاه مشتریان که به درستی و با دقت تعریف و ایجاد شده باشد.
- پایگاهی بزرگ از مصرف‌ کنندگانی که با محصولات و خدمات شما آشنا شده باشند.
- تسلط به دانش فنی و اطلاعات دقیق درباره صنعتی که به آن مشغول هستید.

نوآوری در تقاضا، بیشتر از آن که در راستای انتقال ارزش‌ اقتصادی به آن نیاز باشد در جهت ایجاد توسعه به منظور توسعه مرز‌های بازار، کاربرد دارد. نقطه آغاز این روش، تمرکز روی استفاده مصرف‌ کننده از محصول است. برای مقابله با مشکلات بزرگ احتمالی و بهبود عملکرد، راه‌حل‌های پیش‌بینی شده و برنامه‌ریزی از اهمیت بسیاری برخوردارند. بنابراین شرکت‌هایی که مهارت خوبی در ایجاد روش نوآوری در تقاضا، به دست آورده‌اند، کاری فراتر از تصاحب ارزش و سهم بازار در کسب‌وکار‌های سنتی انجام می‌دهند. آن‌ها همچنین ارزش‌های تازه و مسیرهای پیشرفت جدیدی برای ایجاد درآمد‌ و سود‌ به وجود می‌آورند که این قابلیت را دارند حتی صنعت‌های به بلوغ رسیده را دچار تحول نمایند.

برای ایجاد روند سوددهی جدید از طریق روش نوآوری در تقاضا، یک فرآیند 5 مرحله‌ای باید طی شود:

1. شناسایی فرصت‌ها به منظور اطلاع از نیاز‌های بعدی مشتریان.
2. درک دقیق و کامل از سرمایه‌های پنهان در مجموعه خود.
3. پیدا کردن محدودیت‌های نهفته مجموعه.
4. توسعه نمونه‌ای از کسب‌وکارهای قدرتمند به منظور تبدیل فرصت‌ها به واقعیت.
5. ایجاد طرح عملیاتی نوآوری در تقاضا برای کسب‌وکار خود و شروع به کار.

اگر هم‌اکنون فرآیند ایجاد توسعه تدریجی را آغاز کنید، به احتمال بالا چند قدم از سایر رقبای خود پیشی خواهید گرفت. برای بیشتر شرکت‌ها، تنها راه‌حل واقعی جایگزین برای ارتقا به نظامی با توسعه و رشدی تازه، درگیر شدن با چالش‌های بی‌پایان مدیریتی است. چالش‌هایی که در اثر رکود شرکت به وجود آمده‌اند. باید بدانید که شما هنوز هم فرصت فاصله گرفتن از چنین سرنوشتی را دارید. شما این فرصت را دارید تا روحی تازه در سیستم مدیریتی و کارکنان خود بدمید و در زمینه ایجاد رشد و توسعه برای صنعت خود پیشتاز باشید. پس این فرصت را تصاحب کنید.

آدریان سایوتزکی (Adrian Slywotzky)، نویسنده‌ای درخشان و مشهور در حیطه‌ی کتاب‌های مدیریت و اقتصاد است. او دو مدرک کارشناسی ارشد یکی در زمینه حقوق و دیگری MBA را از دانشگاه هاروارد کسب کرده است. توانایی و ذهن خلاق او در مدیریت موجب شده تا از سال 1979 تا به امروز نقش مشاور برای شرکت‌های عظیم را داشته باشد. آدریان جز 25 مشاور معروف و برتر در زمینه کسب‌وکار در آمریکاست که در سال 2008 از طرف مقامات دولتی مورد تقدیر قرار گرفت. او همچنین یک دکترای افتخاری از دانشگاه اکراین نیز دارد. او کتاب‌های زیادی در زمینه رشد و سودآوری به نگارش درآورده است.

ریچارد وایز (Richard Wise)، مدیر استراتژی موسسه مشاوره‌ای مرسر است که به شرکت‌های بزرگ در سراسر جهان مشاوره می‌دهد و آن‌ها را راهنمایی می‌کند. به طور خاص روی شناسایی، تعیین اولویت‌ها و بهره‌برداری از فرصت‌های رشد تازه و جدی متمرکز است و شهرت خوبی در این زمینه کسب کرده است.

این کتاب صوتی در قالب میکروکتاب به شما عرضه شده تا با صرف هزینه و زمان کمتر از تمام بخش‌های اصلی و مهم، به دور از حاشیه و اضافه‌گویی کتاب اصلی از محتوای آن بهره‌مند شوید. میکروکتاب‌ها تحت قواعد و استانداردهای خلاصه‌نویسی برای شما چکیده شده‌اند. شما با شنیدن آن‌ها‌‌‌ همان اطلاعات مفیدی را دریافت می‌کنید که کتاب اصلی در اختیارتان می‌گذارد.

در بخشی از کتاب صوتی میکروکتاب رشد در دوران رکود می‌شنویم:

برای افزایش طرح‌های جدید، به جای یک تجربه یکنواخت، به یک مدل کسب‌وکار به منظور سیستماتیک کردن فرآیندها مورد نیاز است. مدل کسب و کار باید نقشه راهی مهیا کند که دیگران بتوانند در آینده از آن پیروی کرده و روش‌های رشد جدید بعدی را هم رقم بزنند. شما به مدل کسب و کاری نیاز دارید که به اندازه کافی قدرتمند باشد تا بتواند در مواجه با بعضی موانع موقت از خود پایداری نشان دهد. مدل کسب و کار مناسب برای سازمان شما باید منحصربه فرد باشد نه اینکه بخواهد از مدلی که توسط دیگران استفاده شده است، پیروی کند. در راه توسعه مدل کسب‌وکار ابتکاری خودتان، همواره دستور‌العمل‌هایی را که دیگر شرکت‌ها اعمال نموده‌اند، در ذهن داشته باشید.

قبل از تلاش برای رشد کسب و کار، ابتدا مطمئن شوید کسب و کار اصلی شما نظم درستی دارد، زیرا تا وقتی که کسب و کار اصلی شما قدرتمند نباشد، کسی علاقه‌مند به امتحان کردن چیز تازه‌ای نخواهد بود. سرمایه‌گذار‌ان و شرکای شما قبل از آنکه بخواهند به شما مجوز امتحان کردن چیز‌هایی جدید و اضافه را بدهند، نیاز دارند که شما کسب و کار فعلی خود را به سطح بسیار ایده‌آلی برسانید. گذشته از این‌ها، بهترین فرصت‌های جدید برای رشد، نیاز‌های مراتب بالاتر مشتریان فعلی شما را پوشش می‌دهند؛ پس یک کسب و کار اصلی قدرتمند، حیطه انتخاب‌های در دسترس شما را بهبود می‌بخشد.
به جای اینکه یک تیم اجرایی داشته و از آن‌ها بخواهید به تنهایی ایده‌های جدید خلق کنند، مسئولیت ایجاد رشد (و پاداش) را به طور وسیع در سازمان خود توزیع کنید. مدیران عملیاتی بیشتر از سایر مدیران ارشد به مشتریان و تامین‌کنندگان نزدیک هستند. این امکان را ایجاد کنید تا هر کسی در هر جایی از سازمان بتواند ایده رشد خود را با شما مطرح کند.

ایده‌های انفرادی که ریسکی منطقی دارند را نگه داشته و آن‌ها را با ایده‌های رشد بالقوه خودتان ترکیب کنید. یک ایده مناسب از نظر ریسک متعادل خواهد بود، برخی ایده‌ها در واقع بهبود ‌دهنده پیشنهاد‌های فعلی خودتان خواهند بود و برخی دیگر ایده‌هایی مستقل هستند. برای شیوه‌های توسعه جدید خود منابع کافی در نظر بگیرید؛ بودجه‌ای مناسب که طبق یک برنامه زمانی قابل پیش‌بینی و قابل اطمینان فراهم شود. بودجه‌های آتی را به منظور دستیابی به نقاط عطف مورد نظر تخصیص دهید به طوری که این بودجه‌بندی واضح، شفاف و منطقی باشد. تعدادی از بهترین افراد خود را مسئول اجرای شیوه‌های جدید کنید نه افرادی که هیچ دپارتمانی حاضر به استخدام آن‌ها نیست. اگر شما واقعا به روش توسعه جدید علاقه‌مند هستید، باید سالانه 10 تا 15 درصد از بودجه خود را به این کار اختصاص دهید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
3 دقیقه
میکروکتاب چیست؟
1 دقیقه
درباره کتاب
2 دقیقه
درباره نویسنده
5 دقیقه
مقدمه
9 دقیقه
فصل اول: شناسایی فرصت‌ها به منظور اطلاع از نیازهای بعدی مشتریان
16 دقیقه
فصل دوم: درک دقیق و کامل از سرمایه‌های پنهان در مجموعه خود
10 دقیقه
فصل سوم: فهم محدودیت‌های نهفته در مجموعه
9 دقیقه
فصل چهارم: توسعه یک مدل کسب‌وکار که فرصت‌های مهم را تبدیل به واقعیت کند
12 دقیقه
فصل پنجم: طرح نوآوری در تقاضا را برای کسب و کار خود ساخته و شروع به کار کنید
2 دقیقه
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی رشد در دوران رکود
نویسنده، ،
گویندهدادبه دادمهر
ناشر صوتی سبکتو
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی اقتصاد و مدیریت
قیمت نسخه صوتی
9800 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب صوتی رشد در دوران رکود

حامد نیک مهر
۱۳۹۹/۲/۱۹
برای همه شرکت‌ها به درد نمیخوره و کمی بزرگه دیدگاهش واقعا فک. میکنم بازار ایران کشش بعضی ازین چیزا رو نداره
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی رشد در دوران رکود

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی رشد در دوران رکود و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.