معرفی و دانلود کتاب فرزندپروری به شیوه دانمارکی

عکس جلد کتاب فرزندپروری به شیوه دانمارکی
قیمت:
۶۹۰۰ ۴۱۴۰ تومان ۴۰%
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب فرزندپروری به شیوه دانمارکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب فرزندپروری به شیوه دانمارکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فرزندپروری به شیوه دانمارکی

مساله تربیت فرزندان یکی از مهمترین دغدغه‌های پدران و مادرنی‌ست که تلاش می‌کنند فرزندانی شاد و موفق‌ داشته باشند. جسیکاجوئل الکساندر و ایبن ساندال در کتاب فرزندپروری به شیوه دانمارکی راهکارهایی در جهت تربیت کودکانی شادتر ارائه می‌دهند. این کتاب پرفروش جهانی، همچنین راهکارهایی که موجب پرورش خلاقیت و احساسات مثبت در کودکان می‌شود را به شما آموزش خواهد داد.

درباره کتاب فرزندپروری به شیوه دانمارکی:

بر اساس آخرین تحقیقات به عمل آمده، کودکان و والدین دانمارکی از شادترین افراد جهان هستند. این نتایج و ثمرات فرزندپروری در دانمارک به خوبی نشان داده است که آن‌ها از بهترین روش‌ها برای تربیت فرزندان خود استفاده می‌کنند.

بعد از اینکه جسیکاجوئل الکساندر با مردی دانمارکی ازدواج کرد، توجه‌اش به نوع تربیت و فرزندپروری آن‌ها جلب شد. شیوه‌های تربیتی دانمارکی‌ها آنقدر برای او جذاب و منحصربه‌فرد بود که تصمیم گرفت این مدل از فرزندپروری را با پدران و مادران زیادی در سراسر دنیا به اشتراک بگذارد تا همه از داشتن فرزندان شاد و سالم بهره‌مند باشند.

اما چه چیزی این مدل را از سایر مدل‌های تربیتی متمایز می‌کند؟ یا به بیان دیگر راز شاد زیستن کودکان دانمارکی‌ در چیست؟ نویسندگان کتاب فرزندپروری به شیوه دانمارکی با برشمردن چند اصل اساسی، همچون بازی آزاد، همدلی و... را به شما آموزش می‌دهند که قطعا راهگشا خواهد بود و تاثیرات آن را به زودی در نوع رفتار فرزند خود و کاهش سطح استرس‌های او مشاهده خواهید کرد.

راهکارها و دیدگاه‌هایی که در کتاب مطرح شده‌اند توجه خوانندگان زیادی را به خود در کشورهای مختلف به خود جلب کرده است و هدف این کتاب هم اشاعه این نوع از نگاه به والدین آگاه در سراسر دنیاست؛ زیرا کودکانی که در سنین پایین با ذهن و روانی سالم برای ورود به اجتماع حاضر می‌شوند، قطعا در آینده نیز به افراد موفق‌تری در جامعه تبدیل خواهند شد.

نکوداشت کتاب فرزندپروری به شیوه دانمارکی:

- رازهای فرزندپروری شادترین افراد جهان را در این کتاب با بازی آزاد و وقت گذراندن با خانواده پیدا خواهید کرد. (مجله وال استریت)

- یک کتاب هوشمندانه و کمیاب که شیوه‌های دانمارکی درخشانی را برای والدین پر استرس مدرن ارائه می‌دهد و خانواده‌ها از دهلی نو تا نیویورک با شادی فریاد خواهند زد! جستجوی شادی را فراموش کنید، این کتاب به ریشه‌های اصیل شادی در خانواده برمی‌گردد. (Heather Shumaker)

- روش دانمارکی با درک عمیق از تاثیر مثبتی که همدلی و ارتباط بر فرزند پروری می‌گذارد، به والدین در سراسر جهان این امکان را می‌دهد تا ذهنیت‌های پیش فرض خود را بررسی کنند و از این پس تمام وجوه زندگی کودکشان را در نظر بگیرند. در دورانی که کودکان خردسال بیش از حد برنامه ریزی شده و تحت استرس هستند، دریافت آن‌ها از اهمیت بازی آزاد، اجازه تنفسی آزادانه را به کودک می‌دهد. برای همه والدین به شدت توصیه می‌شود. (کتی هرلی، LCSW، نویسنده کتاب راهنمای بچه شاد)

- من این کتاب تربیتی شگفت‌انگیز که در مورد بازی آزاد صحبت می‌کند را خواندم. من به بازی آزاد اعتقاد دارم. واقعاً این بازی ذهن کودکان را پرورش می‌دهد. (کریستن بل)

- با سال‌ها مطالعه درباره دلایل مدل شادمانی دانمارکی، به نظرم می‌رسد این کتاب یک راهنمای روشن بسیار مفید و هوشمند است برای اینکه بدانیم به عنوان یک والد چگونه سطح شادمانی خودمان را بالا برده و به این ترتیب فرزندان شادتری را به روش دانمارکی پرورش دهیم. این کتاب را به تمامی کسانی که می‌خواهند شانس داشتن زندگی شاد را به فرزندانشان هدیه کنند پیشنهاد می‌کنم. (ملنا رایدال، سخنگوی اصلی و سفیر صلح کپنهاگ)

والدین درباره این کتاب چه می‌گویند؟

- این کتاب خواننده را به فکر وا می‌دارد. این کتاب تنها در این‌باره نیست که چگونه می‌توانیم والدین بهتری باشیم، بلکه به ما نشان می‌دهد که چگونه در دنیا زندگی کنیم، با دیگران ارتباط برقرار کنیم و بدانیم که می‌خواهیم چگونه انسانی باشیم. از این زاویه نگاه کردن به این کتاب برای من لذت بخش بود. (کارین)

- این کتاب با شما می‌ماند و به شما قدرت می‌دهد که با امید به این موضوع که فرزندانتان هنگامی که خودشان پدر یا مادر می‌شوند، از این امتحان سربلند بیرون بیایند، شادی و لذت را برای خودتان و فرزندانتان به ارمغان بیاورید. در آخر، این کتاب نقطه نظری بسیار خوش‌بینانه و قابل استفاده است. (جیسون)

- این کتاب بیان می‌کند که احساس راحتی خودبه‌خود به وجود نمی‌آید بلکه باید واقعاً برای آن تلاش کرد. من عاشقش شدم. (کیت)

- نکات این کتاب بسیار عالی بودند! من بسیار به خواندن کتاب‌هایی در مورد کودکان دانمارکی علاقه داشتم. کودکان باید از طریق کتاب‌ها از موضوعاتی که چندان ساده نیستند مطلع شوند و به این ترتیب والدین فضای راحتی بیشتری برای یاد دادن درس‌های زندگی با آن‌ها خواهند داشت. ما معمولاً از مطرح کردن موضوعات ناخوشایند با کودکانمان یا شریک زندگیمان اجتناب می‌کنیم تنها به این دلیل ساده که نمی‌دانیم چه بگوییم. وقتی کتابی بیشتر این گفتگوها را برعهده می‌گیرد، کار به مراتب ساده‌تر می‌شود. (جسیکا)

کتاب فرزندپروری به شیوه دانمارکی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم:

اثر پیش‌رو به والدین، معلمان و مربی‌هایی که دغدغه تربیتی استاندارد و با کیفیت را در سر دارند، توصیه می‌شود.

جسیکاجوئل الکساندر و ایبن ساندال را بیشتر بشناسیم:

جسیکاجوئل الکساندر (Alexander, Jessica Joelle) نویسنده، روزنامه نگار، سخنران بین المللی، پژوهشگر فرهنگی که کتاب پرفروش فرزندپروری به شیوه دانمارکی را در بیش از 28 کشور منتشر کرده است.

نوشته‌های این نویسنده، در طی سال چندین بار توسط TIME، Salon، The Atlantic، Huffington Post، NPR، NY Times، The Greater Good Science Center Berkley و رسانه‌‌های مختلف دیگری به نمایش درمی‌آید.

الکساندر در سطح جهانی برای مکان‌هایی مانند گوگل، سازمان ملل متحد، مرکز فرهنگی اسکاندیناوی و غیره صحبت کرده است. او به چهار زبان صحبت می‌کند و در حال حاضر با همسر دانمارکی و دو فرزندش در اروپا زندگی می‌کند.

ایبن ساندال (Iben Dissing Sandahl) یک متخصص حرفه‌ای والدین، روان درمانگر روایتی MPF، مشاور خانواده، معلم و سخنران است. او بیش از 20 سال تجربه بینش در روانشناسی و آموزش کودک دارد، که به طبیعی‌ترین روش، روش دانمارکی برای تمرین والدین را ثابت می‌کند.

در بخشی از کتاب فرزندپروری به شیوه دانمارکی می‌خوانیم:

برای کودکتان انواع داستان‌ها را بخوانید. اگر همه این داستان‌ها پایان خوشی ندارند، نگران نباشید. داستان‌هایی که موضوعات سخت دارند یا به شیوه معمول کتاب‌های داستان به پایان نمی‌رسند را هم انتخاب کنید. کودکان چیزهای زیادی از ناراحتی و پایان‌های ناخوش می‌آموزند (البته که باید برای سن آن‌ها نیز مناسب باشد.)

این پایان‌های ناخوش باعث می‌شود که گفت‌وگوهای صادقانه‌ای بین او و شما در مورد جنبه‌های مختلف زندگی شکل بگیرد. جنبه‌هایی که به اندازه رسیدن شاهزاده به شاهزاده خانم مهم هستند. در معرض بالا و پایین‌های زندگی قرار گرفتن، کودکان را به همدلی و انعطاف‌پذیری تشویق می‌کند و باعث می‌شود که بفهمند زندگیشان پر معناست و قدر آن را بدانند.

به خاطر داشته باشید که معنادارترین و مفیدترین تحسین، برمبنای کیفیت است و نه کمیت. کودکان را نه به خاطر توانایی‌های ذاتی بلکه به خاطر فرآیندی که در پیش می‌گیرند و یا تلاششان مورد تحسین قرار دهید: " تو برای امتحانت خیلی درس خوندی و پیشرفتت اینو نشون میده. تو چند بار این مطالب رو خوندی، فلش کارت درست کردی و خودت رو امتحان کردی و اینها واقعاً جواب میده! "

سعی کنید نمونه‌های بیشتری از تحسین فرآیند بدست بیاورید. تمرین کردن باعث موفقیت می‌شود. هر چه بیشتر در مورد این موضوع تمرین کنید، بهتر عمل خواهید کرد. امتحان کنید و ببینید که آیا می‌توانید از گفتن اینکه "تو بسیار باهوشی! " اجتناب کنید. با تمرکز کردن بر روی تلاشی که به کار رفته، به فرزندانتان کمک کنید تا در کنند که توانایی‌های ذاتی مهم نیستند، بلکه این پشتکار است که بیشترین اهمیت را دارد و با گذشت زمان آن‌ها به این خاطر دارای عزت‌نفس بیشتری خواهند شد.

فهرست مطالب کتاب

گزیده‌ای از نکوداشت‌ها:    
والدین درباره این کتاب چه میگویند؟    
چکیدۀ کتاب    
پیش‌گفتار دربارۀ ویراست تازه    
درباره نویسندگان    
مقدمه: راز شاد بودن مردم دانمارک چیست؟    
داستان جسیکا    
الگو پدیدار می‌شود    
فصل 1: تشخیص دادن تنظیمات پیش‌فرض    
همه‌گیری استرس    
بررسی کردن "تنظیمات پیش‌فرض"    
فصل 2: ب مثل بازی    
آیا بیش از اندازه برای زندگی فرزندانمان برنامه‌ریزی می‌کنیم؟    
مرکز کنترل داخلی و خارجی    
فضا دادن به کودکان برای یادگیری و رشد    
بازی چگونه می‌تواند سودمند باشد؟    
بازی کردن و مهارت‌های سازگاری    
حقیقتی در پس لگو و زمین‌های بازی    
نکاتی در مورد بازی    
فصل 3: اصالت    
پایان قصه‌ها    
اصالت در فرزندپروری    
تحسین کردن اصیل به روش دانمارکی    
طرز فکر ثابت در مقابل طرز فکر رشد    
رمز آموختن مادام‌العمر و موفقیت    
مثال‌هایی در مورد تحسین فرآیند:    
نکاتی در مورد اصالت    
فصل 4: تغییر چهارچوب    
عینک قدیمی‌تان را (دوباره) از چشم بردارید    
خوش‌بینی واقع‌گرایانه    
مهارت تغییر چهارچوب    
محدودیت‌های زبان محدودکننده    
چگونگی تغییر چهارچوب در رابطه با کودکان    
قدرت برچسب‌ها    
دوباره نوشتن    
چگونه زبان محدودکننده را محدود کنیم    
روش دانمارکی تغییر چهارچوب    
نکاتی در زمینه تغییر چهارچوب    
فصل 5: همدلی    
قانون بقای اصلح    
ترس ما از آسیب‌پذیری و کشف مغز اجتماعی    
شگفتیِ دوراهی زندانی    
حقیقتی در مورد همدلی    
مسئولیت والدین    
دانمارکی‌ها چگونه یاد گرفته‌اند که تا این حد همدل باشند؟    
قدرت کلمات    
روش دانمارکی آموزش همدلی    
نکاتی در مورد همدلی    
فصل 6: اتمام حجت نکنید.    
چهار روش فرزندپروری    
یک حقیقت سخت در مورد کتکزدن    
فرزندپروری با احترام    
دانمارکی‌ها چگونه اتمام حجت نکردن را در مدرسه اجرا می‌کنند    
جلوگیری از جنگ قدرت    
آینه‌ای روبه‌روی خودتان بگذارید.    
در مورد آنچه دیگران فکر می‌کنند نگران نباشید.    
آرامش خودتان را حفظ کنید و خطوط اصلی رابه یاد داشته باشید.    
مثال‌هایی از اتمام حجت نکردن: راهحلی پیشنهاد بدهید    
وقت شام معمولاً زمان جنگ قدرت است    
قوانین را توضیح دهید و از آنها بخواهید تا آن را درک کنند    
نکاتی در مورد اتمام حجت نکردن    
فصل 7: با هم بودن و حس راحتی داشتن    
راحت بودن به عنوان روش زندگی    
اساس آمریکایی بودن    
کار گروهی در دانمارک    
آواز خواندن و احساس نزدیکی و صمیمیت    
پیوند‌های اجتماعی و سطح استرس    
مادرهای تازه و روش دانمارکی با هم بودن    
راحتی و صمیمیت به روش دانمارکی    
نکاتی در مورد با هم بودن و احساس راحتی و صمیمیت    
پیمان صمیمیت و باهم بودن    
از اینجا به کجا می‌روید؟    

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب فرزندپروری به شیوه دانمارکی
نویسنده،
مترجمهدی فیضی
ناشر چاپیانتشارات راوشید
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۸۴
زبانفارسی
شابک978-622-7458-86-2
موضوع کتابکتاب‌های علوم تربیتی
قیمت نسخه الکترونیک
۶۹۰۰ ۴۱۴۰ ت ۴۰%
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب فرزندپروری به شیوه دانمارکی

عادل آتشین
۱۴۰۱/۴/۱۷
ارزشها و شاخص‌هایی متفاوت و جالب در بحث فرزندپروری که میتوان با توجه ب ماهیت بومی شده از انها بهره جست
خیلی جالب و تاثیرگزار باید باشن
بریم براش
لادن پرهیزکاری
۱۴۰۱/۵/۱۲
نکته‌های ظریف و قابل تامل در این کتاب نوشته شده
هانیه پیران
۱۴۰۱/۵/۱۷
خیلی عالی هست هر چی بگم کم گفتم
زهرا ارمندی
۱۴۰۱/۴/۲۶
کتاب خیلی خوب و آموزنده‌ای بود
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب فرزندپروری به شیوه دانمارکی

برای دریافت کتاب فرزندپروری به شیوه دانمارکی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.