معرفی و دانلود کتاب راهکارهای مدیریت استرس و درد

عکس جلد کتاب راهکارهای مدیریت استرس و درد
قیمت:
۲۳۰۰۰ تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب راهکارهای مدیریت استرس و درد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب راهکارهای مدیریت استرس و درد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راهکارهای مدیریت استرس و درد

این روزها به دلیل اضطراب و تنش‌های مداوم، اکثر شما دچار دردهای جسمانی گوناگونی شده‌اید که برای دانستن علتش می‌توانید کتاب راهکارهای مدیریت استرس و درد را بخوانید. میکاه صدیق در این اثر ارزشمند به شما کمک می‌کند تا ابتدا علت آشفتگی‌های درونی خود را پیدا کنید و سپس در صدد رفع آن‌ها برآیید.

درباره‌ی کتاب راهکارهای مدیریت استرس و درد:

در عصر حاضر استفاده از کلمه استرس به صورت فزاینده‌ای توسط پزشکان و متخصصین سلامتِ روان و حتی غیرپزشکان در حال افزایش است. طبق تحقیقات متخصصین حوزه درمان ذهنی - بدنی، رابطه مستقیمی بین سطح استرس و تعداد بیماری‌های روان - تنی یا سایکوسوماتیک وجود دارد.

بیشتر شما در جمع خانواده، دوستان و آشنایان قرار گرفته‌اید که صحبت از دردهای جسمانی خود می‌کنند و بارها به پزشک مراجعه کرده‌اند اما با یک نسخه سفید برگشته‌اند و نتوانستند علت بیماری را تشخیص دهند. چرا؟ پس مشکل کجاست؟ در جهان پر تنش و اضطراب امروزی، خیلی از انسان‌ها درگیر بیماری‌ سایکوسوماتیک هستند، اما به دلیل نداشتن آگاهی کافی مسیر درستی برای درمان انتخاب نمی‌کنند.

این بیماری‌های ناشناخته شامل مواردی همچون خستگی، افسردگی، حملات ناگهانی، مشکلات سوء هاضمه، گوارش و همچنین اعتیاد به نوشیدنی‌های الکلی است. دانشمندان و پزشکان زیادی ثابت کرده‌اند که بسیاری از مشکلات مانند درد مزمن، سندرم درد ماهیچه‌ای - اسکلتی و درد رماتیسم به شدت تحت تاثیر استرس‌های طولانی مدت می‌باشند.

استرس امروزه به عنوان یکی از عوامل اصلی در بروز مشکلات کرونر قلب، سرطان، مشکلات ششی و تنفسی، جراحات تصادفی و خودکشی به شمار می‌رود، پس غیرمنتظره نیست که بسیاری از داروهای پرفروش در ایالات متحده داروهایی باشند که برای درمان مشکلات مربوط به استرس به فروش می‌رسند! دکتر میکاه صدیق در کتاب راهکارهای مدیریت استرس و درد (Autogenic training) راهکارهای طلایی را ارائه می‌دهد تا به کمک آن‌ها بتوانید استرس و اضطراب‌های خود را مدیریت کنید و روح و جسمی سالم داشته باشید.

کتاب راهکارهای مدیریت استرس و درد برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای روانشناسان و افرادی که از درد و استرس طولانی مدت رنج می‌برند و به دنبال راه چاره‌ای برای رسیدن به آرامش هستند، مناسب خواهد بود.

با میکاه صدیق بیشتر آشنا شویم:

وی روان‌شناس بالینی و محقق در حوزه روان‌شناسی و طب رفتاری است. میکاه صدیق (Micah R Sadigh) بیش از یک دهه مدیر دپارتمان روان‌شناسی و علوم رفتاری در موسسه گیت وی بوده و به بررسی و آزمایش در مورد دردهای مزمن و درمان آن‌ها پرداخته و تاکنون مولف کتاب‌ها و مقالات بسیاری در حوزه روان‌شناسی مخصوصاً حوزه بالینی و درمان بوده است.

در بخشی از کتاب راهکارهای مدیریت استرس و درد می‌خوانیم:

لازاروس (1966) و لازاروس و فلک من (1984) 62 مدل دوجانبه یا استرس تعاملی را ارائه دادند. از نظر این مدل، میل و رغبت تکوینی درون هر فردی وجود دارد که تعامل وی نسبت به موقعیت‌های استرس زا را کنترل می‌نماید. مدل لازاروس به نسبت مدل‌های پیشین تاکید بیشتری بر تفاوت بین افراد می‌گذارد، مدل او اهمیت یکسانی برای تفاوت‌های فیزیکی و تفاوت‌های عاطفی بین افراد قائل است. این مدل معتقد است که واکنش فرد به استرس به راحتی قابل پیش بینی ناست و همچنین نمی‌توان از روی شرایط محیطی و اتفاقات زندگی به صورت دقیق نتیجه‌گیری کرد.

هرگاه خواسته‌ها و نیازهای درونی و محیطی فرد از میزان منابع مقابله با استرس او فراتر برود تاثیر مضر استرس بر وی آغاز خواهد شد. همانطور که مطرح شد افراد ممکن است در مقابل یک منبع یکسان از استرس قرار بگیرند و به صورت کاملا متفاوت نسبت به آن واکنش نشان دهند. در صفحات بعدی این مسئله مورد بحث قرار خواهد گرفت که یک فرد ممکن است واکنش سراسیمگی و اضطراب را در مقابل یک روز درد آور از خود نشان دهد در حالیکه فرد دیگری کاملا درهم بشکند.

براساس این مدل، استرس یک رویداد محیطی، توقع شخصی، و یا هردو تلقی می‌شود که از منابع تطابق پذیری فراتر رفته و فرد توان کنترل آن را نداشته باشد. از این جهت استرس یک تراکنش است، و یا به بیان دیگر یک داد و ستد که وجود منابع ایجاد کننده آن باید از قبل مورد بررسی قرار گیرد. راه دیگر نگاه کردن به این مدل آن است که بگوییم یک فرد توقع و موجودیت منابع شخصی خود را در جهت مقابله با چالش‌های آن را برانداز و بررسی می‌نماید و سپس به آن بازخورد نشان می‌دهد (لازاروس و فالک من 1984). بنابراین چگونگی مواجهه فرد با یک تجربه پراسترس نشات گرفته از دو فرآیند فردی و موقعیتی است.

فهرست مطالب کتاب

درباره نویسنده
استرس و درد
مفهوم استرس
انواع استرس
مدل انگیزشی
مدل بازخوردی استرس
مدل تعاملی
فیزیولوژی روانی در استرس
دستگاه سمپاتیک - کلیه‌ایی بصل‌النخاع
دستگاه هیپوفیز - فوق کلیوی هیپوتالاموس
روش‌های مدیریت استرس
تکنیک‌های مدیریت استرس
بازسازمانی شناختی
بازخورد زیستی (بیوفیدبک)
تلقیح استرس
آموزش
تکرار و تمرین
به کاربستن و مداومت
تمرین ریلکسیشن یا آرام سازی
تمرین خود بهینه‌سازی
تمرین تنفس
تصور مسرت بخش
ریلکسیشن پیشرو
مدیتیشن متعالی
تمرین یوگا
مدل‌های ریلکسیشن
نتیجه‌گیری
منابع لاتین

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب راهکارهای مدیریت استرس و درد
نویسنده
مترجمآیدا مهراد، محمدحسین تحریری زنگنه
ناشر چاپیانتشارات آزمون یار پویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۸۰
زبانفارسی
شابک978-622-6833-68-4
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۳۰۰۰ ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب راهکارهای مدیریت استرس و درد

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب راهکارهای مدیریت استرس و درد

برای دریافت کتاب راهکارهای مدیریت استرس و درد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.