معرفی و دانلود PDF کتاب زندگینامه خلبان شهید عباس بابایی

عکس جلد کتاب زندگینامه خلبان شهید عباس بابایی
قیمت:
۷۵۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب زندگینامه خلبان شهید عباس بابایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب زندگینامه خلبان شهید عباس بابایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زندگینامه خلبان شهید عباس بابایی

کتاب زندگینامه خلبان شهید عباس بابایی نوشته علیرضا امجدیان و علیرضا سماواتی، به روایت زندگی پر فراز و نشیب این خلبان شجاع و دلیر دفاع مقدس می‌پردازد.

شهید عباس بابایی در آبان سال 1329 در قزوین به دنیا آمد. او دوره ابتدایی و متوسطه خود را در همان شهر گذراند و در سال 1348 به دانشکده خلبانی نیروی هوایی رفت و بعد از سپری کردن آموزش مقدماتی جهت تکمیل دوره راهی آمریکا شد. بعد از بازگشت از آمریکا با ورود هواپیماهای پیشرفته اف-14 به نیروی هوایی، او که یکی از خلبان‌های تیزهوش و ماهر در پرواز با هواپیمای شکاری اف-5 به شمار می‌رفت، به همراه تعدادی دیگر برای پرواز با هواپیمای اف-14 انتخاب و به پایگاه هوایی اصفهان وارد شد.

شهید بابایی با داشتن تعهد، ایمان و تخصص در سال 1360 به فرماندهی پایگاه هشتم هوایی و ارتقا درجه ارشدیت دست یافت. او در سال 1362 به درجه سرهنگی ارتقا پیدا کرد و در جایگاه معاونت عملیات نیروی هوایی قرار گرفت و به تهران منتقل شد.

عباس بابایی در 15 مرداد 1366 هم‌زمان با عید قربان به همراه یکی از خلبانان نیروی هوایی برای شناسایی منطقه و مشخص کردن راهکارهایی برای اجرای عملیات، به وسیله یک فروند هواپیمای اف-5 از پایگاه هوایی تبریز پرواز کرد و وارد عراق شد.

او بعد از انجام مأموریت، زمان برگشت در آسمان خطوط مرزی، مورد هدف گلوله‌های ضد هوایی قرار گرفت و با برخورد تیر به سر و گردن به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

در بخشی از کتاب زندگینامه خلبان شهید عباس بابایی می‌خوانیم:

سال 61 شهید بابایى را گذاشتیم فرمانده پایگاه هشتم شکارى اصفهان. درجه این جوان حزب‌اللهى سرگردى بود، که او را
به سرهنگ تمامى ارتقاء دادیم.

آن وقت آخرین درجه ما سرهنگ تمامى بود. مرحوم بابایى سرش را مى‌تراشید و ریش مى‌‌گذاشت. بنا بود او این پایگاه را اداره کند. کار سختى بود. دل همه مى‌لرزید؛ دل خود من هم که اصرار داشتم، مى‌لرزید، که آیا مى‌تواند؟ اما توانست.

وقتى بنى‌‌صدر فرمانده بود، کار مشکل‌تر بود. افرادى بودند که دل صافى نداشتند و ناسازگارى و اذیت مى‌کردند؛ حرف مى‌‌زدند، اما کار نمى‌‌کردند؛ اما او توانست همان‌ها را هم جذب کند.

خودش پیش من آمد و نمونه‌اى از این قضایا را نقل کرد. خلبانى بود که رفت در بمباران مراکز بغداد شرکت کرد، بعد هم شهید شد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب زندگینامه خلبان شهید عباس بابایی
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات راهبردی نهاجا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۴
زبانفارسی
شابک978-600-8489-55-9
موضوع کتابکتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه الکترونیک
۷۵۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب زندگینامه خلبان شهید عباس بابایی

وحید کوثری
۱۳۹۹/۱۰/۱۳
خیلی ضعیف، جای تاسفه واقعا و اینکه شما پول پی دی اف رو گرفتین و بعد باید یک برنامه بی خودی م نصب کنیم تا پی دی اف رئ بتونیم بخویم، خوب همون پی دی اف رو بندازین
سعید عینی
۱۴۰۰/۵/۴
سرلشگر شهید عباس بابایی، همانطور که از اسمشون مشخصه پدر مردم این آب و خاک بودند و جانشان را فدای مردم این سرزمین کردند…
روحش شاد و یادش گرامی…
علی بیگلری
۱۴۰۰/۸/۳۰
واقعا ضعیف بود و جای تأسف داشت مثل نظر دوستمون
حسین رضانیامعلم
۱۴۰۱/۲/۳
سرمایه‌های گرانقدر جنگ تحمیلی...
علیرضا نژادعلی
۱۴۰۰/۱۱/۱
عالی بود مرسی بابیت این کتاب زیبا
محمدرضا همتی
۱۴۰۱/۷/۲۷
حیف که صفحاتش کمه
مشاهده همه نظرات ۶

راهنمای مطالعه کتاب زندگینامه خلبان شهید عباس بابایی

برای دریافت کتاب زندگینامه خلبان شهید عباس بابایی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.