معرفی و دانلود کتاب صوتی آکواریوم‌های پیونگ یانگ: یک داستان واقعی از پشت پرده آهنین کره شمالی

عکس جلد کتاب صوتی آکواریوم‌های پیونگ یانگ: یک داستان واقعی از پشت پرده آهنین کره شمالی
قیمت:
60000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آکواریوم‌های پیونگ یانگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آکواریوم‌های پیونگ یانگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آکواریوم‌های پیونگ یانگ: یک داستان واقعی از پشت پرده آهنین کره شمالی

کانگ چول هوان اولین بازمانده اردوگاه‌های کار اجباری در کره شمالی به همراه پیر ریگولت در کتاب صوتی آکواریوم‌های پیونگ یانگ، داستان زندگی پر فراز و نشیبش را تعریف کرده و از تجربیات تلخ و سختی می‌گوید که به خاطر قوانین ظالمانه کشورش متحمل شده و درنهایت منجر به فرار او نیز شده است.

درباره کتاب صوتی آکواریوم‌های پیونگ یانگ:

با شنیدن نام کره شمالی چه تصوری در ذهن‌تان ایجاد می‌شود؟ کره شمالی به خاطر قوانین خاص خود و عدم ارتباطش با سایر کشورهای دنیا، همواره تصویری مبهم و عجیب برای تمام مردم ایجاد کرده است. در همین چند دهه اخیر در بحبوحه تشدید تنش‌های هسته‌ای، «کیم جونگ اون» و دیگر رهبران کره شمالی بر دولت تک حزبی خود تسلط کاملی داشتند و هرگونه جنبش نوپای مخالف را سرکوب می‌کردند. آن‌ها هنوز هم سخت‌گیری‌های زیادی به خرج می‌دهند و تمام مخالفان و به عقیده خود مجرمان را با نام «بازآموزی» به اردوگاه‌های کار اجباری وحشیانه خود می‌فرستند و در آن‌جا کارهای سختی را به زندانیان محول می‌کنند.

کانگ چول هوان 9 ساله بود که به همراه اعضای خانواده خود محکوم به اقامت در یکی از اردوگاه‌های کار اجباری در کره شمالی شد. این خانواده سختی‌های زیادی در آن‌جا کشیدند اما پس از ده سال سرانجام آزاد شدند. اما چول هوان دو سال بعد به دلیل گوش کردن به رادیوهای غیرمجاز دوباره به اردوگاه کار اجباری فراخوانده شد ولی تن به این شرایط نداد و تصمیم گرفت از کره شمالی فرار کند...

وی سرانجام موفق شد از طریق چین به کره جنوبی برود و جزو معدود نفراتی شد که از این مکان رعب‌آور جان به در برد و صدای خود را به گوش جهان رساند. او در کتاب آکواریوم‌های پیونگ یانگ (The Aquariums of Pyongyang) برای نخستین بار به توصیف و افشای سازوکار این اردوگاه‌ها در کره شمالی پرداخت.

کتاب حاضر تصویری روشن و صحیح از نحوهٔ زندگی و رنجی مردم این کشور برای شما ترسیم کرده است. این کتاب همچون روایت مستندی است که دیدگاه شخصی نویسنده را از این کشور ارائه می‌کند. وی اکنون به عنوان مدافع حقوق بشر فعالیت می‌کند و در تلاش است تا مردمان نگون‌بخت کره شمالی را از شر آن حکومت کمونیستی و ظالم نجات دهد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی آکواریوم‌های پیونگ یانگ:

- آکواریوم‌های پیونگ یانگ یکی از وحشتناک‌ترین کتاب خاطرات است که خوانده‌ام. به عنوان اولین روایتی که از کره شمالی بیرون آمد، مقدر است که به یک کتاب کلاسیک تبدیل شود. (آیریس چانگ - تاریخ‌نگار و روزنامه‌نگار آمریکایی)

- پیروزی در برابر سکوت. (فایننشال تایمز - یکی از قدیمی‌ترین، مهم‌ترین و پرنفوذترین روزنامه‌های اقتصادی سیاسی در جهان)

- قلب را منجمد می‌کند و روح را تسخیر می‌کند. (Kirkus Reviews - مجله نقد و بررسی کتاب آمریکایی)

کتاب صوتی آکواریوم‌های پیونگ یانگ به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر دوست دارید درمورد قوانین عجیب و ناشناخته کره شمالی و اردوگاه‌های کار اجباری این کشور بیشتر بدانید، به هیچ وجه این روایت جذاب را از دست ندهید.

با کانگ چول هوان بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده کره‌ای در سپتامبر 1968 به دنیا آمد. او در کودکی به مدت ده سال در اردوگاه کار اجباری در کره شمالی زندانی بود. کانگ چول هوان (Kang Chol-Hwan) بعد از آزادی از اردوگاه کار اجباری موفق به فرار از این کشور شد و به کره جنوبی رفت. وی مرکز استراتژی کره شمالی را بنیانگذاری کرد و هم‌اکنون ریاست این مرکز را بر عهده دارد.

در بخشی از کتاب صوتی آکواریوم‌های پیونگ یانگ می‌شنویم:

اوضاع و احوال من در تابستان 1982 کمی بهتر شد و عاقبت دوستی برای خودم پیدا کردم. دو زندانی جدید وارد اردوگاه شده بودند. آن‌ها مثل بیگانگان فضایی به نظر می‌رسیدند. لباس‌های فاخر و چهره‌های زیبا و جذابشان ما را به یاد دنیای از دست رفتهٔ قبلی‌مان می‌انداخت. یکی از آن‌ها زن زیبایی بود که عینک آفتابی به چشم زده بود.

دیگری پسر این زن بود که لباس بسیار شیکی به تن داشت و پوست صورتش برخلاف پوست صورت ما که از فرط تابش آفتاب یا سرمای کشندهٔ زمستان به سفتی چرم شده بود، بسیار سفید و لطیف به نظر می‌رسید. ما با دهان باز به این دو تازه وارد نگاه می‌کردیم. لباس‌های خوش‌دوخت آن‌ها ظرف چند ماه همهٔ شکوه و جلال خود را از دست داد.

زن دیگر عینک آفتابی‌اش را به چشم نمی‌زد. او و پسرش حالا شبیه به دیگر زندانیان اردوگاه شده بودند. اسم این پسر «یی سای بانگ» بود. او حدود یکسال بعد از رسیدنش به اردوگاه به مرض سختی مبتلا شد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
27 دقیقه
کودکی شاد در پیونگ یانگ
27 دقیقه
پول و انقلاب می‌توانند با هم تفاهم داشته باشند
44 دقیقه
سال بعد در پیونگ یانگ
39 دقیقه
اقامت در اردوگاه کار اجباری در نه سالگی
49 دقیقه
گروه کاری شماره ده
34 دقیقه
گراز وحشی، معلم مسلح و آمادهٔ حمله
26 دقیقه
مرگ قهرمان سیاه
55 دقیقه
ذرت، سوسک‌ها و کنیاک مار
27 دقیقه
مرگ در یوداک
45 دقیقه
خرگوش‌های بسیار غبطه برانگیز
17 دقیقه
جنونی که به تدریج بر زندانیان غلبه می‌کند
39 دقیقه
جلسه‌های انتقادی و انتقاد از خود
28 دقیقه
اعدام در ملا عام
11 دقیقه
عشق در یودوک
17 دقیقه
زندگی در کوهستان
32 دقیقه
ده سال در اردوگاه؛ متشکرم پیشوای کبیر
56 دقیقه
بهشت کرهٔ شمالی
28 دقیقه
اردوگاه دوباره تهدید می‌کند
48 دقیقه
فرار به چین
21 دقیقه
خودفروشی سطح پایین و قاچاقچی‌گری سطح بالا
23 دقیقه
آمدن به کرهٔ جنوبی
28 دقیقه
کنار آمدن با دنیای سرمایه‌داری
11 دقیقه
نوشتار واپسین؛ درخواست کمک از جهانیان

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آکواریوم‌های پیونگ یانگ: یک داستان واقعی از پشت پرده آهنین کره شمالی
نویسنده،
مترجمبیژن اشتری
گویندهبهادر ابراهیمی
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۲ ساعت و ۱۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
60000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آکواریوم‌های پیونگ یانگ

فاطمه خجسته
۱۴۰۰/۱۲/۲۴
این کتاب روایت زندگی انسانی هست که خودش رو با سختی‌ها وفق میده اما تسلیمشون نمیشه. در کتاب به نقش حمایت‌گر مادربزرگش در اردوگاه که باعث ادامه‌ حیات یکایشون شده، اشاره می‌کنه.
پدربزرگ و مادربزرگش از اشخاص با نفوذ و باسواد کره‌ای ساکن ژاپن بودند که قدم به کره شمالی می‌گذارند در حالیکه به یکایک آنچه
می‌شنیدند باور داشتند و خیلی زود متوجه اشتباهشون میشن اما راه برگشتی نداشتند. پدربزرگش بازداشت و به اردوگاه مجرمان غیرقابل بخشش منتقل میشه و کلیه اعضای خانواده‌اش به اردوگاه افراد قابل اصلاح با مدت زمان نامعین تبعید میشن. مادرش چون فرزند شخصی مبارز بوده به اردوگاه تبعید نمیشه اما مجبور به طلاق گرفتن غیابی از پدرش و ازدواج با شخصی میشه که به خواست خودش نبوده.
کتاب روایت‌های وحشتناکی از زندگی درون اردوگاه داره، از کم و نامناسب بودن لباس‌ها، نبودن امکانات بهداشتی، گرسنگی همیشگی، سرمای زیر صفر درجه گرفته تا خوردن سمور، موش و مار و... بسیار نوشته.
اشاره می‌کنه تنها غذای اونها در اردوگاه مقدار محدودی ذرت بوده که به هر خانواده داده می‌شده و بدون گوشت امکان ادامه حیات نداشتند و به مرور مجبور به خوردن موش، سمور و... می‌شوند. اشاره کرده کار در معادن طلا، سبد بافی، مزرعه داری، پرورش خرگوش و... همه و همه زندگی اجباری ساکنین یک اردوگاه رو تشکیل می‌ده.
از چگونگی مدارس غیرانسانی اردوگاه خاطرات بسیاری نوشته و به منع ازدواج افراد زندانی و به مجازات روابط پنهانی اشاره کرده، چون بر این باور بودند، نسل خیانتکار نباید ادامه پیدا کنه.
صحنه‌های دردناکی از مراسم اعدام کسانی که اقدام به فرار از اردوگاه کار اجباری یا دزدی می‌کردند، تصویر کرده که هر کدام در جای خودش دردناک و تامل برانگیز هست.
regen
۱۴۰۱/۶/۱۴
برای کسانی که مثل من به تاریخ کره شمالی علاقه دارن و توی ذهنشون کلی سوال بی جواب از این کشور مرموز به جا مونده خواندن این کتاب تا حد زیادی شرایط اون کشور رو اشکار می‌کنه ولی مسئله اینجاست که این کتاب هم مثل «رودخانه تباهی» تا یه زمان محدود رو در این کشور توصیف کرده یعنی تا دهه ۹۰ میلادی. هنوز هیچ و تصوری از سالهای اخیر کره شمالی در دست نیست اینکه در این سالهای اخیر چه تغییراتی نسبت به دهه هشتاد و نود در این کشور ایجاد شده.
در کل امتیاز خود کتاب بالاست تنها چیزی که از همون ابتدای این کتاب صوتی باعث آزارم شد لحن آمرانه و با تحکم گوینده بود که تا انتهای کتاب متاسفانه نتونستم بهش عادت کنم. برای همین یه ستاره ازش کم کردم.
mohammad jaafaran
۱۴۰۲/۵/۲
نمیشه خوند و ننوشت.. نمیشه انکار این رو کرد که زندگی به چه صورت افتضاح و مکافاتی رو تجربه کردن و میکنن.. دفعه اولی که از کشور خارج شدم، پیش خودم گفتم الان متوجه میشم که‌ی خارجی چه زجری تو ایران میکشه... ولی این در مقابل کره شمالی هیچ است.. واقعا چیزی بنام زندگی وجود نداره براشون و از بدو تولد تا و مرگ فقط زجر است زجر.. این سومین کتاب در مورد کره شمالی خوندم، ولی جالبیش اینه که اکثر کتاب‌ها مربوط به دهه نود و اوایل ۲۰۰۰هستش و هیچ چیز تازه‌ای از کره شمالی بیرون نمیاد و این خیلی بد و غم انگیزه
David GHanbari
۱۴۰۱/۱۰/۲۵
خوانش کتاب رو دوست داشتم. حس و حالی رو منتقل کرده انگار نویسنده هست که می‌خواند. و اما نویسنده یا راوی خاطره اتی که غمبار رقت انگیز و البته ملموس و برای دوران که در مدرسه سیم کابل و ترکه انار را لمس کردم و دلم به حال کف دست چشمم را می‌گریاند و روندی که در پی رسیدن به اقتصادی مشابه داریم را دلم نمی‌خواهد که باور کند وای چشمم می‌نگردد
محمد مرادی
۱۴۰۱/۲/۲۸
واقعا اگه علاقه مند به مبحث کره‌ی شمالی هستین این دومین کتابیه ک حتما باید گوش بدین
اولینش کتاب روح گریان من هست
دومینش این کتابه
سومیش رهبر عزیز هست
و چهارمیش هزار فرسنگ تا ازادی هست
هرکدوم از یه دید نگاه میکنن ک تقریبا بلایای یکسانی سرشون اومده
و دید بهتری به این دنیای مرموز کره‌ی شمالی بهتون میده
فاطمه یزدانی
۱۴۰۰/۱۱/۴
کتاب برای من مانند سفری بود به دنیایی عجیب در روزهایی که بسیار غمگین بودم از اوضاع این کشور این کتاب کمک کرد که چطور می‌توان حتی در شرایطی مانند کره شمالی هم برای زندگی تقلا کرد و امید داشت روزی ظلم پایان می‌یابد البته با آگاهی ما زیرا از جهل ماست که خانه ظلم آباد است
ثمین ابر
۱۴۰۰/۹/۱۶
بسیار عالی و تاثیرگذار، اما به جز مصائبی که گریبانگیر مردم کره شمالی هست نکته‌ای که از ابتدا تا انتهای کتاب ذهن من رو درگیرکرد تفکرات وتعصبات بیجای یک عضو خانواده بود که سرنوشت کلیه اعضای خانواده رو و حتی نسل‌های بعدرو به بدترین شکل رقم زد، واقعا غم انگیز بود
گودرز صادقی هشجین
۱۴۰۰/۹/۴
کره شمالی با هیچ کشور دیگری در دنیا قابل مقایسه نیست و قدرت این کتاب در ملموس کردن زندگی در خفقان و فقر و فلاکت آن کشور بسیار موفق عمل میکند. خواندن آن را به ویژه به کسانی که همچنان گوشه چشمی به مزایای مارکسیسم دارند اکیدا توصیه میکنم.
bahar ashkani
۱۴۰۱/۹/۵
اگر به داستان‌های کره شمالی یا داستان‌های واقعی این سبکی علاقه دارید کتاب‌های خیلی بهتری هم موجود هست توی این سبک، کتاب رودخانه تباهی بسیار شیواتر و اثرگذارتر هست بنظرم این کتاب بسیار سطحی و خسته کننده بود
da.nia.l DA
۱۴۰۰/۱۱/۲۸
کتاب بسیار خوبی بود. محتوای کتاب، صدای گویندگان و آهنگ ابتدای هر بخش عالی بود. توصیه میکنم حتما کتابای دیگه رو هم بخونید تا با کره‌شمالی از زاویه‌دیدهای مختلف آشنا بشید. امیدوارم هر چه زودتر کره‌شمالی آزاد بشه❤
Mohammad Ka
۱۴۰۱/۱۲/۱۴
وضعیت اردوگاه کار اجباری رو مفصل توضیح داده بود ولی قسمت فرار از کره شمالی بدون جزئیات بود.
اول کتاب که مهاجرت میکنن به سمت کره خیلی جالبه مخصوصا رفتار اعضای خانواده که مخالفت میکنن
ارین رادمهر
۱۴۰۱/۱۰/۲۴
بعد از کتاب روح گریان من که زندگی نامه‌ای به نوشته خوده بزرگترین کماندو و جاسوس زن کره شمالی کیم هیون هی هستش این میشه گفت دومین کتاب هستش که ادم رو با سیستم حکومت کره شمالی اشنا میکنه
رضا اسماعیل پور
۱۴۰۰/۱۱/۱۲
سلام
داستان زندگی یکی از انسانهایی که از ژاپن به کره شمالی آمده و در آن جا زندگی کرده و دچار مشکلات و مصائب زیادی شده و نهایتا موفق به فرار از کره شمالی و زندگی در کره جنوبی شده است.
محمد حسین علیزاده
۱۴۰۰/۱۰/۲۷
باعث تاسفه، واقعا قابل باور نیست، باورش سخته که چطور انسانها تا این حد میتونن حیوانی رفتار کنند و شأن انسانی رو تنزل بدن، از خوندن این اتفاقات غمگین و متاثر شدم
احسان حسنی
۱۴۰۰/۹/۱۰
تقلیدصدای شخص دوم بسیار بد بود. فرهنگ و ساختار کره شمالی بسیار به ایران حال شبیه هست. حتما ایرانی‌ها این کتاب رو باید بخونن.
مشاهده همه نظرات 38

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آکواریوم‌های پیونگ یانگ

برای دریافت کتاب صوتی آکواریوم‌های پیونگ یانگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.