معرفی و دانلود کتاب صوتی مارمولک سیاه

عکس جلد کتاب صوتی مارمولک سیاه
قیمت:
38000 تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مارمولک سیاه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مارمولک سیاه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مارمولک سیاه

کتاب صوتی مارمولک سیاه شاهکاری در ژانر کارآگاهی به قلم ادوگاوا رانپو، نویسنده‌ی شهیر ژاپنی، است. در این اثر شنونده‌ی ماجرای ربوده شدن دخترِ سرمایه‌داری ثروتمند به دست کاراکتری جذاب به نام میدوریکاوا خواهید بود.

درباره کتاب صوتی مارمولک سیاه

زیبایی‌شناسی ژاپنی، چه در ادبیات، چه در هنرهای زیبا، به سبب خاستگاه‌های کهن و اسطوره‌ای خود، اساساً حول محور مفهوم شر می‌گردد. البته شر درونمایه‌ی اصلی بسیاری از آثار ادبی و هنری در تمام فرهنگ‌هاست. با این حال در اندیشه‌ی ژاپنی رویکردی خاص به مسئله‌ی شر را می‌یابیم که در نوع خود خاص و بی‌همتاست. شر در هنر و ادبیات ژاپن، واجد افسون و غرابتی مجذوب‌کننده است؛ به همین خاطر، نیروهای شرور جهان در هنر و ادبیاتِ این فرهنگِ غنی، به همان زیباییِ نیروهای نیک کائنات ترسیم می‌گردند.

کتاب مارمولک سیاه (The Black Lizard and Beast in the Shadows)، نمونه‌ای درخشان برای بررسی موردیِ مطلب بیان‌ شده است. این اثر رمانی کارآگاهی است. اگرچه صفاتی چون کارآگاهی یا جنایی برای توصیف این کتاب، به سبب سابقه‌ی این واژگان در ادبیات غرب، قدری گمراه‌کننده، یا دست‌کم، نارسا می‌نمایند. با این حال، با اندکی مسامحه می‌توان این صفات را در اشاره به رمان مارمولک سیاه به کار برد.

در این داستان به ماجراجویی‌های شخصیتی به نام میدوریکاوا گوش خواهید سپرد. انسانی پلید که اعمالش نمایان‌گر شخصیتی به غایت منحرف و بی‌اخلاق‌اند. شروع داستان زمانی است که میدوریکاوا یا همان «مارمولک سیاه»، اقدام به ربودن دختر یکی از ثروتمندترین مردان ژاپن می‌کند. او در ازای باز پس دادن دختر به خانواده‌‌اش، درخواستی عجیب دارد: میدوریکاوا خواهان جواهری باارزش و کمیاب، موسوم به ستاره‌ی مصری است. در چنین شرایطی، مرد ثروتمند چاره‌ای جز این نمی‌بیند که حل و فصل ماجرا را به دست سرشناس‌ترین کارآگاه کشور بسپرد. مردی با روحیاتی خاص و فراموش‌نشدنی، که در برخورداری از ودیعه‌ی ذکاوت، دست‌کمی از «مارمولک سیاه» ندارد. سرانجامِ بازی موش و گربه‌ی این کارآگاه عجیب و مارمولکِ خبیث، بی‌گمان لرزه بر اندام هر مخاطبی خواهد انداخت.

در پایان به جاست اشاره‌ای نیز به برگردان درخشان محمود گودرزی داشته باشیم؛ مترجمی فاضل که با بهره‌گیری از دانش ادبی و زبانی گسترده‌ی خویش، به خوبی از پس انتقالِ ظرافت‌های قلم ادوگاوا رانپو برآمده است.

نسخه‌ی فیزیکی کتاب مارمولک سیاه توسط نشر چترنگ، و نسخه‌ی گویای آن، به همت انتشارات واوخوان منتشر شده است.

اقتباس سینمایی از کتاب صوتی مارمولک سیاه

رمان مارمولک سیاه تاکنون چندین و چند بار دستمایه‌ی ساخت آثار اقتباسی در سینما و تئاتر قرار گرفته است. از جمله‌ درخشان‌ترینِ این اقتباس‌ها، فیلم سینمایی‌ جذابی است که کارگردان مطرح ژاپنی، کینجی فوکاساکو، ساخته و به مخاطبین هنر هفتم عرضه داشته است.

کتاب صوتی مارمولک سیاه مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به داستان‌‌هایی با تم کارآگاهی، مخاطین اصلی کتاب صوتی مارمولک سیاه‌اند.

با ادوگاوا رانپو بیشتر آشنا شویم

ادوگاوا رانپو (Edogawa Ranpo) نام مستعار «هیرائی تارو»، نویسنده‌ی فقید ژاپنی است که در سال 1894 دیده به جهان گشود و به سال 1965 از دنیا رفت. رانپو علاقه‌ی وافری به ادگار آلن پو، نویسنده و شاعر مطرح آمریکایی، داشت و در نوشته‌های خویش بسیار از او الهام گرفت.

ادوگاوا رانپو زمانی دست به نگارش داستان‌های جنایی و معمایی زد که این ژانر چندان در ادبیات ملل شرقی طرفدار نداشت. به همین خاطر، بیراه نیست اگر او را از بنیانگذاران داستان کارآگاهی در ادبیات ژاپن بنامیم.

کتاب مارمولک سیاه یکی از بهترین آثار نویسنده‌ی مورد بحث ماست؛ اثری درخشان و میخکوب‌کننده که خوشبختانه ترجمه‌ی فارسی آن، در دو قالب صوتی و فیزیکی، در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

از میان دیگر آثار رانپو، می‌توان از عناوینی چون «اتاق قرمز» و «شکار و تاریکی» یاد کرد.

در بخشی از کتاب صوتی مارمولک سیاه می‌شنویم

با علامت دست به ماشین اشاره کرد که برود و در این اندیشه بود که این اتومبیل مجلل نمی‌تواند تاکسی‌ای در جست‌وجوی مسافر باشد؛ ناگهان راننده خنده‌کنان و با صدایی زنانه به او گفت: «منم. زود سوار شو!»

«آه، شمایید؟ بلدید رانندگی کنید؟»

وقتی فهمید که فرشته‌ی سیاه در عرض کمتر از ده دقیقه خود را به شکل مردی درآورده و پشت فرمان اتومبیلی سر رسیده، تعجبش بیشتر هم شد.

«ظاهراً مرا دست‌کم گرفته‌ای. البته که رانندگی بلدم. این قیافه را به خودت نگیر، زود باش سوار شو! ساعت دو و نیم است. بهتر است عجله کنیم؛ به زودی هوا روشن می‌شود.»

همین که جونیچیِ حیرت‌زده روی صندلی عقب نشست، اتومبیل مثل تیر در دل شب روانه شد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
12 دقیقه
فرشته‌ی سیاه
11 دقیقه
در سرزمین مردگان
9 دقیقه
خانم میدوریکا
9 دقیقه
ساحره
8 دقیقه
زن سارق
12 دقیقه
دو نقش در یک نقش
9 دقیقه
سانائه
10 دقیقه
خنده‌ی آکچی
8 دقیقه
شکست
12 دقیقه
یوکو
8 دقیقه
عنکبوت و پروانه
7 دقیقه
بخار شدن و به هوا رفتن
11 دقیقه
صندلی انسانی
4 دقیقه
ستاره‌ی مصری
4 دقیقه
آقای ایواسه شوئنی
8 دقیقه
قرار ملاقات
7 دقیقه
زوجی عجیب
6 دقیقه
تعقیب
9 دقیقه
ماجرای اشباح
5 دقیقه
در قایق
7 دقیقه
مراسم تدفین
7 دقیقه
زیرزمین
9 دقیقه
در موزه
2 دقیقه
آکواریوم
2 دقیقه
درون قفس
6 دقیقه
یک شوخی
7 دقیقه
روزنامه
5 دقیقه
ماتسو
3 دقیقه
باز هم مانکن‌ها
3 دقیقه
مارمولک

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مارمولک سیاه
نویسنده
مترجممحمود گودرزی
گویندهمتین بختی
ناشر چاپیانتشارات چترنگ
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۴۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
38000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مارمولک سیاه

Nahid Ghovanloo
۱۴۰۱/۹/۳۰
داستان جالبی بود، میتونست مفصل‌تر و طولانی‌تر باشه اما خوب بود
اجرای خانم متین بختی عزیز هم مثل همیشه دوست‌داشتنی و عالی بود
ممنون
رومینا منصوری
۱۴۰۲/۱/۸
توصیفات به قدری دلنشین و دقیقن که می‌شه تمام فضاسازی داستان رو تو ذهن متصور شد!
Ali Najmi
۱۴۰۱/۵/۱۷
خیلی خوب و جذاب بود ارزش وقت گذاشتن داشت
ارام ا
۱۴۰۱/۵/۲۹
متن خیلی قوی و جذابی نداره
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مارمولک سیاه

برای دریافت کتاب صوتی مارمولک سیاه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.