معرفی و دانلود کتاب قهرمانی از سیستان: خاطرات هشت سال دفاع مقدس

عکس جلد کتاب قهرمانی از سیستان: خاطرات هشت سال دفاع مقدس
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب قهرمانی از سیستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب قهرمانی از سیستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قهرمانی از سیستان: خاطرات هشت سال دفاع مقدس

کتاب قهرمانی از سیستان نوشته‌ی غلامحسین زرگر، زندگی‌نامه و خاطرات رزمنده‌ی شجاع و جسور سیستانی امیر سرتیپ دوم ستاد، محمدابراهیم شریفی را روایت می‌کند. او یکی از بهترین و باسوادترین افسران نیروی زمینی لشکر 88 زرهی زاهدان در دوران دفاع مقدس بود.

درباره‌ی کتاب قهرمانی از سیستان:

محمدابراهیم شریفی افسری بود که قبل از پیروزی انقلاب چون به زبان انگلیسی کاملاً تسلط داشت، به عنوان مترجم در تمرینات صحرایی و رزمایش‌ها برای افسران خارجی مانورها و مأموریت‌ها را توضیح می‌داد.

هم‌زمان با پیروزی انقلاب برای جلوگیری از سقوط پادگان تبریز که عناصر ضد انقلاب قصد تصرف و اشغال آن را داشتند؛ همراه یگانش از مراغه حرکت و بلافاصله با درایت و مدیریت خاصی با هماهنگی شهید آیت‌الله سیدمحمدعلی قاضی طباطبایی از سقوط پادگان جلوگیری می‌کنند. در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، به عنوان فرمانده گردان توپخانه در عملیات فتح‌المبین حماسه‌ای بی‌نظیر خلق می‌کند و با یک تدبیر و هماهنگی با سلسله مراتب فرماندهی یک عراده توپخانه را به خط مقدم جابه‌جا و با تیراندازی 5 گلوله توپ باعث می‌شود، نیروهای عراقی فوج‌فوج خود را اسیر و به نیروهای ایرانی معرفی ‌نمایند.

وقتی علت اسارت را در بازجویی از آن‌ها سؤال می‌کنند؛ می‌گویند ما وقتی متوجه شدیم توپخانه در خط مقدم مشغول تیراندازی است؛ یعنی اینکه تاکتیک می‌گوید نیروهای پیاده‌نظام شما حدود 10 کیلومتر جلوتر مشغول نبرد هستند و بنابراین ما دلیلی ندیدیم که بی‌جهت درگیر شویم و خود را به کشتن دهیم و ترجیح دادیم که اسیر شویم.

کتاب قهرمانی از سیستان برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به مطالعه‌ی زندگی‌نامه‌ی شهیدان علاقه‌مند هستید، کتاب قهرمانی از سیستان برای شماست.

در بخشی از کتاب قهرمانی از سیستان می‌خوانیم:

قرار بود رزمایش صحرایی با انواع گلوله و مهمات جنگی توسط گروه 11 توپخانه صحرایی مراغه به فرماندهی سرهنگ ستاد آزادپیما در محل عمومی حاشیه دریاچه ارومیه (رضائیه سابق) صورت گیرد. کلیه یگان‌ها اعم از توپخانه صحرایی، پدافند هوایی و گردان‌های رزمی می‌بایست در این مانور بزرگ شرکت می‌کردند. دستور جابجایی و استقرار از پادگان به منطقه موردنظر ابلاغ گردید.

پس از طی مسیر و جابجایی یگان‌ها به محل استقرار، برابر طرح‌های ابلاغی، هر یگان در محل خود مستقر گردید. کلیه گردان‌های توپخانه بر اساس نوع سلاح و کالیبر چیده شد. برابر دستورات ابلاغی و دستورالعمل رزمایش، یگان‌های توپخانه می‌بایست سه مرحله تغییر موضع می‌دادند. شرایط نامطلوب منطقه مانور به دلیل باتلاقی بودن، حرکت ادوات شنی‌دار حامل توپ‌ها را دچار مشکل می‌کرد، به‌طوری‌که در بعضی مواقع غیرممکن نیز کرده بود. دیدگاه و محل استقرار مسئولین و فرماندهان اعم از رده‌های بالای ارتش و مستشاران خارجی احداث و چادرهای زیادی در اندازه‌های مختلف جهت ارائه مدارک و طرح‌ها در کنار این دیدگاه برپا و مکان خاصی جهت توجیه و توضیح عملیات و طرح‌ها برای میهمانان و تمامی فرماندهان سه‌گانه ارتش (زمینی - دریایی - هوایی) و مستشاران خارجی پیش‌بینی شده بود. قرار بود افسری کاملاً مسلط به زبان انگلیسی برای مدعوین تمام مراحل مانور را توضیح و آنان را کاملاً با اهداف این تمرین صحرایی توجیه نماید.

فرمانده وقت نیروی زمینی، ارتشبد اویسی تأکید زیادی به فرمانده وقت گروه 11 مبنی بر ارائه کلیه مدارک، اسلایدها، چارت‌های تهیه شده و سایر طرح‌ها داشت که جلوی مستشاران خارجی مشکلی پیش نیاید. نگرانی فرماندهی نیروی زمینی بیشتر به خاطر این بود که افسران آمریکایی پس از خاتمه مانور گردشکار و یا در واقع بیلان کاری تهیه و به عرض می‌رسانند و او می‌خواست در این بیلان کاری هیچ معایبی ذکر نشود. قبل از آغاز عملی مانور، اول طرح‌ها و مدارک تهیه شده مورد بازدید و بازرسی قرار گرفت. برای ارائه کلیه‌ی طرح‌ها و مدارک ستوان شریفی تعیین و انتخاب شده بود.

فهرست مطالب کتاب

سخن ناشر
سخن نویسنده
سرآغاز
زندگی‌نامه
او زودتر به سراغ ما آمد
جلوگیری از سقوط پادگان تبریز
افسر نمونه
ستوان شریفی آبروی نیروی زمینی را خرید
شعار شریفی در امر آموزش
نماز اول وقت
رفع گرفتاری و مشکلات کارکنان
درجه‌داران بی‌انضباط در یگان شریفی
سرباز هست یا دانشجوی پدافند ملی؟
دلسوز پرسنل
عراق چطور جرأت کرده به ایران حمله کند؟
اولین مأموریت سروان جوان
فقط دندان‌هایش سفید بود
مثل مورچه تانک آوردن
(رومل) روباه صحرا؟
به علت پیش‌دستی حمله عراق
با یک تدبیر تعداد زیادی اسیر گرفتیم
ستوانی و امیری او هیچ فرقی نداشت
دلسوز و مؤسس صندوق تعاون
امیر سرتیپ محمدابراهیم شریفی از دیدگاه همسر
به وجودت افتخار می‌کنم پدر!
نحوه‌ی رحلت (شهادت) سرتیپ ستاد شریفی
تصاویر و مدارک

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب قهرمانی از سیستان: خاطرات هشت سال دفاع مقدس
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات آتشبار
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۵۴
زبانفارسی
شابک978-600-7336-91-5
موضوع کتابکتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب قهرمانی از سیستان

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب قهرمانی از سیستان

برای دریافت کتاب قهرمانی از سیستان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.