معرفی و دانلود کتاب چیزهایی که نمی‌توانیم بگوییم

عکس جلد کتاب چیزهایی که نمی‌توانیم بگوییم
قیمت:
37700 تومان - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب چیزهایی که نمی‌توانیم بگوییم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چیزهایی که نمی‌توانیم بگوییم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چیزهایی که نمی‌توانیم بگوییم

کتاب چیزهایی که نمی‌توانیم بگوییم اثر کلی ریمر نویسنده استرالیایی، داستانی شاعرانه و فراموش نشدنی درباره دو دختر در دو دوره تاریخی مختلف است. آن‌ها در آستانه ازدواج با همسر مورد علاقه‌ی خود هستند اما پیش از ازدواج اتفاق‌هایی برایشان رخ می‌دهد که مسیر زندگی‌شان تغییر می‌کند و هیچ چیز طبق برنامه‌های قبلی پیش نمی‌رود.

درباره رمان چیزهایی که نمی‌توانیم بگوییم:

چیزهایی که نمی‌توانیم بگوییم (The Things We Cannot Say) تاثیر گرفته از ماجراهایی است که درگذشته برای خانواده کلی ریمر اتفاق افتاده است. این کتاب داستانی عاشقانه و غم انگیز دارد و درباره یک راز خانوادگی است که زندگی اعضای خانواده را تحت تاثیر قرار می‌دهد. داستان کتاب به قدری احساسی و قوی است که شما را مجذوب خود می‌کند. نویسنده بین زندگی مدرن زمان حال و سال 1942، زمانی که لهستان توسط نازی‌ها اشغال شده بود در گردش است. در سال 1942 با داستان دوره‌ای از زندگی دختری به نام آلینا آشنا می‌شویم و در سال 2019 درباره آلیس و زندگی‌اش می‌خوانیم و در ادامه متوجه ارتباط بین آلینا و آلیس خواهیم شد.

خلاصه داستان کتاب چیزهایی که نمی‌توانیم بگوییم:

آلینا و توماس از کودکی با هم دوست بودند. آن‌ها از همان موقع می‌دانستند که قرار است با هم ازدواج کنند. آلینای پانزده ساله که به نامزدی توماس درآمده است نسبت به گزارش‌ها و اخباری که از پیشروی سربازان نازی در لهستان منتشر می‌شود، بی‌توجه است زیرا فکر می‌کند کشورهای همسایه مورد تهدید خطرات جدی نیستند. او آرزو دارد نامزدش هر چه زودتر از دانشگاه ورشو برگردد تا با هم ازدواج کنند. به مرور زمان خوش‌خیالی‌های آلینا جای خود را به ترس و وحشت و نفرت می‌دهد زیرا روستای محل زندگی و خانواده‌اش تحت تاثیر بی‌عدالتی‌ها و اشغال نازی‌ها قرار می‌گیرد. در این میان توماس هم ناپدید می‌شود. آلینا دیگر به جای این که برای دیدار با توماس لحظه شماری کند در فضایی بین امیدواری و ناامیدی سرگردان است.

با کلی ریمر، نویسنده کتاب چیزهایی که نمی‌توانیم بگوییم آشنا شویم:

کلی ریمر (Kelly Rimmer) نویسنده معاصر استرالیایی است. کتاب‌های او جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های معاصر و تاریخی نیویورک تایمز و روزنامه وال استریت است و به بیش از 20 زبان دنیا ترجمه شده‌اند. کلی ریمر به همراه همسرش و چند حیوان خانگی در یکی از روستاهای استرالیا زندگی می‌کند.

در قسمتی از کتاب چیزهایی که نمی‌توانیم بگوییم می‌خوانیم:

آن روز از دامنه بالا رفتیم تا به قله رسیدیم و تا وقتی رسیدیم همان اندک نور خورشیدی که داشتیم هم غروب کرده بود و می‌توانستیم سوسوی چراغ خانه‌های ترزبینیا را ببینیم. وقتی به تخته‌سنگ رسیدیم توماس مرا محکم به سمت خودش کشید. او هم داشت می‌لرزید و من ابتدا فکر کردم لرزشش از سرماست.

به او نگاه کردم و آرام خندیدم: «مسخره‌ست. داریم خودمون رو به کشتن می‌دیم، توماس!»

کمی‌محکم‌تر من را گرفت و نفس عمیقی کشید.

گفت: «پدرت به من و تو اجازه ازدواج رو داده ولی باید چند سالی صبر کنیم... و تا اون موقع من پول جمع می‌کنم که تو تأمین باشی. می‌تونیم بعداً به جزئیاتش فکر کنیم... فقط بدون من یک راهی پیدا می‌کنم که ببرمت به هرجایی که توی رؤیاهاته، آلینا زیاک. ما می‌تونیم زندگی خوبی داشته باشیم.» صدایش گرفت و گلویش را صاف کرد. بعد زمزمه کرد: «من زندگی خوبی برات می‌سازم.»

از پیشنهاد ازدواجش خوشحال و غافل‌گیر شدم اما لحظه‌ای احساس ناامنی کردم. پس کمی‌خودم را عقب کشیدم و محتاطانه پرسیدم: «از کجا می‌دونی بعد از دیدن زندگی توی شهر به اون بزرگی هنوز دلت بخواد با من بمونی؟»

بعد جابه‌جا شد و جوری ایستاد که چشم ‌در چشم باشیم و با دو دستش دو طرف صورتم را گرفت.

«تنها چیزی که می‌دونم اینه که وقتی از هم جدا می‌شیم دلم برات تنگ می‌شه و می‌دونم تو هم همین حس رو داری. این هیچ‌وقت عوض نمی‌شه... مهم نیست من از دانشگاه چی یاد می‌گیرم. من و تو برای هم ساخته شد‌یم. پس چه تو بیایی پیش من چه من بیام پیش تو، مهم اینه که ما راه رسیدن به همدیگه رو پیدا می‌کنیم. الان فقط بینمون کمی‌فاصله می‌افته، ولی خودت می‌بینی که این جدایی هیچی رو عوض نمی‌کنه.»

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چیزهایی که نمی‌توانیم بگوییم
نویسنده
مترجمحسین علیرضایی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات416
زبانفارسی
شابک978-600-461-375-0
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
37700 ت - 6.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب چیزهایی که نمی‌توانیم بگوییم

Arjhang Tajaldini
۱۳۹۹/۸/۱۳
کتاب بسیار جالب و سرگرم کننده‌ای بود. من کلا به اخبار و داستانهای مربوط به جنگ جهانی دوم شدیدا علاقه دارم چون همه شان گوشه‌هایی از تلاش انسانها برای بقای خود و عزیزانشان را بازگو میکند و قشنگ تر از اینها نمونه‌هایی از انسانیت، از خودگذشتگی و ایثار را به تصویر میکشد، ممنون.
یاسمین زارع دزفولی
۱۴۰۱/۷/۲۵
سلام.
کتاب جذاب و البته دردناک بود. جزء معدود کتاب‌هایی از اروپا بود که متکی بر مسائل غیراخلاقی نبود و راز داستان تا آخرای کتاب حفظ شده بود. ترجمه هم خوب بود. فقط اینکه نوع زندگی آلینا و توماس با هم خیلی غیر واقعی بود و ضمنا خیلی مسخره بود که آمریکا رو بهشت برین نشون داده بود!
شراره شهاب الدین
۱۴۰۰/۹/۲۷
کتاب بسیار خوبی بود ترجمه‌اش روان بود. لحضات تلخ دوران جنگ جدایی ناکامی از دست دادن عزیزترینات و به زیبایی به تصویر کشید.
بعد از این‌کتاب مشتاق شدم بیشتر درباره هیلتر بدونم که یه شیطان روی زمین چه‌جوری تونست این همه انسان و در دنیا نابود کنه
پیمان ایرانی
۱۴۰۱/۳/۳۱
داستان نسبت خوبی داشت ولی داخل اینجور داستانها از بس بد هیلتر گفتن خسته شدم چرا یه نفر نمیاد بدون بغض داستان بنویسه درباره جنگ دوم جهانی چرا واقعا!؟ (پرواضحه بود که نویسنده فقط به قصد گرفتن جایزه این تمو انتخاب کرده بود واسه رمانش)
الهام ذوالقدر
۱۳۹۹/۹/۳
خیلی جالب و جذاب. خوندنش رو پیشنهاد میکنم برای دانایی بیشتر نسبت به انچه در کذشته اتفاق افتاده و اینکه انسانها در شرایط خاص، چقدر میتونن خاص باشند
الهام. ت
۱۴۰۰/۲/۳۰
واقعا زیبا بود خیلی خوب ترجمه شده بود و راحت میشد استرس و ترس و امید رو از لا به لای جملات داستان حس کرد و لذت برد
کاربر م
۱۳۹۹/۷/۳۰
یکی از بهترین رمانهائی که خوندم.... پر از واقعیت؛ رنج؛ انسانیت و مهم تر از همه عشق 👌🏻👌🏻👌🏻
علی کریمی
۱۳۹۹/۷/۲۶
در یک کلام میشه گفت عالی بود همین و بس
Mahsa Davudi
۱۴۰۲/۳/۳۱
از خوندنش لذت بردم. باهاش لبخند زدم اشک ریختم و هر لحظه بیشتر غافلگیرم میکرد. ‌
F.Molaei
۱۴۰۰/۱۱/۱۸
با درود و خسته نباشید، خیلی خوب بود، لذت بردم.
کتایون سرابی
۱۳۹۹/۱۲/۱۳
کتاب بسیار زیبایی بود... با پایانی لطیفتر از آغاز
Taran Mlm
۱۴۰۰/۵/۷
واقعا عالی بود پیشنهاد میکنم
مشاهده همه نظرات 12

راهنمای مطالعه کتاب چیزهایی که نمی‌توانیم بگوییم

برای دریافت کتاب چیزهایی که نمی‌توانیم بگوییم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.