معرفی و دانلود کتاب زوربای یونانی

عکس جلد کتاب زوربای یونانی
قیمت:
30000 تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب زوربای یونانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب زوربای یونانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زوربای یونانی

کتاب زوربای یونانی به عنوان اثری مشهور و برجسته، در قالب رمانی اتوبیوگرافی به سرگذشت نیکوس کازانتزاکیس اشاره دارد.

نیکوس کازانتزاکیس (Nikos kazantzakis) در رمان زوربای یونانی (Zorba The Greece) قصد دارد تا شما را با دو نگاه کاملاً متفاوت به زندگی رو به رو کند؛ جدالی میان فلسفه و شوریدگی.

موضوع اصلی رمان زوربای یونانی چیست؟

داستان از زبان جوانی متفکر روایت می‌شود که در پی حقیقت است. او در راه رفتن به بزرگ‌ترین جزیرۀ یونان، برای استخراج از یک معدن زغال سنگ با شخصی به نام الکسیس زوربا ملاقات می‌کند و تصمیم می‌گیرد او را به عنوان سرپرست کارگران در معدن با خود همراه کند. زوربا شخصیتی خاص و منحصر به فرد داشته و با افراد عادی فرق دارد، او همیشه در لحظه زندگی می‌کند و آینده برایش ارزشی ندارد. زوربا گذشته را نیز به سرعت فراموش می‌کند، حتی مرگ کسی را که دوستش دارد.

تنها چیزی که از زوربا جدا نمی‌شود و اهمیت زیادی دارد، سنتوری قدیمی‌ست که در بیست سالگی آن را خریده است. او در موضوعات گوناگون، دیدگاه خاص خودش را دارد. زوربا نسبت به زنان بسیار بدبین است،‌ اما در عین حال در برابر آن‌ها از خود ضعف نشان می‌دهد. شاید در رابطه با شخصیت جذاب زوربا سخنان زیادی برای گفتن باشد. اما بهترین کار برای شناخت او خواندن کتاب زوربای یونانی خواهد بود. شخصی که به گفته راوی تلاش برای توصیف او ماحصلی ندارد.

در حقیقت کتاب زوربای یونانی، قصه‌ای در ستایش زندگی است، سرزنشی سفت و سخت به روشنفکران منزوی که سعی دارند جهان را در لابه‌لای صفحات کتاب‌ ببینند و درک کنند. اما زوربا به شما خواهد فهماند که زندگی را با پوست و گوشت خود باید احساس کنید.

کازانتزاکیس در این رمان نیز همانند دیگر آثارش با استفاده از داستانی پرکشش قصد دارد تا به مسائل فلسفی بپردازد. در پایان لازم به ذکر است که بدانید، مجله نیویورک تایمز در بررسی‌های خود در سال 1953 این رمان را اینگونه توصیف کرد: «داستانی بدون طرح اما با معنی» توصیفی که قطعاً کامل و شایسته است.

نیکوس کازانتزاکیس را بیشتر بشناسیم:

نیکوس کازانتراکیس، نویسنده‌ و شاعر یونانی در سال 1883 در شهر کرت دیده به جهان گشود. او تحصیلات خود را در آتن شروع کرد و پس از گرفتن دکتری در رشتۀ حقوق به آلمان، فرانسه و ایتالیا رفت تا به تحقیق در زمینه‌ی ادبیات و هنر بپردازد. نیکوس در سال 1945 وارد عرصه سیاست شد و مقام وزارت فرهنگ یونان را از آن خود کرد، اما کمی بعد دوباره به نویسندگی روی آورد. آلبرت شویترس و توماس‌مان، نیکوس را یکی از بهترین نویسندگان، منتقدانان و محققان در اروپا و آمریکا می‌دانند.

یکی از آثار برجسته او که دوازده سال طول کشید «منظومۀ حماسی ادیسه» است. هم چنین مسیح باز مصلوب، آزادی یا مرگ، آخرین وسوسۀ مسیح و زوربای یونانی از دیگر آثار مشهور او هستند که شهرت جهانی دارند.

در بخشی از کتاب زوربای یونانی می‌خوانیم:

مسافر خانۀ خانم اورتانس شامل یک ردیف کابین‌های قدیمی ویژۀ کسانی که برای شنا به دریا می‌رفتند، بود. این کابین‌ها به یکدیگر مرتبط بودند. اولین کابین مخصوص فروش شیرینی، سیگار، بادام زمینی، فیتیلۀ چراغ، نان‌های شیرینی به مدل حروف الفبا، شمع، صمغ و کندر بود. چهار کابین بعدی به استراحت مسافرین اختصاص داشت. حیاط پشت کابین‌ها قرار داشت که آشپزخانه، رختشویی، مرغدانی و لانۀ خرگوش‌ها در آن جا بود. در اطراف، خیزران‌های ضخیم و درخت گلابی روی ماسه‌های نرم رشد کرده بود. بوی متعفنی از مدفوع و ادرار در فضا پیچیده بود. البته هر وقت خانم اورتانس از کنار ما عبور می‌کرد قضیه جور دیگری می‌شد، انگار سطلی پر از وسایل آرایشی را جلوی بینی‌مان گرفته‌ایم.

به محض آماده شدن اتاق‌ها، تا صبح روی تخت‌ها خوابیدیم. یادم نمی‌آید آن شب چه خوابی دیدم، ولی صبح وقتی بیدار شدم، احساس سبکی و راحتی فوق‌العاده‌ای داشتم، مانند کسی که تازه از شنا برگشته باشد. آن روز یک شنبه قرار بود کارگران که اکثراً از روستاهای اطراف بودند از فردا یعنی دوشنبه به این جا آمده و کار خود را شروع کنند. بنابراین زمان را غنیمت شمرده و کل روز را به تماشای ساحلی که دستِ تقدیر مرا به آن جا کشانده بود مشغول شدم.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب زوربای یونانی
نویسنده
مترجممعصومه تاجمیری
ناشر چاپیانتشارات یوشیتا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات384
زبانفارسی
شابک978-622-6412-64-3
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
30000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب زوربای یونانی

Arash .H
۱۳۹۹/۹/۱
من نسخه صوتی این کتاب رو گوش دادم فکر کنم بهترین توصیف همین بود که در مقدمه گفته شد. داستانی بدون طرح ولی با معنی. تضاد بین شخصیت و دیدگاه و جهان بینی ارباب جوان و زوربای پیر دستمایه اصلی داستان هست. زوربایی که یک فیلسوف بیسواد است. زوربا اعتقاد داره باید بدون زیاد فکر کردن و وسواس به خرج دادن به و درون زندگی شیرجه زد هیچ چیز اونقدر براش جدی نیست که جلوی نوشیدن و رقص و آوازش رو بگیره. و البته بارها میبینیم که تاکید میکنه هر چیزی وقت مخصوص خود رو داره. مثلا روزها با جدیت مشغول کار هست و اون وجه خوشگذران شخصیتش باعث نمیشه اهل کار نباشه و آدم لاابالی و تنبلی باشه اما همچین که کار تمام میشه و آفتاب غروب میکنه شخصیت دیگه زوربا میاد رو و بساط عیش و نوش و شادی رو مهیا میکنه. دیدگاه و رفتار زوربا با زنها هم جالب است. شاید به چشم مردم امروز زوربا یک ضد زن محسوب بشه. زوربا هم از دست زنها شاکی هست و هم عاشق اونهاست. هم اونها رو ضعیف و شکننده و خسته کننده میدونه و هم در برابر اونها ضعیف هست و تحمل رنجش و ناراحتی اونها رو هم نداره. درواقع زوربا زندگی بدون زن رو زندگی کاملی نمیدونه و جز اون دسته از مردهاست که حتما باید زنی در کنارش باشه تا احساس مرد بودنش کامل بشه. در مقابل ارباب جوان شاید نماد نسل جدید زمان نوشتن کتاب باشه. جوانی افسرده و روشنفکر که خودش رو در مطالعه غرق کرده و از همه چیز فراری است. حتی انتخاب این کار شاید به نوعی برای فرار از اجتماع بوده اما آشنایی با زوربا باعث میشه چیزهای خیلی زیادی درباره زندگی یاد بگیره. و البته من هم با آشنایی با زوربا چیزهای زیادی یاد گرفتم و به شخصه دلم برای زوربا تنگ خواهد شد.
محمد صادقی
۱۳۹۹/۶/۲۳
باسلام کتاب فوق العاده عالی پر از جمله‌هایی با معنایی ژرف و قابل تامل داشت یکی از بهترین نکته هاش اینبود که ماسکی از آرامش بزن زیر ماسک هر اتفاقی بیفتد مربوط به خودماست این نکته فوق العادشو گفتم که کسایی که نخوندن بدونن پر از نکته‌های ظریف و زیباست و این کتاب رو از دست ندن
Morteza Jahannabard
۱۴۰۲/۳/۵
اخرش یخورده تلخ شد ولی خوب بود. کاش میشد مثل زوربا زندگی کرد. ولی یجا خودش میگه ازادی تاوان داره باید ازخیلی چیزاوخیلی خواسته‌ها بگذری تا ازاد بشی.
مریم یگانگی
۱۴۰۰/۱/۲۸
عالی، چی میشد مثل زوربا زندگی میکردیم!
زوربا بعد مرگش چی شد واقعا، خیلی کنجکاوم از این بابت
درنا جهانگردی
۱۳۹۹/۲/۲۸
این کتاب بی‌نظیره از دستش ندید...
کاربر Hasanpour
۱۴۰۱/۲/۲۸
چقدر این کتاب زیبا بود واقعا عاشق شخصیت زوربا شدم
Narges heidari
۱۴۰۱/۱/۲۲
تا نصفه خوندم بد نیست خیلی داستان جذابی نداره
مسیح محمدزاده
۱۳۹۹/۶/۸
یکی از بهترین رمان‌های که خوندم فوق‌العاده زیبا
فائزه طاهری
۱۳۹۹/۵/۳
بسیار عالی و با متنی روان و اموزنده است.
علی مرتاضی
۱۴۰۱/۷/۱۲
این کتاب عالیه من که خیلی خوش اومد
مریم جعفری
۱۴۰۰/۱۰/۲۹
کتاب خوبیه دوست داشتم
Samira Saberi
۱۴۰۰/۵/۱۷
کتاب خوبی بود و تاثیرگذار
مریم امامیان
۱۴۰۰/۱/۳۰
کاش می‌شو مثل زوربا به زندگی نگاه کنیم
فرزاد کامجو
۱۳۹۹/۱۰/۲۳
کتاب خوبیه و ارزش خوندن داره
مشاهده همه نظرات 14

راهنمای مطالعه کتاب زوربای یونانی

برای دریافت کتاب زوربای یونانی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.