معرفی و دانلود کتاب بازگشت شازده کوچولو

عکس جلد کتاب بازگشت شازده کوچولو
قیمت:
۷۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب بازگشت شازده کوچولو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بازگشت شازده کوچولو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بازگشت شازده کوچولو

کتاب بازگشت شازده کوچولو به قلم الخاندرو گیلرمو روئمز، ادامه شاهکار فراوش نشدنی و محبوب شازده کوچولو است که از پرفروش‌های نیویورک‌‌تایمز و آمازون به شمار می‌آید. در این کتاب شازده کوچولو برای یک ماجراجویی جدید و جادویی دیگر به زمین برمی‌گردد.

شازده کوچولو اثر به یاد ماندنی و زیبای آنتوان دوست اگزوپری، سومین کتاب پرفروش و محبوب در دنیا، بعد از کتاب‌های ادیان قرآن و انجیل محسوب می‌شود. داستان این رمان جذاب مناسب برای بزرگسال و کودک است.

موضوع کتاب بازگشت شازده کوچولو چیست؟

شازده کوچولو که دیگر در سیاره‌ی خود احساس رضایت نمی‌کند، باری دیگر برای کاوش در پهنه‌ی هستی عازم سفر می‌شود و بدین ترتیب سفر استثنایی دیگری به درون رازها و شادی‌های یک زندگی پرمعنی را آغاز می‌کند.

در واقع این کتاب دنباله‌ی اثر محبوب و به یاد ماندنی شازده کوچولو است. در این داستان شازده کوچولو که حالا جوان و بزرگ شده به ما گوشزد می‌کند که انسان بودن به راستی به چه معناست و با همه‌ی جنبه‌های حکمت، زیبایی و شگفتی، برای شما از اهمیت بزرگداشت زندگی سخن می‌گوید.

کتاب بازگشت شازده کوچولو (The Return of the Young Prince) داستان سفر شازده‌ کوچولو به مناطق متروکه و بیابانیِ پاتاگونیا است و این‌که چطور فرصتی ایجاد می‌کند که فردی بزرگسال، با نوجوانی که از ناکجاآباد آمده، هم‌کلام شده و او را ترغیب کند که ورای ظاهر را ببیند. این داستان، به نوعی آغازگر سفر از نوجوانی به دنیای جوانی است و بازگشتی به نخستین اصول بزرگسالانی که احساس می‌کنند از اصل خود دور مانده‌اند.

به دلیل نوستالژی بودن اسم و داستان شازده کوچولو و همچنین پاکی و معصومیت دنیای کودکان، در ترجمه این کتاب نیز از واژه شازده کوچولو استفاده شده، تا ارتباط شما را با این قهرمان دانا و مانای زندگی حفظ کرده باشد، اما واقفیم که شازده اکنون بزرگ شده است.

از جانبی دیگر بازگشت شازده‌ کوچولو را می‌توان یک نوع کتاب راهنمای انسان معاصر دانست که در قرن بیست و یکم، توسط مردی متّکی بر قوت قلبِ برخاسته از دلسوزی نوشته شده است. نویسنده خواهان تغییرات اساسی در جامعه‌ای با ساختارهای ناکارآمد سیاسی، اجتماعی و اخلاقی است که شجاعت تزریق امید را در سیستم آموزشی ندارد.

کتاب بازگشت شازده کوچولو برای ما نوعی تمثیل است برای بازگشت به ارزش‌هایی که هیچ‌گاه نباید آن‌ها را ترک می‌کردیم: اهمیت دوستی، خانواده، جامعه و دلسوزی؛ ستون‌های هر جامعه‌ی متمدن. این کتاب راه را برای ما روشن کرده و به ما کمک می‌کند جادوی عشق و توان آن در تغییر هر چیزی را گرامی داشته و آن را سرلوحه‌ی زندگی خود قرار دهیم.

الخاندرو گیلرمو روئمز را بیشتر بشناسیم:

الخاندرو گیلرمو روئمز (Alejandro Guillermo Roemmers) علاوه بر این‌که شاعری پرآوازه است، بیشتر زمانش را به قصد امور کاری به سفر کردن اختصاص داده است. بیشتر آن سفرها به خاطر دعوت‌نامه‌هایی است که جهت ارائه‌ی کتابش و ایده‌هایش از او صورت می‌گیرد.

او از مدارس، کالج‌ها و داشگاه‌ها دیدار می‌کند، تا پیامش را که مربوط به تحصیل، ایمان، شجاعت، رواداری و از میان بردن فقر، بی‌سوادی و بدگمانی است، به همگان برساند. وی، همچنین اهمیت ویژه‌ای برای قدرت اسرارآمیز عشق قائل است و باور دارد که عشق، توانایی این را دارد که به ما در مواجهه با تقلیل ارزش‌ها در دنیای امروزی کمک کند.

این شاعر و نویسنده، با کمک قهرمان داستانش به ما نشان می‌دهد که چگونه انسان‌های به‌خصوصی با شجاعت، رواداری و بصیرتشان و گاهی نیز با نوع زندگی‌شان راه را به ما نشان می‌دهند؛ مانند آن‌هایی که عظمت و شکوه را برای شرکت آیروپستال به ارمغان آوردند و بالاتر از همه، خلبان بزرگ، آنتوان‌دو سنت‌اگزوپری.

جملات برگزیده بازگشت شازده کوچولو:

- بشر همیشه ظرفیت بالایی در توجیه خودش داره؛ بشر تقصیراتش رو گردن کمبود عشق، آموزش و مشکلات روزمره‌ش می‌ندازه. حتی ممکنه خودش رو در نهایت متقاعد کنه که پا رو از حدی فراتر نذاره؛ چون ممکنه براش تهدیدآمیز یا خطرناک باشه.

- باید شهامت تغییر و رشد رو داشته باشی. ما همیشه باید برای دست کشیدن از موقعیت امن و راحتمون آماده باشیم و بارها و بارها به جنگ مشکلاتمون بریم. تا وقتی که قانع بشیم که مشکلاتمون حل شد

- بهترین روش برای حل یه مشکل، اینه که در درجه‌ی اول به شکل «مشکل» بهش نگاه نکنیم، بلکه به دید یه «چالش» یا یه «مسأله» بهش نگاه کنیم. در واقع، مانع هم همینه، ولی باید بتونی با نگرشی مثبت باهاش روبه‌رو بشی، تا ذهنت رو باز کنه و در آینده بتونی راه‌حل‌های بیشتری برای حل مشکلت پیدا کنی. ببین! تو باید خدا رو به خاطر گرفتاری‌های عجیب و غریبت شکر کنی.

- دنیای افکار و احساسات، جهان مادی رو دنبال خودش می‌کشه. همه چیز، همونطوری که تو بهشون فکر می‌کنی، اتفاق می‌افتن.

- من فکر می‌کنم هدف اصلی زندگی، آموختنه. هر چه آگاهیمون رو بالاتر ببریم، بهتر و موشکافانه‌تر می‌تونیم به معنی ذاتی اتفاقات پیرامونمون پی ببریم. گاهی اوقات منکر درد و رنج‌هایی میشیم که می‌تونن بزرگ‌ترین غنای معنوی رو برامون به ارمغان بیارن. بنابراین تو هر شرایطی که هستیم باید خدا رو به خاطر فرصتی که برای کمال در اختیار ما گذاشته شکر کنیم. تقدیر همیشه راهی رو پیش پای ما می‌ذاره که در برابرش بیشتر مقاومت می‌کنیم یا چیزهایی که دیرتر می‌پذیریم.

در بخشی از کتاب بازگشت شازده کوچولو می‌خوانیم:

شازده‌کوچولو با این سؤال آنچه را در ذهنش بود برملا کرد: پس چطور می‌تونم بدون این‌که جدی باشم بزرگ بشم؟در پاسخ گفتم: این یه سؤال خوبه. در واقع اون‌قدر خوبه که تا حالا نتونستم یه جواب درست براش پیدا کنم.

وقتی جوون می‌شیم، پا به دنیای بیرون می‌ذاریم و متوجه می‌شیم دنیا با چیزی که پدر مادرهامون برامون مجسم کردن خیلی تفاوت داره. حداقل در مورد اون دسته از ماها که خوش‌شانس بودیم و برامون قصه‌ی جن و پری و جادوگر و شازده و شاهزداه‌ خانم محبوس در قلعه‌ها رو تعریف کردن.

درست لحظه‌ای که با خودخواهی، درک نشدن، خشونت و مکر و فریب روبه‌رو می‌شیم، شروع به دفاع کردن از خودمون می‌کنیم و دو دستی معصومیتمون رو می‌چسپیم، ولی مسایلی مثل بی‌عدالتی، خشونت، پوچی و نبود عشق، ما رو آزار می‌دن. سرانجام به جای این‌که نور و روشنایی روحمون رو در بر بگیره، روح ما در قالب واقعیتی زجرآور و با سرعت زیاد به لرزه در میاد.

بعضی آدم‌ها دست از آرزوهای با ارزششون می‌کشن و گرفتار آرامش دروغین منطق اشتباهشون می‌شن؛ این افراد تبدیل به آدم‌های جدی می‌شن و مدام با آمار و ارقام و هرچیزی که بهشون احساس امنیت بده سر و کله می‌زنن، اما از اونجایی که هیچ چیز قطعی نیست، این جور آدم‌ها زیاد شاد نیستن.

این آدم‌ها مدام در حال مال‌اندوزی هستن و همیشه حس می‌کنن یه چیزی کم دارن. «داشتن» اون‌ها رو خوشحال نمی‌کنه؛ چون اون‌ها رو از «بودن» دور می‌کنه. خیلی سخت‌گیرانه به مسایل نگاه می‌کنن و از هدف نهایی دور می‌شن
شازده‌کوچولو سوالی پرسید که به نظر منطقی می‌آمد: پس اگه اون‌ها رو خوشحال نمی‌کنه، چرا آدم بزرگ‌ها مدام در تلاش برای به دست آوردن مال و اموال بیشتری هستن؟

فکر کردن به این‌که سعادت و خوشبختی در کسب مال و ثروت بیشتره، در واقع چیزی جز خودفریبی محض نیست؛ چون هر قدر به داشته و نداشته‌هامون اهمیت بدیم، توجه ما رو به بیرون از وجودمون معطوف می‌کنن و ما رو از نگاه کردن به درونمون بیشتر دور می‌کنن. طبق همین منطق، ما می‌تونیم بدون این‌که تغییر کنیم صِرفِ به دست آوردن چیزهایی که می‌خوایم شاد باشیم.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بازگشت شازده کوچولو
نویسنده
مترجمگلاله نوری
ناشر چاپیانتشارات ناک
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۰۸
زبانفارسی
شابک978-622-680557-5
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی، کتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
۷۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بازگشت شازده کوچولو

محمد صدیق سپهری نیا
۱۳۹۹/۵/۱۰
با سپاس از انتشارات ناک و کتابراه عزیز و همچنین مترجم خوب کتاب با این ترجمه‌ی خوب. این کتاب رو به همه دوستداران شازده کوچولو توصیه میکنم، البته با توجه عدم یکسان بودن قلم این نویسنده با زنده یاد سنت اگزوپری.
Jafar Mirzaei
۱۳۹۹/۱۰/۴
شک ندارم که شازده در درون همه‌ی ما انسانها نهفته است، فقط باید خالصانه به دنیای اطراف بنگریم تا او را در خود دریابیم.
در حین خواندن کتاب چه بسیار اشک ریختم...
mmmmm nnnnnn
۱۳۹۹/۵/۱۰
کار مترجم در فهم و بازگرداندن کتاب به فارسی روان و سلیس مشهود است و لذت خواندن کتاب را دوچندان می‌کند. حتما این کتاب زیبا رو بخونید
Zahra Amini
۱۴۰۰/۱۱/۲۷
این کتابو برای پسرم که ۱۲ سالشه خریدم اما گفت به اندازه خود کتاب شازده کوچلو براش جالب نبوده
mohammadreza najjar
۱۳۹۹/۶/۲۲
کتاب روان و جملات ارامش بخش و زیبا.. به دوستان توصیه میکنم یکبار بخونید
سیده محبوبه حسینی
۱۳۹۹/۵/۱۰
به هر کس که شازده گوچولو رو میشناسه، توصیه میکنم حتما این کتابم بخونه... خیلی جذابه
علیرضا Gm
۱۳۹۹/۱۱/۱۴
واقعا زیبا و باور نکردنی با دیدگاهی خلاقانه پیشنهاد میکنم بخونید
Mohammad Hosein Ahmadpour
۱۳۹۹/۵/۱۰
سپاس از کتابراه براى گذاشتن این کتاب 🌹
مشاهده همه نظرات ۸

راهنمای مطالعه کتاب بازگشت شازده کوچولو

برای دریافت کتاب بازگشت شازده کوچولو و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.