معرفی و دانلود کتاب نشخوار فکری فقیرانه

عکس جلد کتاب نشخوار فکری فقیرانه
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب نشخوار فکری فقیرانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نشخوار فکری فقیرانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نشخوار فکری فقیرانه

کتاب نشخوار فکری فقیرانه نوشته‌ی رابرت کیوساکی و کیم کیوساکی مجموعه نوشته‌هایی از این دو نویسنده معروف در حوزه‌ی مسائل مالی، سرمایه‌گذاری و کسب ثروت است. در این اثر که به همت ابوالفضل طاهریان ریزی گردآوری شده،‌ به توهماتی پرداخته می‌شود که ذهن طبقه‌ی متوسط و فقیر را به خود مشغول و آن‌ها را از کسب ثروت و رسیدن به درآمد بیشتر باز می‌دارد.

درباره‌ی کتاب نشخوار فکری فقیرانه

کتاب نشخوار فکری فقیرانه اثر رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki) و کیم کیوساکی (Kim Kiyosaki) در واقع گردآوری ابوالفضل طاهریان ریزی از منابع مختلفی است که توسط این زوج سرمایه‌گذار نوشته شده. در کتاب حاضر به طور خاص به مجموعه‌ای از اظهارات و نوشته‌های رابرت کیوساکی و همسرش راجع به کارمندی، کارگری و حقوق‌بگیر بودن قشر متوسط و فقیر پرداخته می‌شود. کیوساکی معتقد است توهم شدیدی راجع به امنیت شغلی در این قشر از جامعه وجود دارد که باعث می‌شود آن‌ها تا آخر عمر به کارِ کارمندی ادامه دهند و به حقوق ناچیزی که می‌گیرند راضی بمانند. در واقع حقوق‌بگیر بودن در اقتصاد امروزی خطرناک‌ترین کاری است که می‌توانید انجام دهید. کیوساکی می‌گوید به جای آن که همواره چشم انتظار افزایش حقوق باشید، به زندگی کارمندی خود خاتمه دهید و برای خودتان کار کنید.

رابرت و کیم کیوساکی در کتاب نشخوار فکری فقیرانه سعی دارند این نکته را به شما گوشزد کنند که قبل از پولدار شدن باید ذهن و فکر خود را از توهماتی که مانع کسب ثروت و پول می‌شوند خالی کنید و فکرتان را به‌سوی کسب درآمد بیشتر جهت دهید. وقتی فکر و ذهن خود را از این قبیل توهمات پاک کنید، افکاری جدید راجع به کسب پول و ثروت خود‌به‌خود جایشان را باز خواهند کرد. نویسندگان در کتاب نشخوار فکری فقیرانه به مسائلی از این قبیل می‌پردازند: «توهم امنیت شغلی حقوق‌بگیران، مزایا و معایب مشاغل گیگی، شگردهای دولت‌مردان در رقابت‌های انتخاباتی، توجه به حفظ و مراقبت از ایده‌ها، داشتن نگاه درست به پول و دارایی و جدی گرفتن بودجه‌بندی.»

از دیگر مباحث جالبی که در کتاب نشخوار فکری فقیرانه آمده مفهومی به نام «چهارراه پولسازی» است. رابرت کیوساکی با استفاده از طرح چهارراه پولسازی نحوه‌ی تولید و از دست رفتن ثروت در اقتصاد دنیای امروزی را به مردم آموزش می‌دهد. براساس این طرح، در سمت چپ چهارراه پولسازی کارگران و کارمندان و همچنین خویش‌فرمایان (آزادکارها و افراد شاغل در مشاغلی شبیه به وکالت) قرار دارند و در سمت راست سرمایه‌گذاران و صاحبان کسب‌وکار. به اعتقاد کیوساکی افرادی که در سمت چپ این چهارراه قرار دارند در معرض خطر بیشتری هستند و آن‌هایی که در سمت راست چهارراه هستند در حاشیه‌ی امن قرار گرفته‌اند؛ چون کنترل اوضاع را در دست دارند و تورم و پرداخت مالیات روی درآمد آن‌ها تأثیر زیادی ندارد. آن‌ها با دانش و قدرت ریسکی که دارند در هر شرایطی می‌توانند درآمد کسب کنند و منتظر دیگران نمی‌مانند.

کتاب کتاب نشخوار فکری فقیرانه برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به ‌دنبال مطالب مرتبط با کارآفرینی و راه‌های کسب ثروت هستید و در عین حال از زندگی کارمندی خسته شده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم کتاب نشخوار فکری فقیرانه را بخوانید.

با رابرت کیوساکی و کیم کیوساکی بیشتر آشنا شویم

رابرت کیوساکی نویسنده و سرمایه‌گذار آمریکایی است که در سال 1947 در شهری در هاوایی به دنیا آمد. او پس از فراغت از تحصیل در نیویورک عضو نیروی تفنگداران دریایی آمریکا شد و مدتی بعد در قالب مأموریت به ویتنام رفت. کیوساکی پس از بازگشت از ویتنام به تجارت و کسب‌وکار روی آورد. کیم کیوساکی همسر رابرت کیوساکی نیز نویسنده و سرمایه‌گذار برجسته‌ای است که در نوشتن برخی آثار کیوساکی با او همراهی می‌کند. کتاب «پدر پولدار، پدر بی‌پول» را می‌توان به‌عنوان برجسته‌ترین و محبوب‌ترین اثر رابرت کیوساکی نام برد. دیگر آثار این نویسنده‌ی مشهور عبارتند از: کتاب‌های «چرا پولدارها هر روز پولدارتر می‌شوند؟»، «ارتقای هوش مالی»، «ضریب هوش اقتصادی»، «چگونه از تورم سود ببریم»، «راهنمای ثروتمند شدن»، «شگردهای سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات»، «مدرسه تجارت»، «رازهای غلبه بر باورهای محدودکننده‌ی مالی»، «هوش مالی یک میلیاردر را داشته باشید» و «عصای جادویی ثروتمندان».

در بخشی از کتاب نشخوار فکری فقیرانه می‌خوانیم

«یک دارایی، چه در حال کار یا نه، چیزی است که پول را در جیب شما می‌گذارد.»

درک اینکه چرا این مهم است!

توضیح اینکه اگر امروز دست از کار بکشید، یعنی حقوق شما متوقف شود، از کجا پول به جیب شما سرازیر می‌شود؟ اکثر زنان با کلمات «هیچ جا» پاسخ می‌دهند. که این واقعاً فاجعه است.

در اینجا چند نمونه از تفاوت بین دارایی‌ها و بدهی‌ها آورده شده است:

N یک دارایی ممکن است ملک اجاره‌ای باشد که دارای جریان نقدی مثبت است. ممکن است کسب‌وکاری باشد که در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اید و هر سال به شما جریان نقدی می‌دهد. این می‌تواند سهامی باشد که سود سهام پرداخت می‌کند. نکته کلیدی این است که این سرمایه‌گذاری است که از آن به طور منظم پول دریافت می‌کنید و جریان نقدی مثبتی را فراهم می‌کند.

Nاز طرف دیگر بدهی چیزی است که از جیب شما پول خارج می‌کند. بنابراین، اگر کار خود را متوقف کنید، مثلاً ماشین شما هر ماه از طریق پرداخت وام، بنزین و تعمیر و نگهداری از جیب شما می‌گیرد. خانه شما هر ماه به صورت پرداخت وام مسکن، مالیات بر دارایی، بیمه و نگهداری از شما پول می‌گیرد. همه اینها جریان نقدی منفی را ایجاد می‌کنند.

فهرست مطالب کتاب

آیا واقعاً چیزی به نام امنیت شغلی وجود دارد؟
چگونه در انتخابات هوشمند باشیم؟
ارزش حفاظت از ایده‌ها و دارایی‌ها
صورتحساب مالی، تکیه‌گاه اصلی شما برای ثروتمند شدن
همه چیز در مورد داشتن طرز فکر درست است
خانه شکلاتی
بودجه‌بندی پول خود را جدی بگیرید
آیا بدهی دارم یا دارایی؟
آیا مشاغل گیگی راهی به سوی کارآفرینی هستند؟
دلیل شماره یک شکست کارآفرینان
چرا فقدان بازخورد تنها چیزی است که شما را عقب نگه می‌دارد؟
یک درس پولی از ویمبلدون
اصول پدر پولدار: چهارراه پولسازی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نشخوار فکری فقیرانه
نویسنده،
مترجمابوالفضل طاهریان ریزی
ناشر چاپیانتشارات طاهریان
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۳۶
زبانفارسی
شابک978-622-284-251-2
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های کارآفرینی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نشخوار فکری فقیرانه

ن د ا ز ر ن د ی
۱۴۰۱/۱۱/۱۱
کتاب نشخوار فکری فقیرانه، روند یک کتاب نداره و مانند یک سری ترجمه‌های جسته گریخته از سخنرانی یا پادکست یا مقالات این زوج نویسنده است. من چند کتاب اخیر رابرت کیوساکی و کیم کیوساکی را پشت سرهم دارم می‌خوانم. مطالب با ترجمه ضعیفی که انگار مترجم حتی متن خودش را نخوانده، ارائه شده است. این موضوع ترجمه و بد، در کتاب قبلی از این زوج، بیشتر به چشم می‌خورد. اولهای کتاب در چند کتاب اخیر این زوج تکراری است. اگر کتابهای دیگرش را نخواندید این اثر دارای هدف خاصی از به وجود آوردن مهارت پولسازی است. با کمی ویرایش کتاب آرایی می‌توان متن ارائه شده را تبدیل به کتاب کرد، اگر دست اهل فن‌اش بدهید!؟ کتاب از نکاتی برای رشد مالی نیز بهره برده است و کارایی نیز دارد، البته.
محمدرضا طرقی
۱۴۰۱/۱۰/۲۸
رابرت کیوساکی او ستاد قانون ثروت مند شدن است که این کتاب را نوشته است. این کتاب باعث می‌شود زندگی ما در راستای موفقیت تقدیر کند. به شما پیشنهاد میکنم این کتاب را بخوانید چون به شما در موفقیت کمک می‌کند. این کتاب به شما یاد می‌دهد که چگونه ثروتمند شویم و راه موفقیت را پیدا کنیم و غرق فقیر از پولدار را بشناسیم. نویسنده این کتاب یعنی رابرت کیو ساکی یک آدم کاملا خود ساخته است و کتاب‌های مختلفی در راستای موفقیت نوشته است او بازی عمو پولدار را ساخت و معروف‌ترین کتاب آن پدر پول دار و پدر بی‌پول است. واین کتاب هم مانند کتاب‌های دیگر باعث می‌شود که موفق شوید.
عباسعلی رنجبرکهن
۱۴۰۱/۱۱/۴
مطالب کتاب بسیار عالی و کاربردی است، نگرش شما را نسبت به ثروت و ثروت اندوزی تغییر میدهد، اگر به فکر شروع کسب و کار جدید هستید و یا اینکه نسبت به آینده دچار یاس و نا امیدی هستید پیشنهاد میکنم حتما این کتاب را مطالعه کنید. من با اشتیاق در یک روز کتاب رو تا پایان خوندم ولی با توجه به تاثیر گذاری اون و تصمیم دارم دوباره با دقت حوصله بیشتر اون رو بخونم و در مورد مطآب بیشتر و عمیق تر فکر کنم، خلاصه اینکه وقتی که برای مطالعه این کتاب صرف میکنید جزو پرسودترین سرمایه گذاریهاتون خواهد بود، شک نکنید
Mh
۱۴۰۱/۱۱/۳
کتاب بسیار عالی بود مخصوصا قسمتی که برآورد کرده بود دارایی‌ها و بدهی‌های ما رو و من متوجه شدم که بیش تر زندگی من بدهی هست تا دارایی و تلاش خواهم کرد که بدهی هایم رو به دارایی تبدیل کنم و همین کار رو هم کردم دارایی‌های راکد م رو فروختم و به جاش حرفه‌ای یاد گرفتم که پول به دستم برسونه واقعا خوش حالم که در معرض این آگاهی قرار گرفتم ممنون از تمام عوامل خصوصا نویسنده و مترجم و سپس عوامل کتابراه که این علم رو برای ما به ارمغان آوردند 🙏
🌸Zahra Habibi🌸
۱۴۰۱/۱۱/۴
شاید کتاب خوبی باشه اما به درد ما ایرانی‌ها نمیخوره توی کشوری که نمیشه واسه فرداش برنامه ریزی کرد و پس انداز کردن مساوی با پول دور انداختنه، میزان تحصیل کرده‌های بیکار بسیار زیاده و چرخ زندگی‌ها به زور میچرخه امنیت شغلی و شغل ایده آل معنی نداره و جوونا فقط دنبال یه آب باریکه هستند تا صبح شون رو شب کنند شب شون رو صبح اون شغل‌هایی که نویسنده ازشون به عنوان درجا زدن و عدم پیشرفت اسم میبره واسه ما رویاست!
دلارام ۵۴۳۷ رضوی
۱۴۰۱/۱۱/۱
حقیقتا کتاب عالی بود هم روش و راهکار داده توضیحات جامع داده در مورد موفقیت کتاب معرفی کرده کتاب کاملی هست و از خوندنش راضیم هم انرڙی ازش گرفتم هم راهکار.
برای کسایی ک موفق نیستن دنبال موفقیتن هدف دارن و شکست میخورن یا شغلی دستو و پا کردن و موفق نیستن خوندنش خالی از لطف نیست.
بالاخره علاوه بر تجربه‌های مهارتی باید از لحاظ ذهنی هن بدونی کجای کاری.
سمیه ..
۱۴۰۱/۱۱/۱۷
خیلی خوب.
با توجه به اینکه اکثر قریب به اتفاق ما ایرانی‌ها علم پس انداز، سرمایه گذاری و استفاده بهینه از سرمایه هامون را نداریم اینچنین کتابی بسیار می‌تواند آموزنده باشد.
تزریق سرمایه‌های شخصی در کارهای متنوع باعث پیشرفت جامعه می‌شود در حالی که ایرانی‌ها یاد گرفتند فقط در بازار مسکن و زمین سرمایه گذاری کنند. 😶
Mohammad Aslanpour
۱۴۰۱/۱۱/۱۰
اشخاص فقیری با خالی کردن ذهن خود از باورهای غلط توانسته‌اند به ثروت عظیمی دست یابند. رابرت کیوساکی با بیان این موانع ذهنی و رفع آن‌ها، نحوه ثروتمند شدن را به ما می‌آموزد. کتاب‌های رابرت کیوساکی می‌توانند منبع معتبری برای نائل شدن به استقلال مالی باشند.
نادیا
۱۴۰۱/۱۱/۸
رابرت کیوساکی و کیم کیوساکی یکی از بهترین زوج‌های موفق در دنیا هستن که بهترین کتابهارو مینویسن.
یک ستاره کم دادم چون این کتاب خودش به تنهایی یک کتاب نیست! بلکه مجموعه نکاتی از بقیه کتابهای کیوساکیه. کتابهای معروف کیوساکی هم معمولا محتوای تکراری زیاد داره.
ژیلا شجاعی
۱۴۰۱/۱۱/۸
کتاب خوبی بود برای کسانی که می‌خواهند راه درست پول در آوردن را یاد بگیرند. یک نکته خیلی جالب داشت که نوشته بود یک قایق قسطی بخرید و آن را اجاره دهید هم بدهی آن را بدهید هم سود دریافت نمایید. ممنون از کتابراه که بطور رایگان در اختیارمان قرار داد❤💕💖👌
فاروق خالدی
۱۴۰۱/۱۱/۶
با سلام خدمت کتابراه اگر میخواهی در این سرزمین پس رفت نکنی، دیگه پیشرفت بماند، باید دقیقا بر خلاف این کتاب عمل کنی یعنی هرکی بخاد کسب و کاری به عنوان کار فرما راه بندازه چنان رکبی خورده که با کله فرود بیاد. الان کارمندی شده رویا و خود اشتغالی دیگه بماند
Raana Mansouri
۱۴۰۱/۱۱/۱۳
توی این کتاب مشخص میشه که چیزی که ما اسمش رو میگذاریم فکر کردن در زمان تنهایی واقعا مثل نشخوار کردن چهارپایان بررسی وتحکیم باورهای اشتباه افراد ومسایل تاثیر گذار بر ماست نه تنها کمک مون نمیکنه بلکه مارو عقب میندازه
محمدسجاد فردیار
۱۴۰۱/۱۱/۱
کتاب خوبی هست راهکار‌هایی که ارائه داده میتونه ذهنتون رو باز کنه
شاید بگید برای ما قابل استفاده نیست برای کشور‌های اروپایی با وضعیت اقتصادی خوب متناسبه ولی به نظرم میتونه راه کار‌هایی رو جلوی روتون بزاره
سید ایمان عابدی
۱۴۰۱/۱۱/۱
کتاب‌های رابرت کیوساکی خیلی عالیه. مخصوصا کتاب پدر پولدار پدر بی پول. مجمع کتاب‌های ایشون نحوه تفکر انسان‌های پولدار و بی پول رو به صورت کامل توضیح میده و نحوه سرمایه‌داری درست رو پیش پای شما می‌ذاره.
ali reza
۱۴۰۱/۱۰/۲۸
کتاب خوبیه ولی به نظرم بیشتر براساس اقتصاد امریکا و اروپا نوشته شده شاید زیاد برای ما که هر روز بخاطر اقتصاد و تورم غافلگیر میشیم راه حل‌هایی که ارائه شده زیاد کاربردی نداشته باشه.
مشاهده همه نظرات ۶۰

راهنمای مطالعه کتاب نشخوار فکری فقیرانه

برای دریافت کتاب نشخوار فکری فقیرانه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.