معرفی و دانلود کتاب باشگاه پنج صبحی‌ها

عکس جلد کتاب باشگاه پنج صبحی‌ها
قیمت:
۳۵۹۰۰ تومان - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب باشگاه پنج صبحی‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب باشگاه پنج صبحی‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب باشگاه پنج صبحی‌ها

کتاب باشگاه پنج صبحی‌ها شاهکاری دیگر از نویسندۀ پرآوازه رابین شارما، به شما کمک می‌کند تا در مدیریت فردی‌تان تغییری بنیادین ایجاد کنید. این کتاب در قالب یک داستان از اهمیت سحرخیزی برای کسانی می‌گوید که در پی یافتن راه‌های موفقیت هستند.

شخصیت اصلی کتاب باشگاه پنج صبحی‌ها (The 5am Club) فرد بی‌خانمان میلیاردری است که به یک مرد هنرمند و یک زن کارآفرین که با مشکلات و گرفتاری‌هایشان دست به گریبان‌اند، کمک بسیاری می‌کند. این بی‌خانمان تأکیدهای خوبی از باشگاه 5 صبحی‌ها به آن‌ها می‌گوید که باعث می‌شود واکنش‌شان نسبت به زندگی تغییر فراوانی کند.

این کتاب به شما می‌گوید که چگونه با بیدار شدن در ساعت 5 صبح زندگی خود را متحول کنید و البته به این پرسش اساسی که چطور 5 صبح از خواب بیدار شوید و به عضویت باشگاه 5 صبحی‌ها دربیایید پاسخ می‌دهد. گاهی اوقات، زندگی روی خوش به شما نشان نمی‌دهد، درست مانند اتفاقی که برای خانم کارآفرین روی داد. هنگامی که او چرخ‌های بخش عظیمی از حوزۀ صنعت را می‌چرخاند، به علت خیانت شریکانش، قسمت بزرگی از مالکیت خود را از دست داد. اکنون او برای ادامۀ زندگی‌اش باید به شغل جدیدی روی می‌آورد.

به‌تدریج شرایط زندگی به قدری برای او سخت و دشوار شد که تصمیم به خودکشی گرفت، چرا که در مدتی کوتاه ثروت و زندگی مجللش را از دست داد. یک بلیت گردهمایی توسعه فردی روی میزش، درست پیش از اینکه با قرص‌های خواب‌آور زندگی‌اش را پایان دهد، توجهش را جلب کرد. او زمانی که از قدرت فراوانی برخوردار بود اهمیتی به این گونه کاغذها و اشخاص نمی‌داد، اما اکنون زمان آن رسیده بود تا نظرش را دبارۀ همه چیز تغییر دهد. یا باید به زندگی‌اش پایان می‌داد یا باید به کنفرانسی که بلیتش را دید، می‌رفت. او گزینۀ دوم را انتخاب کرد.

چه کسی می‌توانست گروه زیادی را در مقابل خود گرد هم آورد و شروع به سخنرانی کند؟ استادی که در کنفرانس حضور داشت قادر به انجام این کار بود. کاری که این سخنران حرفه‌ای انجام داد باعث شد نیروهای درونی حاضران به حرکت دربیایند. سخنران با وجود سن زیاد، تخصص بسیاری در این حرفه داشت.

او در حین سخنرانی گفت: شما به این دلیل که تغییر بزرگی در جهان به وجود آورید، به این دنیا پا گذاشته‌اید. در دنیایی که مردم به شدت در ظواهر غرق هستند، شما می‌توانید در اندیشه تغییر ایجاد کنید. کم و کاستی‌ها هیچ‌گاه نباید قدرت تفکر را از شما بگیرد. هر فردی که در این کنفرانس حضور دارد ممکن است گذشتۀ تاریک و غم‌انگیزی را پشت سر گذاشته باشد، اما نباید اجازه بدهید که شرایط سخت زندگی از شما یک فرد منفعل بسازد. نباید بگذارید که رنج و درد گذشته چیزی از سعادت و خوشبختی آینده‌تان کم کند. هر ندای منفی درونی باید آرام شود و کسی که قادر است این کار را بکند تنها خودِ شما هستید.

در تمام مدتی که او مشغول سخنرانی بود، حالت عجیبی داشت، حالش خوب نبود و مدام جایش را تغییر می‌داد. گاهی اوقات عرق می‌کرد و برخی مواقع سرفه، به همین دلیل در صحبت‌هایش مکث طولانی ایجاد می‌شد. سخنران حالش بد شد، به روی زمین افتاد و چشم‌هایش بسته شد.

با رابین شارما بیشتر آشنا شویم:

رابین شارما (Robin Sharma) سخنران، نویسنده و مجری معروف کانادایی در سال 1965 متولد شد. او سال‌هاست که در برنامه‌های تلویزیونی حضور دارد. شارما مدت طولانی‌ست که در حوزۀ گسترش فردی کتاب می‌نویسد و به افراد مختلف آموزش می‌دهد. او در آغاز به حرفه وکالت مشغول بود اما در 25 سالگی تصمیم گرفت به یک سخنران انگیزشی تبدیل شود. شارما از سال 1994 تاکنون 13 کتاب منتشر کرده که از جملۀ آن‌ها می‌توان به راهبی که فراری‌اش را فروخت، زندگی خارق‌العاده، رئیس بدون لقب، وقتی بمیری چه کسی برایت گریه می‌کند، فوق‌العاده باش، 8 هدف اصلی برای داشتن کسب و کار، رهبری از دیدگاه راهبی که فراری‌اش را فروخت و ... اشاره کرد.

جملات برگزیدۀ کتاب باشگاه پنج صبحی‌ها:

- چونان یک قهرمان زندگی کنید. این مطلبی است که خردمندان به ما می‌گویند. شخصیت اصلی داستان شوید، وگرنه زندگی به چه دردی می‌خورد؟
- تا وقتی آزادی، کتاب، گل و ماه هست، چه کسی می‌تواند شاد نباشد؟
- اگر می‌دانستید برای رسیدن به نبوغ چه اندازه کار و تلاش موردنیاز است، دیگر نامش را بلوغ نمی‌گذاشتید.
- اول صبح که از روی تنبلی اکراه دارید رختخوابتان را ترک کنید، به خودتان بگویید: من بلند می‌شوم تا کار یک انسان را انجام دهم.
- من از هر لحظۀ تمرین بیزار بودم، اما به خودم گفتم: دست برندار؛ حالا به خودت فشار بیاور تا باقی عمرت را چونان یک قهرمان زندگی کنی.
- بهترین و زیباترین چیزهای این جهان را نه می‌توان دید و نه حتی می‌توان شنید، بلکه باید آن‌ها را با دل احساس کرد.
- زندگی‌ای که طبیعت به ما داده، کوتاه و کم‌دوام است، اما خاطرۀ زندگی خوب‌زیسته‌شده ابدی است.
- مردان بزرگ با آنچه ذاتی است زندگی می‌کنند، با آنچه سطحی است نمی‌مانند، به واقعیت‌ها توجه دارند و با آنچه نمایشی است باقی نمی‌مانند. یکی را رها می‌کنند و دیگری را نگه می‌دارند.
- بیدار شدن قبل از روشن شدن هوا بسیار خوب است؛ زیرا این عادت به سلامتی، ثروت و درایت اشخاص می‌افزاید.
- کودک برای باور کردن آنچه باورنکردنی است، مشکلی ندارد. نابغه و دیوانه هم مشکلی ندارند. تنها من و تو هستیم که با مغزهای بزرگ و دل‌های کوچکمان تردید می‌کنیم؛ بیش از اندازه می‌اندیشیم و در شک فرومی‌رویم.

در بخشی از کتاب باشگاه پنج صبحی‌ها می‌خوانیم:

میلیاردر گفت: «بگذارید شما دو نفر را در آغوش بگیرم» و بعد دست‌هایش را یکجا به دور کارآفرین و هنرمند حلقه کرد، بی‌آنکه انتظار داشته باشد آن‌ها هم همین کار را بکنند.

بعد گفت: «خدایا! شما دو نفر خیلی شهامت دارید. شما به یک پیرمرد غریبه اعتماد کردید. می‌دانم که پریروز شکل و شمایل یک ولگرد را داشتم. البته این‌طور نیست که به لباس و سرووضعم بی‌توجهم، اما آن‌قدرها به وضع ظاهرم بها نمی‌دهم». این را گفت و تبسمی بر لبانش نشست. او ادامه داد: «من دوست دارم همه چیز حقیقی باشد؛ زیبا و ساده؛ کاملاً اصیل». مرا به یاد آن گفتۀ خردمندانۀ گذشته‌ها می‌اندازد: «داشتن پول زیاد از شما آدم متفاوتی نمی‌سازد، بلکه بیشتر به شخصیتی شبیه می‌شوید که قبل از پول‌دار شدن بوده‌اید».

میلیاردر به اقیانوس نگاه کرد و گذاشت تا اشعۀ صبحگاهی روی تنش پخش شود تا او را شست‌وشو دهد. بعد چشمانش را بست و نفس عمیقی کشید. عضلات ناحیۀ شکمش از پشت پیراهنش دیده می‌شدند. بعد از جیب پشتی شلوارکش گلی بیرون آورد. کارآفرین و هنرمند قبلاً چنین گلی ندیده بودند. گل از اینکه در جیب میلیاردر بوده باشد آسیبی ندیده بود. عجیب به نظر می‌رسید.

«گل‌ها برای هرکس که بخواهد معجزه‌ای در زندگی خصوصی‌اش ایفا کند، نقش مهمی بازی می‌کنند.» میلیاردر این را گفت و گلبرگ‌های گل را بویید. راستی خواستم بگویم که پدرم یک کشاورز بوده است. من در مزارع بزرگ شده‌ام و بعد به کالیفرنیای جنوبی آمده‌ایم. ما ساده فکر می‌کردیم، ساده حرف می‌زدیم، غذاهای ساده می‌خوردیم و ساده زندگی می‌کردیم. شما می‌توانید پسری را از مزرعه بیرون بکشید، اما نمی‌توانید مزرعه را از پسر بیرون ببرید.»

فهرست مطالب کتاب

پیام نویسنده و اهداء کتاب
فصل 1: اقدام خطرناک
فصل 2: فلسفۀ روزانه در باب افسانه شدن
فصل 3: برخوردی غیرمنتظره با یک غریبۀ شگفت‌انگیز
فصل 4: از حد متوسط و آنچه معمولی است، دست بکشید
فصل 5: ماجرایی باورنکردنی برای مدیریت صبح
فصل 6: پرواز به اوج بهره‌وری پرهیزکارانه و شکست‌ناپذیر
فصل 7: آماده‌سازی برای تحول، در بهشت شروع می‌شود
فصل 8: روش 5 صبح: برنامۀ صبحگاهی سازندگان جهان
فصل 9: چارچوبی برای نشان دادن عظمت
فصل 10: چهار تمرکز تاریخ‌سازان
فصل 11: دریانوردی در آب‌های زندگی
فصل 12: اعضای باشگاه ساعت 5 صبح با پروتکل عادت‌سازی آشنا می‌شوند
فصل 13: باشگاه ساعت 5 صبح فرمول 20-20-20 را آموزش می‌دهد
فصل 14: اعضای باشگاه ساعت 5 صبح به ضرورت خواب پی می‌برند
فصل 15: اعضای باشگاه ساعت 5 صبح، 10 روش نبوغ مادام‌العمر را می‌آموزند
فصل 16: اعضای باشگاه ساعت 5 صبح با چرخه‌های دوگانۀ عملکرد نخبگان آشنا می‌شوند
فصل 17: اعضای باشگاه ساعت 5 صبح قهرمانان زندگی‌تان می‌شوند
مؤخره: پنج سال بعد

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب باشگاه پنج صبحی‌ها
نویسنده
مترجممهدی قراچه داغی
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۵۲
زبانفارسی
شابک978-622-220-159-3
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۵۹۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب باشگاه پنج صبحی‌ها

سارا نیک خو
۱۳۹۹/۸/۶
این کتاب فوق العاده ‌ترین کتابی هست که در تمام عمرم خوندم، این حرف رو جدی بگیرید چون من خیلی کتاب میخونم، کاری با ایده اصلی کتاب که درمورد یک ساعت طلایی هست ندارم اما نویسنده در کل کتاب نکاتی رو به سما یاد میده که به شدت باعث تحولتون میشه بهتون پیشنهاد میکنم اروم اروم بخونید کتاب رو و روی جملات فکر کنید
Harry Tomlinson
۱۳۹۹/۷/۲۷
خلاصه کتاب ۲۰ دقیقه ورزش مثلا یوگا ۲۰ دقیقه تفکر کردن و مدیتیشن ۲۰ دقیقه یادگیری مثلا خواندن یک کتاب خودسازی و موفقیت یا...
موفق باشید
Karam Zare
۱۴۰۰/۱۰/۲۹
اگر بیدار شدن در صبح و شروع یک روز جدید برای شما سخت است و نمی‌دانید با چه کاری روزتان را شروع کنید که سر شار از انرژی باشید
خواندن این کتاب برای شما خیلی مفید می‌باشد
چون با ارائه قانون‌های به شما کمک می‌کند تا روزی پر از نشاط را شروع کنید و هر روز دلایلی باشند که شما را بیدار کنند و حرکت شما در مسیر پیشرفت‌تان را بوجود بیاورند
پس خواندن و مطالب این کتاب را از دست ندهید
فاطمه چراغی
۱۴۰۰/۱۱/۱۱
کتاب‌های رابین شارما خیلی فوق العاده س متن کتاب هم ترجمه خوب و روانی داشت مدل روایت نکات هم که در قالب یک داستان آمده بود بر جذابیت کار افزوده، سحرخیزی که مثل یک جادو و معجزه در کتاب توسط یک افسونگر معرفی میشه همون نگاه کامل و عمیق دینیه، برای همه کسانی که این کتاب میخوانند آرزو میکنم به همه‌ی اهداف شون برسن و در راه رشد و کمال درجات عالی طی کنن
mahtab najafi
۱۴۰۰/۳/۱
بسیار عالی من خیلی لذت بردم. کلی امید وانگیزه گرفتم. یه جاهایی فکر میکردم کتاب با من حرف میزند. تازه از وقتی کتاب رو خوندم تصمیم گرفتم؛ باشگاه برم وبه ایمانم هم توجه کنم. تازه خانواده هم برای رفتن به باشگاه تشویق کردم. من که خیلی راضی بودم. عالییییییی
نصرت کلایی
۱۴۰۰/۱۲/۸
تاثیر شگرفی که از مطالعه این کتاب میگیرید ناشی از عمل کردن به دستورات عملی موجود در کتاب هست که در سه بخش ۲۰ دقیقه‌ای و در آغاز روز باید انجام بشه. پرداختن به جسم (20m) و روح (20m) و سپاسگزاری از داشته‌ها (20m) رو میشه در ۶۰ دقیقه آغاز روز بصورت عادتی دربیاریم که باعث میشه ذهن پویاتر و دیدتون نسبت به محیط اطراف بکلی عوض بشه.
مرجان.
۱۴۰۱/۵/۱۸
هنوز تمومش نکردم ولی تا اینجا که خوندم بنظرم کتاب خیلی خیلی خوبیه اولین کتابیه که تو این زمینه شروع کردم به خوندنش ک انتخاب درستی بود و باعث شده ک بخام کتابای بیشتری تو این زمینه بخونم ممنون از اپیکیشن کاربردی کتابراه فقط کاش گزینه هایلایت کرده جمله هم حین مطالعه اضافه میشد اینجور کتاب‌ها نکات کلیدی خوبی دارند
Amir Rad
۱۴۰۰/۱۰/۲۳
سلام خدمت دوستان. باید بگم که این کتاب خیلی فوق العادست برای افرادی که میخوان در زندگیشون و یا حتی در زمینه‌های مختلف موفق باشن و این نکته را هم اضافه کنم که اگر میخواید به عمق کتاب پی ببرید باید حد اقل دو ال سه بار مطالعش کنید که از طرف شخص بنده شدیدا توصیه میشه🌷. باتشکر از کتابراه
فیروزه ابراهیمیان
۱۴۰۱/۱/۱۹
کلی ایده و نظر خوب برای انجام دادن کارها داشت، یکی از قشنگ‌ترین جمله‌های کتاب برخیز و تلاش کن بود، یکی از قشنگ‌ترین یاداوری‌های کتاب این بود که شاید فردایی نباشه شاید امروز اخرین روز باشه برای همین باید هر روزمون عالی باشیم و تلاش کنیم برای خودمون.
عادل دیلمی
۱۴۰۱/۱/۱
تا الان یکبار این کتاب رو شنیداریش کردم البته هنوز به انتهای کتاب نرسیدم.
از خریدن و شنیدنش پشیمون نمیشین.
نکات خیلی خوبی ازش برداشت کردم.
فقط ایکاش تو بحث گویندگی و صوت بیشتر کار میشد ۵ ستاره میدم چون بحث صدا سلیقه‌ای هست و شاید اشکال و ایراد به شمار نیاد.
زهرا کیائی
۱۴۰۰/۱۱/۳۰
قشنگ‌ترین و بهترین و تاثیرگذارترین کتابی بود که تو کل عمرم خوندم، واقعا لحظه لحظه با همه جمله هاش زندگی کردم، خودمو کامل درکنار شخصیت‌های کتاب میدیدم، واقعا همه آدم‌های دنیا باید این کتاب و حتما بخونن، من خودم دلم میخواد حداقل سالی یکبار این کتابو بخونم.
عاطفه مرزبان
۱۴۰۰/۱۱/۲۳
خواندنش اصلا از دست ندهید اول که شروع به خواندن کردم گفتم این کتاب چی که انقدر ازش تعریف می‌کنند ولی هرچی بیشتر خواندم جذبش شدم به اخر کتاب که نزدیک می‌شدم اصلا دوست نداشتم تموم شه مطالب فوق العاده ارزشمنده می‌توانی از این کتاب دریافت کنید.
محمود غلامی
۱۴۰۰/۱۰/۵
این کتاب روهنوزوقت نکردم که بخونم ولی، باتوجه به محتویاتش، می دونم که کتاب بسیارخوبیه. آدم باکتاب می فهمه که دنیاچقدرعظیم وپیچیده است. وبه سمت اراجیف وخرافات وحماقت نمی ره. وانسان می فهمه که موجودی هست که ازهرلحاظ قویه .
پگاه پارسا
۱۴۰۰/۹/۱
من عاشق این کتاب شدم، الهام بخشه. به نظرم حتما باید نت برداری کرد و جملات را بارها و بارها خواند، نگرشی مثبت به زندگی رو نشون میدهو اینکه رویکرد کنترل کننده نسبت به خود را پیشنهاد میده از عمق و باجزییات همه چیز را کنکاشت کردن،
shima aliakbar
۱۴۰۰/۲/۱۹
این کتاب بسیار خوبیه البته ترجمش میتونست بهتر باشه اما به هر حال منظور مطلب رو میرسونه و خیلی تمارین خود سازی عالی‌ای داره به طوری که در هر زمینه‌ای از زندگی چه کسب و کار چه روابط شخصی و هر زمینه دیگه‌ای کار امد هست.
مشاهده همه نظرات ۱۴۲

راهنمای مطالعه کتاب باشگاه پنج صبحی‌ها

برای دریافت کتاب باشگاه پنج صبحی‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.