معرفی و دانلود کتاب پانزده سگ

عکس جلد کتاب پانزده سگ
قیمت:
۱۲۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب پانزده سگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پانزده سگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پانزده سگ

کتاب پانزده سگ به قلم آندره الکسیس که گران‌ترین جایزه کتاب دنیا به نام گیلر را از آن خود کرده، داستان شرط‌بندی دو تن از خدایان اساطیری یونان با نام‌های آپولو و هرمس را به تصویر می‌کشد که هنگام مستی در مورد زبان انسان‌ها سخن می‌گویند و به این می‌اندیشند که اگر حیوانات نیز هوشمندی انسان‌ها را داشتند چه می‌شد.

پیش از هر چیز خوب است بدانید کتاب پانزده سگ (Fifteen dogs: an apologue)، اثری بسیار غمگین است، نه به معنی ناراحتی زودگذری که با با تایتانیک و آنا کارنینا داشتید، بلکه خواندن داستان شرط هرمس و آپولو دردی را تا مدت‌ها درونتان می‌نشاند و غمی عمیق را با آن تجربه خواهید کرد.

هرمس خدای سارقان برخلافِ برادرش آپولو که خدای خورشید است، اعتقاد داشت که هوش و درک انسان‌ها موهبتی است که هم شادی به همراه دارد و هم ناراحتی. آپولو که با ادعای برادرش موافق نبود، پیشنهاد داد تا به پانزده سگ که که به دلایل گوناگون در یک کلینیک دامپزشکی حبس شده بودند، هوش انسان‌ها را ببخشند و سر شادی و غمشان شرط ببندند؛ به این شکل که حتی اگر یک سگ هم با شعف و خوشی از دنیا رفت، هرمس شرط را برده باشد و برعکس.

در این کتاب داستان تلاش سگ‌های نفرین شده‌ای به رشته تحریر درآمده که قصد دارند هرطور که شده در چنین دنیای بی‌نظمی به معنا و مفهوم دست پیدا کنند و خبر هم ندارند که تنها بازیچه‌ی شیطنت‌های دو خدای کنجکاو شده‌اند.

این سگ‌ها در ستیز با وضعیت جدیدی که در آن قرار گرفته‌اند و ذات اصیل سگی‌شان داستان‌های مختلفی را تجربه می‌کنند و به این ترتیب صفات انسانی گوناگونی از جمله خشونت، خشم، نفرت، حسادت، دروغ، عشق، دوستی، دلبستگی و... در قالب زندگی پیشینشان شکل می‌گیرد.

کتاب پانزده سگ سرشار از اتفاقات غیر منتظره‌ای است که با طنزی تلخ روایت می‌شوند و بسیاری از نهادهای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی را به چالش می‌کشد. اما توجه داشته باشید که کتاب، داستانی خواندنی نیز در اختیار شما قرار می‌دهد و فارغ از تمام استعاره‌ها، شخصیت‌هایی باورپذیر دارد که با تمام آن‌ها ارتباطی نزدیک پیدا خواهید کرد.

آندره الکسیس (Andre Alexis) در کتاب پانزده سگ، مزایا و معایب هوش انسانی را بررسی کرده و آن‌ها را به چالش می‌کشد و با روایت داستان سگ‌ها و مشکلاتی که برایشان پیش‌می‌آید قصد دارد تا این مهم را به تصویر بکشد.

آندره متولد سال 1957 در ترینیداد کانادا است. اولین اثر وی «دوران کودکی» نام داشت که در میان کتاب‌های رمان، جایزه‌ رمان اول ‌کانادا و جایزه‌ی تریلیوم‌ را از آن خود کرده و همچنین کاندید کسب جایزه ‌گیلر و نویسندگان اعتقادی-تخیلی نیز شد. کتاب‌های قبلی او عبارتند از پناهگاه، زیبایی و اندوه، اینگرید‌وگرگ، و جدیدترین کتاب او چوپانی، که باز هم کاندید دریافت جایزه‌ی راجرز برای نویسندگان اعتقادی-تخیلی شد.

برخی نظرات درباره کتاب پانزده سگ:

- خواندن این کتاب یک مزیت است. (Wordfest Reviews)
- یک داستان فانتزی دوست داشتنی، هوشمندانه و هیجان انگیز. (Guardian)
- کاوشی هوشمندانه در ذات، ارتباطات و چگونی تشکیل جوامع‌مان. (Kirkus Reviews)

جوایز کتاب پانزده سگ:

- برندۀ جایزه تراست فیکشن
- برندۀ جایزه اسکوتیابانک گیلر
- برندۀ جایزه هفتاد و پنج هزار دلاری رایتر
- برندۀ جایزه گیلر (گرانترین جایزه کتاب دنیا)

در بخشی از کتاب پانزده سگ می‌خوانیم:

این یک موفقیت بزرگ بود. پرنس عمیقاً از این بابت احساس خوشحالی می‌کرد. او باخودش فکر کرد که یک مرز بزرگ را پشت سرگذاشته است. اما آپولوی کینه‌توز دست از سر او بر نداشت. صدای زن که با آن لهجه‌ی عجیب شعرهایش را می‌خواند آخرین چیزی بود که پرنس روی زمین شنید. او کاملا کَر شد. او حتی صدای خودش را هم نمی‌شنید. وقتی سعی می‌کرد حرف بزند، تنها چیزی که حس می‌کرد لرزش بدنش بود. این اوج تباهی بود. جهان با تمام مفاهیمش یک‌جا و ناگهان از او دور شده بود.

پرنس کسی نبود که امیدش را از دست بدهد. اما حالا امید او را رها کرده بود. او در یک‌سکوت خاکستری رنگ بی‌انتها تنها مانده بود. تنها چیزهایی که برایش هنوز به قوت قبل باقی مانده بود حس بویایی و تعادلش بود. از آن به بعد یکی از مردهای خانه او را بلند می‌کرد و اینجا وآن جا می‌گذاشت.

این موضوع بیشتر از هر چیز دیگری آشفته‌اش می‌کرد. او بدون اینکه بداند ناگهان خودش را در آغوش کسی می‌یافت که داشت به او محبت می‌کرد. او می‌توانست مردها را از روی بوی آن‌ها تشخیص دهد اما چندان فرقی به حالش نداشت. پرنس، خسته، پیر، کر و کور، می‌دانست که وقت رفتنش فرا رسیده و سعی کرد با وقار هرچه تمامتر با سرنوشت خودش روبرو شود.

او دست از غذا خوردن کشید و فقط کمی آب نوشید. او به اعماق وجودش پناه برد و منتظر مرگ قریب الوقوع خود شد. یک روز صبح زن او را بلند کرد. پرنس گرمای محبت او را احساس کرد. آن‌ها با هم به یک جایی‌ رفتند اما پرنس آنقدر ضعیف و فرتوت شده بود که دیگر برایش اهمیتی نداشت به کجا می‌روند. بیرون از خانه او جریان هوا را روی پوزه‌اش احساس کرد.

فهرست مطالب کتاب

درباره نویسنده
مقدمه مترجم
نقش آفرینان
شرط‌بندی
مجنون و بنجی
آخرین آرزوی آتیکوس
پایانِ کار مجنون
دو هدی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پانزده سگ
نویسنده
مترجمنجمه برومندی
ناشر چاپیانتشارات ماهابه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۶۸
زبانفارسی
شابک978-600-5205-65-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب پانزده سگ

فاطمه محسنی
۱۳۹۸/۸/۲۸
من نسخه چاپی این کتاب رو خوندم از دید جدیدی اومده خصایص انسان و جامعه رو نشون داده از نظر محتوا فوق العاده غنی و گیرا هست و از لحظه‌ای که خواننده وارد بطن داستان بشه دیگه کنار گذاشتن این کتاب خیلی خیلی کار سختیه. تم فلسفی و روانشناسی هم داره.
Shaghayegh Mohammadi
۱۳۹۸/۹/۱۲
راجع بهش هیچی نمیتونم بگم جز اینکه یک کتابی که احساسات کاملا درش زنده و قابل لمس‌اند و نوع نگارشش باعث میشه حسابی بهش جذب شین از ریتم نمیوفته و سرشاره از حس‌هایی که انسان‌ها باهاش سرکار دارن.
دوووووووست داشتنیه
Seyed Amir Asad Fatemi
۱۳۹۹/۱۱/۱۲
اوایل کتاب خیلی جذاب نبود. به خصوص که هر کدام از سگ‌ها اسم جداگانه‌ای داشت و هرچه تلاش کردم اسامی را به خاطر بسپارم با اتفاقاتی که برای هر کدام می‌افتد یکم سخت بود. البته شاید برای من.
از نیمه‌های کتاب به بعد جالب شد چون اتفاقات جذاب تری برای سگ‌های باقیمانده می‌افتد.
S.H.Z . ASTRONAUT
۱۳۹۹/۲/۶
کتاب زیبا و گیرایی است و داستانی ملموس و متفاوت دارددید جدید و متفاوت و روانشناسانه‌ای نسبت به خصایص و درک و فهم انسانی و در آخر داستان نسبت به مرگ و خود انسان دارد و تا آخر تو را همراه خود می‌برد به نظر من ارزش خواندن را دارد
Ashkan Ariyan
۱۳۹۹/۱/۲۸
من واقعاً با ترجمش مشکل دارم! نمیدونم نسخه چاپیش هم به همین شکل هست یا نه ولی با اینکه خیلی سعی کردم با داستان ارتباط برقرار کنم اما نحوه نگارش و ترجمه خیلی خسته کننده بود، امیدوارم نسخه‌های بهترشو کتابناک قرار بده
Ali Arish
۱۳۹۹/۲/۱۸
کتاب خوبی بود، اما منو به فکر وا نداشت. اگه میخواید بعضی جنبه‌های انسانی رو، به صورت محدود، دوباره بررسی کنید، این کتاب میتونه مفید باشه.
علیرضا عارفی
۱۳۹۹/۱/۱۳
به نظرم هر موجودی به امید زنده است و تنها چیزی که نمیتونه خوشحالی واقعی رو از موجودات بگیره، امید به اتفاقات پیش روست. سرزنده و پرامید باشید.
محمد کوهی
۱۳۹۹/۱/۱۹
کتاب وقعا عالی و استادانه نوشنه شده من واقعا از خوندنش لذت بردم خیلی ساده ولی در عین حال پیچیده
علیرضا دوستی
۱۳۹۹/۱/۱۴
به نظرم می‌تونست مفاهیم بیشتری رو به طور مستقیم مطرح کنه و بیشتر ذهن خواننده رو به کاوش وادار کنه.
امیر سمامی
۱۳۹۸/۸/۲۳
یکی از بهترین کتاب‌هایی که در چند سال اخیر ترجمه و چاپ شده. بسیار جذاب و خواندنی
سارا سوری
۱۳۹۹/۴/۱۱
نمیدونم چرا نمیتونم این کتاب رو تموم کنم. چند ماهه یه کم یه کم ازش میخونم نه دلم میاد بی خیالش بشم نه میتونم تمومش کنم
سرور مزرعه
۱۳۹۹/۱/۷
کتاب بسیار غنی و فوق العاده‌ای بود. چیزای زیادی میشه از این کتاب یاد گرفت.
mahdieh bahmani
۱۳۹۸/۱۲/۴
من نسخه چاپی این کتابو خوندم، به شدت پیشنهادش میکنم 😍
شهاب الدین
۱۳۹۸/۹/۱۷
به نظرم با قلعه حیوانات قابل مقایسه بود و همزمان نکات عمیقی و استعاری هم داشت
متین حیدری
۱۳۹۹/۲/۸
کتاب بسیار تاثیر گذاری بود و ذات انسان‌ها رو به واقعیت نشون میداد. عالی
مشاهده همه نظرات ۲۴

راهنمای مطالعه کتاب پانزده سگ

برای دریافت کتاب پانزده سگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.