معرفی و دانلود کتاب پادزهر: خوشبختی برای کسانی که تحمل مثبت اندیشی را ندارند

عکس جلد کتاب پادزهر: خوشبختی برای کسانی که تحمل مثبت اندیشی را ندارند
قیمت:
۱۴۰۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب پادزهر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پادزهر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پادزهر: خوشبختی برای کسانی که تحمل مثبت اندیشی را ندارند

الیور برکمن در کتاب پادزهر تعریف تازه‌ای از خوشبختی ارائه می‌دهد. او با بهره‌گیری از نظریه‌ی روان‌شناسان و فیلسوفان به ما می‌گوید که چگونه می‌توان از اضطراب راهی به آرامش پیدا کرد؛ چرا که به نظر می‌رسد کتاب‌های مثبت‌اندیشی و خودیاری چندان هم که نویسندگان آن‌ها می‌گویند، کارساز نیستند. ثروت، حتی اگر بتوانید آن را به دست آورید، لزوماً به شادی منجر نمی‌شود و ما حتی نمی‌توانیم در مورد معنای «شادی» توافق کنیم.

درباره کتاب پادزهر:

«انگیزه پیدا کن»، «موفق شو»، «هرگز تسلیم نشو!»... اگر با شنیدن این‌گونه جملات از زبان سخنرانان انگیزشی و نویسندگان کتاب‌های خودیاری به شما هم احساس فریب‌خوردگی دست می‌دهد، بنابراین کتاب پادزهر ‌(The Antidote) احتمالاً قرار است حسابی به کارتان بیاید؛ چرا که الیور برکمن (Oliver Burkeman) در این اثر راه‌حل خوشبختی را برای کسانی ارائه می‌کند که تاب و تحمل مثبت‌اندیشی ندارند و گوششان از این حرف‌های به ظاهر مثبت پر است.

برکمن پس از سال‌ها تحقیق و مشاوره با متخصصان، از فیلسوفان گرفته تا روان‌شناسان و حتی بوداییان، متوجه شد اغلب آن‌ها در یک چیز اتفاق نظر دارند: برای این که واقعاً خوشبخت باشیم،‌ گاهی نیاز است احساسات منفی بیشتری را تجربه کنیم یا حداقل یاد بگیریم دست از این همه دویدن برداریم! این طرز فکر نه تنها ما را به انفعال تشویق نمی‌کند، بلکه باعث پویایی بیشتر ما می‌شود؛ چون از این طریق بر چیزهایی تمرکز خواهیم کرد که واقعاً توان تغییر آن را داریم. این اثر کتابی‌ست تامل‌برانگیز برای درک تصور اشتباه اغلب ما از خوشبختی و موفقیت.

الیور برکمن با نگاهی به شرق و غرب و گذشته‌های دور و نزدیک، ما را با گروهی غیرمعمول از مردم آشنا می‌کند که طرز فکر یکتا و شگفت‌انگیزی درباره‌ی زندگی دارند؛ از روان‌شناسان تجربی گرفته تا بودایی‌ها و فیلسوفان یونانی. این افراد استدلال می‌کنند که تلاش دائمی ما برای شاد بودن است که ما را بدبخت می‌کند! اما یک مسیر جایگزین برای شادی و موفقیت وجود دارد و آن پذیرش شکست‌ها، واقع‌بینی و پذیرش عدم قطعیت در جهان است؛ در واقع همان چیزهایی که ما زندگی خود را صرف اجتناب از آن‌ها می‌کنیم! کتاب پادزهر اولین بار در سال 2012 منتشر شد و راهنمای افراد باهوشی‌ست که به تجربه‌های خود از زندگی می‌اندیشند.

نکوداشت‌های کتاب پادزهر:

- بسیار عالی... خواندنی و جذاب. (تایمز)
- کتابی خارق‌العاده که وادارمان می‌کند به رویکرد فعلی‌مان نسبت‎ به زندگی شک کنیم، به بازنگری آن بپردازیم و از جست‌وجوی مداوم شادی و قطعیتی که معمولاً به شکل مصرف‌گرایی بروز می‌کند، دست برداریم. (ویلیام لیث)
- یک ایده ساده، اما هیجان‌انگیز و رضایت‌بخش. (The Observer)

کتاب پادزهر مناسب چه کسانی است؟

اگر زهر مثبت‌اندیشی در رگ‌هایتان جاری شده، از کلیشه‌های رایج کتاب‌های خودیاری خسته شده‌اید و به دنبال این هستید تا راهی واقعی برای رسیدن از اضطراب به آرامش بیابید، کتاب پادزهر مناسب شماست.

با الیور برکمن بیشتر آشنا شویم:

او روزنامه‌نگار و نویسنده‌ی اهل بریتانیاست. برکمن برنده جایزه روزنامه‌نگار جوان سال انجمن مطبوعات خارجی شده و در سال 2006، در فهرست نهایی جایزه اورول قرار گرفته است. کتاب‌های او از جمله بهترین کتاب‌های خودیاری و فلسفی هستند. کتاب خوشبختی را در نیمۀ خالی لیوان بجویید از جمله آثار‌ست که از او به فارسی منتشر شده است.

جملات برگزیده کتاب پادزهر:

- بدبینی، هنگامی که به آن عادت کنیم، به‌ اندازه‌ی خوش‌بینی مطلوب و دلپذیر است.
- اگر زندگی از نو به من هدیه می‌شد، به همنشینی شبانه‌ی اندیشه‌ی مرگ خو می‌کردم و به ‌یاد‌آوری مرگ ممارست... زندگی بدون حضور دائمی مفهوم مرگ بی‌مزه است.
- اگر افکار منفی بر ذهن غالب شود، ممکن است یک دور باطل ایجاد شود، چرا‌که شکست فرد در تفکر مثبت می‌تواند سبب شروع جریانی از افکار خودسرزنش‌کننده شود که چرا نمی‌تواند به‌ اندازه‌ی کافی مثبت فکر کند.

در بخشی از کتاب پادزهر می‌خوانیم:

فلاسفه‌ی رواقی با به‌کار‌گیری منطق سختگیرانه‌ی خود، شیوه‌ای ساده‌تر، پایدارتر و ‌آرامش‌بخش‌تر را برای کنارآمدن با حوادث تلخ و ناگوار پیشنهاد می‌کنند: به جای فرار از فکرِ بدترین احتمالات ممکن، بر آن‌ها تأمل کنیم و مستقیم به صورت‌شان خیره شویم. این پیشنهاد ما را به نقطه‌عطفی در مسیر منفی به شادی می‌رساند؛ تاکتیکی روان‌شناختی که به گفته‌ی ویلیام اروین «ارزشمند‌ترین ابزار در جعبه‌ابزار رواقیون است». او از آن با عنوان «تصویر‌سازی ذهنی منفی» یاد می‌کند. رواقیون با صراحت همیشگی خود از آن با عنوان «اندیشیدن به شُرور» یاد ‌می‌کنند.

اولین مزیت اندیشیدن به حوادث بد بسیار ساده و قابل‌فهم است. روان‌شناسان مدت‌هاست بر این اصل اتفاق‌نظر دارند که یکی از بزرگ‌ترین دشمنان شادی انسان «سازگاری با لذت» است؛ روش قابل‌پیش‌بینی و آزاردهنده‌ای که بر اساس آن هر منبع جدید شادی، از ابزار‌های الکترونیکی گرفته تا ازدواج، به‌سرعت به بخشی از پس‌زمینه‌ی زندگی تبدیل می‌شود؛ پس از چندی به آن عادت می‌کنیم و در نتیجه دیگر برای‌مان لذت‌بخش نیست. پس اگر به‌ طور منظم به خود یاد‌آوری کنید شاید چیزهایی را که در حال حاضر از آن‌ها لذت می‌برید از دست بدهید و در حقیقت هم زمانی که مرگ به ‌سراغ‌تان بیاید، هرآنچه را دارید از دست خواهید داد تأثیر سازگاری با لذت معکوس می‌شود. اگر به‌ احتمال ازدست‌دادن چیزی که برای‌تان ارزشمند است بیندیشید، آن چیز از پس‌زمینه‌ی زندگی به مرکز توجه‌تان می‌آید و در نتیجه می‌توانید دوباره از آن لذت ببرید. اپیکتیتوس می‌نویسد: «هرگاه به چیزی عادت کردی، گمان نکن آن برای همیشه با توست و هرگز از زندگی‌ات نمی‌رود، بلکه آن‌ را چیزی ارزشمند و شکننده در نظر بگیر... اگر کودک، برادر یا دوستت را می‌بوسی، به‌ یاد داشته باش که انسانی فانی را دوست می‌داری، چیزی که از‌ آنِ تو نیست؛ این شخص مدتی با توست، دائمی و همیشگی نیست، بلکه مثل یک انجیر یا چند انگور است، در فصل خاصی با توست و از آن پس رفته.»

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: در نکوهش تلاش زیاد برای رسیدن به شادی
فصل دوم: اگر سنکا جای من بود چه می‌کرد؟
فصل سوم: طوفانِ قبل از آرامش
فصل چهارم: مجنون هدف
فصل پنجم: کی آنجاست؟
فصل ششم: تله‌ی امنیت
فصل هفتم: موزه‌ی شکست
فصل هشتم: به‌یاد داشته باش که می‌میری
سخن پایانی: توانایی منفی
یادداشت‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پادزهر: خوشبختی برای کسانی که تحمل مثبت اندیشی را ندارند
نویسنده
مترجممحمدجواد کعبی زاده
ناشر چاپینشر میلکان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۱۶
زبانفارسی
شابک978-622-254-073-9
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه الکترونیک
۱۴۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب پادزهر

H H
۱۴۰۰/۸/۲۹
چجوری یه کتاب میتونه انقد مزخرف باشه؟؟؟؟؟
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب پادزهر

برای دریافت کتاب پادزهر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.