معرفی و دانلود کتاب حافظه نامحدود

عکس جلد کتاب حافظه نامحدود
قیمت:
39900 تومان - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب حافظه نامحدود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب حافظه نامحدود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب حافظه نامحدود

کتاب حافظه نامحدود به قلم کوین هورسلی، راهکارهایی را به شما معرفی می‌کند که به کمک آن‌ها می‌توانید حجم زیادی از اطلاعات را به خاطر بسپارید و در زندگی شخصی و کاری‌تان بر دیگران برتری داشته باشید.

تمام انسان‌ها توانایی این را دارند که ذهن نامحدود داشته باشند. آیا لازم است حجم زیادی از اطلاعات را به یاد بسپارید؟ آیا یادآوری مسائل و موضوعات مهم برایتان سخت است؟ آیا مواردی را که یاد می‌گیرید، زود فراموش می‌کنید و برای یادگیری مجدد آن‌ها باید زمان زیادی صرف کنید؟

کتاب حافظه نامحدود (Unlimited Memory) راه‌های پرورش حافظه را به شما نشان خواهد داد تا بدانید چگونه باید حافظه‌تان را تمرین و توانایی‌های ذهنی‌تان را پرورش دهید و به کمک آن راهکارها، ذهنی چابک و آماده داشته باشید.

در قرن بیست و یکم، تنها مزیتی که می‌تواند شما را نسبت به دیگران برتری دهد این است که بدانید چطور از حافظه خود با سرعت بیشتر و از ذهن خود بهینه‌تر استفاده کنید. حافظه نامحدود، شما را به استاد حافظه تبدیل می‌کند. کوین هورسلی (Kevin Horsley) از اندک افرادی است که توانسته لقب «استاد بزرگ بین‌المللی حافظه» را نصیب خود کند.

او توانسته در مسابقات جهانی مدال کسب کند و لقب قهرمان حافظه و همچنین رکورد در زمینه‌ی «عالی‌ترین عملکرد در آزمون‌های حافظه» را به خود اختصاص دهد. او یکی از سخنرانان حرفه‌ای در سطح بین‌المللی بوده و در کشورهای مختلف سخنرانی داشته است. کوین هورسلی به سازمان‌ها کمک می‌کند تا یادگیری، اشتیاق، خلاقیت و تفکر خود را توسعه دهند.

کوین با این کتاب، اصولی را جان می‌بخشد که می‌توانند زندگی‌تان را برای همیشه تغییر دهند. او پس از سال‌ها پژوهش، تجربه و دستاورد، روش‌هایی بی‌نظیر را به شیوه‌ای ساده و عملی به شما ارائه می‌دهد. هر زمان تصمیم بگیرید که از این روش‌ها بهره ببرید و آن‌ها را از آن خود کنید، پتانسیل بی‌نهایت‌تان را آزاد می‌کنید؛ نه فقط برای تقویت حافظه، بلکه تقویت کل زندگی‌تان.

آنچه در این کتاب می آموزید:

- چطور تمرکز و توجه خود را چندین برابر کنید.
- چطور اسامی دیگران را خیلی راحت در موقعیت‌های متفاوت به یاد بیاورید.
- چطور به جای هفت واحد اطلاعاتی، بیش از پنجاه واحد اطلاعاتی را در حافظه کوتاه مدت‌تان ثبت کنید.
- شش سیستم حافظه قدرتمند که به کمک آن‌ها می‌توانید بی‌درنگ قدرت به یاد سپردن و یادآوری خود را بهبود دهید.

جملات برگزیده‌ی کتاب حافظه نامحدود:

- ذهن شما بزرگ‌ترین شهربازی‌ای است که تا به حال ساخته شده است.
- به هر چیز فکر ‌کنید، همان را به یاد خواهید آورد. حافظه بقایای تفکر است.
- اگر با بوقلمون‌ها دمخور باشید، هیچ‌ وقت نمی‌توانید با عقاب‌ها پرواز کنید.
- یادتان باشد که نام هر کسی شیرین‌ترین و مهم‌ترین آوای زبانی برای آن فرد است.
- بهترین توصیه‌ای که در موضوع تمرکز به آن رسیده‌ام این است: هر جا هستی، همان جا باش.
- پیچیده کردن مسائل ساده کاری عجیب نیست، خلاقیت یعنی بتوانیم کارهای پیچیده را ساده کنیم.
- همه فکرهایتان را بر کاری متمرکز کنید که دارید. اشعه خورشید هم نمی‌سوزاند، مگر آنکه متمرکز شود.

در بخشی از کتاب حافظه نامحدود می‌خوانیم:

همۀ ما استعداد داریم، استعداد فکر کردن به تفکرمان. می‌توانید فکرتان را متمرکز کنید تا هر حوزه‌ای از زندگی‌تان را ارتقا دهید، شمایید که تعیین می‌کنید باید چه‌ کار کنید. می‌توانید هم‌چنان اجازه دهید محیط توجه شما را مختل کند یا تصمیم بگیرید که به آن جهت دهید.

خیلی‌ها اعتقاد دارند تمرکز استعدادی است که برخی با آن به دنیا می‌آیند. بگذارید مثالی بزنم: به نظر شما عضله‌های ورزیدۀ بازو چیزی است که با آن به دنیا می‌آییم؟ البته که نه، چون ساعت‌ها تمرین در باشگاه لازم است تا به آن عضله‌ها برسیم؛ اما هنوز هم بسیاری فکر می‌کنند توجه و تمرکز چیزی است که عده‌ای دارند و عده‌ای نه. تمرکز مانند هر چیز دیگری در زندگی، تمرین می‌خواهد.

تمرکز از انتخاب‌های ریز و متعددی تشکیل‌ شده است که باید مدام تمرین شوند. پژوهش در زمینۀ مغز هر روز به ما می‌گوید که با یادگیری هرچیز جدید، مغز پیوسته تغییر می‌کند. افرادی که توجهشان را محدود می‌کنند، هنوز هم از مدل «مغزمان نمی‌تواند تغییر کند» پیروی می‌کنند. می‌دانیم که تمرکز را می‌شود و باید ارتقا داد. همه آ‌نچه برای کنترل ذهن جهنده و پرنده‌تان لازم دارید، در درونتان است و می‌توانید قدرت‌تان را بازگردانید.

فرد عادی توجه و تمرکز خود را روزانه چنین تربیت می‌کند: صبح از خواب بلند می‌شود، نه در آرامش بلکه با زنگ ساعت یا صدای بلند موسیقی. گوشی خود را بررسی می‌کند تا ببیند پیام آمده است یا نه. بعد هم مستقیم از تخت زیر دوش می‌رود و به هزار و یک چیز فکر می‌کند که باید نگرانشان باشد یا آن روز انجامشان دهد.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
فصل 1. معرفی
بخش اول. تمرکز
فصل 2. عذر می‌خواهم
فصل 3. هرگز دروغ را باور نکنید
فصل 4. همین حالا، همین‌جا باشید
بخش دوم. خلق کنید و ربط دهید
فصل 5. به اطلاعات جان دهید
فصل 6. از خودروتان برای یادآوری استفاده کنید
فصل 7. از بدنتان برای یادآوری استفاده کنید
فصل 8. اطلاعات را به گیره آویزان کنید
فصل 9. اول از همه
فصل 10. پیوند فکرها
فصل 11. نام‌ها را به یاد بسپارید
فصل 12. به‌یادسپاری عددها
فصل 13. هنر در حافظه
فصل 14. استفاده از این روش‌ها
بخش سوم. تداوم استفاده
فصل 15. انضباط نفس
فصل 16. آن‌ را مرور کنید تا چیزی جدید خلق کنید
درباره نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب حافظه نامحدود
نویسنده
مترجماصغر فرمان
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات159
زبانفارسی
شابک978-622-220-060-2
موضوع کتابکتاب‌های هوش و حافظه
قیمت نسخه الکترونیک
39900 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب حافظه نامحدود

Amir Motevalli
۱۴۰۱/۴/۶
تا آخر فصل هشت مطالعه کردم.
تا اینجا که تکنیک‌های محدود و تکراری که نویسنده طرح کرده، فقط برای به حافظه رساندن لیستی از کلمات یا سرفصل موضوعات هست که هیچکدوم بدرد حفظ متن‌های بلند و تشریحی نمی‌خوره.
تازه همین تکنیک‌هایی که بزبان خسته کننده‌ای هم که مطرح کرده، با توجه به حجم بسیار زیاد متونی که
امروزه باید بخاطر سپرد، بسیار وقت گیر و بنظر من ناکارآمدی هست.
مهمترین نکته هنگام مطالعه، همون تمرکز مطلق، یادداشت برداری از نکات مهم و دوره کردن اون یادداشتهاست.
تخیلی که بیهوده و وقتگیر می‌خوایید روی چهارتا کلمه که چه حیوون و نونی باشه و کجای ماشین گذاشتی رو برای امور خیلی مهمتر می‌توان صرف کرد.
در نهایت زحمات بسیار مترجم قابل قدردانی است.
mehran naemi
۱۳۹۹/۳/۲۷
وقتی تکنیکهایی رو یاد میگیرید که میدونید یه نفر که قبلا خودش مشکل حافظه داشته ولی با انجام این تکنیک‌ها چندین جایزه بین‌المللی برده و لقب استاد بزرگ حافظه رو گرفته انگیزه چندبرابر برای یادگیری و انجام روش‌ها پیدا میکنید.
حتما پیشنهاد میکنم
امیرحسین فراهانی
۱۴۰۱/۸/۲۰
اول: نکات خود کتاب بسیار خوب و کاربردی بود. به طوریکه بعد گذشت ده روز من مثالهای کتاب رو بسیار واضح در ذهن دارم نویسنده به مطلبی که نوشته مسلط بوده است. دوم: کتاب بومی سازی نشده بود. یعنی مثالها همانطور به صورت انگلیسی وارد شده بودند که این مسئله، کار را برای خواننده دشوار می‌کرد. سوم: نکات را و را بگیرید خودتان سناریوی خودتان بسازید و تمرین کنید. چهارم: به نظر من این کتاب باید به عنوان یک کتاب کمک آموزشی از دوران دبستان معرفی و حتی تدریس شود. اگر من با دانش این کتاب درس می‌خواندم قطعا موفق تر بودم.
آرمان دادور
۱۴۰۰/۳/۱۴
با سلام این کتاب واقعا عالیست، من قبلا چندتا کتاب از تونی بوزان هم در همین رابطه خوندم همه شون فوق العاده هستن، دوستانی که گفتن مثال‌ها انگلیسی هستن و کمی سخت، اشتباه می‌کنن چون خود کتاب از مثال‌های دو زبانه هم استفاده کرده و هر کسی باید از محفوظات ذهنی زبان مادری خودش استفاده کنه و هیچ تناقضی پیش نمیاد مثلا پایتخت بلژیک که بروکسل است میشه اینطوری تصویرسازی کرد که به بلژیک سفر کردی و بیماری (سل) گرفتی و دکتر گفته (بروکلی) بخور که میشه (بروکسل) و خیلی تصاویر دیگه
Hemn Muhammadzada
۱۳۹۹/۱۰/۸
همین الان کتاب رو تموم کردم، واقعا هرچی از خوب بودن کتاب بگم بازم کمه، فقط میگم اگر میخواهید روش‌هایی رو یاد بگیرید که اطلاعات را همیشه در ذهنتون نگه دارید و هیچ وقت فراموش نکنید این کتاب تمام این روش هارو به شما یاد میده؛ با کتاب حافظه نامحدود یک گام به سوی زندگی نامحدود برمی‌دارد...
از نویسنده
برای نوشتن کتاب و به اشتراک گذاری این روش‌ها تشکر میکنم و همچنین از مترجم برای ترجمه زیباشون سپاسگزارم 🌹🙏
Hossein Tork
۱۳۹۹/۱/۱۰
از بهترین کتاب‌ها راجب حافظه با روش‌های عملی و مثال‌هایی که براتون روش هارو جا میندازه مثال‌ها طوری هستند که اگر یک بار بخونیدشون کاملا متوجه میشید باید چیکار کنید و اینکه کاملا روش‌ها کاردبردیه در هر جا و هر لحظه‌ای که بخواهید میتونید بخاطر بسپارید و بعد به یاد بیارید
فاطمه صفری
۱۴۰۲/۴/۳۰
کتاب خوبی هست.
اگر این کتاب را به همراه کتاب تندخوانی تونی بوزان که در متن کتاب هم به اسم این نویسنده اشاره شده است بخوانید اثر بیشتری خواهد داشت و راهگشا ست.
تعالیم کتاب برای جاگیری در ذهن و تقویت حافظه نیاز به تمرین مداوم و روزانه دارند پس سعی کنید حداقل به مدت ۲۱ روز زمانی را هر چند کوتاه به تمرین کتاب اختصاص دهید.
شاد و پیروز باشید.!
مجتبی محمدی
۱۴۰۰/۱/۲۰
تمرین کنید تمرین کنید تمرین کنید
پایه و پیش زمینه‌ی هر کاری هر چیزی در دنیا
به داشتن حافظه‌ی خوب و فعال و یادگیری سریع برمیگرده.
کیفیت زندگی بسیار بالا میرود.
ارزش بارها بارها خواندن را دارد
خوشحالم که با این کتاب آشنا شدم
سعی میکنم تو زندگی روزانه تمریناشو به کار ببرم تا هر چه بیشتر در ذهنم و حافظه ناخوداگاهم جا بیوفتند
عبدالله مرادیان
۱۳۹۹/۱/۳۰
حیفم اومد که در رابطه با این کتاب بسیار عالی چیزی ننویسم. خیلی روان، جذاب و کاربردی. جزو معدود کتابهایی بوده که متوجه نشدم کی تموم کردم. پیشنهاد می‌کنم هر کسی برای یک بار هم که شده این کتاب را بخواند.
حسین تراب نژاد
۱۳۹۹/۱/۱۱
سلام با تشکر خیلى عالى بود باید یه سیستم برا خودم بنویسم مخصوصا براى اعداد، چون ایشون سیستم انگلیسى داره و به امتحانش مى ارزه. کاش این کتاب رو ٢٠ سال زودتر میخوندم البته اگه بود. روش هاش حرف نداره.
azad azadi
۱۴۰۱/۱۲/۱۲
درود بیکران، فوق العاده بود، با تمرین و استفاده از تکنیک‌هایی که در این کتاب آموزش داده شد، توانستم حافظه‌ام رو تقویت کنم، خوانندگان محترم نباید انتظار داشته باشند صرفا با خواندن این کتاب به حافظه‌ای نامحدود دست پیدا میکنند؛ بلکه با تمرین تکنیک‌ها به سرانجام مطلوب دست خواهند یافت.
Zahraw Hosseini
۱۳۹۸/۱۰/۲۷
این کتاب واقعا کارامده... تمرینات و راهکاراش اجرایه و من کم کم میخوندمش تا که دیرتر تموم شه.... وقتی بخونید چیزهای زیادی یاد میگیرید!قویاً پیشنهاد میکنم
سعید حسین قلی زاده
۱۳۹۹/۲/۸
کتاب خوبیه و اینکه عمل به اون مهمتره دقیق باید کتاب رو خوند خیلی جا‌ها نیاز به مکث داره تا قواعدی که بیان شده رو به زبان فارسی تبدیل کرد تا بتونیم خودمون هم استفاده کنیم
متین نظری
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
بسیار خوب حتما بخوانید مجموعه چندین کتاب در یک کتاب
Romina Amiri
۱۴۰۱/۳/۵
کتاب کاربردی و مفیدیه اگه از تکنیک‌هاش استفاده کنید قطعا باعث بهبود حافظه و حتی شرایط زندگی میشه. مثلا یه جا برای اینکه جای چیزی رو فراموش نکنیم گفته وقتی اون رو میذارید جایی، تصور کنید داره منفجر میشه... من از این روش برای یادآوری جای وسایلم استفاده می‌کنم.
مشاهده همه نظرات 171

راهنمای مطالعه کتاب حافظه نامحدود

برای دریافت کتاب حافظه نامحدود و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.