معرفی و دانلود کتاب گزارش محرمانه

عکس جلد کتاب گزارش محرمانه
قیمت:
45000 تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب گزارش محرمانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب گزارش محرمانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب گزارش محرمانه

کتاب گزارش محرمانه نوشته‌ی تام راب اسمیت، دومین جلد از سه گانه معروف کودک 44، به اتفاقاتی می‌پردازد که لئو دمیدوف بعد از حل پرونده‌ی قتل کودکان با آن روبرو می‌شود. لئو اکنون باید تاوان گذشته‌ی تاریک خود را پس بدهد و برای نجات دخترخوانده‌اش با بی‌رحم‌ترین دشمن خود که جاسوسی تبعیدی است روبرو شود.

ماجراهای رمان جذاب و خواندنی گزارش محرمانه (The secret speech) در سال 1956 رخ می‌دهد که دوران سختی برای اتحاد جماهیر شوروی به شمار می‌آید. اکنون استالین مرده است و رژیم مستبد پس از مرگ رهبری همچون ژوزف استالین در موقعیتی بحرانی قرار دارد. فساد در سیستم حکومتی رخنه کرده و هرج و مرج همه‌جا را گرفته است. در این شرایط، خروشچف به عنوان جانشین استالین، رهبر درگذشته را حاکمی ظالم می‌نامد و تعهد می‌دهد که این کشور در آینده روزهای بهتری خواهد داشت. لئو دمیدوف نیز به عنوان شخصیت اصلی سه‌گانه کودک 44 در دل این آشوب حضور دارد و تام راب اسمیت (Tom Rob Smith) او را به عنوان افسر امنیتی سابق حکومت نشان می‌دهد که تمایل دارد تا گذشته‌ی خود را فراموش کرده و تغییر کند. با وجود تلاش‌های لئو، فردی ناشناس او و خانواده‌اش را تهدید می‌کند؛ شخصی که به خاطر گذشته‌ی تاریک لئو فقط به انتقام فکر می‌کند. این دشمن زنی است که به همراه همسر کشیش خود هفت سال تبعید شد و لئو را مسئول این اتفاق می‌داند. این زن برای انتقام دخترخوانده‌ی لئو را گروگان می‌گیرد و... .

شما در کتاب گزارش محرمانه علاوه بر اینکه ماجرای هیجان‌انگیز لئو دمیدوف را دنبال می‌کنید با دنیای تبهکاران، زندگی در اردوگاه‌های کار اجباری و... نیز آشنا می‌شوید و اسمیت حقایق تلخ و تاریکی در خصوص اتحاد جماهیر شوروی ارائه می‌دهد. نویسنده در این کتاب مانند قسمت اول که کودک 44 (Child 44) نام دارد توانسته است به خوبی فضای تاریک و ترسناک یک حکومت توتالیتر را به تصویر بکشد و با اضافه کردن چاشنی انتقام بر جذابیت کتاب حاضر بیفراید و همین جذابیت کتاب منجر شد تا در گروه پرفروش‌ترین آثار نیویورک تایمز قرار گیرد.

نکوداشت‌های کتاب گزارش محرمانه:

- رمانی نفسگیر و حماسی. (Amazon)
- اثری غنی و پیچیده. (The Guardian)
- این اثر جایگاه تام راب اسمیت را به عنوان یکی از هیجان‌انگیزترین نویسندگان جدید تثبیت می‌کند. (Barnes & Noble)

تام راب اسمیت را بیشتر بشناسیم:

تام راب اسمیت در سال 1979 و از مادری سوئدی و پدری انگلستانی به دنیا آمد. تام در جوانی به تحصیل در رشته‌ی شعر و ادبیات انگلیسی مشغول شد و پس از آن نیز به مدت یک سال در رشته‌ی نویسندگی تحصیل کرد.

اسمیت اولین رمان خود را با نام کودک 44 در سال 2008 منتشر کرد و با این کتاب، کاندیدای 17 جایزه‌ی بین المللی شد و توانست هفت مورد از آن‌ها را کسب کند. موفقیت و محبوبیت این کتاب به حدی بود که به سی و یک زبان ترجمه شد. از میان دیگر آثار تام راب اسمیت می‌توان به مواردی مانند مزرعه، مامور 6 و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب گزارش محرمانه می‌خوانیم:

شیشه‌ی رنگی منفجر شد و تمام پنجره‌ها هم‌زمان خرد شدند. هوا از خرده‌های رنگی پر شد. دیوار پشتی از توده‌ای جامد به ابر غبارآلودی تبدیل شد. تکه‌های پاره‌سنگ به هوا رفت و با صدای بلندی به زمین خورد، روی علف‌ها خزید و به سمت جمعیت سُر خورد. نرده‌ی سست که محافظی نداشت، با طنین صدای تیزی به کناری افتاد و به سمت افرادی که چپ و راست لازار بودند افتاد. کودکان، که سنگ‌های زوزه‌کشان و تکه‌های شیشه به سمت‌شان می‌آمد، روی شانه‌ی پدرهای‌شان جلوی صورت‌شان را می‌گرفتند. مثل اینکه وجودشان درهم یکی شده بود. گروهی عظیم، جمعیت با هماهنگی دور می‌شدند، صلیب‌کشان خم می‌شدند و پشت یکدیگر پنهان می‌شدند. از اینکه خرده‌های بیشتری به سمت‌شان بیاید وحشت‌زده شده بودند. هیچ‌کس انتظار اتفاقی را که افتاده بود نداشت؛ حتی بسیاری نمی‌توانستند مسیر صحیح را انتخاب کنند. دوربین‌های فیلم‌برداری هنوز نصب نشده بودند. کارگران در محیط انفجار حضور داشتند. موج انفجار از آنچه رخ داده بود کمتر تخمین زده شده بود و به اشتباه درباره‌اش فکر کرده بودند.

لازار ایستاد. گوشش سوت می‌کشید. خیره به گرد و غبار نگاه کرد و منتظر شد به زمین بنشیند. وقتی ابر غبار کمتر شد، سوراخی در دیوار به اندازه‌ی دو برابر ارتفاع و هم‌عرض انسانی آشکار شد. گویی غولی از روی تصادف نوک پایش را به دیوار کلیسا زده و بعد برای پوزش آن را پس کشیده و بقیه‌ی ساختمان را همراه خودش یدک کشیده بود. لازار سرش را بلند کرد و به گنبدهای طلایی نگاه کرد. هر کسی دور و برش بود، مثل او، بالا را نگاه می‌کرد. پرسشی در ذهن همه ایجاد شده بود: آیا برج‌ها سقوط می‌کنند؟

فهرست مطالب کتاب

مقدمه‌ی مترجم
اتحاد جماهیر شوروی: مسکو
همان روز
هفت سال بعد: مسکو
13 مارس
همان روز
14 مارس
همان روز
15 مارس
سه هفته بعد: آب‌های تحت قلمروی شوروی
همان روز
ده کیلومتر شمال مسکو: 8 آوریل
ساحل اقیانوس آرام: کولیما
مسکو: همان روز
کولیما: پنجاه کیلومتر شمال بندر ماگادان
همان روز
کولیما: سی کیلومتر شمال ماگادان
مسکو: همان روز
کولیما: گولاگ 57
همان روز
کولیما: گولاگ 57
مسکو: همان روز
کولیما: گولاگ 57
همان روز
مسکو: همان روز
همان روز
پنج ماه بعد: مسکو
همان روز
خانه‌ی ییلاقی بلیژنیا: کونت‌سوو
اروپای شرقی تحت کنترل شوروی: مجارستان
همان روز
مرز شوروی و مجارستان: شهر بِرهووه
اروپای زیر کنترل شوروی: مجارستان
24 اکتبر
اروپای زیر کنترل شوروی: مجارستان
همان روز
28 اکتبر
همان روز
30 اکتبر
همان روز
4 نوامبر
همان روز
دو هفته بعد: اتحاد جماهیر شوروی
همان روز

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب گزارش محرمانه
نویسنده
مترجمنادر قبله ای
ناشر چاپیانتشارات مروارید
سال انتشار۱۳۹۲
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات442
زبانفارسی
شابک978-964-191-141-8
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
45000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب گزارش محرمانه

Mosayeb Padash
۱۳۹۹/۴/۵
داستان صریح و روانی داره و وقایع تلخ زمان خودش روایت میکنه نسبت ب کتاب کودک۴۴ گیرایی کمتری داره ولی قابل تأمل و خواندنی از خوندن کتاب میتونی خودت وارد داستان بکنی و با داستان همراه بشی عالی بود
آرام
۱۴۰۱/۱۱/۱۵
کتاب ترجمه عالی داره و خوب ادامه کودک 44 از سه گانه‌ی تام راب اسمیت هست پیشنهاد میکنم
سه گانه رو حتما بخونید
مخصوصا دوستانی که علاقمند به زمان استالین و وقایع اون هستن
Mehrsa SafaeiDoust
۱۳۹۹/۳/۲۱
خواندن کتابای سه جلد کودک 44 که کتاب دوم گزارش محرمانه هست رو به تمام دوستداران ژانر رمزآلود پیشنهاد می‌کنم
واقعا" کتابای خوبی بودن و تاثیرگذار
محمد صادق ملیانی
۱۴۰۱/۱۲/۲۷
با احترام.. مسلما اندازه کودک ۴۴ قوی نبود‌.. بعضی جاها نویسنده یکم مثل فیلم هندی برخورد کرد... ولی کلا زیبا و دوست داشتنی بود
لیلا فرضی
۱۴۰۱/۱۲/۲۳
کودک ۴۴ قشنگ تر و استرسی تر بود
این هم بد نبود
Mahnaz Khorram
۱۴۰۰/۱۱/۴
یک داستان واقعی که نشاندهنده جنایات سیاستمداران است.
رباب شهیدی
۱۴۰۱/۸/۱۰
کتابی زیبا و جذاب
حمید الیاسی
۱۳۹۹/۴/۲
حرفه‌ای بودداستانش
مشاهده همه نظرات 8

راهنمای مطالعه کتاب گزارش محرمانه

برای دریافت کتاب گزارش محرمانه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.