معرفی و دانلود PDF کتاب ایران باستان از آغاز تا پایان هخامنشیان

عکس جلد کتاب ایران باستان از آغاز تا پایان هخامنشیان
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب ایران باستان از آغاز تا پایان هخامنشیان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ایران باستان از آغاز تا پایان هخامنشیان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ایران باستان از آغاز تا پایان هخامنشیان

کتاب ایران باستان از آغاز تا پایان هخامنشیان نوشته‌ی جین لوئیز هیوت، با رویکردی پژوهشی، نکات جدید و متفاوتی از تاریخ دوران باستانی ایران مطرح می‌کند.

کتاب ایران باستان از آغاز تا پایان هخامنشیان (Persia I: From the origins to the Achaemenids) از مجموعه کتاب‌های باستان شناسی جهانی است که در خصوص ایران باستان مطالب مفیدی را مطرح می‌کند. جین لوئیز هیوت (Jean Louis hout) یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین ایران شناسان دنیا به شمار می‌رود که این کتاب را نوشته است.

جذابیت اصلی کتاب حاضر در این است که با نگاه پژوهشی به تمامی مسائل می‌پردازد. این کتاب علاه بر این‌که اطلاعات بسیار ارزشمندی از ایران باستان در اختیار شما قرار می‌دهد، تصاویر بسیاری نیز دارد که بر ارزش آن می‌افزاید.

بخش عمده‌ی این کتاب به سلسله‌ی هخامنشیان اختصاص یافته است و شما با ابعاد گوناگون این امپراتوری آشنا می‌شوید.

در بخشی از کتاب ایران باستان از آغاز تا پایان هخامنشیان می‌خوانیم:

دریاچه عاری از حیات و بیش از «بحر المیت Dead Sea» است. با این وجود، جلگه اورمیه که دریاچه را در بر گرفته، شامل باغ‌های میوه و گل و تاکستان است. آذربایجان به آسانی قابل دسترسی است و مادها Medes" و "پارسیان Persians" نیز این راه را انتخاب کردند. امروزه سکنه آن جا بسیار ناهمگن است.

شرق سلسله جبال البرز به کوه‌های خوراسان منتهی می‌شود که دومین راه دسترسی به نجد مرکزی می‌باشد و محل برخورد و گذر اقوام گونه گون به شمار می‌رفته است. با توجه به موانع دشوار گذر البرز در غرب و هندو کش در شرق، بلندی متوسط رشته کوه‌های خوراسان به نسبتا کم است.

سلسله جبال البرز نواحی گونه گون فلات را به طور کامل از هم جدا می‌سازد و هیچ نقطه مشترکی میان کویر مرکزی در جنوب و نواحی ساحلی دریای کاسپی در شمال وجود ندارد. کنار دریای کاسپی را یک نوار بسیار حاصلخیز با مزارع پر آب در جلگه‌ها و رستنی‌های فراوان در کوهپایه‌ها تشکیل می‌دهد، اما کوه‌های البرز باز دارند، گذشتن ابرهای شمالی به سوی مرکز نجد می‌شود و از این روی، دامنه جنوبی این سلسله جبال سوزان و خشک است. نواحی ساحلی دریای کاسپی یعنی گیلان و مازندران، و گرگان انبار غله ایران را تشکیل می‌دهند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ایران باستان از آغاز تا پایان هخامنشیان
نویسنده
مترجممسعود گلزاری، مهردخت وزیرپور کشمیری
ناشر چاپیانتشارات کتابدار
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۴۳
زبانفارسی
شابک978-600-241-116-7
موضوع کتابکتاب‌های تاریخ ایران
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ایران باستان از آغاز تا پایان هخامنشیان

Amir afshar
۱۴۰۰/۳/۱۴
برای کسانیکه قدرتشون اونقدر زیاد شده که هرکاری میخوان میکنن، بهتره تاریخ رو بخونن. ببینن که پایان دیکتاتوری چی هستش.
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب ایران باستان از آغاز تا پایان هخامنشیان

برای دریافت کتاب ایران باستان از آغاز تا پایان هخامنشیان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.