معرفی و دانلود PDF کتاب تاریخ ترسناک 14: سده‌های میانی مصیبت‌بار

عکس جلد کتاب تاریخ ترسناک 14: سده‌های میانی مصیبت‌بار
قیمت:
۱۸۰۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تاریخ ترسناک 14: سده‌های میانی مصیبت‌بار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تاریخ ترسناک 14: سده‌های میانی مصیبت‌بار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تاریخ ترسناک 14: سده‌های میانی مصیبت‌بار

سفری هیجان‌انگیز به دوران یکه‌تازیِ شوالیه‌های شجاع و پادشاهان جسور... تری دیری در کتاب تاریخ ترسناک 14: سده‌های میانی مصیبت‌بار، داستان‌هایی هیجان‌انگیز را از قرون وسطا روایت کرده است؛ داستان‌هایی که صرفِ خواندنشان مو را به تن آدم راست می‌کند! شایان ذکر است که این اثر جذاب، ذیل مجموعه‌ی پرفروش «تاریخ ترسناک» به انتشار رسیده است.

درباره کتاب تاریخ ترسناک 14: سده‌های میانی مصیبت‌بار

سده‌های میانی یا همان قرون وسطا، در یک کلام، عصر نبردهای بی‌امان بود: نبرد میان ملت‌های گوناگون؛ نبرد میان پیروان ادیان مختلف؛ نبرد میان طبقات اجتماعی، و البته، نبرد میان نیروهای نور و لشکر تاریکی... در این سده‌ها، اتفاقات شگفت‌انگیز بخشی از روال عادی زندگی مردم را تشکیل می‌دادند. مثلاً اگر کسی در قرون وسطا از خواب برمی‌خاست و خبردار می‌شد که در طول شب گذشته تمام خاک سرزمینش به یغما رفته، چندان متعجب نمی‌شد؛ یا اگر کسی از سر کار به منزل برمی‌گشت و می‌فهمید که خانه‌اش توسط مشتی رند و راهزن تاراج شده، ککش هم نمی‌گزید! آخر، در آن زمان این نوع از وقایع بسیار عادی تلقی می‌شدند. آری، در آن زمان حتی درگرفتنِ طاعون و مرگ میلیون‌ها آدم نیز چندان اتفاق عجیبی نبود؛ تا چه رسد به لشکرکشی فلان پادشاه به مقر فلان امیر و حاکم...

در کتاب سده‌های میانی مصیبت‌بار (the Measly Middle Ages) مخاطب داستان‌هایی شگفت‌انگیز و خواندنی از تری دیری خواهید بود؛ داستان‌هایی که جملگی حول محور رخدادهای تاریخی در قرون وسطا می‌گردند. دیری در این اثر با بهره‌گیری از زبانی طنزگونه و شیرین، تاریخچه‌ای خواندنی از مهم‌ترین تحولات قرون وسطا را در اختیار شما قرار داده است؛ تحولاتی از قبیلِ بازگشت رومی‌های بریتانیا به وطن، قتل عام راهبان به دست واکینگ‌ها، تاجگذاری آلفرد کبیر به عنوان پادشاه وسکس، استیلای وایکینگ‌ها بر قلمرو بریتانیا، درگرفتن سلسله‌ای از جنگ‌های فرسایشی، موسوم به جنگ‌های صلیبی، میان مسلمانان و مسیحیان، آغاز و اتمام عصر یخ‌بندانِ کوچک، نبرد میان انگلستان و فرانسه، درگرفتن طاعون با میلیون‌ها کشته در تمام قاره‌ی سبز و...

کتاب سده‌های میانی مصیبت‌بار در سال 1996 به انتشار رسیده است. این اثر چهاردهمین مجلد از مجموعه‌ی مطرح و پرطرفدار تاریخ ترسناک به شمار می‌رود. ترجمه‌ی فارسی کتاب سده‌های میانی مصیبت‌بار به قلم پیمان اسماعیلیان فراهم آمده، و انتشار آن به همت نشر افق میسر گشته است.

درباره مجموعه تاریخ ترسناک

کتاب‌هایی که ذیل مجموعه‌ی تاریخ ترسناک (Horrible Histories)، نوشته‌ی تری دیری، به انتشار رسیده‌اند، مشتمل بر داستان‌هایی تک‌جلدی‌اند که ذیل هر یک، اطلاعاتی جذاب و آموزنده در باب یکی از برهه‌های مهم تاریخی، در قالب روایتی پرکشش و خواندنی به مخاطبین ارائه شده است. جالب است بدانید که اگرچه این مجموعه منحصراً برای مخاطبین کودک و نوجوان به نگارش درآمده، تاکنون توجه طیف وسیعی از مخاطبین بزرگسال را نیز به خود معطوف داشته است. آنچه در ادامه آمده، عناوین برخی از بهترین آثارِ متعلق به مجموعه‌ی مورد بحث است:

  • شاهان شریر و شهبانوهای شرور
  • سده‌های میانی مصیبت‌بار
  • انقلاب‌های پرهیاهو
  • فرمانروایان فرومایه
  • یونانیان یگانه
  • و ...

اقتباس از مجموعه تاریخ ترسناک

مجموعه داستان‌های تاریخ ترسناک در سال 2002، توسط شبکه‌ی CITV به یک سریال انیمیشنی پرطرفدار با همین عنوان بدل شدند. گفتنی است که این مجموعه‌ی تلویزیونی جوایز و افتخارات بسیاری را برای خالقین خود به ارمغان آورده است.

در نکوداشت کتاب تاریخ ترسناک 14: سده‌های میانی مصیبت‌بار

- تری دیری در این مجلد از مجموعه‌ی پرفروش تاریخ ترسناک، زندگیِ عصر شوالیه‌های جسور و دهقانانِ شورشی را به تصویر کشیده است. (آمازون)

کتاب تاریخ ترسناک 14: سده‌های میانی مصیبت‌بار مناسب چه کسانی است؟

نوجوانانِ علاقه‌مند به داستان‌ها و رمان‌های تاریخی، مخاطبین اصلی کتاب تاریخ ترسناک 14: سده‌های میانی مصیبت‌بار از تری دیری به شمار می‌روند.

با تری دیری بیشتر آشنا شویم

تری دیری (Terry Deary) نویسنده‌ی مطرح ادبیات کودک و نوجوان است. او متولد سال 1946 و اهل بریتانیاست. دیری در شهر ساندرلند انگستان، در خانواده‌ای فقیر دیده به جهان گشوده. پدر او که در این شهر، در یک مغازه‌ی قصابی مشغول به کار بود، تری را از سه سالگی به عنوان شاگرد قصاب همراه خود به محل کار می‌برد. اغلب دوران کودکی و نوجوانی تری دیری در همین کسوت سپری شد. او در مدرسه شاگرد چندان کوشا و موفقی نبود. اگرچه تحصیل را ادامه داد و بعدها از دانشگاه ساندرلند فارغ‌التحصیل شد.

شهرت تری دیری مرهون داستان‌های درخشان و پرمخاطبی است که در حیطه‌ی ادبیات کودک و نوجوان به رشته‌ی تحریر درآورده. از میان این داستان‌ها می‌توان به عناوینی چون «شاهان شریر و شهبانوهای شرور»، «رومی‌های بی‌رحم»، «امپراتوری بی‌خرد بریتانیا»، «مرگبارترین روزهای تاریخ»، «جنگ فجیع جهانی اول»، «وایکینگ‌های وحشی»، «چراغ را خاموش کن»، «فرمانروایان فرومایه»، «شیطان»، «فاجعه»، «جادوگر و مومیایی» و «سلحشورهای سیاه و دژهای دودزده» اشاره نمود.

گفتنی است که آثار تری دیری رکورد فروش خیره‌کننده‌ای را از خود به ثبت رسانده، و جوایز و افتخارات گوناگونی را نصیب او نموده‌اند؛ از جمله جایزه‌ی «بلوپیتر»، جایزه‌ی کتاب «شفیلد» و جایزه‌ی «بهترین نویسنده‌ی آثار غیرداستانی قرنِ بریتانیا».

در بخشی از کتاب تاریخ ترسناک 14: سده‌های میانی مصیبت‌بار می‌خوانیم

بریتانیایی‌های بدبخت هزار سال بود بد آورده بودند. در سال 43 میلادی رومیان نابودشان کردند، در قرن 5 میلادی ساکسون‌ها به آن‌ها هجوم آوردند، در سده‌ی 9 میلادی هم وایکینگ‌ها پدرشان را درآوردند.

این‌ها به دوران تاریکی مربوط می‌شدند. (این "تاریکی" شوخی‌بردار هم نبود، چون آن وقت‌ها کلی سلحشور سیاه هم بود.)

اما در سال 1٠66 نورمن‌ها بالاخره همه را مال خود کردند. حتی آموزگارها هم می‌دانند که ویلیام فاتح سال 1٠66 پا به انگلستان گذاشت و نبرد هستینگز را برد. نورمن‌های ناکس پیروز شدند.

این نورمن‌ها وایکینگ‌هایی بودند که در شمال فرانسه زندگی می‌کردند. آن‌ها کلاه بوقی سرشان می‌گذاشتند. البته کسی هم نمی‌تواند بهشان ایراد بگیرد، می‌تواند؟ آن‌ها احتمالاً قصه‌ی شاه ‌جفری بریتانی را شنیده بودند...

شاه ‌جفری در سفرش به رم بود که یکی از بازهای شکاری‌اش به مرغی در حیاط یک کافه حمله کرد. زن مهمانخانه‌دار خشمگین شد و یک قابلمه‌ی آهنی بزرگ را گرفت و به سمت جف پرت کرد. قابلمه به سر شاه خورد و شاه در جا مرد.

نورمن‌های ناکس هم از فرصت سوءاستفاده کردند و زمین‌های جف را برای خودشان بالا کشیدند؛ البته قبلش برای مقابله با قابلمه‌های پرنده‌ای که در ارتفاع پایین پرواز می‌کردند، کلاهخود سرشان گذاشته بودند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
وقایع‌نگاری
نورمن‌های ناکس
تیولداران تنبل
مرض‌های موحش
سلحشوران سربه‌هوا
انژوین‌های اعصاب‌خردکن
خوراک خراب
لنکسترهای لچر
زندگی ذلت‌بار زنان
کودکان ناکام
سده‌های میانی‌ سرگیجه‌آور
مذهب منحرف
سخن آخر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تاریخ ترسناک 14: سده‌های میانی مصیبت‌بار
نویسنده
مترجمپیمان اسماعیلیان
ناشر چاپینشر افق
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۳۷
زبانفارسی
شابک978-600-353-445-2
موضوع کتابکتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
۱۸۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب تاریخ ترسناک 14: سده‌های میانی مصیبت‌بار

برای دریافت کتاب تاریخ ترسناک 14: سده‌های میانی مصیبت‌بار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.