معرفی و دانلود کتاب قانون ارتباط

عکس جلد کتاب قانون ارتباط
قیمت:
۲۵۹۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب قانون ارتباط و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب قانون ارتباط و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قانون ارتباط

کتاب قانون ارتباط، اثری سودمند و جذاب درباره‌ی راه‌های بهبود مهارت‌های ارتباطی‌ست. مایکل لوسیر که پیش از این با کتاب پرفروش قانون جذب نام خود را بر سر زبان‌ها انداخته بود، در این اثر آموزنده نیز، بار دیگر خوانندگان خود را شگفت‌زده خواهد کرد.

درباره کتاب قانون ارتباط:

برای رشد و پیشرفت در زندگی شخصی، و همینطور، برای ترقی هر چه بیشتر در حیطه‌های حرفه‌ای و شغلی، نخستین و احتمالاً مهم‌ترین شرط، برخورداری از مهارت‌های ارتباطی‌ست. به زبان ساده، ما برای بهبود کیفیت تمام ابعاد زندگی‌ خود، ناگزیر از ارتقای کیفیت روابطمان با دیگران هستیم؛ و این «دیگران»، شامل دایر‌ه‌ی وسیعی از افراد می‌شود؛ از اعضای خانواده گرفته، تا ارباب رجوعی غریبه در محل کار.

بنابراین، لزوم برخورداری از مهارت‌های ارتباطی بر کسی پوشیده نیست؛ آنچه به درستی مشخص نیست، چگونگیِ کسب این دسته از مهارت‌هاست. کافی‌ست یک جستجوی ساده در فضای اینترنت بکنید، تا از دیدن انبوهی از مقالات و کتاب‌هایی که در باب این موضوع نوشته شده‌‌اند شگفت‌زده شوید! واقعیت این است که بیشتر این آثار، حرف زیادی برای گفتن ندارند، و به قولی، مطالعه‌ی آن‌های چیز چندانی به شما اضافه نمی‌کند.

اما در این میان چند اثر استثنایی نیز وجود دارد؛ منظور آن دسته آثاری‌اند که با نگاهی علمی نگاشته شده، و بدون لفاظی‌های کلیشه‌ای و با اتکا به راهکارهای عملی، خواننده را در مسیر یادگیری بنیادی‌ترین توانایی‌هایی ارتباطی راهنمایی می‌کنند. کتاب قانون ارتباط (Law of Connection: The Science of Using NLP to Create Ideal Personal and Professional Relationships)، یکی از همین دسته آثار است.

مایکل لوسیر (Michael Losier) در این اثر خواندنی، تمام زیروبم‌های بحث ارتباط را برای خوانندگان خود روی دایره ریخته است. او به شما توضیح می‌دهد که شرط شکل‌گیری ارتباطی اصولی و خالی از تنش با دیگری، برقراری تفاهم است، و شرط برقراری تفاهم، شناخت انواع گوناگون «سبک‌های ارتباطی». (تمام این سبک‌های ارتباطی، در کتاب با ذکر نام و ویژگی‌هایشان، به خوبی و به طور کامل بررسی شده‌اند.)

حُسن این کتاب، علاوه بر وسعت اطلاعات، این است که مملو از تمرینات و پرسشنامه‌هایی کاربردی‌ست که همپای آموزش مباحث نظری، عملکرد ارتباطی خواننده در زندگی روزمره را نیز تقویت می‌کنند. لوسیر در نگارش این اثر گام‌گام پیش رفته است. او توضیحات خود را از پایه‌‌ای‌ترین مباحث آغاز کرده، تا سرانجام به ارائه‌ی راه‌حل‌هایی برای دشوارترین معضلات ارتباطی رسیده است.

در این اثر می‌خوانید که اصولا چرا ارتباط برقرار کردن برای بسیاری از انسان‌ها دشوار و طاقت‌فرساست، و اینکه به طور کلی، ویژگی‌های یک ارتباط خوب و سازنده چیست.

چه بسا بسیاری از خوانندگان، ارتباطات خود با دیگران را بر مبنای اصولی بنیاد نهاده‌اند که تنها پس از خواندن این اثر می‌توانند پی به نادرست بودنش ببرند.

کتاب قانون ارتباط مناسب چه کسانی است؟

تمام خوانندگانی که مشتاق بهبود کیفیت ارتباطات شخصی و اجتماعی خود هستند، می‌توانند خواننده‌ی این کتاب باشند.

با مایکل لوسیر بیشتر آشنا شویم:

نام مایکل لوسیر یادآور کتاب محبوب «قانون جذب» است. اثری پرفروش که بر زندگی بسیاری از خوانندگان خود اثر گذاشته است. اما جالب است بدانید که لوسیر، پیش از نوشتن این اثر، از شهرت چندانی برخوردار نبود. او سال‌های سال را در کسوت کارمندی معمول روزگار گذرانیده، و هرگز سودای ورود به حیطه‌ی نویسندگی و نظریه‌پردازی را نداشت. تا اینکه به مرور از کسالت زندگی خود دلزده شد و به هوس گام نهادن در مسیری تازه، از شغل پیشین خود استعفا داد. پس از این بود که به مطالعه و تحقیق در آنچه خود قانون جذب می‌نامد پرداخت، و ظرف مدتی کوتاه، به یکی از متخصصان این حوزه بدل گشت. از مایکل لوسیر، به جز دو کتابِ قانون جذب و قانون ارتباط، اثر خواندنی دیگری با عنوانِ هدف زندگی تو نیز به چاپ رسیده است.

در بخشی از کتاب قانون ارتباط می‌خوانیم:

قانون ارتباط می‌گوید وقتی دو نفر باهم تفاهم دارند، رابطه‌ی بهتری برقرار می‌کنند. این جریان را به این دلیل قانون می‌نامیم که از قاعده‌ای ساده تبعیت می‌کند. این قانون ساده می‌گوید: هرچه تفاهم ما با دیگری بیشتر باشد، ارتباط غنی‌تری با او برقرار خواهیم کرد. هرچه تفاهم کمتری داشته باشیم، این ارتباط ضعیف‌تر خواهد شد، و با محو شدن تفاهم، ارتباط نیز قطع خواهد شد. سازگاری و ارتباط ناسب، نتیجه‌ی سبک‌های ارتباطی ماست. این کتاب کمک می‌کند که در مورد سبک ارتباطی خود، شناختی عالی کسب کنید، و نقاط ضعف و قوت هر سبک را بیابید.

از همه مهم‌تر اینکه کمک می‌کند روش‌های ارتباطی دیگران، نقاط ضعف و مثبت آن‌ها را نیز به خوبی درک کنید، و با مشاهده و تمرین به فردی تبدیل شوید که می‌تواند به شیوه‌ای موثر و انعطلف‌پذیر، با همه ارتباط برقرار کند.

فهرست مطالب کتاب

چرا این کتاب را نوشتم؟
این کتاب چگونه روابط شما را بهبود می‌بخشد
روش استفاده از این کتاب
چرا می‌گوییم «قانون» ارتباط؟
فصل اول: سه شرط لازم برای برقراری ارتباط مؤثر
شرط اول- تفاهم
شرط دوم- واسنجی و انطباق‌پذیری
شرط سوم- شناخت سبک‌های ارتباطی
فصل دوم: خودسنجی سبک ارتباطی براساس برنامه‌ریزی عصبی کلامی
پرسش‌نامه‌ی خودسنجی
شناخت روابط خود با دیگران
اکنون که امتیازات خود را می‌دانی؛ گام بعدی کدام است؟
فصل سوم: چهار سبک ارتباطی براساس برنامه‌ریزی
عصبی کلامی
چرا شناخت سبک ارتباطی خود و دیگران تا این حد اهمیت دارد؟
فرد دیداری
ضعف‌ها و قوت‌های سبک دیداری
فرد شنیداری
افراد دارای سبک رفتاری لمسی
فرد دیجیتالی
فصل چهارم: سازگار کردن گفتگوها
سازگار کردن روابط
آلن شنیداری با نامزدش به تفاهم نمی‌رسد
کِلیِ لمسی با همکارش ارتباط برقرار می‌کند
دان دیجیتالی در انجام تکالیف مدرسه به فرزندش کمک می‌کند
فصل پنجم: چهار روش آسان برای ایجاد ارتباط بهتر
چارچوب‌بندی مجدد، خوش‌بینی به آینده، القا کردن، فرضیه‌پردازی مثبت
چارچوب‌بندی مجدد
خوش‌بینی نسبت‌به آینده
القا کردن
فرضیه‌پردازی مثبت
فصل ششم: برقراری ارتباط در تمامی ابعاد زندگی
ایجاد روابط مثبت
همسران و نامزدها
والدین و کودکان
مربیان، مشاوران و مراجعان آن‌ها
معلمان و دانش‌آموزان آن‌ها
ویژگی‌های هر سبک ارتباطی را به خاطر بسپارید
سرپرستان و کارمندان
فروشندگان و مشتریان
صاحبان وب‌سایت و بازدیدکنندگان آن‌ها
فصل هفتم: ده تکنیک ویژه که مربیان و آموزگاران  می‌توانند جهت برقراری ارتباط و تسریع آموزش از آن‌ها بهره گیرند
راهکارها و آن‌چه انجام می‌دهند
درخواست پاسخ‌های کوتاه با صدای بلند
تاکید بر گرفتن پاسخ
بیان جمله‌ی «بعد از من تکرار کنید...»
درخواست از دانش‌آموزان برای پرکردن قسمت‌های خالی کاربرگ‌ها
بیان جمله‌ی «این نکته مهم است، آن‌را یادداشت کنید»
تغییر انرژی داخل کلاس
تبادل اطلاعات دانش‌آموز با دانش‌آموز کناری
تبادل اطلاعات و آموزه‌ها در گروه‌های کوچک
جمع‌بندی گروهی
درباره‌ی نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب قانون ارتباط
نویسنده
مترجمفاطمه باغستانی
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۸۴
زبانفارسی
شابک978-964-236-668-2
موضوع کتابکتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۹۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب قانون ارتباط

elham F
۱۴۰۰/۴/۲۱
دانستن سبک ارتباطی افراد مختلف مفیده ولی اینکه از هرکسی که باهاش در ارتباطی تست بگیریم خیلی کار عجیب و تقریبا غیر قابل انجام هست.. ولی خب خوندن این کتاب حداقل فایده‌اش اینه که دیگه انتظار نداریم همه یک طور رفتار کنند یا در موقعیتهای مختلف واکنش‌های یکسان داشته باشند. نکته بعد اینکه بنطر من همه در ۴ افراد این سبک ارتباطی جای نمی‌گیرند و ممکنه یک فرد ترکیبی از دو سبک باشه مثلا دیداری_دیجیتالی باشه. نکات تکراری در کتاب زیاد آمده. قسمت آخر کتاب برای معلمین جوان میتونه کمک کننده و راهگشای اوقات تدریس باشه.
م نظری
۱۴۰۰/۳/۲۶
کتاب خوبی است من از قبل احساس می‌کردم از چشمهایم برای دیدن مطالب استفاده می‌کنم طوری که وقتی یک روز به مکانی بیرون از خانه می‌رفتم تا شب که بر می‌گشتم از چشم درد نمی‌دونستم چکار کنم الان دارم می‌فهمم که از چشمام زیاد برای دیدن استفاده می‌کردم البته تجربه‌های خیلی زیادی در این مورد دارم که ذکر آن‌ها در اینجا نمی‌گنجد، امادر کنار این حس دیداری قوی، حسهای دیگر هم تا اندازه‌ای در ما وجود دارد و از آن‌ها بهره می‌بریم
علیرضا اخوندزاده
۱۴۰۰/۱۲/۴
متاسفانه در تعامل و ارتباط از کودکی وابستگی به تفکرات والدین مجالی برای خود باوری و حتی اشتباه کردن و در نهایت چشیدن تجربه شیرین آزمودن را آنچنان بدست نیاوردیم که این خود نشان از عدم ارتباط با خود را در بردارد و اینکه با دیگران برای آن‌ها تعامل کردن هم آسیب جدی میزند این کتاب در خصوص قوانین ارتباط حرف میزند که گاها در فرهنگ ارتباطی ما نمی‌گنجد
S Mohammad lou
۱۴۰۰/۱۰/۲
ارزش خوندن داره. حجمش کمه و راهکار‌های مناسبی درباره‌ی ارتباط با افراد و اینکه چجوری آن‌ها رو بشناسیم آورده. من فقط یک بار کتاب رو خوندم و بعضی از مطالبش رو فراموش کردم. باید چند بار بخونی و مواردی که در کتاب گفته شده رو تو زندگی روزمره به کار بگیری تا برات مفید واقع بشه.
Aso Ahmadi
۱۴۰۰/۶/۹
بیش از هر مهارت دیگه اى ارتباط صحیح برقرار کردن با افراد مهمه
برفرض اگر نخبه هم باشى امانتونى ارتباط درستى باافراد بگیرى کارت داراى نقص میشه براى همین به نظرم تقویت رابطه اجتماعى و یاد گرفتن طرز درست ارتباط گرفتن با دیگران جنبه مهمى از زندگى هست
ava iran
۱۳۹۶/۴/۹
به نظر من که جالب نبود اینکه بخواهیم از همه آزمون بگیریم و بزنیم به در و دیوار اصلا کاربردی نیست و توضیحات اضافی و تکراری زیاد داشت
رزا عباسی
۱۴۰۰/۷/۵
این کتاب بیشتر از اینکه شیوه ارتباط رو نشون بده بهت نشون میده ادما باهم چه فرقایی دارن نباید از همه انتظار یه واکنش خاص رو داشت موقع برقراری ارتباط..... در کل کتاب خوبی بود
کیمیا حسینى
۱۴۰۰/۴/۱۰
اطلاعاتى که درباره ارتباط داده شده بود، خیلى جالب بود، همینطور درباره خودشناسى. ولى متاسفانه از یک مرحله به بعد همون مطالب باز به گونه مختلف مطرح مى شد و کمى کسل کننده بود.
یاسمن آفرین
۱۴۰۰/۴/۱۷
اینکه در کل با سبک‌های ارتباطی اشنا بشیم بد نبود اما برای من که کاربردی نبود و اینکه آدم‌ها را صرفا به یه سبک ارتباطی محدود بدونیم درست نیست از نظر من.
James 0
۱۴۰۰/۳/۲۹
یکی از بهترین کتابهایی هست که در زمینه ارتباط با افراد نوشته شده و اگر با افراد زیادی در ارتباط هستید حتما مطالعه کنید تا راحت تر ارتباط برقرار کنید.
☆rehane soltani
۱۴۰۰/۵/۲۶
من هنوز تموم نکردم ولی تا جایی که خوندم بنظرم هم آموزنده ست و منم خیلی خوشم اومد تا تهش برم چون مطمئنم چیزهای زیاد یاد میگیرم. ❤🌹
لیلا جمشیدخواه
۱۳۹۷/۱۱/۱۰
کتاب بسیار مفیدی است. بهترین کتابی ایت که در زمینه سبکهای ارتباطی مطالعه کرده ام
Raana Mansouri
۱۴۰۰/۱۱/۱۳
اگر از ارتباط برقرار کردن استفاده کنیم بسیاری از کارها را انجام میدهیم که به تنهایی از عهده آن‌ها بر نمی‌آییم
فاطمه امیری
۱۴۰۰/۷/۱۱
کتاب خوبی بود اما زیااااد توضیح داده برا هر مطلبی که سرعت و انرژیت برا ادامه تا اخر کتاب خیلی پایین میاد
مینا قابلی
۱۴۰۰/۴/۸
کتاب مفید و خوبی بود. تازه بعدش میفهمی که تا حالا اشتباه دعا میکردی و یاد میگیری چطور یه جیزی رو از خدا بخوای
مشاهده همه نظرات ۱۱۱

راهنمای مطالعه کتاب قانون ارتباط

برای دریافت کتاب قانون ارتباط و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.