معرفی و دانلود کتاب معجزه واقعی خودباوری است

عکس جلد کتاب معجزه واقعی خودباوری است
قیمت:
۲۵۹۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب معجزه واقعی خودباوری است و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب معجزه واقعی خودباوری است و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب معجزه واقعی خودباوری است

در کتاب معجزه واقعی خودباوری است، اثر اتهم امین نموتلو، می‌آموزیم که به جای تلاش برای جلب رضایت دیگران و انجام دادن کارهایی که آن‌ها از ما می‌خواهند، دنیای درونی خودمان را کشف کنیم و این‌گونه بدون احتیاج به کسب تأیید سایرین، از نیروی خودمان برای رسیدن به اهدافمان بهره ببریم.

دربارۀ کتاب معجزه واقعی خودباوری است

وقتی می‌خواهیم یک کار جدید را آغاز کنیم، معمولاً در ابتدا به سراغ نزدیکانمان می‌رویم تا با آن‌ها مشورت کنیم. این کار از نظر ما رفتاری پسندیده است؛ زیرا معتقدیم این گونه می‌توانیم نظرات دیگران را جویا شویم و از آن‌ها کمک بگیریم. اما آیا مشورت با اعضای خانواده، یا سایر نزدیکان همیشه کاری مفید است؟ واقعیت این است که این کار گاهی برای ما بیش از آن که فایده داشته باشد، زیان‌بار است. درست است که اعضاء خانواده و دوستان ما عزیزانمان هستند و آرزویشان خوشبختی ما است، اما آن‌ها ما را بر اساس شیوۀ زندگی خودشان راهنمایی می‌کنند و در بعضی مواقع این کارشان ما را از رسیدن به اهدافمان ناامید می‌کند؛ برای مثال، کسی که در تمام زندگی‌اش هیچ قدم بزرگی برنداشته، چگونه می‌تواند ما را به درستی راهنمایی کند تا تصمیم‌های بزرگ بگیریم؟

چنین افرادی به هر نحوی از ما می‌خواهند خواستۀ خود را فراموش کنیم و مانند آن‌ها به زندگی عادی خود ادامه دهیم. اگر مطابق سلیقۀ آن‌ها عمل نکنیم، به محض این که در مسیرمان با اولین شکست مواجه شویم، آن‌ها ما را سرزنش می‌کنند و از ما می‌خواهند از کوشش بیشتر دست برداریم و قبل از این که بیشتر آسیب ببینیم، هدف بزرگمان را رها کنیم. به همین خاطر است که اغلب مشورت کردن با دیگران، حتی گاهی نزدیک‌ترین افراد به ما، بی‌فایده و مأیوس‌کننده است.

اتهم امین نموتلو (Ethem Emin Nemutlu) در کتاب معجزۀ واقعی خودباوری است (Nemutlu gercek mucize kendine inanmaktir)، توضیح می‌دهد که احتیاج به مشورت کردن با دیگران، گاهی به این علت است که ما نیازمند دریافت تأیید از سوی دیگران هستیم. به عبارتی، تلاش می‌کنیم تا رضایت آن‌ها را به دست بیاوریم. چرا که ما در دنیای بیرون از خودمان به دنبال یافتن نیرویی برای آغاز کارها و ادامه دادنشان می‌گردیم و این یک اشتباه بزرگ است. نموتلو می‌خواهد به ما آموزش دهد که قدرت واقعی نه در دنیای بیرون، بلکه در درون ما است و ما با تمرکز بر خودمان و کشف این نیروی درونی، انگیزۀ لازم برای انجام کارهای بزرگ را به دست می‌آوریم.

نموتلو در این کتاب بر ضرورت وقت‌شناسی تأکید می‌کند. او می‌گوید زندگی فقط یک روز است آن روز امروز است، بنابراین باید بهانه‌ها را کنار بگذاریم و از همین امروز کوشش برای رسیدن به موفقیت را آغاز کنیم. هم‌چنین، شکست خوردن نباید ما را ناامید کند، زیرا در مسیر رسیدن به هر آرزوی بزرگی، ناکامی‌های بسیار وجود دارد. این شکست‌ها در واقع بخشی از راهی هستند که ما را به اهدافمان نزدیک‌تر می‌کنند؛ بنابراین نباید آن‌ها را به عنوان وقایعی که وقتمان را هدر داده‌اند تلقی کنیم و باید از آن‌ها درس بگیریم.

کتاب معجزه واقعی خودباوری است مناسب چه کسانی است؟

اگر از طرفداران کتاب‌های توسعۀ فردی هستید، خواندن کتاب معجزه واقعی خودباوری است برای شما لذت‌بخش خواهد بود.

با اتهم امین نموتلو بیشتر آشنا شویم

اتهم امین نموتلو یک نویسندۀ استانبولی‌ است. از او چندین آثار برجسته در حوزه‌ی خودسازی منتشر شده است. کتاب دیگر او «سرنوشت عاشق نیت توست» نام دارد.

جملات برگزیدۀ کتاب معجزه واقعی خودباوری است

- هیچ‌کس نمی‌تواند رؤیای تو را به واقعیت تبدیل کند این کاری است که فقط تو می‌توانی انجامش دهی!
- انسان‌ها تو را به همان میزانی باور خواهند داشت که خودت را باور داشته باشی.
- اگر رؤیایی داری، نمی‌توانی منتظر شوی تا دیگران از آن حمایت کنند.
- گریستن؛ منشی قدرتمندانه‌تر از گریاندن است!

در بخشی از کتاب معجزه واقعی خودباوری است می‌خوانیم

علیجان: حرف‌هایت خیلی صحیح است دوست من، اما به‌عنوان انسان چرا تحمل یکدیگر را نداریم؟

طالب: انسان‌هایی که در خانواده‌های متفاوت بزرگ شده‌اند و در فرهنگ‌های متفاوت چشم گشوده‌اند، با ملیت‌های متفاوت شروع به زندگی در شهرهای بزرگ کرده‌اند. اگر وقتی با خواهر یا برادر خودت دو روز در یک جا هستی دعوایت می‌شود، تحمل کردن انسان‌های متفاوت کار دشواری است. البته تفاوت‌های انسان‌ها با هم باعث ایجاد ارزش‌ها می‌شود. در فیلم «حکومت- زن» دیالوگی وجود داشت که این‌طور بود: این دنیا برای کسانی که از تو نیستند، زیباست. اگر همه سفید باشند که نمی‌توانی سفیدی را تشخیص بدهی، مگر نه؟ سفیدی خود را در میان سیاهی بهتر نشان می‌دهد. مسئله‌ای که باعث می‌شود من «من» باشم، وجود کسانی است که متفاوت از من هستند. اگر آن تفاوت نباشد، تو هم نیستی. نه معنایی برایت می‌ماند، نه رنگت مشخص می‌شود و نه لذتی باقی می‌ماند.

نمی‌توانیم اعتمادبه‌نفسمان را با تحقیر و انتقاد کردن یا کوچک شمردن دیگران بالا ببریم دوست من. این‌ها باعث می‌شود مدت کوتاهی ارضا شوی، اما خلأ قلبی‌ات بیشتر می‌شود. انسان‌ها با دین، زبان، جنسیت و قومیت از یکدیگر جدا نمی‌شوند. انسان‌ها فقط به دو دستۀ انسان‌های خوب و انسان‌های بد تقسیم می‌شوند. باید تصمیم بگیری که جزء کدام دسته باشی. فراموش نکن امت پیامبری هستیم که با دیدن جنازۀ یک یهودی به پا خواست. عشق بالاتر از هر چیزی در دنیاست، اما عشقی که نسبت به پروردگار داری، از آن هم برتر است.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب معجزه واقعی خودباوری است
نویسنده
مترجمفائزه پورعلی
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۷۶
زبانفارسی
شابک978-622-220-694-9
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های جملات قصار
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۹۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب معجزه واقعی خودباوری است

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب معجزه واقعی خودباوری است

برای دریافت کتاب معجزه واقعی خودباوری است و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.