معرفی و دانلود کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی

عکس جلد کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی
قیمت:
۵۸۰۰۰ تومان - 10.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی

کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی اثر معروف و پرفروش جان گری، راهکارهای نوینی را برای کاهش تنش و درگیری در زندگی زناشویی ارائه می‌دهد؛ همچنین شیوه‌های عملی برای کم کردن ناراحتی، بی‌اعتنایی و افزایش مهر و محبت بین زن و شوهر پیشنهاد می‌کند.

عدم درک تفاوت‌ها باعث بسیاری از کشمکش و درگیری‌های زناشویی است و باعث می‌شود به محض آن که مشکلی در رابطه‌ی زناشویی به وجود آمد، زن و شوهر به بن‌بست رسیده و از حل و فصل مشکل خود عاجز شوند. شما از طریق مطالعه کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی (Men are From Mars Women are From Venus)، به خوبی با تفاوت‌های زن و مرد آشنا می‌شوید و شیوه‌های مفیدی را برای حل مشکلات خود، شنیدن حرف‌های یکدیگر و حمایت و پشتیبانی عاطفی از همدیگر به دست می‌آورید. با مطالعه‌ی این کتاب متوجه می‌شوید که هیچ‌کس بدون این اطلاعات نمی‌تواند به موفقیت در زندگی زناشویی دست یابد.

این کتاب راهنمای مفیدی در زمینه‌ی روابط زناشویی است و بر شما آشکار می‌سازد مرد و زن در بسیاری از جوانب زندگی با همدیگر تفاوت دارند و تفکر، احساسات، درک، نحوه واکنش، خواسته‌ها و نیازهای عشقی آن‌ها با هم فرق دارد و به شکلی متفاوت از هم قدردانی می‌کنند و به راستی به نظر می‌رسد که آن‌ها ‌از دو سیاره مختلف به زمین آمده‌اند و به زبان‌های مختلفی حرف می‌زنند و به مواد غذایی متفاوتی نیاز دارند.

جان گری (John Gray) در کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی به شما کمک می‌کند تا از تفاوت‌های خود با همسرتان آگاه شوید و بتوانید اختلافات خود را به نحو مناسبی با هم حل کنید و به شناخت عمیقی نسبت به یکدیگر دست یابید. ریشه‌ی اختلافات و درگیری و جدایی، عدم درک زن و شوهر از یکدیگر است. ناآگاهی از نیازها و روحیات زن و مرد از یکدیگر باعث می‌شود توقعات زیادی از یکدیگر داشته باشند و بیهوده همدیگر را تحت فشار قرار دهند. اگر آن‌ها به یاد بسپارند که با همدیگر تفاوت دارند و از سیارات مختلفی آمده‌اند می‌توانند به آرامش برسند و به جای لجاجت با یکدیگر، رفتار خود را تغییر دهند و با یکدیگر به سازگاری و توافق دست یابند.

مهم‌تر این‌که در تمام قسمت‌های این کتاب با روش‌های کاربردی حل اختلافات زناشویی آشنا می‌شوید و نکته‌های سودمندی را در این رابطه می‌آموزید. این کتاب فقط به تجزیه و تحلیل نظری در مورد تفاوت‌های روان‌شناختی زن و مرد اکتفا نمی‌کند، بلکه توصیه‌های عملی مفیدی به شما ارائه می‌دهد که به کمک آن‌ها می‌توانید زندگی مشترک خود را با همسر خویش بهبود بخشید.

برای اثبات درستی این توصیه‌ها باید خود آن‌ها را در زندگی تجربه کنید تا به ارزش و اعتبار آن‌ها واقف شوید. ضمناً در این کتاب مثال‌های مختلفی نیز ارائه شده که به گونه‌ای ساده و دقیق به توضیح و تأثیر احکام مطرح شده می‌پردازند. اصول ارائه شده به شما کمک می‌کند که همواره خودتان باشید و در روابط زناشویی خویش با اعتماد به نفس کافی عمل کنید.

اکثر مردها وقتی که توصیه‌ها و رهنمودهای مطرح شده در کتاب را مطالعه می‌کنند می‌گویند: «انگار دقیقاً زبان حال من است و همه‌ی چیزهایی که گفته شده دقیقاً در مورد من مصداق دارد.» اکثر زن‌ها نیز اظهار می‌کنند: «سرانجام شوهرم معقول شده و به حرف‌های من گوش می‌دهد. حالا دیگه مجبور نیستم برای رسیدن به خواسته‌ها و نیازهای خود با او دعوا و مرافعه راه بیندازم. حالا شوهرم به همه تفاوت‌هایمان پی برده و من این را مدیون شما هستم. از شما سپاسگزارم.»

این کتاب نمی‌تواند تمام مشکلات شما را حل و فصل کند، بلکه فقط اصول و شیوه‌ی تازه‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد که به کمک آن‌ها می‌توانید روابط زناشویی و مشکلات خانوادگی خود را تا حدودی مرتفع سازید. ولی برای کمک تخصصی باید حتماً به مشاور روان‌شناسی مراجعه کنید تا به‌طور شخصی مورد تحلیل قرار گیرید. حتی افرادی که از لحاظ روحی و روانی سالم و متعادل هستند باید گه‌گاه به مشاور روان‌شناس مراجعه کنند و با او به گفتگو بنشینند.

اگر در زمان‌های گذشته، در روابط زناشویی خویش دچار مشکلاتی شده‌اید، ممکن است بعد از سال‌ها روان‌درمانی، به دیدگاهی مثبت از روابط زناشویی نیاز داشته باشید، این کتاب می‌تواند کمک خوبی در این زمینه برایتان باشد. از سوی دیگر، حتی چنانچه در گذشته از روابط و رضایت‌بخشی برخوردار بوده‌اید، باز هم چون زمانه تغییر کرده است احتمالاً برای برقراری روابط مثبت و سازنده با دیگران نیاز به شیوه‌های جدید دارید. بنابراین در هر حال این کتاب می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

جملات برگزیده کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی:

- به اشتباه توقع داریم اگر همسرمان به ما عشق می‌ورزد باید همان رفتاری را با ما داشته باشد که ما با او داریم.
- اگر مرد و زن بتوانند به تفاوت‌های یکدیگر آگاه شوند و به آن‌ها احترام بگذارند قادر خواهند بود عشق میان خود را تا سال‌های سال پایدار و قوی نگه دارند.
- ارائه‌ی توصیه و پند و اندرز نابجا، باعث این تصور در مرد می‌شود که گویا خود نمی‌داند کار را چگونه انجام دهد، یا به تنهایی قادر نیست از پس کاری که بر عهده او گذاشته شده برآید.
- به‌طور کلی وقتی زنی تلاش می‌کند به مرد خود یاری برساند و به او پیشنهاد ناخواسته‌ای می‌دهد، نمی‌داند که این رفتارش از دیدگاه مرد چقدر توهین‌آمیز است.
- وقتی که همسرمان در برابر ما مقاومت می‌کند و به لجبازی می‌پردازد، باید بفهمیم که امکان دارد در مورد زمان‌ نحوه‌ی ارائه‌ی کمک به او مرتکب خطا شده‌ایم.
- همان‌گونه که مرد از ارائه‌ی راه‌حل‌های خود با جزئیات کامل خشنود می‌گردد، زن نیز از ذکر مشکلات و گرفتاری‌های خود با ذگر جزئیات کامل لذت می‌برد.
- مرد وقتی که احساس می‌کند کسی به او احتیاج دارد انگیزه پیدا می‌کند. زن زمانی که احساس کند کسی هست که او را دوست دارد انگیزه پیدا می‌کند و نیرو می‌گیرد.

در بخشی از کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی می‌خوانیم:

وقتی که زن از این حساسیت مرد خبر نداشته باشد به‌طور ناآگاهانه ممکن است همسر خود را ناراحت کند. برای مثال، تام و مری داشتند به انقاق هم به یک مهمانی می‌رفتند. تام مشغول رانندگی بود. بعد از بیست دقیقه، وقتی که مری فهمید تام راه را گم کرده و دارد به دور خودش می‌چرخد، به او پیشنهاد کرد که نشانی را از کسی بپرسد. ولی تام ساکت شد و چیزی نگفت. بالاخره آن روز هر طوری بود به میهمانی رسیدند، اما تنش میان آن دو در تمام طول آن شب ادامه داشت. مری کاملاً گیج شده بود و نمی‌فهمید تام از چه چیز دلخور است.

مری پیش خود اندیشید: «من تو را دوست دارم و به تو اهمیت می‌دهم و دلم می‌خواهد کمکت کنم و به همین خاطر آن پیشنهاد را دادم.»

اما تام که از این رفتار مری رنجیده بود آن پیشنهاد او را به این معنی گرفته بود که: «تو عرضه‌ی این را نداری که راه را پیدا کنی. پس بهتر است نشانی را از کسی که بلد است بپرسی و من را به میهمانی برسانی.»

مری بدون آگاهی و شناخت از شیوه‌ی زندگی در مریخ، نمی‌توانست بفهمد که برای تام خیلی مهم است که بدون کمک دیگران به هدف خود دست یابد. پیشنهاد مری به او در واقع نوعی اهانت به او محسوب می‌شد. مریخی‌ها خودشان تا موقعی که از آن‌ها خواسته نشود به کسی پیشنهاد کمک نمی‌دهند. بنابراین یکی از راه‌های احترام گذاشتن به مریخی‌ها این است که تا موقعی که از شما در‌خواست کمک یا پیشنهاد نکرده‌اند هرگز پا پیش نگذارید و طوری نشان دهید که انگار او خیلی خوب می‌تواند از عهده‌ی کاری که به او واگذار شده برآید و فردی لایق و تواناست.

مری واقعاً نمی‌دانست آن لحظه که تام راه را گم کرده و دارد دور خودش می‌چرخد فرصت بسیار مناسبی برای او مهیا شده که به همسر خویش محبت کند. اما این صحبت باید به این صورت به تام داده می‌شد که فقط سکوت کند و هیچ پیشنهادی به او ارائه ندهد. اگر این کار را می‌کرد برای تام مثل یک یادداشت محبت‌آمیز یا دسته‌ای گل ارزش داشت. چرا که حس می‌کرد زنش به توانایی‌های او ایمان دارد و می‌داند که بالاخره راه را پیدا خواهد کرد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول: مردان مریخی، زنان ونوسی
فصل دوم: آقای همه فن حریف و انجمن اصلاح خانواده
فصل سوم: مردها به غار خود می‌روند و زن‌ها به صحبت کردن می‌پردازند
فصل چهارم: چگونه به جنس مخالف انگیزه ببخشیم؟
فصل پنجم: صحبت کردن به زبان‌های مختلف
فصل ششم: مردها شبیه کش هستند
فصل هفتم: زن‌ها شبیه موج هستند
فصل هشتم: کشف نیازهای عاطفی متفاوت زن و مرد
فصل نهم: چگونه از جر و بحث و مشاجره خودداری کنیم؟
فصل دهم: کسب امتیاز از همسر
فصل یازدهم: روش نامه‌نگاری عاشقانه
فصل دوازدهم: چگونه از دیگران درخواست حمایت کنیم؟
فصل سیزدهم: رمز جاودانگی جادوی عشق

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مردان مریخی و زنان ونوسی
نویسنده
مترجممهیا محمدی
ناشر چاپیانتشارات شبگیر
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۳۶
زبانفارسی
شابک978-600-6774-13-8
موضوع کتابکتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه الکترونیک
۵۸۰۰۰ ت - 10.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی

فهیمه کولیوند
۱۴۰۰/۴/۱۹
این کتاب بی‌نظیره😍
به بهترین شکل و ساده‌ترین زبان ممکن تفاوت‌های زن و مرد رو به تصویر میکشه و باعث میشه درک بهتری نسبت به جنس مخالف داشته باشیم و رفتارهایی که بنظرمون ناشی از خودخواهی و ناآگاهی طرف مقابل هست رو به سادگی قابل تحمل و پذیرش میکنه. ممنون از کتابراه عزیز
مارال اقایی
۱۴۰۰/۱/۳۰
عاااالی برای من که در دوران نامزدی هستم بسیار مفیده مطالب این کتاب. ما واقعا کلی تنش از عدم شناخت روحیات مرد وزن داشتیم و خیلی این کتاب کمکمون کرده، خوشحالم که قبل این‌ که زندگیمونو شروع کنیم میخونیمش و یاد میگیریم.
fatemeh Zarin
۱۴۰۱/۷/۲۳
این کتاب بهترین کتابی بود که تو عمرم خوندم👍
اینکه شناخت پیدا میکنی از شخصیت خودت وشناخت بهتر از زندگی و شخصیت طرف مقابل به نظرم یکی از واجب‌ترین کتاب‌های که باید تو مدارس تدریس بشه
خیلی لذت بردم
یگانه عزیزیان
۱۴۰۱/۱/۱۱
میشه گفت از جمله عالی‌ترین و کامل‌ترین کتابها در زمینه رابطه زناشوییه که واقعا نکات بسیار ارزنده‌ای رو به مخاطب یاد میده👌🏻👌🏻 خیلی لذت بردم از خوندنش و بازم در اینده میخونمش
حانیه اسکویی
۱۴۰۰/۱۲/۴
کتابی که خوندنش رو برای هر مرد و زنی پیشنهاد میکنم برای داشتن روابط بهتر و آرام تر. برای شناخت خصوصیات جنس مخالف و حتی خودمون. شاید چیز‌هایی در وجودمون هست که از اون بی اطلاع هستیم
ساقی خلج
۱۴۰۰/۱۰/۷
واقعا این کتاب عالیه به من خیلی کمک کرد، مخصوصا که الان تو یه رابطه‌ی جدی هستم قراره ازدواج کنیم، خیلی خیلی خیلی به افکار من و فهمیدن تفاوتها و درکشون کمک کرد، عالی
pegah dehghani
۱۴۰۱/۵/۱۳
از نظر کاربردی بودن زیاد جامع نبود و نیازه ک هر دو طرف کتاب رو بخونن. ک خیلی از افردا علاقه ب کتابخانی ندارن و رابطشون اینجور پیش نمیره
نسرین غلام نژاد
۱۴۰۱/۵/۱۳
چرا اکثر کتابهای روانشناسی برای عزت نفس رو ندارین
کتابهای خیلی خوب برای عزت نفس
مثل ۶ستون عزت نفس یاعزت نفس به زبان ساده یا....
فرناز شیرین پور
۱۴۰۰/۱/۲۰
بنظرم همه‌ی زنو مردا قبل ازدواج باید این کتابو امتحان بدن و شرط ازدواج پاس شدنِ این کتاب باشه از بس که عالیه👌👌👌
امیر ذبحی
۱۳۹۹/۷/۱۱
این کتاب واقعا نیازی به تعریف نداره فقط میشه باز توصیه به مطالعه‌ی حتمی اون داشت. روان؛ شیوا و جذاب
میلاد قاسم نژاد
۱۴۰۱/۵/۲۲
کتاب خوبیه ولی نمیشه گفت جامع و کامله... یکی از کتاب‌های خوب در این زمینه ست ولی نه بهترین...
ابوذر گنجعلی
۱۴۰۰/۹/۱۰
خیلی مطالب بیش از حد توضیح داده شده در صورتی که مطلب برا خواننده جا افتاده بود. ولی کتاب عالی
تقی کیانی
۱۴۰۰/۷/۲
فکر میکنم این کتاب برای ۲۰ سال قبل کتاب مفیدتری میتوانست باشد، یه جورایی اطلاعاتش از مردان و زنان امروزی نادرسته.
ماریا غلامی
۱۴۰۰/۶/۱۲
به نظرم هر کسی باید این کتاب رو واس رسیدن ب خوشبختی و سعادت بخونه👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻
علی قلیزاده
۱۴۰۰/۱/۲۲
کتاب بسیار مناسبی برای متاهلین هستش، توصیه می‌کنم حتما بخونیدش
مشاهده همه نظرات ۴۱

راهنمای مطالعه کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی

برای دریافت کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.