معرفی و دانلود کتاب پرواز شبانه و نامه به یک گروگان

عکس جلد کتاب پرواز شبانه و نامه به یک گروگان
قیمت:
27000 تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب پرواز شبانه و نامه به یک گروگان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پرواز شبانه و نامه به یک گروگان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پرواز شبانه و نامه به یک گروگان

کتاب پرواز شبانه و نامه به یک گروگان دو رمان کوتاه از نویسنده‌ی پرآوازه آنتوان دو سنت اگزوپری را دربردارد. پرواز شبانه زندگی رئیس یک شرکت پست هوایى و خلبانانش را روایت می‌کند و نامه به یک گروگان براساس زندگی نویسنده در سفرش به پرتقال در خلال جنگ داخلی اسپانیا است. گفتنی‌ست رمان پرواز شبانه برنده جایزه فمینا (جایزه ادبی فرانسه) شده است.

درباره‌ی کتاب پرواز شبانه و نامه به یک گروگان:

وقایع داستان پرواز شبانه (Night Flight) در آمریکای جنوبی اتفاق می‌افتد و آنتوان دو سنت اگزوپری (Antoine de Saint Exupéry) روایتگر دورانی است که هوانوردى تجارى بیشتر از آنکه یک شغل باشد، کاری قهرمانانه به حساب می‌آمد. اگزوپرى، که خود در دورانی تجربه‌ی مدیریت پست هوایی آرژانتین را داشت، در این رمان به خوبی توانسته جزییات و احوالات این مشاغل هوایی را به تصویر بکشد.

ریویر، شخصیت اصلى رمان، به زیردستانش تاکید دارد که از مرگ نهراسند و ماموریتشان را به بهترین نحو انجام دهند. او رساندن محموله‌های پستی را کاری مقدس برمی‌شمارد که هر روز باید در ساعات معینی به مقصد برسند. خلبانان عهده‌دار این مسئولیت مقدس هستند و از این موضوع آگاه‌اند که ماموریت آن‌ها گویی ارزشی بالاتر از زندگیشان دارد و برای کار خود حتی باید از جانشان نیز بگذرند.

رمان نامه به یک گروگان (Letter to a Hostage) در سال 1943 در نیویورک چاپ شد و در فرانسه به‌صورت پلى‌کپى از سوى نهضت مقاومت ملى فرانسه و به‌صورت پنهانى انتشار یافت. اگزوپری این داستان را براساس لحظه‌های واقعی از زندگی خودش در سفر به پرتغال، اقامت در صحرا، جنگ داخلی اسپانیا و... به رشته تحریر درآورده است.

در آغاز داستان به کشور پرتغال اشاره دارد که در دسامبر 1940، سرمست از سعادتى ساختگى خود را در حاشیه‌ى جنگى مى‌پندارد که درعین حال تهدیدش هم مى‌کند و به گفته‌ها و نوشته‌هاى سنت اگزوپرى در سال‌هاى 1942 و 1943 آن لحنِ نومیدانه را مى‌بخشد. متن نامه به یک گروگان که با موضوع فرار از جنگ و مهاجرت آغاز مى‌شود، روى چشم‌انداز مبارزه براى آزاد ساختن و همدلى با فرانسویانى که در فرانسه مانده‌اند پایان مى‌گیرد.

فیلم اقتباس شده از کتاب پرواز شبانه و نامه به یک گروگان:

در سال 1933 فیلمی بر اساس رمان پرواز شبانه به کارگردانی کلارنس بروان و با بازی بازیگرانی چون کلارک گیبل، هلن هیز، جان بریمور و... ساخته شد.

کتاب پرواز شبانه و نامه به یک گروگان مناسب چه کسانی است؟

دوستداران ادبیات کلاسیک و علاقه‌مندان به قلم نویسنده‌ی سرشناس آنتوان دو سنت اگزوپری را به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم.

با آنتوان دو سنت اگزوپری بیشتر آشنا شویم:

او نویسنده و خلبان فرانسوی‌ بود که در سال 1900 میلادی متولد شد و در 44 سالگی پس از پرواز بر فراز دریای مدیترانه، دیگر هرگز دیده نشد. ابتدا همه گمان می‌کردند که آنتوان دو سنت اگزوپری هدف حمله آلمان‌ها قرار گرفته است اما سال‌ها بعد و با پیدا شدن لاشه هواپیمای وی مشخص شد که این سقوط ناشی از نقص فنی بوده است.

همچنین بیشتر ما اگزوپری را با کتاب شازده کوچولو می‌شناسیم؛ کتابی که در لیست پرخواننده‌ترین آثار جهان، رتبه سوم را دارد. اما از جمله آثار دیگر او می‌توان به «خلبان جنگ»، «دژ»، «پیک جنوب» و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب پرواز شبانه و نامه به یک گروگان می‌خوانیم:

موقعى که در دسامبر 1940 به پرتغال رفتم تا از آن‌جا به امریکا سفر کنم، «لیسبون» به نظرم بهشتى روشن، اما غم‌انگیز آمد. در آن زمان نسبت به حمله‌اى نزدیک به این کشور زیاد صحبت مى‌شد، اما پرتغال به پندار واهى خوشبختى‌اش دل خوش کرده بود. لیسبون با برپاکردن دلپذیرترین نمایشگاه جهانى، لبخند به لب داشت، لبخندى کمى بى‌رنگ، مانند لبخند مادرانى که هیچ خبرى از پسرشان ندارند اما مى‌کوشند اعتماد به نفس‌شان را حفظ کنند و مى‌گویند: «پسرم زنده است چون من لبخند مى‌زنم...» لیسبون هم مى‌گفت: «ببینید چه‌قدر خوشحال و آرامم و سراپا غرق در نور...» همه‌ى قاره‌ى اروپا به پرتغال همچون کوهى وحشى سرشار از گله‌هاى شکار تکیه داشت؛ لیسبون در حال وهواى جشن، اروپا را به چالش مى‌طلبید: «امکان دارد درحالى‌که همه‌ى تلاشم را به خرج مى‌دهم که خودم را پنهان نکنم، مورد حمله قرار بگیرم، آن هم موقعى که چنین آسیب‌پذیرم!...»

شهرهاى کشورم، شب به رنگ خاکستر درمى‌آمدند. دیگر به روشنایى عادت نداشتم و این پایتخت نورانى ناراحتى گنگى در من ایجاد مى‌کرد. اگرچه حومه‌هاى شهر تاریک بود، درعوض الماس‌هاى توى ویترین که نور زیادى به آن‌ها تابانده شده بود، نظر ولگردها را به‌سوى خود مى‌کشاند. آدم حضورشان را حس مى‌کرد که این‌طرف و آن‌طرف پرسه مى‌زدند. در مقایسه با لیسبون، شهرهاى اروپا را هنگام شب در نظر مجسم مى‌کردم که به گذر گروه‌هاى بمب‌افکن در آسمان‌شان عادت کرده بودند، انگار این بمب‌افکن‌ها هم از دور به وجود این گنج پى برده بودند.

فهرست مطالب کتاب

پرواز شبانه
پیش‌گفتار از: آندره ژید
سخنى چند هم از برگرداننده
نامه به یک گروگان
یادآورى
پیش‌گفتار

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پرواز شبانه و نامه به یک گروگان
نویسنده
مترجمپرویز شهدی
ناشر چاپیانتشارات مجید
سال انتشار۱۳۹۲
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات158
زبانفارسی
شابک978-964-453-096-8
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
27000 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب پرواز شبانه و نامه به یک گروگان

برای دریافت کتاب پرواز شبانه و نامه به یک گروگان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.