معرفی و دانلود کتاب همراه آفتاب

عکس جلد کتاب همراه آفتاب
قیمت:
۱۸۰۰ تومان - 0.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب همراه آفتاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب همراه آفتاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب همراه آفتاب

کتاب همراه آفتاب داستانی ایرانی به قلم محمد عزیزی، درباره‌ی مردی بیرجندی به نام حبیب است که دوران شاه خانواده‌اش را رها می‌کند و در کوره‌پز خانه‌های جنوب تهران مشغول به کار می‌شود.

حبیب در سی و پنج سالگی بیمار، ضعیف و ناتوان می‌شود و شبی دار فانی را وداع می‌گوید. پسر بزرگ او تقی در اوج جوانی مجبور می‌شود برای تأمین مخارج خانواده و تسویه حساب با طلبکاران پدرش به تهران برود.

در بخشی از کتاب همراه آفتاب می‌خوانیم:

تقی روز به روز بیشتر می‌فهمید و هر تجربه تازه‌ای او را بیشتر از مدار بسته‌ی ذهنش، دور می‌کرد. می‌فهمید که دنیا فقط کلاته‌اش – و هشت، نه تا دهی که او قبلاً می‌شناحت – نیست، می‌فهمید که دنیا خیلی بزرگتر از آن است که او حتی تصورش را هم نمی‌تواند بکند. کم کم داشت مسائل تازه‌ای یاد می‌گرفت. و یکی از آن مسائل این بود که او فهمید همیشه و در همه جا رنج و کار و گرسنگی مال زحمتکشان بوده است و راحتی و خوش خوراکی مال خان‌ها و سرمایه دارها یعنی مال زورگوها... .

این گونه بود که تقی سراسر زمستان، بهار، تابستان و حدود یک ماه از پاییز سال بعد را هم در تهران ماند و در بلورسازی کار کرد. دور از ولایت و در غم ولایت! به یاد مادرش و خواهران و برادرانش. مزد او در این مدت از بیست تومان به روزی سی تومان رسیده بود. او اکنون «گو خشک کن» شده بود. «سردم»‌ها را در کوره می‌گذاشت تا خوب داغ شوند و «بار» بر آن‌ها بچسبد. بعد «گوی‌ساز» دم داغ شده را با مقداری باراز کوره بر می‌داشت. کمی آن را باد می‌کرد – به همین علت لب‌هایش تبخال زده بود و دو تا از دندان‌هایش سیاه شده بود – و دوباره آن را می‌داد به دست تقی تا خشکش کند و برای کار «باربیار» آماده سازد... .

چه چیزها که تقی در این مدت ندیده و یا نشنیده بود از یک طرف سر و صداها و اعتراضات و اعتصابات مردم بر علیه شاه دست نشانده‌ی آمریکا شروع شده بود و روز به روز هم بر وسعت این‌گونه اعتراضات و تظاهرات خیابانی افزوده می‌شد، و از طرف دیگر مسائل و مشکلات خانوادگی، دلتنگی‌ها و رنج کار و از همه مهمتر حرف‌هایی که درباره بلورسازی‌ها می‌شنید، همه و همه باعث حیرت، ترس و اضطراب، نگرانی و در عین حال آگاهی – تقی می‌شد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب همراه آفتاب
نویسنده
ناشر چاپینشر روزگار
سال انتشار۱۳۹۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۶
زبانفارسی
شابک978-964-374-160-0
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۸۰۰ ت - 0.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب همراه آفتاب

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب همراه آفتاب

برای دریافت کتاب همراه آفتاب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.