معرفی و دانلود کتاب زندگی بدون اضطراب

عکس جلد کتاب زندگی بدون اضطراب
قیمت:
۲۹۵۰۰ تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب زندگی بدون اضطراب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب زندگی بدون اضطراب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زندگی بدون اضطراب

کتاب زندگی بدون اضطراب از محمدرضا بیات سرمدی، اثری است که به ما آموزش می‌دهد تا قدم به قدم با اضطراب مبارزه کنیم و در نهایت با از بین بردن آن زندگی را با آرامش و سلامت بیشتر پیش ببریم.

درباره‌ی کتاب زندگی بدون اضطراب

انسان‌های اولیه بدون اضطراب زندگی می‌کردند. زندگی آن‌ها چندان پیچیده نبود و به کارهایی همچون شکار و محافظت از خود خلاصه می‌شد. این افراد صرفا بر اساس غریزه تصمیم می‌گرفتند، آن‌ها در لحظه زندگی می‌کردند و چیزی در گذشته یا آینده فکرشان را مشغول نمی‌کرد. پس از به پایان رسیدن این دوران، با ایجاد تغییراتی در ساختار مغز انسان، انسان خردمند پدید آمد. مهم‌ترین ویژگی این گونۀ نوظهور انسانی این بود که می‌توانست خیال کند. فکرانسان جدید دیگر محدود به لحظۀ زندگی نبود، او در خیالش به گذشته یا آینده سفر می‌کرد و آن را تجسم می‌کرد. انسان خردمند با مغز جدیدش در زندگی به پیشرفت‌های بسیاری رسید، او توانست جهان را کشف کند و ابزار بسازد. اما او با چالشی بزرگ مواجه بود: ترس! ذهن خیال پرداز مدام به گذشته و آینده سفر می‌کرد و خطراتی را پیش بینی می‌کرد که هر آن ممکن بود اتفاق بیفتند و زندگی‌اش را نابود کنند. این ترس به انسان‌ها کمک می‌کرد تا از جانشان در مقابل خطرات محافظت کنند. با گذشت زمان و از بین رفتن بسیاری از این خطرات، این ترس به اضطراب تبدیل شد، اما اضطراب دیگر ضامن بقای انسان نیست، بلکه خودش قاتلی است که مانند یک زهر آرام آرام جان انسان را می‌گیرد.

اضطراب نشانه‌های مختلفی دارد مثل سرگیجه، تنگی نفس، لرزش صدا و... اضطراب در طولانی مدت می‌تواند به انواع سرطان، آسم، ‌ام اس و بسیاری از بیماری‌های دیگر منجر شود. هم چنین می-تواند باعث تشدید بیماری‌های قلبی و عروقی و دیابت شود. اضطراب حافظه کوتاه مدت و بلند مدت را نابود می‌کند و قدرت تمرکز و یادگیری را کاهش می‌دهد. این فقط بخش کوچکی از آثار مخرب اضطراب است، بنابراین به نظر می‌رسد مقابله با آن کیفیت زندگی را تا حد زیادی افزایش دهد.

محمدرضا بیات سرمدی در کتاب زندگی بدون اضطراب به ما کمک می‌کند تا گام به گام با این هیولای مهلک مبارزه کنیم و با کشتن آن زندگی و سلامت خود را از چنگالش بیرون بکشیم.

کتاب زندگی بدون اضطراب برای چه کسانی مناسب است؟

مخاطبان کتاب‌های روانشناسی از خواندن این کتاب لذت خواهند برد. هم چنین خواندن این کتاب به کسانی که به دنبال داشتن آرامش بیشتر در زندگی و افزایش سلامت جسم و روح خود هستند، کمک بسیاری خواهد کرد.

با محمدرضا بیات سرمدی بیشتر آشنا شویم

محمدرضا بیات سرمدی نویسندۀ ایرانی در سال 1348 متولد شده است. عمدۀ آثار او کتاب‌های انگیزشی و موفقیت هستند. از دیگر کتاب‌های سرمدی می‌توان به چگونه از خودتان سبقت بگیرید، چگونه بدرخشید، چگونه بالاتر از دیگران پرواز کنید، چگونه برتر از دیگران باشید و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب زندگی بدون اضطراب می‌خوانیم:

دو روز در سال است که در آن هیچ کاری نمی‌توان انجام داد: دیروز و فردا. امروز تنها روزی است که برای زندگی کردن در اختیار داریم. بیشتر انسان‌ها امروزشان را نیز با پرسه زدن‌های بیهوده در دیروز و فردا هدر می‌دهند و کسی که هر سه روز زندگی‌اش را از دست بدهد، همۀ زندگی‌اش بر باد می‌رود.

اضطراب ویروسی است که تنها در کالبد گذشته یا آینده می‌تواند به زندگی‌اش ادامه دهد و اگر هر دوی این کالبدها را از او بگیریم، چاره‌ای جز نابودی ندارد. شوربختانه انسان‌ها آن‌چنان برگذشته آویخته‌اند و در آینده سرگردان‌اند که ناخواسته اضطراب را در خود جاودانه می‌کنند.

حواس پنج‌گانۀ آدمی همواره در زمان حال زندگی می‌کند. هیچ حسی در ما نمی‌تواند به محرکی در گذشته یا آینده پاسخ دهد. تن همواره در زمان حال خانه دارد ولی ذهن مانند کولی آواره‌ای است که در گذشته و آینده سرگردان است.

ذهن آدمی می‌تواند از دیوارهای جمجمه‌ای بگذرد که مغز را در بر گرفته است. ذهن سرگردان پیوسته در گذشته و آینده سفر می‌کند. این سرگردانی‌های بی‌پایان در زمان، انسان را افسرده و پریشان می‌کند. افسوس گذشته و هراس آینده به آهستگی تن را فرسوده و جان را آشفته می‌کند.

ذهن با تمرکز وسواس‌گونه بر یک اندیشه می‌تواند حسی ویژه را در آدمی برانگیزد. زمان‌هایی که دچار غم، افسوس و احساس گناه هستیم، ذهن‌ ما در گذشته گشت و گذار می‌کند. هرگاه ذهن ما به آینده سفر کند، دچار ترس، اضطراب و نگرانی می‌شویم. زیستن در زمان حال، زیستن در آغوش آرامش است؛ بااین‌حال، بیشتر انسان‌ها از انجام آن ناتوان‌اند؛ زیرا نمی‌توانند بر اسب سرکش ذهن گریزپای خود افسار بزنند و آن را رام کنند. زیستن در زمان حال به معجزه‌ای می‌ماند که دیگر معجزات در برابرش رنگ می‌بازند. شاید به همین خاطر بود که بودا می‌پنداشت زیستن در زمان حال برتر و دشوارتر از راه رفتن روی دریاها یا پرواز در آسمان‌ها است.

فهرست مطالب کتاب

سرآغاز
پیشگفتار
گذشتۀ خود را تغییر دهید
اگر خدا نیستید، خدایی نکنید
در برابر قانون کُرنش کنید
بال‌های رنگارنگ پروانه را تماشا کنید
به مهرورزی پادشاهان چشم ندوزید
در مسابقۀ ابلهان شرکت نکنید
به حُکم تاس گردن نهید
نوشتۀ سنگ‌قبرتان را امروز انتخاب کنید
مراقب تلۀ انتخاب باشید
به رقص آیید
خود را حلق‌آویز نکنید
اهریمن را از کعبه دل برانید
شگفتی‌ها را در آغوش بگیرید
فقط یک شکار را تعقیب کنید
شاهکار خود را بیافرینید
خود را با باورهایتان یکی نگیرید
خارپشت‌ها را در آغوش بگیرید
نیازمند اشیای نامرئی نباشید
لالایی را خود بسُرایید
پرتو نور را دنبال کنید
آهسته برانید
خُنیاگری بیاموزید
هوشمندانه اعتماد کنید
مراقب سنگینیِ سبکی باشید
سپاسگزار کیمیاگر باشید
تفاوت را دریابید
راه خودتان را بروید
بذر دوستی بیفشانید
دربان سوراخ‌های بینی‌تان باشید
زباله‌گردی نکنید
از نمای نزدیک دوری کنید
عاشقانه به معشوق عشق بورزید
شما تنها نیستید، غصه نخورید
واپسین سخن

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب زندگی بدون اضطراب
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۸۳
زبانفارسی
شابک978-622-220-774-8
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۹۵۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب زندگی بدون اضطراب

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب زندگی بدون اضطراب

برای دریافت کتاب زندگی بدون اضطراب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.