معرفی و دانلود کتاب فرهنگ‌نامه خواب و رویا به روش یونگ

عکس جلد کتاب فرهنگ‌نامه خواب و رویا به روش یونگ
قیمت:
۲۹۵۰۰ تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب فرهنگ‌نامه خواب و رویا به روش یونگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب فرهنگ‌نامه خواب و رویا به روش یونگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فرهنگ‌نامه خواب و رویا به روش یونگ

کتاب فرهنگ‌نامه خواب و رویا به روش یونگ نوشتۀ تونی کریسپ، راهنمای شما در یکی از روشنگرانه‌ترین سفرهای زندگی‌تان است، یعنی کشف و کاوش در دنیای ضمیر ناخودآگاه ذهن‌تان.

تونی کریسپ (Tony Crisp)، روانشناسی و روان‌درمان‌گر و نویسنده این اثر، کتاب‌های متعددی درباره پدیده خواب و رویا تالیف کرده که باعث پیدایش مکتب‌های پیرو او در سراسر جهان شده‌اند. دیکشنری رویای او به هفت زبان مختلف دنیا ترجمه شده است. با استفاده از مدخل‌های بسیار این کتاب، خواهید آموخت که چگونه احساسات و ارتباطات خود را با شخصیت‌ها، مکان‌ها و اشیایی که در رویا می‌بینید تطبیق دهید و معنا ببخشید. هدف کتاب فرهنگ‌نامه خواب و رویا به روش یونگ (Drem dictionary)، یاری شما در برقراری پیوند میان رویاها و زندگی روزمره‌تان است.

در این کتاب با زبان ساده با مفاهیم مهم روان‌شناسی رویا از قبیل کهن‌الگوها، ناخودآگاه جمعی و تفرد آشنا خواهید شد و همچنین تاریخچه‌ای از تحقیق روان‌شناسانی چون کارل یونگ، فروید و آلفرد ادلر بر پدیده خواب و رویا و کتاب‌نامه‌ای مفصل در اختیار شما خواهد بود و این همه شما را برای تسلط بر دنیای رویاهایتان یاری خواهد کرد.

نویسنده دانش اصلی مورد نیاز برای درک زبان تصویری دنیای خواب و رؤیا را در اختیار شما قرار می‌دهد که بر اساس اطلاعات جمع‌آوری شده از سه دهه مطالعه و تحقیق بر روی هزاران رؤیا و سنت‌های تفسیر خوابِ کارل گوستاو یونگ و فروید و جدیدترین یافته‌های علم روان‌شناسی است. فروید بر این اعتقاد بود که آنچه در ظاهر رؤیا می‌بینیم تنها پوششی برای معنای باطنی نهفته در آن است، اما به عقیده‌ی یونگ همان چیزهایی که در ظاهر رؤیا می‌بینیم معنای واقعی رؤیا هستند که به زبان تصویر و نماد از سوی ناخودآگاه بیان شده‌اند و برای یافتن معنای آن‌ها تنها باید رمزهای نمادین را گشود. در این کتاب، بیشتر از نظریات پیروان یونگ استفاده شده است.

درک رؤیاها قطعاً می‌تواند ما را یاری کند تا راهمان را در میان مشکلات کاری، روابط اجتماعی، کشف توانایی‌های بالقوه و رشد شخصیت‌مان پیدا کنیم. رؤیاهای ما می‌توانند راهنمای ما باشند، زیرا حقیقت مربوط به نقاط ضعف و قوت و خلق و خوی ما را به طور کامل نشان می‌دهند. رؤیاها به خزانه‌ی خاطرات و سرچشمه‌های خلاقیت ما دسترسی کامل دارند. رؤیا زنجیره‌ی محدودیت‌هایی را که در هنگام بیداری به آن گرفتار شده‌ایم از هم می‌گسلد و بینشی کاملاً نوین به ما می‌بخشد تا با استفاده از آن به استقبال آنچه در پیش رو داریم برویم.

توجه و مطالعه‌ی رؤیاها، سطح سلامتی و کیفیت زندگی ما را بالا می‌برد، زیرا رؤیاها هم به نیازهای زمان بیداری ما توجه دارند و هم ما را به‌سوی نیازهای عمیق‌تر جسمی و روحی‌مان رهنمون می‌شوند. برای مثال، راندن یک اتومبیل را با پیمودن راه زندگی به قیاس می‌گیریم: تمام فکر ما متوجه سریع‌تر راندن اتومبیل برای سر وقت رسیدن به محل قرار ملاقات است، حال آنکه اتومبیل به تعمیر و تعویض روغن احتیاج دارد و یا بنزین تمام کرده است. رؤیاها به ما نشان می‌دهند کی و کجا روش زندگی ما به جسم و یا عواطف ما فشار و لطمه وارد می‌کند. رؤیاها با تشبیه‌ها و تصاویر خود به ما بهترین موقعیت‌ها را برای بهره بردن از توانایی‌های بالقوه‌مان نشان می‌دهند. رؤیاها حتی به خوراکی‌هایی که برای سلامتی و التیام ما لازم هستند اشاره می‌کنند. رؤیاها بهترین نوع واقعیت مجازی را به ما عرضه می‌دارند و به این دلیل ما را از تجاربی بهره‌مند می‌کنند که به هیچ صورت دیگری نمی‌توانستیم به دست آوریم. این موضوع ضرب‌المثلِ «شنیدن کی بود مانند دیدن» را به یاد می‌آورد. ما در رؤیاهایمان، در محیطی کاملاً امن و ایمن می‌توانیم انواع و اقسام تجارب را از سر بگذرانیم‌، چیزی بیافرینیم و حتی انسانی دیگر را به دنیا آوریم. هیچ‌چیز دیگری، به جز رؤیا، چنین گنجینه‌ای از تجربه را به ما نمی‌بخشد تا برای مواجهه با زندگی نیرومند باشیم.

در بخشی از کتاب فرهنگ‌نامه خواب و رویا به روش یونگ می‌خوانیم:

آب: عواطف، حالات روحی، و جریان انرژی احساسی. به دلیل طبیعت آب، بر به تصویر کشیدن چگونگی روابط ما با احساسات‌مان تأکید دارد. برای مثال، ما «غرق» در احساسات خود می‌شویم یا احساس می‌کنیم «آب سردی» بر آتش درون ریخته‌ایم. اغلب اوقات تصویر آب به ما احساس پاکیزگی و سرحال آمدن می‌بخشد.

آب همچنین نمایانگر توان بالقوه‌ی ما برای تجربه‌ی عواطف بسیار است، زیرا که آب می‌تواند به هر شکلی درآید و به هر سو برود. چگونگی ارتباط ما با آب چگونگی رویارویی ما با عواطف و حالات مختلف روحی را نشان می‌دهد. آب، در معنایی مشترک، به‌عنوان دریاچه یا دریا، منبع اسرار آمیز حیات، رَحِم و فرآیندی اشاره دارد که ما را به آنچه هستیم می‌رساند؛ زنان در دوران قاعدگی رؤیای آب یا شنا کردن می‌بینند. محتوای این رؤیاها به آنچه درون بدن فرد در این دوران‌ها روی می‌دهد اشاره دارد، یا حتی اگر آب زیادی در بدن فرد حبس شده باشد نیز از این قانون مستثنا نیست. درون آب رفتن: وارد شدن به فضای احساسی شدید، مانند آنچه از شروع یک پیوند عاطفی یا یافتن شغلی تازه برمی‌خیزد؛ آمیزش جنسی؛ عواطف و احساساتی که ممکن است سد راه فرد شوند، چنان‌که یک دریاچه‌ی عمیق یا مرداب جلوی پیشروی فرد را می‌گیرند. آب‌های عمیق: عمق زندگی درونی فرد. آب داغ: عواطف نیرومند؛ مواجه شدن با وضعیتی دشوار، مانند انتقاد یا طعن و کنایه اجتماع. برق و آب: عواطفی که توان ایجاد واکنشی شدید در شرایطی شوند، از قبیل حسادت و خشم. به مدخل‌های استخر شنا؛ رودخانه؛ باران؛ دریا؛ بهار مراجعه کنید.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب فرهنگ‌نامه خواب و رویا به روش یونگ
نویسنده
مترجمامیرحسین میرزائیان
ناشر چاپیانتشارات آینده درخشان
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۲۲
زبانفارسی
شابک978-600-5527-62-9
موضوع کتابکتاب‌های مرجع و دایره المعارف، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه الکترونیک
۲۹۵۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب فرهنگ‌نامه خواب و رویا به روش یونگ

Omid Azad
۱۴۰۰/۴/۱۵
این کتاب بسیار مفید رو با دو کتاب کاربردی تحلیل کاربردی خواب و رویا و کتاب تخیل فعال رو به همه کسانی که مشتاقانه به دنبال رشد خویشتن و فردیت خود هستند توصیح میکنم، چشمان شما رو به دنیای زیبای درونتون باز میکنه و زندگیتان بسیار غنی خواهد ساخت فقط انها رو صبورانه بکار ببرید و همیشه استفاده کنید تا به پیشرفت سازنده در وجودتان برسید، بسیار غنی این کتابها رو خواهید یافت....
Ani Sufiyan
۱۳۹۹/۱۱/۲
اگه کامل ارائه میکردین عالی بود. تعابیر کارل گوستاو یونگ به جرات بی نقص‌ترین تعابیر هستن و اگه اندکی به اجزای خواب با دقت توجه کنید با واکاوی هر فرد میتونه به تعبیر رویاهای خودش دست پیدا کنه /سپاس کتابراه عزیز
Sima Ghanoun
۱۳۹۹/۱۱/۴
خوب هست ولی کامل نیست کاش بروز میشد انگار کتاب در زمان گذشته نوشته شده ولی شاگردای یونگ تعبیرهای متنوع تری گذاشتن ولی در اینجا نیست.
ژاسمن شاهنظری
۱۳۹۹/۱۲/۱۳
کتاب بسیار خوب و قابل تاملی بود. همیشه میتوان به ان مراجعه کرد و از ان اموخت. بسیار ممنونم از شما.
مریم موسوی
۱۴۰۰/۱۰/۲۵
هر روز صبح ازش استفاده میکنم مثل دوستم هست مثل راهنما مثل چراغ برای من
ممنونم
مهشید ا
۱۳۹۹/۹/۲۳
بسیار عالی خوابهارو تحلیل میکنه
فوق العاده س
arefe khorasanizade
۱۳۹۸/۵/۲۸
شیفته کتاب شدم
در تحلیل روانشناختی خود بسیار عالی هست
پیام داوودی
۱۳۹۷/۹/۱۳
با خوندنش تجربه‌ای عالی بدست بیارین...
Sh Ka
۱۳۹۹/۹/۱۱
خیلی جالب بود مخصوصا وقتی خوابهایی میبینی که حس گنگی داره
فریده ملایی
۱۳۹۹/۶/۲۵
بسیار دقیق وروانکاوانه به تحلیل رویا می‌پردارد
بهنوش خسروی
۱۳۹۹/۶/۲۲
توضیحات درست وروشن کننده هست ولی برخی کلمات رو نداره
Narges Mousavi
۱۳۹۹/۴/۲۴
خیلی وقت بود این کتاب رو لازم داشتم
ممنون کتاب راه🌹🌹
فرنوش بیگدلی
۱۴۰۱/۱/۳۰
کاملا عالی و دقیق و بدون خرافات
z s
۱۳۹۹/۷/۲۸
خیلی وقت بود دنبالش بودم💐💐💐
فاطیما هاشمی
۱۴۰۰/۳/۱۲
بد نیست
مشاهده همه نظرات ۱۷

راهنمای مطالعه کتاب فرهنگ‌نامه خواب و رویا به روش یونگ

برای دریافت کتاب فرهنگ‌نامه خواب و رویا به روش یونگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.