معرفی و دانلود کتاب کنترل وزن با قدرت کلمات: استفاده از خودگویی برای تحول رابطه با غذا و بدن

عکس جلد کتاب کنترل وزن با قدرت کلمات: استفاده از خودگویی برای تحول رابطه با غذا و بدن
قیمت:
۲۹۰۰۰ 14500 تومان ۵۰%
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب کنترل وزن با قدرت کلمات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کنترل وزن با قدرت کلمات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کنترل وزن با قدرت کلمات: استفاده از خودگویی برای تحول رابطه با غذا و بدن

از جست‌وجو میان کتاب‌های تناسب اندام برای یافتن رژیم غذایی دست بردارید! مشکل جای دیگری‌ست... کارن آر. کوئنیگ در کتاب کنترل وزن با قدرت کلمات به شما نشان می‌دهد که خودگویی تا چه اندازه بر کاهش یا افزایش وزن تأثیر دارد. او راهکارهایی را پیش روی شما قرار می‌دهد که با به‌کاربستن آن‌ها می‌توانید رابطه‌‌تان را با غذا دگرگون کنید.

درباره کتاب کنترل وزن با قدرت کلمات

دیرزمانی‌ست که در میان کتاب‌های کاهش وزن و تناسب اندام جست‌وجو می‌کنید، رژیم‌های غذایی مختلف را به کار می‌بندید اما درنهایت، به آنچه که در دل می‌پرورانید، دست نمی‌یابید؟ کارن آر. کوئنیگ (Karen Koenig) در کتاب کنترل وزن با قدرت کلمات (Words to Eat By) ایده‌ی مهمی را مطرح کرده که می‌تواند برای شما کارساز واقع شود. از شما می‌خواهیم برای چند لحظه مفروضات خود نسبت به چرایی تغذیه، زمان آن و اینکه چقدر باید غذا بخورید را کنار بگذارید و احتمال جدیدی را در نظر بگیرید: مشکل اصلی شما غذا نیست...

با خودگویی مثبت می‌توانید رابطه‌ی خود را با غذا تغییر دهید و در پی آن، تغذیه‌ی سالم‌تری داشته باشید و تجربه‌ی مطلوب‌تری برای خود رقم بزنید. این ادعای اصلی کارن آر. کوئنیگ در اثر حاضر است. زمانی که به کاهش وزن و تناسب اندام فکر می‌کنیم، قبل از هر چیز ورزش به عنوان راه حل در ذهنمان نقش می‌بندد. غافل از این که سلامت روان نیز به همان اندازه بر تناسب اندام تأثیرگذار است. به عبارتی، شما می‌توانید با خودگویی مثبت به کنترل وزنتان بپردازید. کلمات را دست کم نگیرید! بیش از آن که در سر می‌پرورانید، اهمیت دارند...

بدن و ذهن هم‌نشینند. معده تنها کارخانه‌ی هضم غذا نیست. آنچه که در ذهنمان است و آنگونه که راجع به خود فکر می‌کنیم، تأثیری شگرف بر اندام‌های بدن دارند. به عبارتی، هر چه که به آن می‌اندیشیم، بازنمایی خاصی در جسم دارد. بی‌دلیل نیست که خودگویی‌های منفی تا این اندازه می‌توانند بر تناسب اندام تأثیرگذار باشد.

کارن آر. کوئنیگ که روانشناسی برجسته در حوزه‌ی تغذیه و چاقی است، به شما کمک می‌کند تا به فردی با رژیم غذایی مناسب تبدیل شوید! گفتنی‌ست این اثر در سال 2021 منتشر و با استقبال مخاطبان و منتقدان مواجه شده است. در ادامه نام برخی از فصول کتاب نام‌برده را مطالعه می‌کنید: «اصول خودگویی هوشمندانه»، «خودگویی هوشمندانه برای مراقبت از خود» و «خودگویی هوشمندانه درباره زمان، چیستی، چرایی و چگونگی تغذیه».

نکوداشت‌های کتاب کنترل وزن با قدرت کلمات

- راهنمایی دلسوزانه و صریح. (Michael P. Levine)
- کتاب کنترل وزن با قدرت کلمات متحیرکننده است و خواننده را به سوی خودگویی آگاهانه راهنمایی می‌کند. (Elyse Resch)
- اثر حاضر به ما کمک می‌کند تا همه‌ی راه‌هایی که از طریق افکارمان به خود آسیب می‌زنیم را باز شناسیم و سپس ما را راهنمایی می‌کند تا آن افکار را به کلماتی دلسوزانه و حکیمانه تبدیل کنیم. (Lynn Rossy)

کتاب کنترل وزن با قدرت کلمات مناسب چه کسانی است؟

افرادی که قصد دارند تناسب اندام را برای خود رقم بزنند و یا با استفاده از قدرت ذهن و کلمات، رژیم غذایی خود را دگوگون سازند، از کتاب حاضر بهره‌ خواهند برد. همچنین، علاقه‌مندان به کتاب‌های خودسازی و روانشناسی، دیگر مخاطبان کتاب کنترل وزن با قدرت کلمات هستند.

با کارن آر. کوئنیگ بیشتر آشنا شویم

کارن آر. کوئنیگ نویسنده و متخصص روانشناسی در زمینه‌ی تغذیه و چاقی است. بیش از سه دهه است که این نویسنده‌ی سرشناس به افرادی که با رژیم غذایی خود چالش داشته‌اند، کمک کرده تا به وزن دلخواه خود دست پیدا کنند و رابطه‌ی مثبتی بین غذا و بدنشان برقرار سازند. او آثار متعددی در حوزه‌ی تغذیه منتشر کرده که بسیاری از آن‌ها به زبان‌های دیگر ترجمه شده‌اند و در زمره‌ی آثار پرفروش قرار می‌گیرند.

جملات برگزیده‌ی کتاب کنترل وزن با قدرت کلمات

- عاقبت به همان چیزهایی که می‌گویید دست می‌یابید.
- خودگویی الهام‌بخش حس و تمایل اقدام را در شما زنده می‌کند.
- عشق ورزیدن به خود باید همانند تنفس، به‌صورت مداوم ادامه داشته و به بخشی از وجود شما تبدیل شود.
- غذا خوب و بد ندارد، بلکه میزان مغذی بودن آن پایین و بالا است. غذایی که می‌خورم من را به انسانی خوب یا بد تبدیل نمی‌کند.

در بخشی از کتاب کنترل وزن با قدرت کلمات می‌خوانیم

تمرین یعنی مطالعه خودگویی سازنده، تفکر درباره چیزی که می‌خواهید در موقعیت‌های مختلف به خود بگویید و سپس تکرار کلمات با صدای بلند یا آهسته. تمرین یعنی نوشتن ایده‌ها یا حفظ چند جمله و سؤال که مغزتان را به فعالیت وا‌می‌دارد. پیشنهادم این است که خودگویی‌های خود را در مورد تغذیه بارها و بارها تکرار کنید و در صورت لزوم آن‌ها را حفظ کنید.

می‌توانید گفته‌های خود را در مورد غذا ضبط کنید و سپس برای خودتان پخش کنید. همچنین می‌توانید فهرستی تهیه کرده و آن را به داشبورد ماشین بچسبانید تا پشت چراغ‌قرمز با خود تکرار کنید؛ یا روی آینه سرویس بهداشتی بچسبانید تا در زمان مسواک زدن مرور کنید و یا به یخچال بچسبانید تا هر زمان خواستید به شکلی بی‌ملاحظه غذا انتخاب کنید، به آن نگاه کرده و از کار خود پشیمان شوید.

شاید استفاده از خودگویی سازنده هیجان‌انگیز نباشد یا آن‌هایی که در تغذیه مشکل دارند آن را مؤثر ندانند، چراکه آن‌هایی که به مطب من می‌آمدند نسبت به برنامه تمرینی بی‌میل بودند. آن‌ها معمولاً به من می‌گفتند که زمان کافی ندارند یا نمی‌توانند تمرکز کنند. آتش‌نشان‌ها به‌منظور تمرین مهارت‌های لازم برای مواجهه با شرایط واقعیِ حریق، معمولاً این مهارت‌ها را در زمان‌هایی که حتی آتش‌سوزی واقعی وجود ندارد نیز انجام می‌دهند. افرادی که در تغذیه مشکل دارند نیز درست مانند این آتش‌نشان‌ها باید حتی در زمان‌هایی که به خودگویی سازنده نیاز ندارند به تمرین این خودگویی‌ها بپردازند تا در صورت لزوم آن‌ها به شکل خودکار به ذهنشان خطور کنند.

فهرست مطالب کتاب

درباره نویسنده
تقدیر و تشکر
مقدمه
فصل اول: قدرت خودگویی برای تغذیه، سلامتی و مراقبت بهتر از خود
فصل دوم: خودگویی چگونه ما را در مورد غذا، تناسب‌اندام و مراقبت از خود به دردسر می‌اندازد
فصل سوم: اصول خودگویی هوشمندانه
فصل چهارم: خودگویی هوشمندانه درباره زمان، چیستی، چرایی و چگونگی تغذیه
فصل پنجم: خودگویی هوشمندانه برای جلوگیری و مدیریت پرخوری و بهبودیِ پس از آن
فصل ششم: خودگویی هوشمندانه برای مراقبت از خود
فصل هفتم: خودگویی هوشمندانه برای هم‌سفرگی
فصل هشتم: با افتخار فکر کن، با افتخار حرف بزن، با افتخار عمل کن، مفتخر باش
پی‌نوشت‌ها
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کنترل وزن با قدرت کلمات: استفاده از خودگویی برای تحول رابطه با غذا و بدن
نویسنده
مترجمامیر دانا، امیرحسین فتوحی
ناشر چاپیانتشارات اندیشه آگاه
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات227
زبانفارسی
شابک978-622-94573-4-4
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های تغذیه، رژیم و تناسب اندام
قیمت نسخه الکترونیک
۲۹۰۰۰ 14500 ت ۵۰%
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کنترل وزن با قدرت کلمات

Nastaran Ghadimi
۱۴۰۲/۳/۱۸
این کتاب بی نظیر هست نه تنها برای کنترل وزن بهتون کمک می‌کنه بلکه تو تمام مراحل زندگی بهتون یک آگاهی برای بودن در زمان حال میده، شما با خواندن مطالبش یاد میگیرید چطور در تمام لحظات به بودنتون و احساسات تون واقف باشید، نحوه برخورد صحیح با عزیزترین شخص زندگیتون (خودتون) رو بهتون یاد میده و دقیقا این تغییر باعث تغییر مثبت تو کل زندگیتون میشه، من با به کارگیری مطالب این کتاب تونستم بدون هیچ رژیمی شش کیلو کم کنم فقط با آگاهی از زمان سیری و گرسنگی خودم و به یک صلح درونی باهاش رسیدم ولی یه تجربه‌ای کسب کردم اینه که شما مدام باید مطالب کتاب رو برای خودتون تکرار کنید تا ملکه دهنتون بشه، من الان منتظرم که صوتی این کتاب تخفیف بخوره تا خریداری کنم و دائم گوش کنم.
الهام رجایی
۱۴۰۱/۶/۲۹
در نگاه اول عنوان این کتاب دوگانگی در ذهن من ایجاد کرد اینکه کتاب در مورد راه‌های کنترل وزن است یا در مورد دیدگاه ما از وزن و اندام متناسب به همین خاطر جذب مطالعه‌ی این کتاب شدم.
این کتاب در مورد ذهنیت ما از نحوه‌ی خوراک و پرخوری است. در مورد تاثیر ذهنیت ما از سیری بر میزان کالری مصرفی روزانه. و

نویسنده بسیار عالی حرفه‌ای به ما کمک می‌کند دیدگاه مثبت خود را به عینیت تناسب اندام تبدیل کنیم.
برای من کتاب مفیدی بود که شاید بارها به آن مراجعه‌ی مجدد و باز آن را مرور کنم.
فرزانه کامگاری
۱۴۰۱/۵/۱۱
خواند این کتاب مثل واکسینه شدن دربرابر بیماری‌های مسری‌ای هست که از دیگران به ما انتقال داده می‌شود. زندگی در دنیای امروز و مورد نقد و قضاوت قرارگرفتن توسط دیگران باعث بروز بسیاری از احساسات درونی غلط یا شاید درست در ذهن همه‌ی ما می‌شود.
این کتاب ذهن مارا هوشیار می‌کند تا به درستی در مورد خود بیاندیشیم و حس خوبی به خودمان داشته باشیم.
آرزو سیلاوی
۱۴۰۱/۱۱/۱۰
بنظرم این کتاب عالی بود کتاب خیلی منطقی و بدور از روانشناسی زرد انگیزشی کمک میکنه که دیدگاهمون را نسبت به غذا و خودمان و همه چیز تغییر بدهیم و ارام ارام به سمت اهدافمون من جمله لاغری حرکت کنیم این کتاب ارزش چند بارخوندن رو هم داره کتاب‌های دیگری هم که میتوانند کمک کننده باشند intuitive eating و که shrink your self هستند فک نکنم به فارسی ترجمه شده باشند ولی با لین حال این کتاب مفید تر و کمک کننده تر بود برام
حمیده شولی
۱۴۰۱/۱۰/۱
یکی از زیباترین کتاب‌هایی بود که تا حالا خواندم... کتابی در مورد خود دوستی، خودیاری، رهایی از افکار کمالگرایانه و وسواسی نسبت به غذا خوردن، قدرت کلمات مثبت در رسیدن به اهداف، دست برداشتن از سختگیری نسبت خودمون.. درسته اسم کتاب میخوره در مورد وزن باشه ولی نویسنده با راهکارهایی که میده علاوه بر یادگیری در مورد غذا خوردن صحیح و رسیدن به تناسب اندام همیشگی، بقیه جنبه‌های زندگیمون هم موفق باشیم
saeideh b
۱۴۰۱/۹/۱۶
کتاب خوبی بود. بر اینکه خودمان و بدنمان را دوست داشته باشیم تا برای رسیدن به هدف انرژی بالایی داشته باشیم تاکید دارد. جملات مثبت را جایگزین جملات منفی کردن. هدفمند بودن و دیدن زیبایی‌ها به جای زشتی ها. به این ترتیب زندگی کردن زیباتر خواهد شد. وقتی افکار مثبت داشته باشیم میتوانیم از پس سخت‌ترین کارها بربیایم که یکیش میتونه وزن کم کردن بدون بازگشت باشه.
زهرا کردی
۱۴۰۱/۶/۲۲
دارم فصل اول رو‌ می‌خونم. چقدررر خوب توضیح داده، وقتی پدر یا مادر نسبت به تناسب اندام و وزن ما، واکنشی منفی نشان می‌دهند، ما آن دیدگاه را می‌پذیریم و نسبت به خود، حس خوبی نداریم، این دیدگاه را ادامه می‌دهیم، اما با مطالعه این کتاب میتونیم حس خوبی نسبت به خودمون داشته باشیم، با حس خوب، به اندازه کافی غذا بخوریم با آگاهی، نه از روی استرس و غم
زهره ابراهیمی
۱۴۰۲/۲/۲۹
سلام دوستان🙂 من این کتاب رو خواندم و خیلی ازش استفاده مفید کردم به نظر من که کتاب خیلی عالیه ♥️🌷
میتونه به شما کمک کند که خودگویی‌هایی که درمورد غذا خوردن دارید رو آگاهانه کنترل کنید و از پرخوری و ناسالم خوری جلوگیری می‌کند
توصیه میکنم این کتاب را چندین مرتبه بخوانید
باتشکر از کتابراه که این کتاب رو به من توصیه کرد🙏
Azi A
۱۴۰۱/۱۰/۱۸
کتاب خوبیه راهکار عملی برای کاهش وزن نداره بیشتر بحث روی ذهن و روان داره و من با استناد به این روشش فعلا دوکیلو کم کردم. خصوصا حرفی که نویسنده میزنه که هر وقت میخاید چیزی بخورید از خودتون بپرسید آیا من واقعا گرسنه هستم، من در خیلی از مواردی که میخاستم هله هوله بخورم با این سوال ازش رد شدم و نخوردم.
فراز
۱۴۰۱/۵/۱۰
نسخه لاتین این کتاب رو قبلا دیده بودم. خیلی خوشحال شدم که الان میبینم ترجمه شده. این کتاب یکی از کتابهای خیلی معروف در زمینه کنترل وزنه که متخصصین رژیم غذایی خارج برای مراجعین خودشون مهرفی میکنن. ظاهرا تاثیر خیلی عالی داره برای کسانی که به لحاظ ذهنی میخان کنترل وزن کنن.
لیلا فرج اله زاده
۱۴۰۲/۸/۱۹
این کتابو با توجه به تعاریف کاربران خریدم‌. ولییی ۷۱ صفحه تا الان خوندم دیگه تمایلی ندارم ادامه بدم. اصلا جذبم نمیکنه. با اینکه در مورد اصلاح تغذیه هست ولی خنده داره که من از وقتی شروع کردم به خوندنش حتی بیشتر و بدتر میخورم. کاش حداقل میتونستم تمومش کنم ولیییی.....
نغمه امینی
۱۴۰۲/۸/۱۸
اول از همه این را بگم که من نسخه صوتی این کتاب را بیشتر از ۱۰ مرتبه گوش کردم و الان باز نسخه متنی آن را خریداری کردم تا این حد این کتاب عالیه
این کتاب علاوه بر کاهش وزن بر ابعاد دیگر شخصیت نیز تاثیر دارد
در این کتاب میفهمی که خودگویی‌های ما چه تاثیری بر زندگی ما دارند
Mnazeri
۱۴۰۱/۵/۱۱
با توجه به موضوع خوب و دغدغه امروزی تمام کسانی که بدنبال رهیافتی متفاوت هستند، این کتاب رو به همه کتاب خوانها حرفه‌ای توصیه می‌کنم. با عادت به خودگویی مثبت آرامش را به زندگی خود ذره ذره تزریق کنید، سلامتی جسم کوچکترین این ارمغان است …
شهلا رحمن نژاد
۱۴۰۱/۵/۱۱
تا این جا از کتاب بسیار مفید بوده برای من، چرا که همه‌ی ما حداقل برای یک بار در طول زندگی با این مسایل درگیر بوده ایم و چقدر خوب که شاید باخواندن این کتاب کمی آگاه به تفکرات خود و دیگران شویم.
ممنون از کتابراه 🙏
Nd si
۱۴۰۱/۷/۸
در حال مطاله این کتاب هستم ولی خیلی راضی بودم چون واقعا این حس خودگویی همیشه برای خودم رخ می‌ده و امیدوارم بتونم با کمک این حس به وزن ایدآل خودم برسم و تشکر میکنم از کسانی که اولا این نرم افزار رو راه اندازی کردن و اینکه این کتاب رو در اختیار ما قرار دادن.
مشاهده همه نظرات 79

راهنمای مطالعه کتاب کنترل وزن با قدرت کلمات

برای دریافت کتاب کنترل وزن با قدرت کلمات و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.