معرفی و دانلود کتاب چگونه با همکاران خود کنار بیاییم

عکس جلد کتاب چگونه با همکاران خود کنار بیاییم
قیمت:
29500 تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب چگونه با همکاران خود کنار بیاییم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چگونه با همکاران خود کنار بیاییم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چگونه با همکاران خود کنار بیاییم

کتاب چگونه با همکاران خود کنار بیاییم نوشتۀ آلن دوباتن، ابتدا یک رفتار، الگو یا اتفاق را به‌صورت گزارش موردی در محیط کار شرح می‌دهد، سپس ریشه‌های روانشناختی آن را آشکار می‌کند و در نهایت راهکارهایی را برای درک و تعدیل مسئله پیش می‌کشد.

دربارۀ کتاب چگونه با همکاران خود کنار بیاییم:

بعید است در زمانۀ ما یک مدیر با کارمندی که با کوچک‌ترین انتقاد حالت تدافعی به خود می‌گیرد با دانشی روانکاوانه برخورد کند. این چیزی است که در کتاب چگونه با همکاران خود کنار بیاییم (How to get on with your colleagues) می‌آموزید، چه مدیر باشید، چه کارمند. بهتر است باور کنید افزایش سطح هوش عاطفی و هیجانی در محیط کار راه‌گشا و پول‌ساز است و زندگی را قابل‌تحمل‌تر می‌کند.

جملۀ عجیبی در این کتاب هست: اگر می‌شد یک آرزو را برای بهبود شادکامی درونی انسان برآورده کرد، آن آرزو، با یک حرکتِ چوب جادو، می‌توانست دور شدن از احساس شرمندگی باشد. [در این صورت] صدای نفس راحتی که به‌صورت جمعی کشیده می‌شود در کهکشان‌های دور و البته در دفاتر کار سراسر دنیا هم شنیده خواهد شد.

شما آدم‌های کت‌شلواری که هر روز صبح سر کار می‌روید، همان کودکانی هستید که با یک جملۀ تحسین‌آمیز، شکوفا و با یک کلام تهدیدآمیز پژمرده می‌شوید. توهم بزرگسالی، رفتار حرفه‌ای و قوانین خشک باعث شده است فکر کنید در محیط کار از دایرۀ اثر روانشناسی به دور هستید اما چنین نیست؛ فروپاشی روانی می‌تواند حتی شرکت‌های چندملیتی را محو و ناپدید کند. معنا در جهان به کالا، خدمات و روابط تبدیل می‌شود و برعکس.

سخت‌ترین جنبۀ شغل به سودآوری یا رقابت یا زمان تحویل کار هیچ ارتباطی ندارد. بلکه به چالش‌های بزرگ و درگیرکننده و رابطۀ دائم شما با فرد معمولاً جذاب و پیچیده‌ای برمی‌گردد که نامش همکار است. همکاران شما قادر هستند علت بزرگ‌ترین و بیشترین لذت‌ها و موفقیت‌ها برایتان باشند، آنان ضعف‌های شما را جبران می‌کنند، نقاط مثبتتان را تقویت می‌کنند و انرژی‌هایتان را گردآوری می‌کنند.

با این وجود، کار کردن همراه با موفقیت در کنار دیگران آسان و راحت نیست و امر شهودی به شمار نمی‌رود، بلکه لازم است به صورت کارآمد با دیگران ارتباط داشته باشید، افکار و نقاط ضعف‌تان را درک کنید، بر احساساتتان تسلط یابید و دنیا را از زاویۀ چشم دیگران نیز ببینید.

دربارۀ مجموعۀ مدرسۀ زندگی:

هدف مجموعۀ مدرسۀ زندگی در باب عشق این است که در مواجهه با تنگناهای عشق همچون دوستی ایده‌آل عمل کند. هر یک از عناوین این مجموعه به یکی از مسائل مهمی می‌پردازد که به احتمال زیاد بالاخره با آن‌ها روبه‌رو خواهید شد؛ از قرارهای آشنایی گرفته تا دل‌شکستگی، از مسئلۀ روابط نامشروع گرفته تا دعواهای زناشویی. عامل وحدت‌بخش بین این عناوین ترکیب خاصی است که در آن‌ها بین بصیرت‌های روان‌شناسانه، وجه انسانی و صمیمیت وجود دارد: این کتاب‌ها به شما مشورت و تسلایی را می‌دهند که برای یافتنِ خوشبختی نیاز دارید.

خواندن کتاب چگونه با همکاران خود کنار بیاییم به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

خواندن این کتاب را به یک میزان به سخت‌کوشانی توصیه می‌کنیم که در اندیشۀ راه‌اندازی یک کسب و کار جدید یا تعطیلی یک کسب و کار قدیمی هستند.

با آلن دوباتن بیشتر آشنا شویم:

آلن دوباتن (Alain de Botton) فیلسوف، نویسنده و مجری تلویزیون در 20 دسامبر سال 1969 در سوئیس زاده شد و اکنون در بریتانیا زندگی می‌کند. آثار او مسائل مختلفی را به شیوۀ فلسفی و با تأکید بر رابطۀ آن با زندگی روزمره مورد بررسی قرار می‌دهد.

دوباتن در سال 2008 عضو هیئت مؤسس یک سازمان جدید آموزشی به نام مدرسه زندگی شد. او مقطع دکترای فلسفۀ خود را در دانشگاه هاروارد آغاز کرد اما برای نوشتن آثار فلسفی به زبان ساده، دانشگاه را ناتمام گذاشت.

از مهم‌ترین کتاب‌های او می‌توان به جستارهایی در باب عشق، هنر سیر و سفر، تسلی‌بخش‌های فلسفه، پروست چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند، هنر همچون درمان، خوشی‌ها و مصایب کار، یک هفته در فرودگاه، در باب مشاهده و ادراک و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب چگونه با همکاران خود کنار بیاییم می‌خوانیم:

مشکل غیبت در محل کار این نیست که پیش می‌آید؛ نه، مشکل این است که غیبت‌کردن به اندازۀ کافی جدی گرفته نمی‌شود. ما از درد و عجز ناله می‌کنیم، از درماندگی خود در مورد همکارانی که به‌سختی می‌توانیم با آن‌ها ارتباط برقرار کنیم. و همۀ این‌ها همراه می‌شود با یأس و ناامیدی از اینکه نمی‌توانیم برای تغییر اوضاع و رفتارها کاری بکنیم، به‌غیراز همان اشاره‌های طعنه‌آمیز به مشکلات و آه کشیدن هنگام نوشیدن در کافه‌ای نزدیک محل کارمان. غیبتْ مُسّکن موقتی است و امیدی به آن نیست که راه‌حلی سنجیده‌تر برای پریشانی‌های ما ارائه دهد یا بهبود درخور توجهی در روابط کاری ما ایجاد کند.

اما غیبت از آنچه معمولاً برداشت می‌شود بسیار جالب‌تر و مهم‌تر است. غیبت اطلاعات مهمی در مورد مشکلات موجود در یک شرکت را آشکار می‌کند و نشان می‌دهد که چه اموری را می‌توان با اندکی مداخله اصلاح کرد. غیبت، به شیوۀ مبهم و مرموز خود، حول موضوعات مهمی می‌گردد. آنچه ما در موردشان غیبت می‌کنیم مضامین مرکزی روانشناسی شرکت هستند: ما به‌شکل غیرمستقیم در مورد ارتباط، اعتماد، خودباوری، خودآگاهی، احترام، خلاقیت و سخنوری صحبت می‌کنیم. ممکن است از این اصطلاحات به‌درستی استفاده نکنیم؛ ممکن است در داستان‌هایمان به افرادی خاص بچسبیم و با زیرکی، با استفاده از نقاط ضعفی که دارند، خوار و خفیفشان کنیم؛ اما در درون، به شکست‌های متعدد در زمینه‌ی رشد احساسی اشاره داریم. وقتی شروع به غیبت می‌کنیم، توجه به مسائل روان‌شناختی که از موضوع غیبتمان تراوش می‌کند کار دشواری نیست. همچنین وقتی برخی افراد اعصاب‌خرد‌کن را نقد می‌کنیم، در لایه‌های زیرین نقدهای نیشدار ما می‌توان گستره‌ای از مضامین مهم (و جهانی‌تری) از موجودیت عاطفی را تشخیص داد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
بخش اول: نیاز به کنار آمدن با دیگران
1: گذشته‌ی غمبار ما
2: هزینه‌ی جدید ناخشنودی
3: غیبت
4: روان‌درمانی در دفتر کار
5: فراتر از غیبت
بخش دوم: چالش‌ها
1: حالت دفاعی
2: آموزش ضعیف
3: مهرطلبی
4: بدگمانی
5: وحشت‌زدگی
6: منفی‌بافی
7: خوش‌بینی بیش از حد
8: گوشت‌تلخی
9: تعلل
10: بدبینی
11: صراحت
12: عدم بلوغ
بخش سوم: پیش به سوی هماهنگی
1: عادی‌سازیِ مشکل
2: برنامه‌ریزی برای رشد عاطفی
3: نتیجه‌گیری

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چگونه با همکاران خود کنار بیاییم
نویسنده
مترجمافسانه قره داغی
ناشر چاپیانتشارات کتاب سرای نیک
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات168
زبانفارسی
شابک978-622-6977-36-4
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری، کتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
29500 ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب چگونه با همکاران خود کنار بیاییم

سمیه احمدی
۱۴۰۲/۲/۲۰
خیلی با کتاب ارتباط برقرار نکردم، شاید چون به نظرم خوب ترجمه نشده بود. چون کتاب‌های که به زبان اصلی هستن اگه خوب ترجمه نشن، نمیشه خیلی خوب کتاب رو متوجه شد وبا کتاب ارتباط برقرار کرد
سید علیرضا موسی زاده حسنی
۱۴۰۱/۱/۳۱
این کتاب بنظرم در این جمله خلاصه میشه "هرچیزیکه باعث ناراحتی ما میشه همون ویژگی در کودکی سرکوب شده" اون موضوع تا بزرگسالی با ماست.... عالییه الن دوباتن بی نظیر
نرگس ملاحسینی
۱۴۰۰/۲/۲۸
به نظرم خیلی دیدگاه کاربردی عنوان نشده بود در کتاب. بیشتر توضیحات تکراری بود.
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب چگونه با همکاران خود کنار بیاییم

برای دریافت کتاب چگونه با همکاران خود کنار بیاییم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.