معرفی و دانلود کتاب رهبری در سطح برتر

عکس جلد کتاب رهبری در سطح برتر
قیمت:
55900 تومان - 10.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب رهبری در سطح برتر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب رهبری در سطح برتر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رهبری در سطح برتر

کتاب رهبری در سطح برتر اثر کن بلانچارد با ارائه‌ی تعریف جدیدی از رهبری، به موضوع کارآمدی سازمانی و رهبری در سطح برتر می‌پردازد. این کتاب با شعار «قدرت و ظرفیت بالقوه‌ی افراد و سازمان‌ها را برای فضیلت عالی‌تر شکوفا سازید» و ارائه‌ی ارزش‌های عملکردی اخلاق، روابط، موفقیت و یادگیری، افراد را به رهبری در سطح برتر ترغیب می‌کند.

کن بلانچارد (Kenneth Blanchard) نویسنده و کارشناس مدیریت اهل ایالات متحده است. او تاکنون بیش از ۶۰ کتاب نگاشته که بیشتر آن‌ها با حضور نویسندگانی دیگر بوده است. موفق‌ترین کتاب او با عنوان مدیر یک دقیقه‌ای بیش از ۱۳میلیون جلد فروش داشته و به زبان‌های زیادی ترجمه شده است.

کن بلانچارد دربارۀ دلیل نگارش این کتاب می‌گوید:

نگارش این کتاب به دلایل متعدد صورت می‌گیرد. نخست این که، رؤیای ما این است که روزی برسد که همه شخصی را که در سطح برتر، رهبری می‌کند، بازشناسند؛ رهبران «خود - خدمتگزار» تنها به گذشته تعلق داشته باشند و رهبری در تمام دنیا از کسانی تشکیل شده باشد که مانند رابرت گرین لیف بگویند: «نخست خدمت کنید و سپس رهبری.» ما به نوشتن این کتاب روی آورده‌ایم تا رویایمان را تحقق بخشیم. در ثانی، دیدگاه کن بلانچارد کامپنیز بر رهبری در سطحی برتر متمرکز شده است. این نوع رهبری با یک دیدگاه شروع می‌شود.

من و جسی استونر کتابی نوشته‌ایم تحت عنوان با تمام نیرو به جلو! که به قدرت چشم‌انداز می‌پردازد. از نظر ما، یک چشم‌انداز برانگیزاننده به شما می‌گوید که «شما که هستید» (مقصود شما)، «به کجا می‌روید» (تصور ترجیحی شما از آینده)، و «چه چیز سفر شما را هدایت می‌کند» (ارزش‌های شما). قصد کن بلانچارد کامپنیز کمک به افراد و سازمان‌ها به منظور رهبری در سطح برتر است. شعار تبلیغی ما، تعریف جدید ما را از رهبری می‌رساند: «قدرت و ظرفیت بالقوه‌ی افراد و سازمان‌ها را برای فضیلت عالی تر شکوفا سازید.»

در بخشی از کتاب رهبری در سطح برتر (Leading at a higher level) می‌خوانیم:

تحقیقات به روشنی، تأثیر خارق‌العاده‌ی یک چشم‌انداز مشترک یا مکتب بنیادین را در عملکرد مالی بلند مدت نشان می‌دهد. کالینز و پورانز با تحقیقاتی که ترتیب دادند دریافتند سود سهام افزوده‌ی سازمان‌های دارای عملکرد برتر (HPO)، شش‌ برابر شرکت‌های «موفق» و پانزده برابر بازار معمولی است که بیش از پنجاه سال قدمت داشته باشد! به همین دلیل، اگر می‌خواهید امتیازات سازمان‌های دارای عملکرد برتر (HPO)، سازمان خود را بهبود بخشید و به هدف برسید، چشم‌انداز، بستر آغاز است.

تحقیقات، نشان داده، زمان و از همه مهم‌تر مشخصه‌ی ذاتی رهبران بزرگ در بسیج کارکنان در جهت نیل به یک چشم‌انداز مشترک، توانمندی این رهبران محسوب می‌شود.

اگر رهبری در خدمت یک چشم‌انداز مشترک قرار نگیرد، می‌تواند به نوع «خود خدمتگزار» تبدیل شود. در این‌ صورت رهبران گمان می‌کنند که کارکنانشان آن جا هستند تا به جای این‌که به مشتریان خدمت کنند، در خدمت آن‌ها باشند. سازمان‌هایی که در آن رهبران، انرژی‌شان را به‌ جای این‌که بر اهداف و مقصد بزرگ‌تر سازمان متمرکز کنند بر بازشناخت، قدرت و موقعیت معطوف می‌دارند، به بوروکراسی‌های خود خدمتگزار تبدیل می‌شوند. نتایج چنین رفتارهایی به‌تازگی در اِنرون، وُرلدکام و دیگر شرکت‌ها به‌خوبی مشهود است.

همین‌که رهبر، چشم‌انداز مشترک را تبیین و برای همه روشن کرد، می‌تواند بر خدمتگزاری تمرکز کند و در برابر نیازهای مردم پاسخگو باشد؛ چون این را درک کرده که نقش رهبری از میان برداشتن موانع و کمک به مردم برای رسیدن به آن چشم‌انداز مشترک است. بزرگ‌ترین رهبران، دیگران را از طریق ائتلاف در مورد یک چشم‌انداز مشترک بسیج می‌کنند. گاهی رهبران این کار را در ابتدا انجام نمی‌دهند، ولی بزرگ‌ترین‌ها، سرانجام این کار را می‌کنند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
رهبری در سطحی برتر
بخش اول: بینش خود را بر مبنای هدف و چشم‌انداز درست قرار دهید
فصل 1: آیا سازمان شما عملکرد برتر دارد؟
فصل 2: قدرت چشم‌انداز
بخش دوم: با مشتریانتان درست رفتار کنید
فصل 3: خدمت به مشتریان در سطح برتر
بخش سوم: با کارکنانتان درست رفتار کنید
فصل 4: کلید، توانمندسازی است
فصل 5: رهبری موقعیتی
فصل 6: خودرهبری
فصل 7: مشارکت در عملکرد
فصل 8: مهارت‌های ضروری برای مشارکت در عملکرد: مدیر یک‌دقیقه‌ای
فصل 9: رهبری موقعیتی تیم
فصل 10: رهبری سازمانی
فصل 11: راهبردهای مدیریتِ تغییر
بخش چهارم: نوع درست رهبری را پیشه کنید
فصل 12: رهبری خدمتگزارانه
فصل 13: تعیین دیدگاه‌های رهبری شما

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب رهبری در سطح برتر
نویسنده
مترجمنگار مختاری
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات432
زبانفارسی
شابک978-964-236-465-7
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
55900 ت - 10.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب رهبری در سطح برتر

farhad ghadimi
۱۴۰۰/۶/۷
بنده واقعا شیفته نظرات بلانچارد هستم و معتقدم این کتاب بسیاری از نکات را به مدیران در رهبری کارکنان خود می‌دهد.
Torai Mirzai
۱۴۰۰/۵/۱۹
من از روزی که استفاده کردن کتاب را را شوره کردم تا امروز زندگیم بهتر شده.
محسن محمدی
۱۳۹۹/۹/۱۶
این کتاب واسه اونایی که دوست دارن مدیرهای حرفه‌ای باشن خیلی خوبه
محمد جواد
۱۴۰۱/۳/۳
هنوز کامل نخوندم‌ولی به نظرم میتونه انتخاب خوبی باشه
علی گودرزی
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
کلا این سبک کتابا خوبن
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب رهبری در سطح برتر

برای دریافت کتاب رهبری در سطح برتر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.