معرفی و دانلود کتاب اهرام بر قله زمان

عکس جلد کتاب اهرام بر قله زمان
قیمت:
25000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب اهرام بر قله زمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اهرام بر قله زمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اهرام بر قله زمان

محسن جعفری در کتاب اهرام بر قله زمان، خط سیری از اندیشه انسان را نشان می‌دهد که چندین هزار سال قبل با هدفی خاص آغاز شده تا به دست آیندگان برسد.

این کتاب فرضیه و تئوری جدیدی در خصوص اهرام ثلاثه مصر و زمان است که آماده گشوده شدن و نقد و بررسی می‌باشد. امروز باید پذیرفت که انسان وارث حقیقی آرزوهای کهن تمدنی بزرگ است، تمدنی که برای رسیدن به آرزوهایش سختی برپایی بزرگترین بنای سنگی عالم را به‌ جان خرید و بی هیچ نشانه‌ای در انتظار کشف و گشوده شدن آرمید.

انسان امروز باید بسیار خوشحال باشد که عرصه این دنیا هیچ‌گاه تهی از اندیشه نبوده و به راستی باید در برابر عظمت اندیشه گذشتگان سر تعظیم فرود آورد.

گذشتگان را دریابید و خود را آماده ورود به عرصه جدیدی از زمان کنید. بیایید دنیایتان را به رنگ "دانستن" رنگ‌آمیزی کنید که دنیای بدون اندیشه فقط تکرار مکررات است.

این کتاب حاصل یک تفکر 20 ساله است. محسن جعفری هنگام نگارش کتاب اهرام بر قله زمان، تلاش نموده در شناخت معادله اهرام از خط سیر منطقی خارج نشود و گام‌هایش را متزلزل بر ندارد. او تلاش کرده حقایق را آنگونه که هست ببیند نه آنگونه که دوست دارد و هنوز هم معتقد است که اهرام رازهای نهفته درون خود بسیار دارند.

در بخشی از کتاب اهرام بر قله زمان می‌خوانیم:

زندگی در ظاهر در کنار پدر و مادر، خانواده و دوستان و سایر اقوام طی می‌شود اما مصریان در پی واقعیت واقعی زندگی بودند. آن‌ها تلاش کردند زندگی هر انسانی را از ابتدا تا انتها معنا کنند. شاید برداشت آن‌ها با برداشت‌های ما از زندگی زیاد متفاوت نباشد چراکه وقتی وارد فرهنگ آن‌ها می‌شویم و مطالعه می‌کنیم در می‌یابیم که آن‌ها خداوند را به‌عنوان نیروی توانا و تأثیرگذار در زندگی قبول داشتند، پس اگر در این صورت اولین بازیگر را خداوند توانا و دومین بازیگر را خود انسان قرار دهیم پس کدام شخصیت سوم است که از ابتدا تا انتهای زندگی همراه ماست و ما را فراموش نمی‌کند؟

او کسی نیست جز همان‌که قسم یاد کرد تا روز قیامت ما را گمراه کند و به بیراهه بکشاند و شیطان به‌راستی سومین شخصیت این داستان بود. مصریان در نهایت معتقد شدند که زندگی همچون یک بازی هدفمند است که از لحظه تولد تا لحظه مرگ در درون چنین محیط قراردادی با حضور دو شخصیت دیگر اتفاق می‌افتد و این دو در تمامی لحظات حیات انسان در این محیط همراه انسان‌اند.

چرا مصریان از ابتدا به سراغ هرم کامل نرفتند و تلاش کردند آن‌را به‌صورت معما بر زمین برای آیندگان بر پا کنند. واقعیت این است که حقیقت زندگی در اصل یک معماست. پس مصریان هم وقتی دانستند که توانسته‌اند به روش خود معمای حیات را معنا کنند تا به دست آیندگان بسپارند سعی کردند قداست معمای زندگی را حفظ کنند و معمای زندگی را تبدیل به معمایی به دست خود کرده‌اند و از خود باقی گذاشتند با این پیام که آسان به دست نیاورده‌ایم که آسان شما هم بیابید. بنابراین معمای اهرام ثلاثه صورتی مشابه از معمای زندگی است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
تجزیه معما
کلید معما
راز تصاحب زمان
مهم‌ترین سؤال
حقیقت ماجرا
غرور آغاز گشت...
ماجرای خدایی فرعون
انسان امروز

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اهرام بر قله زمان
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات فرنام
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات62
زبانفارسی
شابک978-600-7608-52-4
موضوع کتابکتاب‌های تاریخ جهان
قیمت نسخه الکترونیک
25000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اهرام بر قله زمان

کیمیا مقدم
۱۳۹۹/۱۲/۱۵
انتظار کتابی پر از حقایق و شگفتی درباره اهرام مصر داشتم اما کل کتاب مملو از سوال‌های بی جواب نویسنده بود
افسانه کیانی
۱۳۹۹/۱/۲۸
بسیار عالی بود. چون برای درصد زیادی از خوانندگان قابل فهم است. نه خیلی ساده ونه خیلی سنگین
Sama Sedigh
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
کتاب مفیدی هست ولی میتونست بهتر از این باشه از نظر ساده و روان بودن و گیرایی توسط مخاطب
Alireza note
۱۳۹۸/۱۲/۱۸
کتابی بی‌عیب و نقص و بسیار آموزنده
ویانا وفی
۱۴۰۲/۱/۶
واقعا بی‌محتوا، بی‌حاصل و باعث وقت تلف کردنه
Ali Gharuni
۱۳۹۹/۱/۱۶
بسیار ساده و مفید بود. میتوسن ازین بهترم باشه.
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب اهرام بر قله زمان

برای دریافت کتاب اهرام بر قله زمان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.