معرفی و دانلود کتاب تمرکز

عکس جلد کتاب تمرکز
قیمت:
29500 تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تمرکز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تمرکز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تمرکز

دکتر دانیل گلمن در کتاب تمرکز، در عصری که عوامل مختلف باعث حواس‌پرتی و گیجی ما می‌شوند و همواره در معرض بمباران اطلاعات هستیم، به تجزیه و تحلیل توجه و تمرکز می‌پردازد.

نویسنده کتاب پرفروش هوش عاطفی در کتاب تمرکز (Focus: The Hidden Driver Of Excellent) به راز مهم عملکرد عالی، یعنی توجه و تمرکز می‌پردازد. توجه و تمرکز در واقع مثل یک عضله است. هرچقدر بیشتر از آن استفاده کنید قوی‌تر می‌شود. ولی اگر آن را کم به‌ کار بگیرید ضعیف‌تر خواهد شد.

دانیل گلمن (Daniel Goleman) معتقد است کسانی که می‌خواهند در هر زمینه، از جمله ورزش، تحصیل، هنر و کسب‌و‌کار بر دنیای درونی خود، دیگری و جامعه تمرکز خوبی داشته باشند، باید به تمرین تمرکز ذهنی بپردازند و از شکست‌های خود درس بگیرند و عواطف مثبت داشته باشند. گلمن در این کتاب همچنین به افراد توصیه می‌کند که نه تنها فقط به مشکلات شخصی خود، بلکه به مشکلات دنیای بیرونی و آینده توجه داشته باشند.

در بخشی از کتاب تمرکز می‌خوانیم:

روزهای خوب، روزهایی نبود که ایده‌های بزرگ و مؤثری ارائه شود؛ بلکه پیروزی‌های کوچک نقش تعیین‌ کننده داشتند. ابداعات کوچک و حل مشکلات کوچک با گام‌های استوار به سمت هدف بزرگ‌تر ایده‌های خلاقانه زمانی به بهترین وجه جاری می‌شد که افراد اهداف مشخص و واضحی داشتند و آزاد بودند به هر شکل می‌توانند به این اهداف دست یابند، و از همه مهم‌تر این‌ که از نظر زمانی نیز در منگنه قرار نداشتند؛ یعنی به قدر کافی به آن‌ها زمان داده شده بود که آزادانه فکر کنند. این همان پیله‌ای است که خلاقیت در آن متولد می‌شود.

فهرست مطالب کتاب

1. قابلیت ذهنی دقیق و ماهرانه
بخش اول: آناتومی توجه
2. پایه و اساس
3. توجه بالا و پایین
4. ارزش یک ذهن شناور و پرسه‌زن
5. یافتن تعادل
بخش دوم: خودآگاهی
6. سکان درونی
7. دیدن خویشتن همان ‌گونه که دیگران ما را می‌بینند
8. دستورالعملی برای کنترل خود
بخش سوم: خواندنِ احساس دیگران
9. زنی که خیلی می‌دانست
10. سه نوع همدلی
11. حساسیت اجتماعی
بخش چهارم: تصویر کلی‌تر
12. طرح‌ها، سیستم‌ها و بی‌نظمی‌ها
13. کوری سیستم
14. تهدیدهای دور
بخش پنجم: عملکرد هوشمندانه
15. 10 هزار ساعت تمرین
16. حرفه‌ای‌های بازی‌های کامپیوتری
17. تمرین تنفس
بخش ششم: مدیری با تمرکز بالا
18. مدیران چگونه باید توجه خود را هدایت کنند
19. تمرکز سه‌گانه‌ی مدیر
20. چه ویژگی‌هایی یک فرد را مدیر می‌سازد؟
بخش هفتم: تصویر بزرگ
21. هدایت انسان‌ها برای آینده‌ی دور

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تمرکز
نویسنده
مترجمحمیدرضا بلوچ
ناشر چاپیانتشارات پندار تابان
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات280
زبانفارسی
شابک978-600-6895-70-3
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های هوش و حافظه
قیمت نسخه الکترونیک
29500 ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تمرکز

Higher Phoenix
۱۳۹۹/۱۱/۲
حجم قابل ملاحظه‌ای از کتاب تکرار مکررات هستش و گاهی اوقات نویسنده زیاد به حاشیه کشیده میشه. پژوهش‌هایی که در کتاب بحث میشه بیشتر ریزه داده‌هایی است که حتی نمیشه گفت در سطح یک قاعده‌ی علمی قرار بگیره. بیشتر حس میشه نویسنده یک سری اطلاعات محیطی رو داره با دید شهودی خودش بیان میکنه و نه با اسلوب و روش منطقی. البته اینطور نیست که کل مطالب کتاب غیر علمی باشه ولی خوب نسبتا مقدار اندکی از حجم کتاب رو شامل میشه. قرار نیست چیز خیلی خاصی بعد از مطالعه دستتون رو بگیره. ولی اگر در این حوزه مطالعاتی بشدت تازه کار هستید شاید یه سری داده‌هایی براتون جدید بنظر برسه. در مجموع برای اونایی که خیلی کتاب میخوانن خوبه چون یکی است از بین هزار؛ ولی برای اونایی که خیلی کم میخونن کتاب اصلا پیشنهاد نمیدم، چون فقط حوصلتون سر میره! اینم باید بگم کتاب قرار نیست راهکار خاصی برای بهبود تمرکز پیشنهاد بده و در ضمن نمیدونم از ترجمه است یا از متن اصلی نویسنده ولی بعضی موقع ضمایر و اسم اشاره‌هایی بکار برده میشه که هیچکی دقیق نمیتونه بگه منظور چیه؟!!!
Mohammad Ebrahimzade
۱۴۰۰/۱۲/۲۴
این کتاب مانند یک سرنخ برای خودآگاهی و توجه عمل میکنه و نیاز است که حداقل دوبار خوانده شود و در کنار مطالعه اش، مطالب علمی، غیرقابل درک و نظریه‌های قید شده درآن را بصورت جداگانه تحقیق کرد. هدف اصلی کتاب هم این است که باتقویت قوه توجه و تمرکز خود، راه را برای خلاقیت و ساختن یک زندگی متعادل باز کنیم و با نیروهای اصلی و درونی خود که ناشی از شهود و غریزه طبیعت هست، ارتباط برقرار کنیم که این ارتباط سبب میشود که ما مانند ناظری خداگونه بر رفتار، تصمیمات و اعمال خود عمل کنیم که سبب بروز نتایج دلخواه، خلاقیت و الهام میشود که در نهایت این توجه و تمرکز، آرامش را در زندگی خود و اطرافیانمان به ارمغان می‌آورد.
Karam Zare
۱۴۰۰/۱۰/۲۹
آیا ذهن شما توسط فناوری‌ها و افکار مختلف روزانه بمب باران می‌شود و نمی‌گذارد به خوبی بر کارتان تمرکز کنید آیا توجه کردن به چیزی برای شما سخت است واقعا اگر مشکل تمرکز و توجه را دارید یک تبریک به شما کاملا ضروریست چون در کتاب تمرکز به راز مهم عملکرد عالی یعنی توجه و تمرکز می‌پردازد شما باخواندن این و کتاب بهروری خودتان را بالا می‌برید می‌توانید در مدت زمان کوتاهی کار‌های مفید انجام دهید و ذهن خود را ارتقاء دهید ترجیح می‌دهم هر چه زود تر اقدام به خرید آن کنید
be z
۱۳۹۸/۱۱/۶
کتاب خیلی خوبیهمخصوصا اینکه از اخرین یافته‌های علمی در مورد ذهن صحبت میکنه و سعی کرده هر اونچیزی که مرتبط با تمرکزه و حتی کوچکترین ارتباطی با اون داره را بیان کنه. این کتاب یه کتاب برای برنامه‌ی عملی رسیدن به تمرکز نیست. ولی در عین حال اگر مطالبش را به خوبی یاد بگیرید و چندین بار مرور کنید و مشیتون رسیدن به تمرکز باشه براحتی خودتون راه رسیدن به تمرکز را پیدا خواهید کرد.
انسیه منعمی
۱۴۰۰/۱۱/۷
کتاب بسیار اموزنده که دیدگاه نسبت به زندگی عوض میکنه عالیی من خودم تمرکز حواس نداشتم موقع مطالعه ففط ۲دقیقه میگذره از کتاب خوندن حوایم به چیز‌های بی اهمیت پرت میشد حتی در بسیاری از مواقع نمیتونستم ارادی وبه اجبار کنترلش کنم ولی با این کتاب وتمرین تاحدودی زیاد تونستم تمرکز رو از چند ثانیه به بیش از ۲۰ دقیقه برسونم ممنون از کتاب راه
فرهاد هیبتی
۱۳۹۸/۳/۶
در مورد تمرکز توضیحات کاملی داده شده اما برای حل مشکلات عدم تمرکز راه حل صریحی ارایه داده نشده و همچنین بیشتر قسمت‌های کتاب یک سری اطلاعات مربوط به ذهن داده شده مثلا فایده بازی‌های کامپیوتری یا چگونه خلاق بودن و همچنین هوش اجتماعی و مدیریتی و... که واقعا کامل و کاربردی هستن.
Milad Dindar
۱۴۰۰/۱۰/۱۷
یک کتاب کامل با تمرینات فوق العاده برای تمرکز ذهن
مثل بیشتر کتاب‌هایی که درباره تمرکز خوندم همشون تاکید زیادی روی گوشی و رسانه‌ها دارن که ازش دوری بشه این کتاب هم همچنین تاکید زیادی روی عدم استفاده از جیمیل و گوشی و اینجور چیزا کرده بود
بهنام سیفی
۱۳۹۸/۵/۹
سلام، کتاب خوبی بود ولی بیشتر به حواشی تمرکز پرداخته بود، در کل کتابی ارزشمنده ولی خوندنش رو برای کسایی که اطلاعات تقریبا کاملی در مورد تمرکز دارن رو توصیه نمیکنم چون یاد آوری اطلاعاته براشون
leila shahmari
۱۳۹۹/۱/۱۹
بیشتر در زمینه مدیریت بود. فکر میکردم راهکارها‌ی عملی زیادی برای تمرکز بدهد. در هر صورت اون ذهنییتی که در مورد این کتاب داشتم نبود. همجنین فکر کنم متن ثقیل بود. شاید مترجم اینگونه ترجمه کرد. کلا حال نکردم.
hosein rasoulpour
۱۳۹۷/۱۰/۱۲
سلام، اولا مرسی از کتابراه برای خدمات و سرعت خوب سایت و دوما این یکی از بهترین کتابها در مورد تمرکز، هدف و دقت نظر داشتن است که دوس دارم واقعا هرکسی این کتاب رو فقط یکبار بخواند.
کاوه دوانی
۱۳۹۸/۹/۲۲
کتاب خوبیه چون به من کمک کرده من قبلا این کتابو خونده بودم ولی میخواستم تو گوشیمم داشته باشم تا هر وقت که خواستم بخونمش به خاطر اینکه تو ذهنم بمونه.
Parvin
۱۴۰۱/۱۰/۱۵
فوق‌العاده‌س دنیل گلمن
کتاب بخونید و سطح فکرتون رو تغییر بدین و دایره ارتباطاتتون رو بهبود بدین
آگاهی بهترین اتفاق زندگی هر انسانیه 🌹
Sadra Shirazy
۱۳۹۸/۴/۱
کتاب هوش هیجانی هم از دانیل گلمن هست که خوشبختانه به فارسی ترجمه شده. در تد Ted هم یک جلسه سخنرانی دارد.
Javad Zonuzi
۱۳۹۷/۹/۲
راهکاری در خصوص نحوه تمرکز ارائه نمی‌دهد. و صرفا در خصوص ماهیت تمرکز آن هم با مثال توضیحات ارائه می‌دهد.
Nastaran
۱۳۹۷/۸/۱۸
در مجموع کتابی هست که ارزش یکبار خوندن رو داره، یه کمی زیاد به حواشی پرداخته شده که میشه بعنوان معلومات عمومی عمومی بهش نگاه کرد.
مشاهده همه نظرات 36

راهنمای مطالعه کتاب تمرکز

برای دریافت کتاب تمرکز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.