معرفی و دانلود کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب

عکس جلد کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب
قیمت:
۲۸۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب

رمانی تکان‌دهنده و تأثیرگذار درباره جادوی کتاب‌ها! مت هیگ در کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب داستان دختری به اسم «نورا» را روایت می‌کند که باوجود تمام مشکلاتی که دارد، به جایی پا می‌گذارد که در آن می‌تواند همه اشتباهات گذشته‌اش را جبران کند. این کتاب پرفروش بعد از انتشار در سال 2020، جایزهٔ بهترین کتاب داستانی گودریدز را از آن خود کرد.

درباره کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب:

انتخاب‌ها در زندگی ما به‌قدری اثرگذارند که می‌توانند سرنوشتمان را به‌کلی عوض کنند. هرکسی آرزوی این را دارد که بتواند به گذشته برگردد تا بتواند برخی از انتخاب‌هایش را تغییر دهد. اگر به شما می‌گفتند می‌توانید به گذشته برگردید، کدام انتخابتان را تغییر می‌دادید؟ چه حسرتی از گذشته در دلتان مانده و دوست دارید چه کاری را سال‌ها پیش انجام می‌دادید؟

به نظرتان با ایجاد هر تغییری در گذشته‌تان، بازهم همین شخصی که حالا هستید می‌شدید؟ باید گفت این جملات محالاتی بیش نیستند و هیچ‌کس نمی‌تواند آن مدلی که آرزویش را دارد زندگی کند. شما هرگز نمی‌توانید به تمام اهداف و برنامه‌هایی که در سر داشته‌اید برسید. اما راهی هست برای اینکه بتوانید از هر نوع زندگی اندکی را تجربه کنید و آن راه چیزی نیست جز کتاب خواندن!

فرض کنید به کتابخانه‌ای پا می‌گذارید که داستان زندگی هرکسی در آن ثبت شده و شما می‌توانید یک زندگی ایدئال را انتخاب کنید. اگر دوست دارید پاسخ این سؤال‌ها را بدانید بهتر است به داستان زندگی نورا گوش کنید. یعنی شخصیت اصلی داستان کتابخانه نیمه شب (The Midnight Library) که در پی یافتن معنای حقیقی زندگی‌اش وارد کتابخانه‌ای می‌شود که دیدگاهش به جهان را به‌کلی دگرگون می‌کند.

مت هیگ در این رمان با روایت داستانی خیالی، به بسیاری از مهم‌ترین سؤال‌های زندگی پاسخ داده است. او داستان نورا را برایتان تعریف می‌کند. دختری که در ادامهٔ آشنایی‌اش با کتابخانه‌ای جادویی به جایی میان مرگ و زندگی سفر می‌کند. او در آن مکان عجیب می‌تواند گذشته‌اش را موشکافی کند و حتی اگر بخواهد، برخی از تصمیم‌هایش را تغییر دهد‌!

نورا درمی‌یابد که هیچ‌وقت آن‌طور که می‌خواسته زندگی نکرده و این موضوع برایش بسیار دردناک به نظر می‌آید. اما شما فکر می‌کنید اگر او به گذشته برگردد می‌تواند تصمیماتی اتخاذ کند که همگی درست باشند؟ اصلاً ویژگی‌های اصلی یک زندگی خوب و شایسته چیست؟ با شنیدن کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب می‌تواند پاسخ تمامی این سؤالات را دریابید و درباره ماهیت و معنای زندگی عمیق شوید.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب:

- انتخاب به‌عنوان یکی از ده کتاب برتر سال به انتخاب Independent
- برنده جایزه بهترین کتاب گودریدز در بخش داستانی
- قرارگرفتن در لیست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز
- برنده جایزه باشگاه کتاب آمریکا
- یکی از ده کتاب برتر سال ایندیپندنت

نکوداشت‌های کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب:

- رمانی بی نهایت جذاب! در دنیای آشفته امروزی، این همان کتابی‌ست که به آن نیاز داریم. (The New York Times)
- کتابی که حال و هوایتان را عوض خواهد کرد! (The Washington Post)
- سرشار از بصیرت‌های التیام‌بخش. (Psychology Today)
- محبوب و مسحورکننده. (Barnes & Noble)
- درخشان، سرگرم‌کننده و عالی. (دیلی‌میل - روزنامه بریتانیایی)
- یک کتاب جذاب. (دالی پارتن - خواننده، آهنگ‌ساز، هنرپیشه و نویسندهٔ آمریکایی)
- زیرکانه، احساسی و الهام‌بخش. (جنی کولگان - نویسنده داستان‌های کمدی رمانتیک و علمی تخیلی)
- یک افسانه زیبا، یک زندگی شگفت‌انگیز برای عصر مدرن زمانی که همه ما در دنیایی گیر کرده‌ایم که آرزو می‌کنیم متفاوت باشد. (جودی پیکو - رمان‌نویس آمریکایی)

کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به داستان‌های فانتزی و تخیلی، بیش از سایرین از این کتاب صوتی استقبال خواهند نمود.

با مت هیگ بیشتر آشنا شویم:

این نویسندهٔ پرفروش زادهٔ سال 1975 و اهل کشور انگلستان است. او از دانشگاه هال، در دو رشتهٔ تاریخ و زبان انگلیسی فارغ‌التحصیل شده است. مت هیگ (Matt Haig) پس از تجربهٔ افسردگی شدیدی که در سن 24 سالگی پشت سر گذاشت، فهمید که مأوایش را تنها در ادبیات می‌تواند بیابد. به همین دلیل بود که به طور جدی‌تری به خواندن و نوشتن پرداخت، و ظرف سالیان بعد آثاری را به انتشار رساند که کمابیش تمامشان مورد تحسین منتقدین واقع شدند و برخی‌شان نیز شهرتی جهانی یافتند. از جملهٔ این آثار می‌توان به کتاب‌های «کتابخانه نیمه شب»، «دلایلی برای زنده ماندن» و «انسان‌ها» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب می‌شنویم:

پنج دقیقهٔ بعد نورا برگشته بود به سالن کنفرانس هتل. دست‌کم هزار نفر سخنران اول رو تماشا می‌کردن که مشغول جمع‌بندی صحبت‌هاش بود. نویسندهٔ کتاب «از صفر تا صد». کتابی که دن در زندگی دیگرشون، در طبقهٔ بالای بار سه نعل اسب کنار تختشون گذاشته بود. نورا واقعا گوش نمی‌کرد. در صندلی خودش در ردیف جلو نشسته بود و عمیقا غصهٔ مادرشو می‌خورد.

نگران سخنرانیش بود؛ در نتیجه فقط کلماتی جسته و گریخته به ذهنش راه پیدا می‌کردن؛ مثل نونی که در آش خرد شده باشه. واقعیتی کمتر دونسته شده، جاه طلبی، شاید شنیدن این نکته غافلگیرتون کنه؛ اگه من می‌تونم، ضربات سخت. در تالار نفس کشیدن هم سخت بود. بوی تند و سنگین عطرهایی که مخلوط شده بودن و بوی موکت نو، بوی چسب!

سعی نکرد آروم بمونه. به سمت برادرش خم شد و آروم گفت: «فکر نمی‌کنم بتونم از پسش بربیام.»
- «چی؟»
- «فکر کنم دارم پنیک اتک میزنم.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۴۶ دقیقه
گفت و گویی درمورد باران
۲۸ دقیقه
کتابدار
۳۶ دقیقه
سه نعل اسب
۴۳ دقیقه
آخرین پست نورا قبل از آویزان شدن بین مرگ و زندگی
۱۳ دقیقه
تنگ ماهی
۳۴ دقیقه
زندگی موفق
۳۹ دقیقه
درختی که زندگی ماست
۴۱ دقیقه
لحظه‌ای مخوف و بحرانی در میانهٔ ناکجا
۳۲ دقیقه
اگر قرار است بلایی سرم بیاید می‌خواهم خودم هم آنجا باشم
۴۳ دقیقه
میتونی همه چیز داشته باشی و هیچی حس نکنی
۳۶ دقیقه
یک زندگی آرام
۳۳ دقیقه
گمشده در کتابخانه
۴۳ دقیقه
طی طریقی برای اتصال عمیق‌تر به جهان
۴۴ دقیقه
جای آرامم کجاست؟

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کتابخانه نیمه شب
نویسنده
مترجمامین حسینیون
گویندهنگین خواجه نصیر
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۳۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۸۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب

نسیم محمدی
۱۴۰۱/۲/۱۰
این کتاب باعث میشه کمتر حسرت گذشته هارو بخوری و سعی کنی بیشتر از لحظه حال لذت ببری
البته نمیاد یه سری جملات مثبت بگه بلکه بصورت داستان مفهوم و منظورشو می‌رسونه من بشدت لذت بردم هم از داستان هم از نحوه بیان و شاید یکی از تاثیرات مثبت این کتاب این بود که من سعی کنم بخشی از حسرت هارو از کتاب حسرت‌های زندگیم پاک کنم و به خودم حق اشتباه کردن و یاد گرفتن بدم
مریم
۱۴۰۱/۳/۱
ازهرجهت عالی بود، اول از همه راجب صوت بگم که واقعا بینظیر بود و شمارو حسابی تو داستان میبره انگار دارین فیلم میبینین و دستشون درد نکنه من خیلی کاراشونو گوش دادم همشون همینقدر خوبن، راجب خود کتاب هم بگم که بنظرم ازونایی که همه باید یبار بخونن بخصوص کسایی مث من که نصفمون تو گذشته گیر کرده همیشه، دیدگاه عجیب و قشنگی بهتون میده.
Hamid Attaran
۱۴۰۰/۱۲/۱۰
این کتاب، بسیار عالی و بی نظیر است و می‌تواند در اصلاح دیدگاه افرادی که همواره جنبه‌های منفی زندگی را می‌بینند، موثر باشد. گوینده بی نهایت عالی و حرفه‌ای متن را اجرا کرده که اثر گذاری آنرا دوچندان کرده است. شنیدن این کتاب ارزشمند و آموزنده را به دوستداران کتاب پیشنهاد می‌کنم. به اعتقاد اینجانب برای گروه سنی جوانان و بالاتر مناسب است.
م ع
۱۴۰۱/۳/۲۲
فضای کتاب فانتزی ست و همین باعث میشه که دست نویسنده برای طرح مسائل مختلف در کتاب بازتر بشه، مسائل فلسفی، روانشناسی و حتی علمی که جهان‌های موازی یکی از آن هاس، کتاب بسیار آموزنده و گیرایی هست، قلم نویسنده بسیار روان و سرگرم کننده میباشد، کتابی برای همه‌ی سلیقه ها
Ozra Dargahi
۱۴۰۱/۱/۸
"گاهی تنها راه یاد گرفتن، زندگی کردن است"این جذاب‌ترین جمله کتاب بود.
مفاهیم جالب روانشناسی و فلسفه داشت و روند داستان هم قابل درک بود (هر چند کمی فانتزی بود).
خوانش و صدای گوینده بسیار لذت بخش بود. 😁
mahnaz hayati
۱۴۰۰/۱۲/۱۷
کتاب خیلی خوبی بود، واقعا منم همراه با نورا می‌خواستم تجربه کنم. گوینده فوق العاده بود و بابت این اجرای بی نقص ازش متشکرم. درکل می‌تونم بگم خواندن این کتاب رو پیشنهاد می‌دم. ارزش یک بار خووندن رو قطعا از نطر من داره
Sabaz Nasiri
۱۴۰۱/۳/۲
این کتاب زندگی تک تک آدما، تجسم‌های متفاوت طرز نگاه متفاوت ترس و هزاران حسرت که در واقع معنای زندگین اگر میخوای زندگی کردن یاد بگیری باید اونو زندگی کنی 💚💚💚💚💚💚💚💚💚
Mehrnoush Mehrnia
۱۴۰۱/۲/۱۴
روند داستانی و انگیزشی کتاب بسیار جالب و خوب بود
موسیقی و خوانش کتاب هم بسیار دلنشین بود
مهم نیست معنی زندگی رو بفهمی مهم اینه که زندگی را باید زندگی کنی
سارا دالوند
۱۴۰۱/۳/۱۱
واقعا عالیه
اگر احساس سردرگمی میکنید و احساس می‌کنید تو گذشته تصمیمای اشتباه زیادی گرفتید و مدام خودتونو سرزنش میکنید این کتاب برای شماس
اذر عامری
۱۴۰۱/۲/۱۶
کتاب جالبی بود و خیلی از سوالات آدمها جواب میده اولش زیاد جذاب شروع نشد و واقعا قصد ادامه نداشتم اما از اواسط کار داستان جذاب بود
Hamyde Hsz
۱۴۰۰/۱۲/۱۷
کتاب بی نظیر بود بی نظیر
باهاش زندگی کردم
صدای گوینده عالی و زیبا بود، ممنونم واقعا
دوباره هم حتما گوش میدم
sahel zargar
۱۴۰۱/۴/۸
کتاب بینظیری بود، دیدگاه انسان و به زندگی تغییر میده و برای شروع یک زندگی جدید انگیزه
میده
mona shabanii
۱۴۰۱/۳/۳۰
عالی بود. این کتاب باعث میشه دیدگاهت نسبت به دنیا و اتفاقاتش تغییر کنه و کم تر حسرت گذشته رو بخوری.
نگین یوسفی
۱۴۰۱/۳/۲۲
کتاب کشش خاصی داره و واقعا خوبه نظرم در گوینده هم خیلی خیلی خوب صدای شخصیتها رو در میاورد
فاطمه اسدی
۱۴۰۱/۲/۲۴
واقعااا کتاب فوق العاده ایه بعد مدت‌ها یه داستان پر کشش و دوست داشتنی شنیدم نوش شد به جونم😁
مشاهده همه نظرات ۱۹

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب

برای دریافت کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.