معرفی و دانلود کتاب صوتی کتابخانه‌ی نیمه شب

عکس جلد کتاب صوتی کتابخانه‌ی نیمه شب
قیمت:
38000 تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کتابخانه‌ی نیمه شب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کتابخانه‌ی نیمه شب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کتابخانه‌ی نیمه شب

تصور کنید جایی میان زندگی و مرگ معلق مانده‌اید و حالا فرصت دارید زندگی خود را مرور کنید. مت هیگ در کتاب صوتی کتابخانه‌ی نیمه شب در قالب داستانی فانتزی، زندگی زنی به نام نورا را روایت می‌کند که در این وضعیت گرفتار شده است. نورا، سرگردان میان مرگ و زندگی، مقابل خود یک کتابخانه می‌بیند. آیا کتابخانه‌ی مرموز و ناشناسی که واردش شده و کتابدار آشنای آنجا، می‌توانند به او کمک کنند تا راه خود را پیدا کند و بهترین تصمیم را بگیرد؟

درباره‌ی کتاب صوتی کتابخانه‌ی نیمه‌شب

اغلبِ کسانی که دست به خودکشی می‌زنند، تصور می‌کنند تمام دارایی خود را از دست داده‌اند یا به‌زودی از دست می‌دهند. کتاب صوتی کتابخانه‌ی نیمه‌شب درباره‌ی یکی از همین افراد است. نورا، زنی است که بعد از مرگ عزیزانش و دشواری‌های دیگری که در زندگی تجربه کرده، آن‌قدر در افسردگی غرق شده که عاقبت خودکشی کرده. اما انگار هنوز در حالتی هوشیارگونه به‌سر می‌برد و وارد مکان خاصی شده. نورا به خودش که می‌آید می‌بیند زمان در نیمه‌شب متوقف شده و در جایی ناشناس ایستاده که تنها یک ساختمان در آن اطراف به چشم می‌خورد. مت هیگ (Matt Haig) در ادامه‌ی داستان خوانندگان خود را شگفت‌زده می‌کند. ساختمانی که نورا وارد آن می‌شود، درواقع یک کتابخانه‎‌ی بی‌انتها است. اما این کتابخانه به‌هیچ‌وجه یک کتابخانه‌ی معمولی نیست. سرتاسر قفسه‌ها پر از کتاب‌هایی است که مربوط به نورا و زندگی او هستند.

کتاب صوتی کتابخانه‌ی نیمه‌شب (The Midnight Library) داستان حسرت‌ها و تصمیم‌های نگرفته است. نورا در کتابخانه، کتابدار دوران مدرسه‌ی خود را می‌بیند. خانم کتابدار درواقع راهنمای اوست برای ورود به زندگی‌های نکرده‌اش. با باز کردن هر کتاب نورا وارد زندگی‌ای می‌شود که اگر یکی از تصمیم‌های کوچک خود در طول زندگی را به شکل متفاوتی گرفته بود، همان را تجربه می‌کرد. مت هیگ در کتاب صوتی کتابخانه‌ی نیمه‌شب به تمام مخاطبان خود می‌گوید که ناامیدی در زندگی بی‌معنا است. زیرا ناامیدی زمانی معنا دارد که تمام درها به روی انسان بسته شده باشند. اما می‌دانیم که اینطور نیست و درواقع پیشِ روی هر انسانی به‌اندازه‌ی یک کتابخانه‌ی بی‌نهایت و به‌اندازه‌ی میلیاردها داستان زندگی، امکانات مختلف قرار دارد. این امکان‌ها آن‌قدر زیاد هستند که هیچ‌وقت تمام نمی‌شوند.

در کنار تمام کتاب‌های این کتابخانه، کتابی هم وجود دارد به نام کتاب حسرت‌ها. این کتاب شامل تمام حسرت‌ها و ای‌کاش‌هایی است که نورا تجربه کرده و او را به این حال انداخته‌اند. اکنون نورا وظیفه دارد در این کتابخانه به دنبال کتابی بگردد که اگر داستان زندگی‌اش شده بود، حسرتی برای او ایجاد نمی‌کرد. نورا باید به دنبال داستانی باشد که او را شاد می‌کند.

کتاب صوتی کتابخانه‌ی نیمه‌شب را نشر صوتی نوین کتاب گویا با صدای سوگل خلیق و براساس ترجمه‌ی فائزه فرهادی منتشر کرده است. نسخه‌ی متنی این کتاب را انتشارات کتاب کوچه به چاپ رسانده.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی کتابخانه‌ی نیمه‌شب

  • قرار گرفتن در لیست پرفروش‌های نیویورک تایمز
  • اثر منتخب داستانی گودریدز در سال 2020
  • ده کتاب برتر سال ایندیپندنت (لندن)
  • بهترین کتاب فانتزی و علمی-تخیلی به انتخاب ویراستاران در سایت آمازون

نکوداشت‌های کتاب صوتی کتابخانه‌ی نیمه‌شب

  • کتاب آرام‌بخشی که مطمئناً روحیه‌ی شما را بهتر خواهد کرد. (واشنگتن پست)

  • کتابی جذاب و درعین‌حال روان. تصویری خیال‌انگیز از امکانات نامحدود، از انتخاب مسیرهایی جدید، از زندگی‌های جدید، از جهان، زمان و مکانی کاملاً متفاوت. کتابخانه‌ی نیمه‌شب دقیقاً همان چیزی است که در زمان‌های دشوار به آن احتیاج داریم. (نیویورک تایمز)

  • این داستان جذاب، ادای احترامی است به مسائل معمولی: اسرار معمولی، انسان‌های معمولی و جهانی از امکانات بی‌انتها که در انتخاب‌های معمولی نهفته است. (گاردین)

  • نمی‌توانم توصیف کنم که این کتاب چه معنایی برای من داشت. باید این کتاب را بخوانید. او استاد همدلی کردن است. (جمیله جمیل، بازیگر و مجری)

کتاب صوتی کتابخانه‌ی نیمه‌شب برای چه کسانی مناسب است؟

اگر از افسردگی رنج می‌برید و حتی اگر قصد خودکشی دارید کمی دست نگه دارید. پیش از هر اقدامی کتاب صوتی کتابخانه‌ی نیمه‌شب را گوش کنید و بعد تصمیم بگیرید. این کتاب برای علاقه‌مندان به رمان‌های فلسفی، فانتزی و ادبیات گمانه‌زن مناسب است.

با مت هیگ بیشتر آشنا شویم

مت هیگ یک نویسنده و روزنامه‌نگار انگلیسی است که کتاب‌های داستانی و غیرداستانی مختلفی را برای کودکان و بزرگ‌سالان به نگارش درآورده. البته در کنار همه‌ی این‌ها او یک نجات‌‎یافته از افسردگی و بحران‌های روانی است. کتاب‌های مت هیگ، آینه‌ی تجربیات عمیق او از دست‌وپنجه نرم کردن با این مشکلات هستند. او متولد سال 1975 در انگلستان است و در رشته‌های تاریخ و زبان انگلیسی تحصیل کرده. از میان کتاب‌های او که به زبان‌های زیادی ترجمه شده‌اند، می‌توان به این موارد اشاره کرد: «دلایلی برای زنده ماندن»، «کتاب آسایش» و «چگونه زمان را متوقف کنیم». اغلب آثار او در ژانر ادبیات گمانه‌زن (Speculative fiction) می‌گنجند.

در بخشی از کتاب صوتی کتابخانه‌ی نیمه شب می‌شنویم

از آنجایی که چیز دیگری در آنجا نبود و از آنجایی که او جای دیگری برای رفتن نداشت، به سمت ساختمان قدم برداشت. به صفحه‌ی ساعت دیجیتالی‌اش نگاه کرد: 00.00.00

نیمه‌شب بود. همان‌طور که ساعت نشان داده بود. صبر کرد تا ثانیه‌ای بگذرد، اما این اتفاق نیفتاد. حتی زمانی که به ساختمان نزدیک‌تر شد، حتی زمانی که در چوبی ساختمان را باز کرد، حتی زمانی که قدم به داخل گذاشت، صفحه‌ی نمایش ساعتش تغییری نکرد. یا ساعتش مشکلی داشت، یا زمان مشکل داشت. در شرایط خاص می‌توانست مشکل از هر دوی آن‌ها باشد.

با تعجب با خود فکر کرد: چه اتفاقی داره میفته؟ چه خبر شده؟

شاید این مکان می‌توانست به برخی از سؤال‌های او جواب بدهد. درحالی‌که قدم به داخل می‌گذاشت با خود این فکر را کرد.

مکان به خوبی روشن بود و کف زمین از سنگ‌های روشن که رنگ آن‌ها چیزی بود بین سفید شیری و قهوه‌ای شتری پوشیده شده بود. اما پنجره‌هایی که او از بیرون دیده بود، در داخل ساختمان قابل مشاهده نبودند. درواقع او بااینکه چند قدم بیشتر به جلو برنداشته بود، اما دیگر نمی‌توانست دیوارها را ببیند. درعوض آنجا قفسه‌های کتاب وجود داشت. راهروهای تودرتویی که از قفسه تشکیل شده بود، به سقف رسیده بودند و در فضای باز منشعب می‌شدند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
48 دقیقه
قسمت اول
40 دقیقه
قسمت دوم
45 دقیقه
قسمت سوم
22 دقیقه
قسمت چهارم
41 دقیقه
قسمت پنجم
54 دقیقه
قسمت ششم
50 دقیقه
قسمت هفتم
33 دقیقه
قسمت هشتم
63 دقیقه
قسمت نهم
58 دقیقه
قسمت دهم
45 دقیقه
قسمت یازدهم
40 دقیقه
قسمت دوازدهم
24 دقیقه
قسمت سیزدهم
23 دقیقه
قسمت چهاردهم
33 دقیقه
قسمت پانزدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کتابخانه‌ی نیمه شب
نویسنده
مترجمفائزه فرهادی
گویندهسوگل خلیق
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوچه
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۲
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت و ۱۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
38000 ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کتابخانه‌ی نیمه شب

javidan
۱۴۰۲/۳/۱۹
سلام دوستان کتابی که شما میبینید فقط یک کتاب نیست داستان خانمی که مدام حسرت گذشته و باید‌ها ونبایدها میخوره بنحویکه باعث شده سمت از بین خوردن خودش بره یعنی انتهای خط رسیده منتها طی داستان اتفاقاتی میافته که اصلا ثابل پیشبینی نیست در عین حال شما وارد داستان میشید به راحتی امکلن همزیستی و همدردی با و شخصیتهای داستان پیدا میکنید اگر عذاب وجدان دارید که چرا مادر خوب پدر خوب پارتنر عالی نبودید یا چرا انتخابات اشتباه داشتید چرا زندگیتونو تباه کردید یا فلان کار که در فلان زمان انجام میشد ولی شما انجام ندادید... حتما این کتاب و مطالعه کنید من یکبار کتاب و خوندم ولی صوتی کتاب به قدری شیوا و روان و صوت دلنشین داره که من فصلهارو گاهی تا چند بار گوش میکنم.. اخرین فضل کتاب شما ادم قبل نخواهید بود بشدت خرید کتابخانه نیمه سب و بهتون توصیه میکنم بخصوص خانمها که همیشه خودشونو مقصر ماحراها میدونن... برای همگی زندگی پر از اگاهی و ضمیر روشن ارزو میکنم.
Hoori
۱۴۰۲/۶/۱۸
یه‌کم طولانی بود و زیاد به حواشی پرداخته شده بود اما موضوعش جالب بود. مثلا باوجودیکه زیاد جذبش نشدم اما یه جاهایی تحت تاثیر قرار میگرفتم. مثلا اونجایی که التماس میکرد به زندگی برگرده واقعا گریه‌م گرفت.
فقط کسی که داره زندگی‌رو از دست میده، قدر و ارزش زندگی رو میفهمه. بیاییم تا از دستش ندادیم قدر زندگی و آدمای زندگیمونو بیشتر بدونیم
Msome Moradii
۱۴۰۲/۴/۲۵
کتاب به صورت رمان هست و درعین جذاب بودنش کلی نکات خوب آموزنده داره، موضوع کتاب درمورد تاثیر تصمیمای کوچیک و بزرگ زندگیمونه که هر تصمیم چجوری میتونه مسیر زندگی یه شخصو تغییر بده👌🏻
Fatemeh94moghaddami
۱۴۰۲/۴/۸
کتاب فوق العاده‌ای بود
واقعا نیاز تمام کسایی که انگیزه‌ای واسه زندگی ندارن اونو یکیار بخونن
ممنون از برنامه خوبتون که به من کمک میکنه کتابای بیشتری رو گوش بدم و اگاه تر بشم ♥️
مهرداد مصطفوی
۱۴۰۲/۶/۳۱
کتاب خوب و آموزنده‌ای بود لذت بردم از گوش دادنش ولی به اندازه‌ای که در موردش شنیده بودم شگفت زدم نکرد ولی روند داستانی خوب و الهام بخشی داشت
فاطمه اسلامی
۱۴۰۲/۵/۳۰
بنظر موضوع جذاب و پرکشش و جدیدی بود و روزها ذهن من رو مشغول خودش کرد و بخش آخر هم عالی بود تلنگری برای زندگی کردن در لحظه. صدای گوینده هم فوق العاده بود ممنون
سوگل فکری راد
۱۴۰۲/۴/۲۹
خوندن این کتاب شمارو به یه کتابخون حرفه‌ای تبدیل میکنه
من عاشق این کتابم و فوق العاده بود. حتمااا بخونید یا گوش بدید🙏🏻
عاطفه شیرازی خواه
۱۴۰۲/۶/۲۶
واقعا عالی بود به نظر من همه افراد باید این کتاب را مطالعه کنند چون اکثرا با حسرت هایشان زندگی میکنند.
محمد حسین ابوطالبی
۱۴۰۲/۵/۳۰
سلام
یکی از بهترین رمان‌هایی که تو عمرم شنیدم باید تمام دنیا این کتابچه بخونن ممنون از برنامه خوب کتابراه
Mahla
۱۴۰۲/۶/۴
صدای راوی برای من دلنشین بود و موضوع واقعا جذاب، جوری که کنجکاوی بعدی و بعدی و بعدی رو بشنوی.
امیرهوشنگ صالحی
۱۴۰۲/۶/۳
سلام یه کتاب بی نظیر حتما بخونید بعد از خواندن کتاب رنگ زندگی تغییر می‌کنه.
تزار تزار
۱۴۰۲/۴/۷
جالب بود و سرگرم کننده و درعین حال با موضوعی ژرف👌
Ahmad
۱۴۰۲/۳/۱۸
خود آموز خیلی جالب و خوب
مشاهده همه نظرات 13

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کتابخانه‌ی نیمه شب

برای دریافت کتاب صوتی کتابخانه‌ی نیمه شب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.