معرفی و دانلود کتاب صوتی کافورپوش

عکس جلد کتاب صوتی کافورپوش
قیمت:
۴۴۰۰۰ تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کافورپوش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کافورپوش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کافورپوش

کتاب صوتی کافورپوش نوشته‌ی عالیه عطایی، داستان مرد جوانی به اسم «مانی رفعت» را روایت می‌کند که به دنبال خواهر دوقلویش است و در این راه حقایق عجیبی را متوجه می‌شود. این کتاب در سال 1393 برنده جایزه ادبی مهرگان شد.

درباره کتاب صوتی کافورپوش:

عالیه عطایی در این داستان درمورد مرد 33 ساله‌ای نوشته که در جستجوی خواهر دوقلوی خودش است. او در این مسیر هرچه جلوتر می‌رود، حقایقی را متوجه می‌شود که باورشان کار مشکلی است. کتاب کافورپوش درباره کشمکش‌ها و ناراحتی‌های پس از مهاجرت است. نویسنده در این اثر به شرح دغدغه‌های انسانی مثل عشق پرداخته و سعی کرده در خلال روایت داستان، عقاید خود را درباره مسائل مختلف بیان کند.

این کتاب داستان سرراست و ساده‌ای ندارد و روایت آن پیچیده است. مانی در این داستان راوی است، اما به‌جای روایت فکر می‌کند. به‌عبارت‌دیگر خواننده کتاب درون ذهن مانی نشسته و بر هرآنچه در ذهن مانی رخ می‌دهد اشراف دارد و اتفاقات بیرون را نیز از دریچه ذهن او مشاهده می‌کند؛ لذا ما بیشتر از دیالوگ بین افراد و توصیف صحنه‌ها، با افکار مانی روبه‌رو می‌شویم و از خلال این افکار به‌هم‌ریخته خط سیر داستان را دنبال می‌کنیم.

یکی از موضوعات مهم و قابل‌بحث که در این رمان مطرح می‌شود موضوع «مهاجرت» به کشوری دیگر و سختی‌های این راه است. نویسنده که خود مهاجر افغانستانی است، به‌خوبی توانسته سختی‌ها و مشکلات این راه را برای خواننده شرح دهد و ذهن او را درگیر کند. او برای نوشتن این کتاب جایزه مهرگان ادب و جایزه ادبی «واو» برای رمان متفاوت سال را دریافت کرد.

کتاب حاضر همچنین با سبکی روانشناسانه نوشته شده و شیوه روایت آن جریان سیال ذهن است. نویسنده از طریق توصیفات روشن و شفاف استفاده کرده و از این طریق مخاطب را تا پایان داستان با خود همراه می‌سازد. او به خوبی توانسته با ذهن خواننده بازی کند و نشان دهد در پشت یک داستان به ظاهر ساده می‌تواند معماها و داستان‌های رمزآلودی نهفته باشد.

کتاب صوتی کافورپوش مناسب چه کسانی است؟

اگر به رمان‌های اجتماعی و ادبیات داستانی فارسی علاقه دارید، از شنیدن این کتاب لذت خواهید برد.

عالیه عطایی را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده افغانستانی در سال 1360 در هرات به دنیا آمد و در ایران بزرگ شد. او دوره لیسانس خود را در رشته ادبیات نمایشی و در دانشگاه تهران گذراند. بعد از آن در حوزه‌های داستان‌نویسی، نمایشنامه‌نویسی و فیلم‌نامه‌نویسی شروع به فعالیت کرد. عالیه عطایی برای نگارش رمان کافورپوش و تعدادی نمایشنامه جوایز ادبی زیادی ازجمله جایزه داستان تهران برای داستان‌های کوتاه را به دست آورده است. اولین مجموعه داستان او «مگر می‌شود قابیل هابیل را کشته باشد» نام داشت که در سال 1391 به چاپ رسید.

عطایی از نظر برخی از منتقدان یکی از تأثیرگذارترین نویسندگان زن هم دوره خودش به شمار می‌آید. محور اصلی داستان‌های او «مهاجرت» است و دغدغه‌های مربوط به این مسئله را با بحران هویت می‌آمیزد. برخی از داستان‌های وی به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی در مجلات معتبر خارجی منتشر شده‌اند. از دیگر آثار این نویسنده برجسته می‌توان به مجموعه داستان «چشم سگ»، «کور سرخی: روایتی از جان و جنگ» و «داستان زنان افغانستان» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی کافورپوش می‌شنویم:

رفتیم. ولی در مسیر برگشت بابک پایش را از روی گاز برنمی‌داشت و موبایلش مدام زنگ می‌خورد. عکس سه‌نفرهٔ من و بابک و نگین روی صفحه می‌افتاد. جواب نمی‌داد. نگین بود حتماً. درکش می‌کردم. اصراری به جواب دادن نیست. این موبایل برای راحتی حالمان ساخته شده بود؛ بنابراین وقتی دلمان نخواهد جواب نمی‌دهیم. دیشب نگین موبایلم را شارژ کرد و گفت: «مانی حواست به زنگ باشه حتماً جواب بدی.» ذهنم را گرفتار کرد. باید جواب بدهم یا نه؟

- «اینکه پول شارژ موبایلتو یکی دیگه بده موظفت می‌کنه که جواب بدی؟»

آبجی به سؤالم توجه نمی‌کند. زنی از زیر چادرش چند تا لاک ناخن رنگی نشانش می‌دهد. صورتی‌اش را برمی‌دارد. پولش را حساب می‌کنم. می‌گوید: «داداش... به مامان ملو زنگ بزن بگو ما ناهار خوردیم.» این را که می‌گوید گوشه‌ای جدول می‌نشیند و شروع به لاک زدن می‌کند. ملوس گوشی را که برمی‌دارد هوار می‌کشد: «چرا جواب نمیدی نصف جون شدم؟»

می‌گویم: «منو آبجی ناهار خوردیم.»

می‌گوید: «نگین دنبالت می‌گرده. چرا موبایلتو جواب نمیدی؟»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۳ دقیقه
بخش یک: تابستان و بهاری که رفته بود
۲۱ دقیقه
بخش یک / قسمت دو
۲۲ دقیقه
بخش یک / قسمت سه
۲۲ دقیقه
بخش یک / قسمت چهار
۲۳ دقیقه
بخش یک / قسمت پنج
۲۲ دقیقه
بخش یک / قسمت شش
۲۴ دقیقه
بخش یک / قسمت هفت
۲۱ دقیقه
بخش دو: زمستان زودرس و پاییزی که در راه ماند
۲۲ دقیقه
بخش دو / قسمت دو
۲۲ دقیقه
بخش دو / قسمت سه
۲۱ دقیقه
بخش دو / قسمت چهار
۲۰ دقیقه
بخش دو / قسمت پنج
۲۳ دقیقه
بخش دو / قسمت شش
۱۱ دقیقه
بخش دو / قسمت هفت
۲۱ دقیقه
بخش دو / قسمت هشت
۲۱ دقیقه
بخش دو / قسمت نه
۲۳ دقیقه
بخش دو / قسمت ده
۲۱ دقیقه
بخش دو / قسمت یازده
۲۲ دقیقه
بخش دو / قسمت دوازده
۲۲ دقیقه
بخش دو / قسمت سیزده
۱۸ دقیقه
بخش دو / قسمت چهارده
۲۲ دقیقه
بخش دو / قسمت پانزده

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کافورپوش
نویسنده
گویندهمحمدرضا قلمبر
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۴۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۴۴۰۰۰ ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کافورپوش

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کافورپوش

برای دریافت کتاب صوتی کافورپوش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.