معرفی و دانلود کتاب صوتی ناپلئون امپراطور فرانسه

عکس جلد کتاب صوتی ناپلئون امپراطور فرانسه
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ناپلئون امپراطور فرانسه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ناپلئون امپراطور فرانسه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ناپلئون امپراطور فرانسه

کتاب صوتی ناپلئون امپراطور فرانسه اثر فیلیکس مارکم، به روایت زندگی ناپلئون بناپارت، از نوجوانی تا مرگ براساس اطلاعات و منابع تاریخی به شیوه‌ای روان و زیبا، می‌پردازد. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و ماه‌آوا تولید شده است.

زندگی ناپلئون (Napoleon Bonaparte) به دلیل جذابیت شخصی او و زندگی پرفراز و نشیب‌اش همواره مورد توجه بوده‌ است. مردی که تاریخ فرانسه و حتی اروپا نزدیک به دو دهه با نام و اعمال او گره‌ خورد. وی به عنوان نخستین امپراتور فرانسه در فاصله سال‌های ۱۸۰۴ تا ۱۸۱۵ میلادی بر این کشور حکومت کرد و نقش بسزایی در تاریخ اروپا ایفا نمود.

فیلیکس مارکم (Felix Markham) در این کتاب صوتی با رویکردی نو، ما را با ابعاد تازه‌ای از زندگی این نابغه نظامی و سیاسی آشنا می‌سازد.  

ناپلئون یکی از بزرگ‌ترین فرماندهان نظامی تاریخ و امپراتور فرانسه بود، او در جزیره‌ای به نام کرس متولد شد و به عنوان افسر توپ‌خانه آموزش دید. در وقایع بعد از انقلاب کبیر فرانسه به تدریج رشد کرد و در جنگ‌های مختلف فرماندهی نیروهای فرانسوی را بر عهده داشت. در سال ۱۷۹۹، ناپلئون طی کودتایی، ۱۸ برومر خود را به عنوان کنسول اول (در ابتدا نام امپراتور بر خودش نگذاشت) منصوب کرد و عملاً قدرتمندترین فرد فرانسه شد.

در ۱۸۱۲ کنسول مادام العمر شد و دو سال بعد به مقام امپراتوری فرانسه رسید. تحت سرپرستی او، دولت مرکزیت پیدا کرد، او بانک فرانسه را ایجاد کرد و کلیسای کاتولیک رم به عنوان مذهب رسمی دوباره برقرار شد و قانون را با چیزی به نام «دستورالعمل ناپلئون» اصلاح کرد.

وی در اولین دههٔ قرن ۱۹ ارتش فرانسه را علیه اکثر قدرت‌های اروپایی هدایت کرد و پس از رشته‌ای از پیروزی‌ها موقعیت فرانسه را به عنوان یکی از قدرت‌های غالب قاره اروپا تثبیت کرد. در این دوره حوزه نفوذ فرانسه از طریق اتحادهای متعدد با سایر کشورها، انتصاب دوستان و اعضای خانواده ناپلئون به رهبری دیگر کشورهای تصرف شده توسط فرانسه، گسترش یافت.

تاکتیک‌های او باعث پیروزی‌های بسیاری برای ارتش فرانسه در برابر ارتش‌هایی شد که حتی در بعضی موارد از لحاظ تعداد بر ارتش فرانسه برتری داشتند. به همین دلیل وی به عنوان یکی از فرماندهان نظامی تاریخ شناخته شده‌ است. 

جملات زیبا و تاثیرگذار ناپلئون بناپارت:

- بزرگ‌ترین خطر در زمان پیروزی رخ می‌دهد. 
- آنقدر شکست خوردم که راه شکست دادن را آموختم.
- دستی که گهواره را تکان می‌دهد دنیا را تکان می‌دهد. 
- دین بهترین وسیله است، برای ساکت نگه داشتن مردم.
- انسان برای منافع خود سخت‌تر مبارزه می‌کند تا برای حقوق خود. 
- تسخیر یک کشور بزرگ از تسخیر قلب کوچک یک زن آسان‌تر است. 
- فرد با اراده در پیچ و خم‌های زندگی هیچ‌گاه با نومیدی روبرو نخواهد شد. 
- هیچ کاری خوب انجام نمی‌گیرد مگر اینکه انسان خودش آن را به انجام رساند. 
- برای آدمی بهتر است که هرگز به دنیا نیاید، تا اینکه به بیاید و اثری از خود بر جای نگذارد.
- غرور و خودبینی را ابزار باز شناختن و نشان ترقی قرار ندهید. زیرا در این راه پر پیچ وخم. پرتگاه‌های وحشتناک زیای وجود دارد. 

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۳ دقیقه
بخش اول
۳۳ دقیقه
بخش دوم
۳۵ دقیقه
بخش سوم
۲۰ دقیقه
بخش چهارم
۲۴ دقیقه
بخش پنجم
۳۲ دقیقه
بخش ششم
۱۶ دقیقه
بخش هفتم
۳۲ دقیقه
بخش هشتم
۳۹ دقیقه
بخش نهم
۳۱ دقیقه
بخش دهم
۲۵ دقیقه
بخش یازدهم
۳۱ دقیقه
بخش دوزادهم
۳۲ دقیقه
بخش سیزدهم
۳۸ دقیقه
بخش چهاردهم
۳۳ دقیقه
بخش پانزدهم
۳۲ دقیقه
بخش شانزدهم
۲۷ دقیقه
بخش هفدهم
۳۱ دقیقه
بخش هجدهم
۳۲ دقیقه
بخش نوزدهم
۴۰ دقیقه
بخش بیستم
۲۶ دقیقه
بخش بیست و یکم
۲۷ دقیقه
بخش بیست و دوم
۳۱ دقیقه
بخش بیست و سوم
۳۴ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۳۰ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۴۱ دقیقه
بخش بیست و ششم
۳۳ دقیقه
بخش بیست و هفتم
۳۸ دقیقه
بخش بیست و هشتم
۴۶ دقیقه
بخش بیست و نهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ناپلئون امپراطور فرانسه
نویسنده
مترجمسهیل سمی
گویندهمیلاد تمدن
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۱۵ ساعت و ۲۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ناپلئون امپراطور فرانسه

بابک خرمدین
۱۳۹۸/۵/۲۴
بنظرم کتاب صوتی مناسبی برای گوش دادن نیس. حداقل چندتا کتاب قبلش باید مطالعه بشه برای پیش نیاز
چون اونقد اسم و مکان می‌شنویم توی کتاب که بخاطر سپردنش برای ادامه کتاب مشکله و اسامی سریع فراموش میشه. کتاب جزئیات ریز زیادی داره از نظر اسم مکان و افراد که پیشنهاد میشه قبلش چندتا کتاب درمورد فرانسه مطالعه بشه. صدای راوی و چندصدا بودنش هم فوق العاده است
Johnny Mann
۱۳۹۷/۵/۳
هیتلر هیچی از ناپلوئن کم نداره چه در قدرت رهبری، چه در زندگی و سختی‌های کشیده و چه در بزرگی اما چه میشود که از هیتلر حق ندارند حتی یک کتاب منتشر کنند و از ناپلئون هزاران کتاب منتشر میکنند؟ دلیلش کمی واضح هست: یهودیان. و اینکه قدرت سرمایه داری یهودی‌ها رو ببینید در دنیای امروز که چطور یک نفررو بایکوت میکنند
مسعود قاسمی
۱۳۹۷/۱۰/۱۶
کتاب خوبیه ولی بسرعت از روی فتوحات ناپلیون گذشته وروی انها مکث لازم را نداشته وبرخلاف مکث برروی شکستهایش وعلتهای انها به پیروزیهایش کمتر پرداخته. ولی کتاب خصوصا بخاطر استفاده از صداهای مختلف در پرسوناژها قابل تحسین است.
arman r
۱۴۰۱/۶/۸
گوینده عالی برای کتابهای حماسی و استراتژیک که ایشون گویا کتاب ۳۳ استراتژی جنگ را هم گویندگی کردن. کتاب بدلیل وجود شخصیتهای زیاد توصیه میشود نقشه ایتالیا و فرانسه با قلم و خودکاری کنار خود داشته باشید لازم میشود.
Samira All
۱۳۹۷/۴/۲۷
خیلی وقته دنبال زندگینامه ناپلیونم، از وفقتی اسم ناپلئون رو توی کتاب، بارون درخت نشین، از ایتالو کالوینی، شنیدم دلم مبخواست ازش بیشتر بدونم، درمورد صدا هم بنظرمن خیلی دلنشین و قویه
سیداباذر‌‌حسینی
۱۴۰۱/۸/۱۳
من شخصا علاقمندبه ناپلئون هستم ولی مطالب کتاب اینقدر زباده گوی توش هست که حوصله سر بره کاش یکم مختصر ومفید تر بود من از گوش کردن این کتاب خسته شدم وفعلا رهاش کردم تا بعدا شاید دوباره بیام سراغش.
مهدی درودی
۱۳۹۹/۲/۷
انتظار داشتم بیشتر به اطرافیان ناپلئون پرداخته میشد از جمله ژان برنادوت و دزیره که در چند بزنگاه نقش اساسی در سرنوشت ناپلئون داشتند، اما در کل به لحاظ ثبت تاریخی وقایع تقریبا خوب و کامل بود.
شکیلا جالید
۱۳۹۸/۹/۲
کتابی تاریخی و خوبیه برای کسانیکه علاقه مند به تاریخ هستند مناسب تر است، به نسبت کسانیکه به دنبال کتاب داستانی میگردند
جنبه‌ی تاریخی این کتاب به جنبه‌ی داستانی ان غلبه دارد.
Pooya Parsa
۱۳۹۸/۶/۱۷
از اینکه این امکان رو بوجود آوردید که با زندگی مشاهیر و افراد موثر در تاریخ به این شکل آشنا بشیم سپاسگزارم. به نظرم صدای راوی گیراست ولی فرود و فراز مناسبی نداره و پس از مدتی ذهن رو خسته میکنه
رضابهرامی
۱۴۰۱/۶/۲۲
فقط میتونم بگم، چه انسانهایی با عقاید خوب، با رسیدن به قدرت، دیکتاتوری میشوند که مردم انها فقط ضرر میکنند. صدا وموسیقی این کتاب صوتی عالی بود.
Nima Bero
۱۳۹۷/۸/۲۹
صدای روای بی‌نظیره حس گرفته با متن کتاب از دیدگاه کارکترها هم راوگری کرده, متن کتاب فوق العاده از سیاست، کشور داری، نظام وسبک زندگی ناپلئون میگه
آنه شرلی
۱۳۹۷/۵/۱۴
من چند فصل گوش کردم به نظرم باید قبلا کتابایی در موردش خونده باشی تا متوجه بشی اینقدر اسامی مختلف داره که آدم یادش نمیمونه خیلی جذاب نیست
منا صالح
۱۳۹۷/۵/۱۱
من یه فصلشو گوش دادم ولی هنوز جذبم نکرده فکر میکنم به خاطر سبک نگارشش هست و حاشیه پردازی بیش از حدی که داره
زهرا بابایی
۱۳۹۷/۸/۱۹
کاشکی یه کتاب از ناپلئون که خلاصه شده و کلی باشد بگذارید. خیلی به جزییات پرداخته. آدم خسته میشه. ممنون
فرهاد شعبانی خواه
۱۳۹۷/۴/۲۸
زیاد کتاب جالبی نیس اون چیزی که فک میکردم نبود کلا به خیلی چیزای بیهوده میپردازه و اصلا یه جوریه خلاصه من که خوشم نیومد
مشاهده همه نظرات ۳۵

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ناپلئون امپراطور فرانسه

برای دریافت کتاب صوتی ناپلئون امپراطور فرانسه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.