معرفی و دانلود کتاب صوتی راهنمای سلامت روان کودکان: پسران حساس

عکس جلد کتاب صوتی راهنمای سلامت روان کودکان: پسران حساس
قیمت:
48000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی راهنمای سلامت روان کودکان: پسران حساس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی راهنمای سلامت روان کودکان: پسران حساس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی راهنمای سلامت روان کودکان: پسران حساس

مردانگی و قدرت دو کلمه‌ای هستند که در بیشتر فرهنگ‌های جهان به همدیگر گره خورده‌اند، اما کتاب صوتی راهنمای سلامت روان کودکان: پسران حساس از بتسی دو تیری نشان می‌دهد این تعریف تا چه حد ناقص و اشتباه است و چرا باید پسران را به ابراز کردن احساساتشان دعوت کنیم.

درباره کتاب صوتی راهنمای سلامت روان کودکان: پسران حساس

ارائه تعریفی دقیق از پسر حساس کاری دشواری است چون همه ما به واسطه انسان بودنمان حساس هستیم. با این وجود معمولا از پسرها انتظار می‌رود این خصوصیت را نشان ندهند چون در غیر این صورت ممکن است از طرف دیگران درک نشوند، مورد زورگویی قرار بگیرند، طرد شوند یا هرگز فرصتی برای رسیدن به آرزوهایشان پیدا نکنند. اگر شما نیز جزء این گروه از والدین هستید و دائما تلاش می‌کنید فرزندتان را به فردی قوی و آسیب ناپذیر تبدیل کنید، پس کتاب صوتی راهنمای سلامت روان کودکان: پسران حساس (The Simple Guide to Sensitive Boys) از بتسی دوتیری بهترین انتخاب برای شماست.

حقیقت ماجرا این است که فارغ از میزان انرژی و زمانی که برای تغییر پسرتان صرف می‌کنید، احتمالا تنها موفقیتی که به آن نائل می‌شوید تقویت مهارت‌های بازیگری اوست. البته اگر گزینه‌های دیگری مانند تنش‌های بی پایان، هدر رفتن استعداد، درگیری با سومصرف مواد و تروماهای جبران‌ناپذیر را نادیده بگیریم و امیدوار باشیم که نیت خوب ما، همه اشتباهات ما را جبران کرده و فرزندمان، ما را بابت دیکتاتورهایی که در بزرگسالی به آن‌ها تبدیل شده‌ایم ببخشد!

ما معمولا سعی می‌کنیم با جمله‌هایی مثل: «اینقدر حساس نباش!»، «خجالت بکش! مرد گریه می‌کنه؟» یا «تو قراره یه روز پدر بشی، با این وضع چطور می‌خوای از خانواده‌ات مراقبت کنی؟» پسران خود را به مرد واقعی تبدیل کنیم. اقدامی که از نظر نویسنده کتاب راهنمای سلامت روان کودکان: پسران حساس تنها باری غیرقابل تحمل را بر دوش پسران قرار می‌دهد و آن‌ها را نه به مردانی قوی، بلکه به بزرگسالانی ناتوان از درک احساسات تبدیل می‌کند.

بتسی دوتیری (Betsy De Thierry) به عنوان مادر چهار فرزند پسر، معلم و روان‌درمانگر معتقد است والدین عصر جدید برای فراهم ساختن فرصت رشد واقعی، ‌ناچارند زمانی را به بازبینی تعریف خود از مردانگی و توقعاتشان از پسرها اختصاص دهند. چون که بر خلاف باور ما، برای داشتن جامعه‌ای سالم به مردانی نیاز داریم که حساسیت، خلاقیت، دلسوزی و همدردی را آموخته باشند و این گنج را نمی‌توان از کسی جز «پسران حساس» انتظار داشت.

نکوداشت‌های کتاب صوتی راهنمای سلامت روان کودکان: پسران حساس

- اثری مفید، آموزنده و انگیزه‌بخش که به ما یاد می‌دهد بعضی چیزها نه به اصلاح، بلکه به استقبال نیاز دارند. (Jennifer Castro - NetGalley)

- کاش می‌توانستم به هر خانواده‌ای که صاحب فرزند پسر می‌شود، یک جلد از این کتاب را هدیه دهم! (Jane Evans -سخنران، مربی و فعال حوزه سلامت روان کودک)

کتاب صوتی راهنمای سلامت روان کودکان: پسران حساس مناسب چه کسانی است؟

مطالعه این اثر آموزنده را به همه والدینی که فرزند پسر دارند، مربیان مهد و معلمان مقطع ابتدایی و همچنین تمام افرادی که به سلامت روان کودکان اهمیت می‌دهند پیشنهاد می‌کنیم.

در بخشی از کتاب صوتی راهنمای سلامت روان کودکان: پسران حساس می‌شنویم

هر بچه‌ای در دنیا با اثر انگشتی منحصر به فرد، ترکیبی منحصر به فرد از نقات قوت و نقاط ضعف و چیدمانی بی‌مانند برای پرورش این موارد به دنیا می‌آید. عجیب است که جامعه ما به نظر افراد را تشویق می‌کند تا انتظاراتی را برآورده کنند که اغلب در رسانه‌ها مطرح می‌شود. فشار همتایان و تفکر گروهی سرعتش بیشتر شده در حالی که فردیت اغلب تهدید یا گیج‌کننده به حساب می‌آید. هرچند افراد باید اطاعت کنند، اما گاهی بخش کوچکی از آن‌ها احساس می‌کند گرسنه است و نادیده گرفته شده است. ما باید درباره‌ی تشویق توانمندی‌های بچه‌ها و کمک به عادی‌سازی بیان ضعف‌هایشان مصمم باشیم تا بدانند ضعف‌هایشان این پتانسیل را دارند که به یک نقطه قوت یا شکل دیگری از یک توانمندی خاص تبدیل شوند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
شناسنامه
2 دقیقه
متن پشت جلد
4 دقیقه
پیشگفتار
24 دقیقه
فصل اول - آشنایی با پسران حساس
17 دقیقه
فصل دوم - پسرها چه فرقی با بقیه دارند؟
18 دقیقه
فصل سوم - احساس متفاوت بودن
18 دقیقه
فصل چهارم - پوشیدن یک زره نامریی یا ساکت ماندن
21 دقیقه
فصل پنجم - ناخودآگاه ما و تأثیر قلدری
19 دقیقه
فصل ششم - روابطی که تقویت کننده تاب‌آوری هستند
15 دقیقه
فصل هفتم - مدیریت ترس و نگران

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی راهنمای سلامت روان کودکان: پسران حساس
نویسنده
مترجمفاطمه سیفی، پرستو کفایی زاد طهرانی
گویندهشهره روحی
ناشر چاپیانتشارات پندار تابان
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۱۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان
قیمت نسخه صوتی
48000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی راهنمای سلامت روان کودکان: پسران حساس

مهساشریفی نیا
۱۴۰۲/۴/۲۲
کتاب خوبی بود، اگه راهکارهای بیشتری برای چطور رفتار کردن با افراد سمی اطراف کودک داشت بهترمیشد👌
Ayoub Rahmati
۱۴۰۱/۵/۱۷
نویسنده واقعا رو نقطه‌ای دست گذاشته که پدر و مادرها و مخصوصا تک فرزندها نیاز دارن اون رو بدونن
نسیم
۱۴۰۲/۶/۱۲
خیلی به اطلاعات آدم نمی‌افزود همه فصلاش تقریبن شبیه بود
عزت قاسمپور
۱۴۰۱/۱۰/۳۰
مطالب خوب و کمک کننده‌ای دارد ولی کامل نیست
بهناز آتش زر
۱۴۰۱/۱۰/۸
بسیار کتاب کاربردی بود
میتوانم بگویم مثل یک مشاور بود
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب صوتی راهنمای سلامت روان کودکان: پسران حساس

برای دریافت کتاب صوتی راهنمای سلامت روان کودکان: پسران حساس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.