معرفی و دانلود کتاب صوتی دگرگونی زندگی با جادوی نظم: هنر ژاپنی برای ساماندهی و نظم

عکس جلد کتاب صوتی دگرگونی زندگی با جادوی نظم: هنر ژاپنی برای ساماندهی و نظم
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دگرگونی زندگی با جادوی نظم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دگرگونی زندگی با جادوی نظم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دگرگونی زندگی با جادوی نظم: هنر ژاپنی برای ساماندهی و نظم

کتاب صوتی دگرگونی زندگی با جادوی نظم نوشته‌ی ماری کندو، اثری الهام‌بخش درمورد بهبود کیفیت زندگی است. نویسنده با روش «کن ماری» به شما نشان می‌دهد که از طریق مرتب کردن خانه می‌توانید تصمیم‌های درست در زندگی بگیرید. این کتاب در سال 2014 با فروش بیش از دو میلیون نسخه در صدر کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز و آمازون قرار گرفت.

درباره کتاب صوتی دگرگونی زندگی با جادوی نظم:

شاید شما هم این تجربه را داشته‌اید که هرچه در تمیزکردن و چیدن وسایل خانه وسواس و دقت بیشتری به خرج می‌دهید، آن‌طور که انتظارش را دارید، مرتب نمی‌شود. اگر به شما بگوییم برای مرتب کردن خانه هم تکنیک‌های کاربردی زیادی وجود دارند ممکن است تعجب کنید. اما باید گفت که تعدادی از عادت‌های ما در تمیزکردن و نحوه نگه‌داشتن وسایل، تأثیر خیلی زیادی در مرتب بودن کل خانه دارد.

ماری کندو عقیده دارد نظم نوعی جادو است. او در کتاب صوتی دگرگونی زندگی با جادوی نظم (the life changing magic of tidying up) به شما ثابت می‌کند که با این جادوی مهم و اثرگذار می‌توانید کیفیت زندگی و کار خود را بهبود ببخشید. با شنیدن این کتاب یاد می‌گیرید که بدون انجام تمیزکاری‌های خسته‌کننده هرروزه، برای همیشه خانه‌ای منظم داشته باشید.

کتاب حاضر یکی از پرفروش‌ترین آثار در ژاپن، انگلستان و آلمان است و بیش از سه میلیون نسخه از آن در جهان به فروش رفته است. نویسنده آن در بیشتر از 30 برنامهٔ تلویزیونی مشهور در ژاپن دعوت شده و تکنیک‌های مؤثر خود را با مخاطبینش به اشتراک گذاشته است. از نظر ماری کندو منظم‌کردن خانه بر بقیهٔ جنبه‌های زندگی شما از جمله کار و خانواده تأثیر مستقیم می‌گذارد و می‌تواند زندگی شما را تغییر بدهد.

با جادوی نظم، خانه شما همیشه مرتب است و هیچ‌گاه دیگر به به‌هم‌ریختگی قبل برنمی‌گردد. این موضوع می‌تواند شروعی دوباره برای زندگی شما باشد تا بتوانید با ذهنی باز در جهت اهدافتان قدم بردارید و برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.

نکوداشت‌های کتاب دگرگونی زندگی با جادوی نظم:

- این اثر تغییر بزرگی در زندگیتان به وجود می‌آورد. (Buzzfeed)
- نوشته‌ی منظم‌ترین زن در جهان (Pure Wow)
- یک راهنمای عملی مختصر و پراهمیت برای مرتب کردن منزل خود. (Financial Times)
- کوندو شما را به چالش می‌کشد تا از خود بپرسید که آیا هر شی شما برای رسیدن به یک هدف است. آیا این شما را به جلو سوق می‌دهد یا شما را در گذشته نگه داشته است؟ (USA Today)

شنیدن کتاب صوتی دگرگونی زندگی با جادوی نظم به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

راهنمایی‌های این کتاب برای همه افرادی که قصد دارند زندگی منظم و آراسته‌ای داشته باشند مناسب است. اگر دوست دارید تمرکز بیشتر و ذهن آرام‌تری داشته باشید، شنیدن این کتاب به شما توصیه می‌شود.

با ماری کندو بیشتر آشنا شویم:

او پژوهشگر و مشاور پاک‌سازی ژاپنی متولد سال 1984 است که تحصیلات خود را در دانشگاه توکیو گذرانده و به یکی از مشاوران مشهور در حوزه نظم تبدیل شده است. ماری کان ماری کندو (Marie Kondo) ابداع‌کننده روش کن ماری (KonMari) است که به گفته خودش شروع‌کننده ایجاد تحولات عظیمی در زندگی خودش بود. وی همچنین کتاب‌های زیادی در حوزه نظم و تأثیراتش در زندگی فردی نوشته و از این طریق جایگاه ممتازی در بین مخاطبین خود کسب کرده است.

کندو مصاحبه‌هایی با نشریاتی مثل «لاندن تایمز، ساندی تایمز، و مجلات «رِد و یو» نیز داشته است. ازجمله کتاب‌های مشهور او «جادوی نظم، خلق شادی با هنر ژاپنی و لذت کارکردن: سروسامان دادن به زندگی شغلی» هستند.

جملات برگزیده کتاب صوتی دگرگونی زندگی با جادوی نظم:

- این‌که وسایل خود را به کسانی بدهید که به‌جای شما می‌توانند از آن بهره گیرند، بسیار عالی است.

- تنها کاری که باید انجام دهید این است که نظم و ترتیب کار را رعایت کنید.

- شاید خسته شوید، اما وقتی اشیای زائد خود را دور می‌ریزید، احساس بسیار خوبی دارید. اما نکتهٔ مهم و تعیین‌کننده این است که چه چیزهایی را نگه دارید.

- شاید به نظر برسد که لباس‌های فراوانی را دور انداخته‌اید. اما اگر لباسی را برگزینید که از آن لذت می‌برید، به‌اندازه کافی برایتان لباس باقی می‌ماند.

- لباس‌هایتان را درست تا کنید تا مشکل جا نداشته باشید.

- برخی معتقدند که تاشدگی بیشتر به معنای چروک بیشتر است. اما این‌طور نیست. شمار تا زدن‌ها نیست که لباس را چروک می‌کند. بلکه فشاری که به لباس‌ها وارد می‌شود لباس‌ها را چروک می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی دگرگونی زندگی با جادوی نظم می‌شنویم:

پس از آنکه لباس‌هایتان را مرتب کردید و آن‌ها را در جای خود قرار دادید، نوبت نظم بخشیدن به کتاب‌ها می‌رسد. کتاب‌ها یکی از سه کالایی است که اشخاص حاضر نیستند به‌آسانی از دست بدهند. مردم چه اهل خواندن کتاب باشند چه نباشند، نمی‌توانند از کتاب‌هایشان فاصله بگیرند. اما مسئلهٔ اصلی، جداشدن از کتاب است.

یکی از مراجعان من که زنی سی‌ساله بود و برای یک مؤسسهٔ مشاوره کار می‌کرد، شیفتهٔ کتاب بود. او نه‌تنها شمار زیادی کتاب تجاری خوانده بود، شمار زیادی هم کتاب داستان و رمان خوانده بود و به طور طبیعی اتاقش پر از کتاب بود. روی کف اتاقش حدود بیست ستون کتاب بالا رفته دیده می‌شد. وقتی در اتاقش راه می‌رفتم باید مواظب می‌بودم که با کتاب‌ها برخورد نکنم و ستون کتاب‌ها را فرو نریزم. به او حرفی را که به همهٔ مراجعانم می‌زنم گفتم: «لطفاً پیش از هر کار دیگر هرچه کتاب در قفسه‌های کتاب داری روی کف اتاق بگذار.» چشمانش از تعجب گرد شد.

- «همه‌شان را؟ تعدادشان خیلی زیاد است!»
- «بله می‌دانم. همه‌شان را لطفاً»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۳ دقیقه
مقدمه
۳۹ دقیقه
بخش یک: چرا نمی‌توانم خانه‌ام را مرتب کنم؟
۳۱ دقیقه
بخش دو - قسمت اول: اول دور بی‌اندازید
۲۰ دقیقه
بخش دو - قسمت دوم: اگر از خانواده خود خشمگین هستید شاید به دلیل بی‌نظمی اتاقتان است
۳۰ دقیقه
بخش سه - قسمت اول: پاکسازی با رعایت گروه و کارایی / وسیله معجزه می‌کند
۴۵ دقیقه
بخش سه - قسمت دوم: منظم کردن کتاب‌ها / همه کتاب‌هایتان را کف اتاق بگذارید
۳۸ دقیقه
بخش چهار: اشیا و وسایلتان را انبار کنید تا به زندگی خود درخششی بدهید
۳۳ دقیقه
بخش پنج: جادوی پاکسازی و نظم بخشیدن به خانه زندگی شما را دگرگون می‌کند

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دگرگونی زندگی با جادوی نظم: هنر ژاپنی برای ساماندهی و نظم
نویسنده
مترجممهدی قراچه داغی
گویندهفروغ بهرامی
ناشر چاپینشر البرز
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی علمی و آموزشی، کتاب‌های عمومی
قیمت نسخه صوتی
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دگرگونی زندگی با جادوی نظم

Mahsa Parsae
۱۴۰۱/۱۰/۱۱
وای که چقدر این کتاب خسته کننده و مطالب کلیشه‌ای احساس کردم مامانم داره نصیحتم میکنه البته این نظر شخصیه منه
این راهکار‌ها کمکی به من نکرد
من ۲ فصل رو با تحمل و صبوری گوش دادم و قطعا توصیه نمیکنم
بیشتر این دو فصل هم نویسنده از خوبیای خودش و مشاورش گفت بدون فایده یا توصیه‌ای کار امد انگار تبلیغ برای ارایه مشاورش و سمینارش بود
سارا ن
۱۴۰۰/۶/۸
خیلی خوب واقعا اول فکر کردم اصراف کاریه ولی بعد که کتابو ادامه دادم دیدم نه خیلی درست میگه و به شدت به درد ما ایرانیا میخوره چون ما خیلی چیزها رو نگه میداریم که هیچ درد نمیخورن بعد خوندن این کتاب ۱۸ کیلو وسیله رد کردم رفت و اصلا پشیمان نیستم کاش زودتر از اینا میفهمیم این کتاب هست
بشرا ناصری
۱۴۰۱/۱۰/۴
خیلی ممنونم از همه افرادی که برای این کتاب ارزشمند زحمت کشیدن
همیشه با روشی که طبق گفته همین کتاب به درد نمیخوره کارهای خونم رو انجام میدادم و هرروز یک بخش رو تمیز میکردم که البته هیچوقت همه جا تمیز نمیشد وهمیشه کار داشتم
اما با روشهای ارزشمند این کتاب خیلی راحت میشه همه چیز رو سروسامان داد
مریم جعفری
۱۴۰۱/۱۱/۳
خیلی خوب به جزئیات پرداخته بود صدای گوینده و نحوه خوانش بسیار عالی بود. ترجمه هم بسیار ساده و قابل درک. با ردوم که گوش کردم متوجه نکات بیشتری شدم. همه خانمها باید گوش بدهند پس ازخواندن کتاب 24 کیسه زباله پرکردم. وسایلی رو که هیچ وقت ازشون دل نمیکندم براحتی دور انداختم.
Maryam Ghasemi
۱۴۰۱/۵/۲۸
اگر خیلی به نظم اهمیت نمیدید و بیشتر مواقع دچار استرس و احساسات منفی هستید حتما این کتاب را با دقت بخونید و به اون عمل کنید تا شاهد حال خوبتون باشید
مهسا فامل
۱۴۰۱/۴/۱۶
فقط اهل کتاب خوندن هستین و مساله بی نظمی اذیتتون میکنه میتونین ازش استفاده کنین نکته خاصی گفته نشده منتها یادآوری یه سری نکته میتونه کمکتون کنه که منزل منظم تری داشته باشید
MAHMA 789
۱۴۰۰/۹/۱۸
این کتاب خیلی عالیه خصوصا وقتی چندین سال از زندگی بگذره و تو هی خرید کرده باشی و نمیدونی چکار کنی اونهمه لباس تو چمدانها به هیچ دردی نمیخوره واقعا
mahsa abolhoseini
۱۴۰۰/۵/۴
این کتاب عالیه حتماحتماابخونیدش تغیر ات مثبت واساسی مهمی درزندگیتون شکل میگیره. ممنون ازنویسنده کتاب واقعا بهترین کتاب‌هایی بودکه خوانده بودم تاالان.
حمیده سلطانی
۱۴۰۰/۷/۲۹
کتاب مفیدی بود؛ اولین فصلها را که گوش دادم پسرم به طور ناخوداگاه شروع کرد به مرتب کردن اناق و لباسهاش؛ خوندن این کتاب را پیشنهاد میکنم
محمد عبدالهی
۱۴۰۰/۶/۱۸
خیلی عالی بود و اموزنده و بنظرم منظور از لباسها و اشیای اضافه همون افکار منفی هستش
فرزانه
۱۴۰۱/۱۰/۲۹
قدم به قدم با کتاب جلو رفتم و دور برم خالی کردم از چیزای اضافی. زندگیم رنگ و بوی دیگه گرفته
مریم 🦋💙✨
۱۴۰۱/۶/۱۲
واقعا خدا رو شکر می‌کنم با ماری کندو و معجزات نظمش آشنا شدم توصیه می‌کنم به همه‌ی دوستان💙💙💙
شیرین قلی زاده
۱۴۰۱/۲/۶
عالیه انرژی بخش و پرشور، توصیه میکنم حداقل یه بار گوش بدین، من چند بار گوش دادم
نازنین
۱۴۰۱/۳/۳
عالی بود و خیلی کمکم کرد صدا و لحن گوینده هم بسیار مناسب بود
لارا فرزاد
۱۴۰۰/۱۲/۲
خوب بود. مخصوصا در زمان خانه تکانی مفید واقع میشه و کمی به کارها سرعت میده.
مشاهده همه نظرات ۲۸

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دگرگونی زندگی با جادوی نظم

برای دریافت کتاب صوتی دگرگونی زندگی با جادوی نظم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.