معرفی و دانلود کتاب صوتی مزخرفات فارسی

عکس جلد کتاب صوتی مزخرفات فارسی
قیمت:
۲۶۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مزخرفات فارسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مزخرفات فارسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مزخرفات فارسی

کتاب صوتی مزخرفات فارسی نوشته‌ی رضا شکراللهی، اشتباهات دستوری و کلمات غلط در زبان فارسی امروزی را به زبان ساده، روان و با اندکی چاشنی طنز بیان می‌کند.

کتاب صوتی مزخرفات فارسی، کتابی آموزنده، جذاب و شنیدنی است که با بذله‌گویی و زبان طنز، به نقد و بررسی اشتباهات و ایرادات نوشتاری و گفتاری ما می‌پردازد. این اشتباهات قبیح گاهی تا حد بسیاری در زبان معیار ما فراگیر و زبانزد می‌شود. هیچ انسانی از این اشتباهات در امان نبوده و گاهی ناخواسته آن‌ها را به کار می‌برد، بدون آنکه بداند، از دستور زبان یا لغات اشتباهی استفاده کرده است. مهمترین هدف نویسنده توجه کردن مردم به زبان فارسی و فکر کردن در مورد واژه‌ها و اصطلاحات بوده است.

رضا شکراللهی نویسنده‌ و روزنامه‌نویس حرفه‌ای و با سابقه‌ی معاصر در این کتاب صوتی، شیوه‌های مناسبی را در بیان این معضلات زبانی انتخاب کرده است. ادغام نقد با طنز، یکی از مهارت‌های نگارش نویسنده است که بر شیرینی قلم او می‌افزاید و کتاب را دل‌نشین‌تر و جذاب‌تر می‌کند. هم‌چنین، روایت نویسنده از رویدادهایی که برای او رخ داده است، نمونه‌های جالب و مناسبی برای موارد نامحدود اشتباهات پرکاربرد در فارسی معیار است.

هدف کتاب مزخرفات فارسی این نیست که زبان فارسی و ارزش‌های آن را به سخره بگیرد، بلکه می‌خواهد چند نکته‌ی مهم را به دوست‌داران زبان فارسی یادآور شود. نکاتی باارزش و کوچک که می‌تواند موجب بقا و ماندگاری بیشتر و باکیفیت‌تر این زبان شیرین شود. در این کتاب صوتی مثال‌های بسیاری از اشتباهات متداول در گفتار و نوشتار زبان فارسی آمده است که هر روز از طریق اشخاص و رسانه‌های گوناگون، شاهد آن هستیم. شکراللهی تمام تلاش خود را می‌کند تا در بیان این مثال‌ها هیچ یک از ارجاعات تاریخی مثل وقایع سیاسی، فرهنگی و اجتماعی پاک نشوند، تا شما بهتر جان کلام را در شرایط معمول و روزمره درک کنید.

زبان نویسنده در مزخرفات فارسی، ساده، روان و امروزی است. مطالب این کتاب بدون شک برای ارتقا کیفیت نگارش و سخن گفتن به زبان فارسی برای جوانان و نوجوانان، نویسندگان، روزنامه‌نگارها و ویراستارها بسیار مفید است. هم‌چنین مطالب مفید و آموزنده‌ای هم درمورد ارتباط زبان‌های فارسی، ترکی، کردی، انگلیسی، عربی و... به نگارش درآورده است که موجب می‌شوند مطالب بهتر توسط شما درک شوند.

رضا شکراللهی را بیشتر بشناسیم:

رضا شکراللهی مولف، ویراستار و روزنامه‌نگاری برجسته است که در سال 1351 در نجف‌آباد چشم به جهان گشود. او در رشته‌ی کارگردانی و در دانشکده‌ی صدا و سیما به تحصیل پرداخته و متون بلند ادبی رادیو فرهنگ را ویراستاری کرده است. او در روزنامه‌ی «سلام» در دو ستون به نام‌های «شیرینی زبان» و «مزخرفات فارسی» مشغول به کار بوده است. اصلی‌ترین دغدغه‌ و مهارت او ویراستاری کتاب‌های داستانی به ویژه رمان است. انتشاراتی که او با آن‌ها در زمینه‌ی ویراستاری کار کرده‌ است عبارت‌اند از: انتشارات ققنوس، چشمه، افق و...

در قسمتی از کتاب صوتی مزخرفات فارسی می‌شنویم:

خبرنگار ایسنا از من پرسید: «برای "انتقام گرفتن" بگوییم تصفیه حساب یا تسویه حساب؟» گفتم: «این از آن بحث‌هایی است که غور در آن آدم را به دردسر می‌اندازد.» و خودم را انداختم به دردسر. معنای لغوی تصفیه و تسویه روشن است و بحثی در آن‌ها نیست. تصفیه یعنی پاک کردن، صاف کردن، پالایش و عناصر بیگانه را از چیزی بیرون کردن و در معنای دقیق عربی، خالص کردن. همچنان که مثلا خون را تصفیه می‌کنیم نه تسویه. تسویه هم یعنی مساوی کردن، هموار و هم‌سطح کردن یا، به تعبیر دهخدا، راست کردگی و برابری. همچنان که در حسابداری‌ها، وقتی بستانکاری را با بدهکاری برابر می‌کنند، به آن می‌گویند تسویه نه تصفیه.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
۲۱ دقیقه
بخش اول
۳۰ دقیقه
بخش دوم
۲۴ دقیقه
بخش سوم
۲۷ دقیقه
بخش چهارم
۲۷ دقیقه
بخش پنجم
۲۷ دقیقه
بخش ششم
۲۸ دقیقه
بخش هفتم
۲۰ دقیقه
بخش هشتم
۱۹ دقیقه
بخش نهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مزخرفات فارسی
نویسنده
گویندهآرمان سلطان زاده
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۴۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های نقد و بررسی
قیمت نسخه صوتی
۲۶۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مزخرفات فارسی

Sa Fa
۱۳۹۹/۲/۱۳
کتاب عالی بود زبان فارسی به عنوان زبانی که با پیچ و خم‌های زیادی مثل تفاوت گفتار و نوشتار , استفاده از رسم الخط انگیلیسی یا به قول نویسنده پینگیلیش (همون فینگیلیش مصطلح) نیاز به این داره که برای عموم مردم هم اشناتر بشه و فقط به بحث‌های دانشگاهی و اهل ادب محدود نشه.
Javad Yazdani
۱۴۰۰/۱۰/۲۳
کتاب خوبی بود در کل؛ ولی زمانی‌ که یه یه موضوعی رو مطرح میکنه، آدم با خودش میگه چقدر موارد مشابهی هستند که گفته نمیشن و جاشون خالیه
البته به خاطر محدودیت حجم کتاب میشه گفت طبیعیه، ولی حیف...
Fateme D
۱۴۰۰/۷/۱۹
کتاب آموزنده با بیانی طنز
نیاز هست که هر فارسی زبانی برای حفظ زبان فارسی و ادبیات مطالعه کند
راوی عالی و کتاب عالی تر
ممنون
مروا 🤗
۱۳۹۹/۹/۱۲
کتابی اجباری برای همه!
سلطان آرمان هم که خوانده، دیگه هیچی!
بشنوید که هم فارسی یاد بگیرید هم لذت ببرید🌟
صادق ستوده نیا
۱۴۰۰/۴/۲۲
عالی عالی عالی مفید پر از نکته، تازه با قلم طنز، له خوبی توی یاد ادم میمونه، ممنون
SoBhAn Rezaei
۱۴۰۰/۲/۱۶
کتابیه که بهت یاد میده ساده حرف بزنی و بنویسی. به من خیلی کمک کرد تا بتونم درست بنویسم
مرتضی سلطانی
۱۳۹۸/۱۲/۸
این چرا صوتیه؟😂
Nooshafrin Mohammadi
۱۴۰۰/۶/۴
کتاب خیلی کاربردی هست و باید همه گوش یدن
کامران بخت آور
۱۴۰۱/۲/۲۳
واقعا بد نبود علاقه میخاد
سید حسینی
۱۴۰۰/۲/۱۳
عالی و کار بردی و مفرح، 👌👌👌
Soheil Sabaghian
۱۳۹۹/۱۰/۱۲
بسیارطنزومفیدبود
یاسر وحدانی
۱۴۰۰/۱/۲۲
عالی و خیلی خوب بود
مشاهده همه نظرات ۱۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مزخرفات فارسی

برای دریافت کتاب صوتی مزخرفات فارسی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.