معرفی و دانلود کتاب صوتی پادشاهی پیر در تبعید

عکس جلد کتاب صوتی پادشاهی پیر در تبعید
قیمت:
۳۵۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پادشاهی پیر در تبعید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پادشاهی پیر در تبعید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پادشاهی پیر در تبعید

آرنو گایگر در کتاب صوتی پادشاهی پیر در تبعید، داستانی واقعی از سال‌های پایانی زندگی پدرش را به تصویر می‌کشد؛ مردی که بیش از یک دهه به بیماری آلزایمر دچار بوده و تمام اعضای خانواده‌اش را از یاد برده است. این رمان توانست نامزد دریافت جایزه لایپزیگ آلمان و برنده جایزه ادبی فریدریش هولدرلین در سال 2011 شود.

درباره کتاب صوتی پادشاهی پیر در تبعید:

آرنو گایگر نویسنده اتریشی در کتاب صوتی پادشاهی پیر در تبعید (The Old King in His Exile) داستانی تاثیرگذار درباره زندگی پدرش، آگوست گایگر نوشته است. مردی که به بیماری آلزایمر دچار شده و همه چیز به مرور از یادش رفته اما آرنو به عنوان پسرش و فردی که در تمام طول بیماری در کنار پدرش بوده، نشاط و سرزندگی خاص درونی او را به زیبایی به تصویر می‌کشد.

در کتاب پادشاهی پیر در تبعید شما با پیرمردی 83 ساله آشنا می‌شوید که پدر چهار فرزند و پدربزرگ سه دختر است و پس از پایان کارش و بازنشستگی، حدود پانزده سال از این بیماری رنج می‌برد. آرنو نیز دومین پسر اوست که زندگی مشترک و عجیب خود با پدرش را به شکل یک کتاب درآورده و از جذابیت، ذکاوت، اعتماد به نفس درونی این مرد سخن می‌گوید؛ هر چند که آلزایمر تمام وجودش را در برگرفته و گذشته، خانه و فرزندانش را فراموش کرده است اما رمان پادشاهی پیر در تبعید به خوبی توانسته قدرت و زیبایی زندگی را برای شما توصیف کند و روابط نزدیک یک پدر و پسر را به خوبی نشان دهد. این رمان در سال 2011 منتشر شد و توانست به 28 زبان زنده دنیا ترجمه شود.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی پادشاهی پیر در تبعید:

- برنده جایزه ادبی فردریش هولدرلین در سال 2011
- نامزد دریافت جایزه نمایشگاه کتاب لایپزیگ در بخشی داستانی در سال 2011
- برنده جوایز انجمن‌های پزشکی از جمله جایزه انجمن مراقبت از آسایش آلمان (DHPV 2011)

کتاب صوتی پادشاهی پیر در تبعید برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به داستان و رمان‌های اروپایی علاقه دارید و می‌خواهید با لحظات سخت و آسان یک خانواده همراه شوید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

آرنو گایگر را بیشتر بشناسیم:

یکی از داستان‌نویسان موفق اتریشی آرنو گایگر (Arno Geiger) نام دارد. او در سال 1968 در روستای ولفورت در حوالی شهر بروگنز به دنیا آمد و تحصیلات خود را در رشته‌های مطالعات آلمانی، ادبیات تطبیقی و تاریخ باستان در دانشگاه‌های اینسبروک و وین دریافت کرد.

آرنو گایگر از سال 1993 تاکنون به عنوان نویسنده‌ای مستقل فعالیت می‌کند و از سال 1986 تا 2002 به عنوان تکنسین در جشنواره سالانه اپرای تابستانی Bregenzer Festspiele کار می‌کرد.

این نویسنده اروپایی اولین جایزه ادبی خود به نام Deutscher Buchpreis را از انجمن کتابفروشان آلمان در سال 2005 دریافت کرد و پس از نوشتن رمان پادشاهی پیر در تبعید به شهرت بیشتری رسید.

جوایز و افتخارات آرنو گایگر:

- برنده جایزه کتاب سال در آلمان
- برنده جایزه آنتون ویلدگانز در سال 2011
- برنده جایزه دویچر بوچپریس در سال 2005
- برنده جایزه فردریش هولدرلین در سال 2011
- دریافت بورسیه 1994 وزارت علوم و فرهنگ اتریش
- برنده جایزه Alemannischer Literaturpreis در سال 2017
- برنده جایزه آبراهام وورسل 1998، نیویورک (جایزه استعدادیابی برای نویسندگان جوان اروپایی)

در بخشی از کتاب صوتی پادشاهی پیر در تبعید می‌شنویم:

در تمامی این سال‌ها یک بار هم این فکر به مغزم خطور نکرده بود؛ تصویری که از پدر داشتم اجازه نمی‌داد. مسخره است اما هرگز فکر نمی‌کردم که او به این بیماری دچار شود.

درک واقعیت برای همه ما تسکین بخش بود. حالا برای شرایط خاص زندگی‌مان در سال‌های گذشته دلیلی پیدا کرده بودیم؛ دلیلی که پذیرفتنی بود. دیگر آنقدر احساس عجز و درماندگی نمی‌کردیم؛ تنها از اینکه وقت از دست داده و با یک فانتوم جنگیده بودیم، رنج می‌بردیم. وقتی را که می‌توانستیم هزار بار مفیدتر بگذرانیم. اگر کمی هوشیارتر، دقیق‌تر و علاقه‌مندتر بودیم، این همه پدر و خودمان را زجر نمی‌دادیم. از همه مهم‌تر می‌توانستیم از او به خوبی مراقبت کنیم و به موقع سوالات‌مان را با او در میان بگذاریم.

مراحل اول بیماری دوران بسیار وحشتناکی بود؛ یک شکست کامل. از آن گذشته دورانی بود پر از فقدان‌های بزرگ. خاطرات شخصی پدر پاک می‌شدند و اشیایی را که برای او ارزشمند بودند، گم می‌شدند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۳ دقیقه
بخش اول
۴۱ دقیقه
بخش دوم
۲۳ دقیقه
بخش سوم
۲۲ دقیقه
بخش چهارم
۳۰ دقیقه
بخش پنجم
۲۸ دقیقه
بخش ششم
۲۴ دقیقه
بخش هفتم
۲۱ دقیقه
بخش هشتم
۲۹ دقیقه
بخش نهم
۲۹ دقیقه
بخش دهم
۲۶ دقیقه
بخش یازدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پادشاهی پیر در تبعید
نویسنده
مترجمشیرین قرشی
گویندهبهرام ابراهیمی، بهادر ابراهیمی
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۵۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پادشاهی پیر در تبعید

Alireza Mahmoodi
۱۴۰۰/۱۱/۹
این داستان را شنیدم یاد پدرم افتادم چون تمام این کارها را او نیز انجام میداد یا اکثر مواقع با اسم برادرش صدایم می‌کرد تقریبا پدرم ۸ سال دچار این بیماری شده بود بارها نزد پزشک متخصص بردیم از ایشان نوار مغزی وسی تی اسکن گرفتیم متاسفانه کار ساز نشد فقط با داروهای تجویز شده جلوی پیشرفت را کمی گرفتیم و هیچ کاری نتوانستیم انجام بدهیم فقط مراقبت به امید روزهای آینده تا سلامتیش را ببینیم این بیماری به کندی آغاز و به تدریج رو به وخامت می‌رود بیماری علاج ناپذیر روی حافظه کوتاه مدت اختلال میکند
بنظرم این کتاب داستان فوق‌العاده‌ای دارد با اجرای عالی و صدای خوب گوینده
متشکرم
شهرزاد زارع
۱۳۹۹/۱۲/۶
کتابی بسیار ارزشمند که ما را در تجربه‌ای بزرگ شریک خود میکند و چیزهای زیادی به ما یاد میدهد، من تا کنون با بیمار دمانس زندگی نکردم، اما با وجودم کلمات این کتاب را زندگی کردم، شاید برای هر انسانی در این عصر که زوال عقل سرعت گرفته گوش دادن به این کتاب بسیار ارزشمند باشد، از تمامی کسانی که برای تهیه‌ی این کتاب صوتی زحمت کشیده‌اند صمیمانه تشکر میکنم
Hamid Attaran
۱۴۰۱/۱/۲۰
این کتاب، خصوصا برای کسانیکه با بیماران دمانسی در ارتباط هستند بسیار جالب و آموزنده است و به درک بهتر افراد از این بیماران کمک می‌کند. جدا از ارزش بالای محتوای کتاب، اجرای صوتی آن بسیار عالی و حرفه‌ای انجام شده و موسیقی استفاده شده نیز هماهنگی بالایی با متن دارد که رویهمرفته جای تشکر بسیار از تهیه کنندگان محترم دارد
مجید امین
۱۴۰۰/۲/۱۲
بیشتر کتاب دردی رو حس کردم که بخاطر حسی بود که به مادربزرگم بخاطر همین بیماری داشتم بسیار خوب
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پادشاهی پیر در تبعید

برای دریافت کتاب صوتی پادشاهی پیر در تبعید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.