معرفی و دانلود کتاب صوتی بالاخره یه روزی قشنگ حرف می‌زنم

عکس جلد کتاب صوتی بالاخره یه روزی قشنگ حرف می‌زنم
قیمت:
68000 تومان - 12.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بالاخره یه روزی قشنگ حرف می‌زنم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بالاخره یه روزی قشنگ حرف می‌زنم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بالاخره یه روزی قشنگ حرف می‌زنم

مجموعه‌ای از بهترین جستارهای طنز دیوید سداریس! کتاب صوتی بالاخره یه روزی قشنگ حرف می‌زنم که در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز قرار دارد، شامل جستارهایی از این طنزنویس پرمخاطب آمریکایی می‌شود که برندهٔ جوایزی متعددی شده و به زبان‌های بسیاری ترجمه شده است.

درباره کتاب صوتی بالاخره یه روزی قشنگ حرف می‌زنم:

بخش مهمی از ادبیات دنیا به طنز اختصاص دارد و نویسندگان بزرگی در تاریخ از طریق نوشته‌های طنزشان، جهان‌بینی خود و انتقادشان از پدیده‌های مختلف را بیان می‌کردند. دیوید سداریس نیز یکی از این نویسندگانی است که در چگونگی روایت ماجرای طنز مهارت دارد و می‌تواند به‌آسانی خنده را بر لبان خوانندگان بیاورد و آن‌ها را از بند زمان و مکان خارج کند.

این نویسندهٔ برجسته در کتاب بالاخره یه روزی قشنگ حرف می‌زنم (Me Talk Pretty One Day) 26 مقاله نوشته که در دو بخش اصلی ارائه شده‌اند. این اثر که اولین‌بار در سال 2000 در آمریکا انتشار یافت، یکی از پرمخاطب‌ترین آثار طنز سالیان اخیر به شمار می‌آید که از بهترین کتاب‌های سداریس نیز محسوب می‌شود.

بخش اول کتاب به دوران نوجوانی سداریس اختصاص دارد که در کارولینای شمالی زندگی می‌کرد. در این قسمت به تلاش‌های بامزهٔ سداریس برای تلفظ درست سین و شین در کلمات و تلفظ صحیح نام خودش پرداخته می‌شود. بخش دوم هم دورانی از زندگی طنزآمیز سداریس را به تصویر می‌کشد که همراه با دختری در فرانسه زندگی می‌کرد و تمام تلاشش را به کار گرفته بود تا بدون تسلط به زبان فرانسه با دیگران حرف بزند و ارتباط برقرار کند.

کتاب صوتی بالاخره یه روزی قشنگ حرف می‌زنم را می‌توان در دستهٔ خودزندگینامه‌ها نیز جای داد. زندگینامه‌ای که مملو از جزئیات خنده‌دار است و هرکسی با هر سن‌وسال و جایگاهی می‌تواند با آن ارتباط برقرار کرده و همذات‌پنداری کند. کتاب حاضر تاکنون به بیش از سی زبان مختلف ترجمه شده و صدها هزار نسخه از آن در جای‌‌جای دنیا به فروش رفته و تحسین منتقدان زیادی را برانگیخته است.

نویسنده در خلال روایت خاطرات شخصی‌اش دربارهٔ روابط خانوادگی، کلاس‌های دوران مدرسه، فیلم‌هایی که دیده و لوازمی که در زندگی‌اش داشته است صحبت می‌کند و درمورد این موضوعات به‌ظاهر ساده به نحو جذاب و مسحورکننده‌ای حرف می‌زند. طوری که می‌تواند دیدگاه شما به زندگی را به‌کلی دگرگون کند.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی بالاخره یه روزی قشنگ حرف می‌زنم:

- برنده جایزه ادبی لامدا برای کتاب طنز در سال 2001
- برنده جایزه پودلی برای کتاب طنز در سال 2001
- برنده جایزه توربر برای کتاب طنز آمریکایی در سال 2001
- از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز

نکوداشت‌های کتاب صوتی بالاخره یه روزی قشنگ حرف می‌زنم:

- کتاب بالاخره یه روزی قشنگ حرف می‌زنم بدیع، گزنده و طوفانی است. (لس‌آنجلس تایمز)
- نویسنده‌ای که نه‌تنها می‌تواند بامزه باشد، بلکه قادر است تأثیرگذار و حتی حساس نیز باشد. (نیویورک‌تایمز)
- سداریس، استاد تبدیل تجربه‌های زندگی‌اش به روایات طنزآمیزی است که هم سرگرم‌کننده‌اند و هم زندگی بشر را تفسیر می‌کنند. (Library Journal)

کتاب صوتی بالاخره یه روزی قشنگ حرف می‌زنم مناسب چه کسانی است؟

اگر به کتاب‌های طنزی که حرفی برای گفتن دارند، علاقه دارید خواندن این کتاب پرفروش و موفق را از دست ندهید.

با دیوید سداریس بیشتر آشنا شویم:

این نویسندهٔ پرآوازهٔ آمریکایی در سال 1956 در نیویورک متولد شد و در کارولینای شمالی رشد کرد. او پدری یونانی داشت که در شرکت IBM کار می‌کرد. دیوید سداریس (David Sedaris) در سال 1983 برای ادامهٔ تحصیل به شیکاگو نقل‌مکان کرد و چهار سال بعد از دانشگاه هنریِ این شهر فارغ‌التحصیل شد. او از جمله نویسندگانی‌ست که با مجله معتبر نیویورکر همکاری داشته و بیش از 40 مقاله‌اش خود در آنجا منتشر شده است.

از جمله کتاب‌های منتشرشده از وی می‌توان به «کالیپسو»، «تعطیلات بی‌دغدغه»، «مخمل و جین تن خانواده‌ات کن» و «تب بشکه» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی بالاخره یه روزی قشنگ حرف می‌زنم می‌شنویم:

یک سال بعد از فارغ‌التحصیل شدنم از دانشگاه هنر شیکاگو اشتباه بزرگی رخ داد و به من پیشنهاد شد که در یک کارگاه نویسندگی تدریس کنم. من تحصیلات تکمیلی نداشتم، درست است که خیلی از داستان‌هایم فتوکپی و منگنه‌شده بودند ولی هیچ‌کدام به ‌معنای سنتی کلمه چاپ نشده بودند. تدریس، درست مثل گاو داغ کردن یا مومیایی کردن مرده‌ها، شغلی نبود که جدی به آن فکر کرده باشم. اصلاً صلاحیت این کار را نداشتم ولی بدون هیچ شک‌و‌تردیدی قبولش کردم، چون می‌توانستم کراوات بزنم و ضمناً همه هم آقای سداریس صدایم می‌کردند. پدرم را هم به همین اسم صدا می‌کردند و با این‌که هزاران کیلومتر دورتر از من زندگی می‌کرد بدم نمی‌آمد که یک نفر ما را باهم عوضی بگیرد. این یک نفر می‌گوید «ببینم، الان راجع‌به آقای سداریس بازنشسته حرف می‌زنیم که توی کارولینای شمالی زندگی می‌کنه یا آقای سداریس، استاد مشهور؟»

این شغل لحظه‌ی آخر به من پیشنهاد شد، زمانی که پروفسور اصلی رفت سراغ یک شغل پردرآمدتر: پیتزا دلیوری. دو هفته به من وقت دادند تا خودم را آماده کنم، تمام این دو هفته به این گذشت که یک کیف خوب پیدا کنم و دم‌به‌ساعت جلوِ آینه‌ی قدی بایستم و این جمله را تکرار کنم «سلام بچه‌ها، من آقای سداریس هستم.» گاهی صدایم را خشن می‌کردم و لحنی محکم و ورزشکارانه به آن می‌دادم. این آقای سداریسی بود که مردانه می‌نوشت، راجع‌به زخم چاقو و مسابقات تراکتورکشی. بعد نوبت واق‌واق کردن‌های سردبیر یک روزنامه رسید، لحنی که ترکیبی بود از فرزانگی و ظرفیت نامحدود برای سنگ‌دلی. بعد هم لحن رسمی و پشت‌بندش لحن خسته از زندگی را امتحان کردم، ولی وقتی که بالاخره روز حضور در کلاس رسید همه‌چیز به‌هم ریخت و آقای سداریس واقعی خودش را آشکار کرد، با صدایی که شک و ترس و میل به جلب‌توجه از آن فوران می‌کرد. هیچ شباهتی به یک پروفسور اندیشمند دانشگاه نداشتم، بیشتر شبیه یک دختربچه‌ی عصبی دوازده‌ساله بودم با موهای دُم‌موشی، کسی که اسمش می‌توانست بریتانی باشد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
26 دقیقه
بخش اول: بتاز کارولینا
30 دقیقه
رویاهای غول‌آسا، عُرضه‌های کوتوله
14 دقیقه
مهندسی ژنتیک
22 دقیقه
دوازده لحظه در زندگی هنرمند / یک
17 دقیقه
دوازده لحظه در زندگی هنرمند / دو
15 دقیقه
تو نمی‌تونی خروس رو بکشی
26 دقیقه
جوانان در آسیا
26 دقیقه
منحنی یادگیری
6 دقیقه
پسر گنده
19 دقیقه
جهش بزرگ‌ رو به جلو / یک
19 دقیقه
جهش بزرگ‌ رو به جلو / دو
9 دقیقه
غذای ویژه‌ی امروز
13 دقیقه
شهر فرشتگان
17 دقیقه
درخشان مثل الماس
15 دقیقه
Nutcracker.com
22 دقیقه
بخش دوم: دوباره دیروز می‌بینمت
14 دقیقه
بالاخره یه روزی قشنگ حرف می‌زنم
12 دقیقه
Jesus Shaves
10 دقیقه
کرم نوار
8 دقیقه
بکنش دوتا
16 دقیقه
به یاد آوردن کودکی‌ام در قاره‌ی آفریقا
11 دقیقه
شهر نور در تاریکی
14 دقیقه
من به کیف اعلام وفاداری می‌کنم
16 دقیقه
جیب‌بُرو جیب‌بُریانی
21 دقیقه
دختره داشت جلوِی چشمم می‌مرد
15 دقیقه
آدم باهوش
14 دقیقه
نمایش آخر شب
15 دقیقه
هر چه پوشیده را می‌خورم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بالاخره یه روزی قشنگ حرف می‌زنم
نویسنده
مترجمپیمان خاکسار
گویندههوتن شکیبا
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۴۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های طنز
قیمت نسخه صوتی
68000 ت - 12.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بالاخره یه روزی قشنگ حرف می‌زنم

ava Fzf
۱۴۰۱/۵/۱۸
تنها نکته مثبت این کتاب گویندگی عالی اقای شکیبا بود
متن کتاب اصلا هم طنز نبود و واقعا کسل کننده بود.
پر از موضوعات ابلهانه و کسل کننده، شخصیت اصلی داستان که واقعا انگار قوه ادراک نداره، توصیفات کتاب بسیار ضعیف بود، داستان همبستگی درست و حسابی نداره و به طور کل یک کتاب بسیار ضعیف و بد بود
من که
اصلا درک نمیکنم افرادی این کتاب رو خنده دار توصیف کردن حس طنزشون چقدر ضعیفه.
خرید این کتاب واقعا هدر دادن وقت و پول بود
ترلان تبار
۱۴۰۱/۶/۱۱
همیشه از اینکه بازیگرها راوی کتاب‌ها باشن جبهه داشتم
ولی به حق میگم که هوتن شکیبا عالی اجرا کرده بود
داستان جاابی داشت. از زندگی کسی که همه چیز رو امتحان می‌کنه و در همه‌اش ناموفقه.
نازنین عمادى
۱۴۰۱/۳/۳
اولین بار بود که با یه کتاب با صداى بلند خندیدم مخصوصا اون بخشى که داشت فرانسه یاد میگرفت دقیقا یاد خودم میفتادم،،، گویندگى هوتن شکیبا بینظیر هست درود بر جوانان سرزمین خودم
اعظم قرابیگلو
۱۴۰۱/۳/۹
برای اوقات خستگی و و کسلی و حتی در موقع عصبانیت بسیار عالی است، از ته دل و با صدای بلند خواهید خندید، بخوانیدش، گوینده فوق العاده فوق العاده خصوصا فرانسوی صحبت کردنش
shahram shirazian
۱۴۰۱/۳/۲
طنز فوق العاده سداریس، ترجمه بسیار خوب خاکسار وخوانش عالی شکیبا مجموعه‌ای فوق العاده ساخته که شنیدن آنرا به علاقمندان طنز اجتماعی و خانوادگی توصیه می‌کنم.
فائزه
۱۴۰۱/۲/۲۰
هم ترجمه و هم گوینده عالی بودن؛ بی نقص و حرفه ای! بعد از شنیدن کتاب مغازه خودکشی ترغیب شدم تا کتاب دیگه‌ای رو با صدای هوتن شکیبا بشنوم.
مریم مهدی
۱۴۰۱/۳/۲۵
خیلی کتاب بدی بود، نمی‌دونم چرا انقدر نوشته بودن خنده داره، پر از حرفهای زشت و توهین یک نوجوان به پدر و مادرش بود.
من که نصفه ولش کردم.
هدی رجایی
۱۴۰۱/۴/۱۳
کتاب طنز جالبی بود و صدای آقای شکیبا بی نهایت دلنشین
Anahita Ganji
۱۴۰۱/۳/۱۴
گویش خیلی باحالی داره و خنده داره ولی خیلی زیاده
آذین شهسواری
۱۴۰۱/۲/۳
خوانش گوینده بکر و دست نخوردست... ‌
عالی ست
sara s.
۱۴۰۱/۲/۲
خیلی قشنگ و جذاب بود
زینب حسینی
۱۴۰۱/۶/۴
عالی بود، هم متن کتاب هم گویندگی
ختن بختیاری
۱۴۰۱/۲/۱۸
خیلی یهویی تموم شد🥺
آرزو افشار
۱۴۰۲/۱/۳
هوتن شکیبا عالیه
فاطمه میهن خواه
۱۴۰۱/۱۱/۱۹
کتاب جذابی نبود.
مشاهده همه نظرات 16

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بالاخره یه روزی قشنگ حرف می‌زنم

برای دریافت کتاب صوتی بالاخره یه روزی قشنگ حرف می‌زنم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.