معرفی و دانلود کتاب صوتی تولستوی و مبل بنفش

عکس جلد کتاب صوتی تولستوی و مبل بنفش
قیمت:
68000 تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تولستوی و مبل بنفش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تولستوی و مبل بنفش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تولستوی و مبل بنفش

کتاب صوتی تولستوی و مبل بنفش نوشته‌ی نینا سنکویچ، درباره پناه بردن به ادبیات و کلمات‌ است؛ آن هم در زمانی که اندوه و رنج بر تمام وجود آدمی غلبه می‌کند و راهی جز خواندن و غرق شدن در کتاب‌ها نیست. این اثر در سال 2011 نامزد جایزه Goodreads Choice در بخش خاطرات و زندگی‌نامه شد.

درباره کتاب صوتی تولستوی و مبل بنفش:

نینا سنکویچ پس از آنکه خواهر بزرگ‌ترش، آن ماری را از دست داد، دچار غم و اندوه فراوان شد. او برای آنکه بتواند با چنین دردی کنار بیاید و ذهنش را مشغول کند، روش‌های مختلفی را امتحان کرد. سرانجام در چهل و ششمین سالگرد تولد خواهرش تصمیم گرفت که برای یک سال هر روز یک کتاب بخواند! کتاب صوتی تولستوی و مبل بنفش (Tolstoy and the purple chair) خاطرات این نویسنده آمریکایی از حس و حال خود در آن دوران است؛ اینکه امید، مهربانی، رستگاری و از دست دادن چه معنایی دارند و کتاب خواندن چگونه به درمان او کمک کرد و مسیر زندگی‌اش را تغییر داد.

درواقع کتاب حاضر یادداشت‌های سنکویچ از خاطرات «یک سال هر روز یک کتاب‌» اوست. این اثر در سال 2011 از طرف سایت گودریدز نامزد بهترین کتاب خاطرات و اتوبیوگرافی شد و قطعا هرکسی که به ادبیات پناه برده باشد، کتاب تولستوی و مبل بنفش را درک خواهد کرد.

شما با شنیدن این کتاب با خاطرات دوران کودکی نینا آشنا می‌شوید؛ اینکه پدرش در زمان جنگ چه سختی‌هایی کشیده و خواهرش نیز چه ویژگی‌هایی داشته است. همچنین او درباره برنامه کتاب‌خوانی‌اش بر روی مبل بنفش سخن می‌گوید و نویسندگان و آثارشان را تحلیل و بررسی می‌کند و تعریف می‌کند که چگونه از شخصیت‌های داستانی آموخت که چگونه باید غم و سوگ را تحمل کرد و معنای مرگ و زندگی را فهمید.

این نویسنده پرفروش آمریکایی در سال 2008 وب‌سایت «هر روز کتاب بخوان» را راه‌اندازی کرد و در آن نظراتش را درباره کتاب‌هایی که خوانده بیان می‌کند و با کتاب دوستان سراسر جهان ارتباط می‌گیرد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی تولستوی و مبل بنفش:

- هر کسی به ادبیات پناه برده باشد، این کتاب را درک خواهد کرد. (مجله اپرا)
- این خاطرات نشان دهنده فردی‌ست که به کتاب عشق می‌ورزد. (بوستن گلوب)
- خاطرات سنکویچ ادای احترامی به قدرت کتاب در غنی‌تر کردن زندگی روزمره ماست. (Christian Science Monitor)
- تولستوی و مبل بنفش نشان دهنده ارتباط عرفانی و عمیق میان خواننده و نویسنده است. کتابی جذاب و الهام‌بخش! (Connecticut Post)
- نینا سنکویچ خاطراتی فوق‌العاده را نوشته که اولین کارکرد ادبیات را به ما یادآوری می‌کند؛ بهبود، پرورش و ارتباط با واقعی‌ترین بخش خودمان. (تانترا اومریگار، نویسنده)

کتاب صوتی تولستوی و مبل بنفش برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به کتاب خواندن عشق می‌ورزید و می‌خواهید در جهان ادبیات غرق شوید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

نینا سنکویچ را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده‌ای پرفروش و مورخی تواناست که تاکنون چهار کتاب داستان نوشته است. نینا سنکویچ (Nina Sankovitch) علاوه بر این برای رسانه‌هایی چون نیویورک تایمز، لس آنجلس تایمز، هافینگتون پست می‌نویسد.

جملات برگزیده کتاب تولستوی و مبل بنفش:

- کلمه‌ها زنده‌اند و ادبیات یک گریز است؛ گریزی نه از زندگی‌، که به‌ سوی آن.

- همه‌جا به جست‌و‌جوی آرامش برآمد‌م و آن را نیافتم، مگر نشسته در کنجی، تک‌ و تنها با کتابی کوچک.

- حال با جای‌ گرفتن در جسم فردی زنده، توانستم هر ‌چیزی، هر‌ جایی و هر زمانی را به ‌خاطر آورم. انگار که داشتم باز‌ می‌گشتم؛ در سفر بازگشت.

- آیا تا به‌ حال قلبت به‌ خاطر تمام شدن کتابی به درد آمده است؟ آیا شده تا مدت‌ها بعد از تمام کردن کتابی نویسنده‌اش همچنان در گوشت نجوا کند؟

در بخشی از کتاب صوتی تولستوی و مبل بنفش می‌شنویم:

مردم کتاب‌هایی را که دوست دارند به اشتراک می‌گذارند. آن‌ها می‌خواهند حس خوبی که موقع خواندن کتاب‌ها احساس کرده‌اند یا ایده‌هایی را که در صفحات کتاب‌ها یافته‌اند، با دوستان و خانواده سهیم شوند. خوانندۀ کتاب با به ‌اشتراک گذاشتن یک کتاب محبوب سعی می‌کند همان شور، شادی، لذت و هیجانی را که خودش تجربه کرده است با دیگران سهیم شود. چرا؟ سهیم شدن عشق به کتاب‌ها و یک کتاب بخصوص با دیگران کار خوبی است.

اما از طرفی، برای هر دو طرف تمرین دشواری است. درست است که اهدا کنندۀ کتاب روحش را برای نگاهی رایگان آشکار نمی‌کند، اما وقتی کتابی را با این اعتراف که یکی از کتاب‌های مورد علاقه‌اش است هدیه می‌کند، انگار که روحش را عریان کرده است. ما همان چیزی هستیم که دوست داریم بخوانیم. وقتی اعتراف می‌کنیم کتابی را دوست داریم، انگار داریم اعتراف می‌کنیم که آن کتاب جنبه‌هایی از وجودمان را به‌ خوبی نشان می‌دهد؛ حتی اگر آن جنبه‌ها معلوم کند که ما هلاک خواندن رمان‌های عاشقانه‌ایم، یا دلمان لک زده برای داستان‌های ماجراجویانه، یا اینکه در خفا عاشق کتاب‌های جنایی هستیم.

آن طرف قضیۀ پیشنهاد کتاب، گیرندۀ آن است. اگر آدم حساسی باشد، می‌داند که روح آن دوستی که کتاب را پیشنهاد کرده کاملاً گشوده شده است و او، گیرندۀ کتاب، بهتر است روح دوستش را نرنجاند. باور کنید اصلاً غلو نمی‌کنم. شانزده سال پیش، دوستی در محل کارم کتاب پل‌های مدیسون کانتی، نوشتۀ رابرت جیمز والر را به من امانت داد. کتاب را یک‌شبه خواندم و وقتی درباره‌اش با دوستم، مری، صحبت کردم گفتم که از نظر من آن کتاب غیر‌واقعی و عوام‌فریبانه است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه یک
نمونه دو
46 دقیقه
روی صخره - عبور از پل
39 دقیقه
بازگشت به کتابخانه‌ی سیار
40 دقیقه
زیبایی‌های دنیا
19 دقیقه
در جست‌و‌جوی کتاب‌ها و زمان
23 دقیقه
تغییر برنامه
34 دقیقه
یگانه مرهم اندوه
33 دقیقه
جست‌و‌جوی ستاره
28 دقیقه
شانسی دیگر
25 دقیقه
خوشامدگویی به فضول معرکه
31 دقیقه
شنیدن کلماتی که قبلا نشنیده بودم
32 دقیقه
جایی که گرما پیدا شد
24 دقیقه
کتاب‌ها تجربه‌اند
23 دقیقه
پیوند با دنیا
20 دقیقه
مرد خواب‌های من
34 دقیقه
چشم انداز بهتر
25 دقیقه
شب‌تاب‌ها روی چمن می‌رقصند
20 دقیقه
حکمت رمان‌های معمایی
30 دقیقه
هدف مهربانی
22 دقیقه
پیاده شدن از موتورسیکلت لولو
28 دقیقه
تولستوی روی مبل بنفش من

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تولستوی و مبل بنفش
نویسنده
مترجملیلا کرد
گویندهمریم پاک ذات
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۳۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
68000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تولستوی و مبل بنفش

📚الناز محمدی📚
۱۴۰۱/۵/۲۸
🍁 از کتاب لذت بردم. ولی‌ای کاش تمامی کتاب‌هایی رو‌که نینا توی یک سال بهش اشاره کرد رو هم توی لیست داشتیم تا بتونیم به همشون دسترسی داشته باشیم. نینا سنگویج با تجویز بی نظیرش به خودش و هرکسی که می‌خواد از غم سوگواری نجات پیدا کنه، با ادبیات درمانی تونست بر این غم جانسوز قدم به قدم فائق بیاد و اون رو بپذیره.
راستی دکتر شکوری توی کتاب باز توی چنل یوتیوپ این برنامه یه نقد بی نظیر از این کتاب داره که پیشنهاد میکنم حتما ببینید، من تک به تک حرفاشونو نت برداشتم، می‌تونه به عنوان یه قرص مکمل برای این کتاب درمانگر، آرایه‌های ‌زهنی مون رو مرتب تر کنه!!!
ممنون دوست عزیزم کتابراه…☘️
نوید پایدار
۱۴۰۰/۶/۱
من برای تسلی بخشی از دست دادن مادرم یا حداقل برای درک اتفاقی که برام افتاد اومدم سراغ این کتاب اما جهت کتاب خیلی همسو با خواسته‌ی من نبود هر چند با دو فصل اول کتاب حدودا دو ساعت پیوسته گریه کردم چرا که اتفاقاتی بود که اخیرا تجربه کرده بودم.
در کل کتاب مفیدیه چرا که نویسنده کتابخوان حرفه ایه خودش و کتاب‌های خیلی خوبی هم معرفی می‌کنه در طول کتاب.
مژگان درفشی
۱۴۰۰/۹/۲۱
در کل کتابی بود که یک انسان با پناه بردن به ادبیات و زندگی کردن در صفحه صفحه کتابها از درد و رنج خود برای رسیدن به معنا استفاده کرده است. او به آرامش رسیده ومجموعه‌ای از خلاصه‌های کتابها و زندگی خود را به خواننده عرضه کرده با قلمی زیبا. گوینده فوق العاده بود🙏❤ممنونم ازتون خانم مریم پاک ذات. پاینده باشین
راحیل
۱۴۰۲/۲/۱۸
کتاب بسیار جالبی بود. به خصوص برای کسایی که به دنبال یک راه رسیدن به ارامش میگردند. و همچنین کسایی که کتاب خوندن رو دوست دارن. میتونن ایده بگیرن و سعی کنن کتاب بخونن. البته نه روزی یک کتاب. و کتابهای خوبی معرفی معرفی میکنه که چندتاش رو پیدا کردم امیدوارم جالب باشن.
معصومه فرزانه
۱۴۰۲/۲/۸
انگار چندین کتاب خوندم با گوش کردن به این کتاب. با کلی نویسنده و کتابهای فوق العاده آشنا شدم. غیر از روشی که داستان کتاب به من برای فائق آمدن بر سوگ و روز مرگی آموخت. بسیاری از نکاتش رو یادداشت کردم. برام جزء کتابهای خاص شد. عالی بود
حسنا سلطانیان
۱۴۰۰/۵/۵
این کتاب علاوه بر قدرت غلبه بر درد و اندوه، دارای مفاهیم عمیقی در ارتباط با مفهموم واقعی زندگی بود همچون عشق به خانواده و اهمیت وجود مهربانی، کمک، صبر، زندگی کردن در زمان حال، قدرشناسی بابت تمام انچه که داریم یا از دست داده ایم
S Ab
۱۴۰۱/۵/۱۷
کتابی خوب برای کمک به کنار اومدن با فقدان و از دست دادن عزیزان در زندگی. کتابیکه در دل خودش چندین معرفی از کتابهای دیگه داره و انگار چندین کتاب رو به طور خلاصه‌ خوندیم. صدای خوب گوینده هم به اثربخشی بیشتر کتاب کمک کرده.
Hanie Mohammadi
۱۴۰۰/۷/۱۳
کتاب خیلی خوبی بود، کوتاه اما زیبا و جالب، در مورد رویارویی آدم‌ها با درد و غم ازدست دادن دلیل و معنای اون، و اهمیت کتاب خواندن و اینکه میشه جواب خیلی از سوالات رو از خوندن کتاب‌های پی در پی کشف کنی.،
ل م
۱۴۰۱/۶/۲۶
اصلا مشخص نیست که نویسنده چه میخواهد بگوید، اسم یک عالمه کتاب خواننده را گیج میکند، بیشتر مثل خاطرات نویسنده بصورت نصفه و نیمه از کتاب هایست که خوانده. گویندگی بسیار یک نواخت و حوصله سر بر دارد.
zahra rajabi rajabi
۱۴۰۱/۵/۱۲
کتابش خوبه ولی یکم به نظرم زیاد‌ی موضوع و تکرار میکرد گوینده هم همش با‌ی لحن میخوند لحنش موقع ناراحتی و خوشحالی نقش اول هیچ فرقی نداشت چند فصل وسط و نتونستم گوش بطم حوضلم سر رفت ولی اخرش زیبا بود
مریم دولت ابادی
۱۴۰۱/۱۱/۱۵
صدای گوینده خیلی غمگین، ناله و بی رمق بود و مخاطب رو جذب نمیکرد، در کل انتظارم از کتاب خیلی بیشتر بود، همیشه کتابهایی که خیلی معروف میشن توقع و انتظار مخاطب رو براورده نمیکنه
زینب زمانی
۱۴۰۰/۲/۱۸
کتاب عالی بود برای روبرو شدن با درد از دست دادن یک عزیز... نکته دیگه نامهای کتابهای بسیاری هست که در طول گوش کردن باهاشون آشنا شدم و انگیزه‌ای شد برای دنبالشون رفتن.
فاطمه حبیبی
۱۴۰۲/۷/۱
کتاب ارزشمندى بود. علاوه بر ماجراهایى که براى شخصیت اصلى وخانواده‌اش اتفاق افتاده بود با کتابهاى مفید و ارزشمند زیادى آشنا شدم. عالى بود.
Anosha
۱۴۰۲/۱/۴
کتابی نیست که بخواید جزو اولین کتاب‌هایی که میخونید قرارش بدید باید کلی کتاب خونده باشید تا عمق این کتاب زیبا رو درک کنید
سارا برخوردار
۱۴۰۱/۸/۸
کتاب جالبی بود در حال خوندن کتاب میتونستم در کتاب‌های دیگه هم گشتی بزنم. من عاشق قسمتهایی بودم که در مورد جنگ جهانی و مصیبت هاش میگفت
مشاهده همه نظرات 33

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تولستوی و مبل بنفش

برای دریافت کتاب صوتی تولستوی و مبل بنفش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.