معرفی و دانلود کتاب صوتی سیدارتا

عکس جلد کتاب صوتی سیدارتا
قیمت:
۲۲۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سیدارتا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سیدارتا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سیدارتا

کتاب صوتی سیدارتا اثر هرمان هسه، سفر عرفانی مرد جوانی برای دستیابی به معنویت و کمال است. سفری که در آن با انسان‌های گوناگون با هر قشر و مذهبی صحبت می‌کند تا به حقیقت وجود خود پی ببرد و به آرامش واقعی برسد.

درباره‌ی کتاب صوتی سیدارتا:

کتاب صوتی سیدارتا (Siddhartha) رمانی کلاسیک با نثری فلسفی و مملو از آموزه‌های انسانی و اخلاقی است که توسط هرمان هسه تحت تاثیر مذهب‌ها و آیین‌های شرقی به نگارش درآمده است. مفاهیمی که همیشه در طول تاریخ تازگی داشته‌اند و قدیمی نمی‌شوند و همواره برای عموم جذاب هستند. هسه در این کتاب شعر و نویسندگی را با یکدیگر درآمیخته و اثری جدید و گیرا را ارائه کرده است. هرمان هسه، در خانواده‌ای مذهبی بزرگ شده و تاثیر عرفان و اندیشه در کتاب‌های او کاملا آشکار است.

داستان این کتاب صوتی مربوط به دوران‌ بودا و هند باستان است و تحولات معنوی یک مرد هندی را روایت می‌کند. مردی که خانه پدری خود را برای یافتن حقیقت ترک می‌کند و قدم در مسیر رهایی می‌گذارد. این اثر منبع الهام بسیاری از انسان‌ها در سرتاسر جهان شده است. بسیاری از منتقدان و نویسندگان برجسته معتقدند که تعدادی از صحنه‌های سیدارتا تابلوهای مثنوی مولوی را برای مخاطب ترسیم می‌کند.

اغلب کتاب‌های هسه درباره‌ی خودشناسی، معرفت‌شناسی و بررسی قدرت درونی انسان‌هاست و براساس این عقیده است که انسان‌ها باید خودشان راهشان را پیدا کنند. در این کتاب صوتی شخصیت اصلی با اشخاص گوناگونی که در کیش و آیین خود برجسته هستند، روبه‌رو می‌شود و با آن‌ها درباره‌ی فلسفه و عرفان صحبت می‌کند. موضوع اصلی کتاب سیدارتا تمام و کمال بر سر این موضوع است که خود انسان باید راه درست زندگی‌اش را پیدا کند.

خلاصه‌ی کتاب صوتی سیدارتا:

کتاب سیذارتا یا سیدارتا درباره‌ی جوانى است که به همراه دوستش براى یافتن حقیقت و دانستن وظیفه انسان‌ها بر روی کره‌ی زمین، خانه و پدر و مادر خود را ترک می‌کند و به مرتاضان جنگل می‌پیوندد. در جنگل به فن ریاضت و تفکّر به طریقه‌ی مرتاضان می‌پردازد و می‌کوشد تا مشکلات و موانع رسیدن به حقیقت را رفع کند. اما هرچه تلاش می‌کند به همان اندازه از حقیقت دور می‌شود. سپس شایعه‌اى می‌شنود که شخصی به اسم گوتاما یا بودا به آخرین مرحله کمال انسانى دست یافته و حقیقت را کشف کرده و به سعادت رسیده است.

او راه حقیقت و کمال را به جهانیان می‌گوید. مردم بسیارى به دور او جمع می‌شوند و از برکت انفاس و آموزه‌های او استفاده می‌کنند. سیذارتا و دوستش نیز براى ملاقات با بوداى اعظم، گروه مرتاضان را برای همیشه ترک می‌کنند. آن‌ها بودا را دیدند و از رفتار و طرز نگاه و جلال و شکوهش که فقط مختص اهل صفا است، شگفت‌زده شدند.

بوداى اعظم در سخنرانی‌های خود از درد و رنج سخن می‌گفت و دنیا را جز رنج نمى‌دید، اما راه رهایى از آن را نیز یافته بود. وى چهار اصل بزرگ را بیان کرد و راه رهایی را با شیوه‌های هشتگانه به حضار گفت. سیدارتا و دوستش هر دو در جمع بودند و سخنان بودا را شنیدند. دوست و همراه سیذارتا تحت تأثیر آموزه‌های بودا قرار گرفت و با وى بیعت کرد. امّا سیدارتا با آموزه‌های بودا هم‌عقیده نشد و... .

هرمان هسه را بیشتر بشناسیم:

هرمان هسه (Hermann Hesse)، نویسنده‌ی معروف آلمان در سال 1877 چشم به جهان گشود، هسه دوران کودکی سختی را سپری کرد و به خاطر افسردگی شدید و اقدام به خودکشی مدتی در آسایشگاه کودکان عقب افتاده ذهنی بستری بود. پس از مرخص شدن از آسایشگاه در یک ساعت‌سازی کار کرد و مدتی بعد به نویسندگی روی آورد. او به خاطر حضور در جنگ جهانی اول و دوم روحیاتی ضد جنگ دارد.

از دیگر خصوصیات آشکار او داشتن شخصیتی منزوی و گوشه‌گیر بود که در جهت شناخت حقیقی زندگی و معنای آن کمک بسیار زیادی به او کرده بود. این نویسنده درخشان به خاطر علاقه و توجه ویژه‌ای که درباره‌ی فلسفه هند داشت در سال 1922 این کتاب را به نگارش درآورد که از جمله پرخواننده‌ترین آثار وی است. اغلب کتاب‌های هسه به بیش از 50 زبان مختلف جهان ترجمه شده است. جوایز و افتخارات هرمان هسه عبارت‌اند از: جایزه گوته (1946)، جایزه نوبل ادبی (1946)، جایزه ادبی ویلهلم رابه (1950)، جایزه صلح انجمن کتاب‌فروشان آلمان (1955).

هسه در سال‎های پایانی عمر خود به بحران عمیق روحی و روانی مبتلا شد و در سال 1962 درگذشت. از دیگر آثار هسه عبارت‌اند از: می‎توان به دمیان، بازی مهره شیشه‌ای، سفر به شرق، نارسیس و گولدموند، روزالده و ... .

در قسمتی از کتاب صوتی سیدارتا می‌شنویم:

بودا دور شد ولی طرز نگاه و تبسمش برای همیشه در خاطر سیدارتا نقش بست. با خود گفت هرگز کسی را ندیده که طرز نگاه و لبخندش، یا نشستن و برخاستنش تا بدان حد شبیه او باشد. من نیز می‌خواهم نگاه و لبخند و نشستن و برخاستنم همانند گوتاما حکایت از آزادی، اعتبار، خویشتنداری، و صفای کودکانه کنند و در هاله‌ای از رمز و راز مستور باشند. کسی می‌تواند چنان نگاه و رفتاری داشته باشد که بر نفس خویش غالب آمده باشد. من نیز بر نفس خود چیره خواهم شد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۲۸ دقیقه
بخش اول - فصل اول: پسر برهمن
۲۷ دقیقه
فصل دوم: همراه با سامانا
۲۵ دقیقه
فصل سوم: گوتاما
۱۲ دقیقه
فصل چهارم: بیداری
۳۷ دقیقه
بخش دوم - فصل پنجم: کامالا
۲۳ دقیقه
فصل ششم: در میان مردم
۲۸ دقیقه
فصل هفتم: سانسارا
۳۷ دقیقه
فصل هشتم: در کنار رودخانه
۳۷ دقیقه
فصل نهم: قایقران
۲۶ دقیقه
فصل دهم: پسر
۲۳ دقیقه
فصل یازدهم: اُم
۳۴ دقیقه
فصل دوازدهم: گوویندا

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سیدارتا
نویسنده
مترجممحمد بقایی
گویندهآرمان سلطان زاده
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۳۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۲۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سیدارتا

سید حجت موسوی
۱۴۰۰/۶/۱۳
گوینده صدایی دلنشین و حرفه‌ای دارد
اما در مورد خود کتاب
نام بودا، سیدارتا گوتاما است، درواقع منظور نویسنده این است که سیدارتا و گوتاما هردو دو وجه بودا هستند، در واقع هر دو آن‌ها بودا هستند. کتاب روند زیبایی طب می‌کند و بسیار آموزنده و الهام بخش است، اما در آخر به نتیجه مطلوب نمی‌رسد اصلأ به آخر
نتیجه نمی‌رسد!!
نویسنده می‌توانست آن را نیر درست پیش ببرد اما در داستان چیزهایی مطرح کرد که در نهایت آن‌ها را محمل گذاشت. این کتاب را بخوانید اما به آن کاملاً باور نکنید، واقعی نیست و دیدگاه خود نویسنده است.
محمدرضا ذاکری
۱۳۹۹/۵/۲
امتظار داشتم شبیه کیمیاگر باشه ولی نیست
به نظرم دو تا مسئله باید رعایت میشد و نقطه ضعف این کتاب صوتی هستش اول باید در مقدمه مترجم در مورد برهمن‌ها و عقایدشون و بقیه چیزها مقداری توضیح میداد تا خواننده درک درستی ازشون داشته باشه و دوم اینکه ترجمه خیلی روان نیست و ارتباط برقرار کردن باهاش کمی سخته،
کلمات و جمله‌ها قصار و سنگینه
در کل؛ ابدا از شخصیت سیدرتا خوشم نیومد؛ کل عمرش رو نظر بگیری هیچ کار مهمی نکرده مفت خورده و خوابیده؛ هیچ خدمتی به بشریت نکرده؛ کل این مسایل
Elnaz M
۱۳۹۹/۴/۲۳
سلام
این کتاب سیر تحول معنوی یک پسر برهمن که در عصر بودا زندگی میکند را به تصویر میکشه که پس از تجربیات بسیار در نهایت به درک وحدت در جهان هستی میرسد. برای افرادی که به موضوعات فلسفی و معنوی علاقمند هستند قطعا کتاب بسیار جذاب و تاثیرگذاری هست و گویندگی حرفه‌ای جناب آقای سلطان زاده زیبایی این داستان تاثیرگذار رو چندین برابر کرده.
ازاده جوان
۱۳۹۹/۲/۲۲
کتاب در مورد خودشناسی و عشق ورزیدن به کل دنیاست اما از طریق اینکه خودش تجربه کسب کرده بود به مقصد نهاییش رسید اما این دلیل نمیشه که انسان نخاد معلم داشته باشه و از تجربیات دیگران استفاده کنه در کل کتابیه که شمارو به فکر کردن وادار میکنه برای من که کتاب فلسفی زیاد نخونده بودم شروع خوبی بود
Sayeh H
۱۳۹۹/۱۱/۲۵
من خوشم نیومد. خیلی برام خسته کننده بود. به سختی تمومش کردم. شاید نوع خوانش هم باعث شده بود خسته کننده تر بشه. البته اینم بگم که من نقدهای مختلف کتاب رو خوندم و میدونم چه نکات و مفاهیمی داشت. ولی جدای از اون‌ها در کل برام بسیار کسل کننده بود و جذابیتی نداشت
Maryam Mahdian
۱۳۹۹/۶/۸
کتاب خوبی بود. هر کتابی که حاوی پیام یا پیام‌هایی برای من باشد برایم مفید و خواندنی هست و این کتاب برایم چندین پیام زیبا در بر داشت. خواندنش را پیشنهاد میکنم. خوانش آقای آرمان سلطان زاده هم که بسیار عالیست و انگیزه‌ای قوی ایجاد میکنه برای خوب گوش دادن. عالی و سپاسگزارم.
آیدا :)
۱۴۰۰/۸/۵
این کتاب با صدای بینظیر گوینده سیر دستیابی به حقیقت رو ترسیم میکنه، به باور من هم عشق مهم‌ترین و قدرتمند‌ترین حقیقت هستی ِ. انسانی خداگونه همچون مرد قایقران رو برای همه‌ی کسانی که خاطرات گذشته براشون همچون بغضی در گلو مانده و هرگز بیان نشده آرزومندم 💙
رضا اسماعیل پور
۱۳۹۹/۱۱/۱۱
سلام
کتابی خوب در رابطه با رشد شخصی. اینکه از هر شخصی میتوان آموخت. اینکه دنیا جای دل بستن نیست و میتوان از همه چیز برید و بدون دغدغه‌های دنیوی زندگی کرد. اینکه بچه‌ها بهتر است آزاد باشد تا با هدایت ما خودشان راهشان را انتخاب کنند و...
مشاهده همه نظرات ۵۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سیدارتا

برای دریافت کتاب صوتی سیدارتا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.