معرفی و دانلود کتاب صوتی سرزمین نابینایان

عکس جلد کتاب صوتی سرزمین نابینایان
قیمت:
40000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سرزمین نابینایان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سرزمین نابینایان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سرزمین نابینایان

داستان‌هایی جذاب با فضاهای اسرارآمیز که شما را در خود غرق می‌کنند... کتاب صوتی سرزمین نابینایان نوشتهٔ هربرت جورج ولز مجموعه‌ای از داستان‌های علمی - تخیلی و هیجان‌انگیزی است که هر یک با فضای منحصربه‌فردش شما را با خود همراه می‌سازند.

درباره کتاب صوتی سرزمین نابینایان:

هربرت جورج ولز، با انتشار نخستین رمانش به اسم «ماشین زمان» در سال 1895 خود را به‌عنوان برترین نویسنده علمی - تخیلی عصر خود معرفی کرد. او داستان کوتاه سرزمین نابینایان (The Country of the Blind) را اولین‌بار در سال 1904 و در یک نشریهٔ ادبی به انتشار رساند. چند سال بعد یعنی در سال 1911 آن را دوباره در کتاب سرزمین نابینایان و چند داستان دیگر (The Country of the Blind and Other Science-Fiction Stories) منتشر کرد.

سرزمین نابینایان را می‌توان یکی از بهترین داستان کوتاه‌های نویسنده به شمار آورد. همچنین بسیاری از منتقدین آن را از برترین آثار مربوط به موضوع نابینایی می‌دانند. قصه از جایی آغاز می‌شود که در سرزمینی دورافتاده، مردمی زندگی می‌کنند که هیچ راه ارتباطی با ساکنین شهرها و روستاهای دیگر ندارند. آن‌ها به دلیل ستم حاکم به‌شدت دیکتاتور منطقه خود از محل زندگی‌شان فرار کرده‌اند.

این مردم پس از گذشت سال‌ها، نابینا شدند. حتی تمامی کودکانی که در آن سرزمین متولد می‌شدند نیز از نعمت بینایی محروم بودند. تا زمانی که یک کوهنورد در حال گذر از کوه‌های اطراف آن سرزمین، با آن‌ها مواجه می‌شود...

از دیگر داستان‌های جذاب این مجموعه می‌توان به «امپراتوری مورچگان»، «دری در دیوار»، «دزد میکروب»، «سوداگر شترمرغ»، «الماس ساز»، «پروانه»، «سیاه‌چال» و «درهٔ عنکبوت‌ها» اشاره کرد.

کتاب صوتی سرزمین نابینایان مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان‌های کوتاه فانتزی و ژانر علمی تخیلی علاقه دارید، شنیدن کتاب صوتی سرزمین نابینایان می‌تواند برایتان جذاب و لذت‌بخش باشد.

با هربرت جورج ولز بیشتر آشنا شویم:

این داستان‌نویس انگلیسی در سال 1866 به دنیا آمد. او در کودکی دچار نوعی آسیب جسمانی شد که او را مجبور به استراحت طولانی‌مدت کرد. هربرت جورج ولز (Herbert George Wells) در زمان استراحت خود کتاب‌های زیادی مطالعه کرد و همین مطالعه زیاد باعث شکل‌گیری علاقهٔ او به حوزه نویسندگی شد.

وی پس از پرورش استعداد نویسندگی خود، به نگارش داستان‌های علمی تخیلی روی آورد. ولز اولین رمان خود به اسم «مرد نامرئی» را در سال 1897 به چاپ رساند که با توجه و استقبال زیادی از جانب مخاطبان مواجه شد و تا به امروز بر اساس این رمان، فیلم‌های زیادی بر روی پرده رفته است. این نویسنده برجسته داستان بعدی خود به اسم «جنگ دنیاها» را در سال 1898 به چاپ رساند و بعد از آن حرفهٔ نویسندگی را به شکل جدی پی گرفت.

از بهترین رمان‌های این نویسنده برجسته می‌توان به «چرخ‌های بخت»، «جزیره دکتر مورو»، «جنگ و آینده»، «مرد نامرئی» و «ماشین زمان» اشاره کرد که توسط فیلم‌سازها و نویسندگان کتاب‌های مصور مورد اقتباس قرار گرفتند. هربرت جورج ولز سرانجام در سال 1946 در انگستان از دنیا رفت.

در بخشی از کتاب صوتی سرزمین نابینایان می‌شنویم:

چهارصد و هشتاد کیلومتر یا بیشتر بعد از چیمبورازو یا حدود یک‌صد کیلومتری برف‌های کوتوپاکسی در بیابان‌های وحشی آند اکوادور، درهٔ کوهستانی اسرارآمیزی قرار گرفته که از دنیای آدمیان جدا مانده است؛ یعنی سرزمین نابینایان. در سالیان گذشته این دره به‌گونه‌ای به روی آدمیان گشوده بود که همگان می‌توانستند از دره‌ها، گردنه‌ها و پرتگاه‌ها و نیز از گردنه‌های یخ‌زده بگذرند و خودشان را به مرغزاران هموار برسانند.

و در حقیقت، مردم زیادی به آن سامان روی آوردند. دورگه‌های پُروای که همه از دست فرمانروای خودکامه و خونخوار اسپانیایی گریخته بودند. پس از آن فوران شگفت‌انگیز میندو گامبا روی داد. یعنی شبی در کیتو، پایتخت اکوادور و به مدت هفده روز و در پاگواچی، آب به جوش آمد و هرچه ماهی در آب بود، مرده بر سطح آب آمد که به گوایاکیول هم رسید.

در سراسر سواحل اقیانوس آرام، رانش زمین و ذوب شدن سریع برف‌ها و یخ‌ها در پی‌آمد و سیل جاری شد و یک‌سوی آراوکای باستانی، قلهٔ کوه ریزش کرد و با صدایی چون صدای رعد فروریخت و سرزمین نابینایان را برای همیشه از دسترس آدمیان دور ساخت...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
23 دقیقه
امپراتوری مورچگان / بخش یک
15 دقیقه
امپراتوری مورچگان / بخش دو
12 دقیقه
امپراتوری مورچگان / بخش سه
5 دقیقه
امپراتوری مورچگان / بخش چهار
27 دقیقه
دری در دیوار / بخش یک
11 دقیقه
دری در دیوار / بخش دو
15 دقیقه
دری در دیوار / بخش سه
4 دقیقه
دری در دیوار / بخش چهار
30 دقیقه
سرزمین نابینایان / بخش یک
31 دقیقه
سرزمین نابینایان / بخش دو
19 دقیقه
سرزمین نابینایان / بخش سه
21 دقیقه
دزد میکروب
15 دقیقه
سوداگر شترمرغ
25 دقیقه
الماس‌ساز
33 دقیقه
پروانه
21 دقیقه
سیاهچال / بخش یک
25 دقیقه
سیاهچال / بخش دو
33 دقیقه
درهٔ عنکبوت‌ها

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سرزمین نابینایان
نویسنده
مترجمعبدالحسین شریفیان
گویندهیاشار ابراهیمی
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
40000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سرزمین نابینایان

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سرزمین نابینایان

برای دریافت کتاب صوتی سرزمین نابینایان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.