معرفی و دانلود کتاب مثلث برمودا کجاست؟

عکس جلد کتاب مثلث برمودا کجاست؟
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مثلث برمودا کجاست؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مثلث برمودا کجاست؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مثلث برمودا کجاست؟

منطقه‌ای مرموز که تا به حال صدها کشتی و هواپیما در آن ناپدید شده‌اند؛ اما علت آن چیست؟ کتاب مثلث برمودا کجاست؟ نوشته‌ی مگان استاین، به حوادث معمایی و سوالات بدون پاسخ این مکان اسرارآمیز می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب مثلث برمودا کجاست؟

در یک بعدازظهر آفتابی زیبا در سال 1945، پنج هواپیما از باند فرودگاه فورت لادردیل، فلوریدا برخاستند. هواپیماها بمب‌افکن نیروی دریایی ایالات‌متحده بودند، اما آن‌ها قصد پرتاب بمب را نداشتند. آن‌ها فقط در یک دوره آموزشی بودند. قرار بود خلبانان به شرق، فراتر از اقیانوس پرواز کنند و سپس قبل از اینکه به خانه برگردند، مدتی به شمال بروند. قرار بود کل پرواز فقط دو ساعت طول بکشد. این سفر، پرواز 19 نام داشت.

اما ناگهان خلبانان گم و گیج شدند؛ آن‌ها نمی‌دانستند از کدام طرف بروند؛ افسر مسئول دو قطب‌نما داشت تا جهت مناسب را به او نشان دهد؛ اما هر دو از کار افتاده بودند. او سعی کرد با برج کنترل تماس بگیرد اما رادیوی او هم خوب کار نمی‌کند. سپس خلبان دیگری که در همان نزدیکی پرواز می‌کرد شنید که آن‌ها گم شده‌اند. او پیشنهاد کمک کرد، اما افسر به او گفت که این کار را نکن.

قبل از اینکه روز تمام شود، هر پنج هواپیما بدون هیچ اثری ناپدید شده بودند! نیروی دریایی به سرعت هواپیمای دیگری را برای جستجوی آن‌ها فرستاد ولی آن نیز ناپدید شد! چگونه ممکن است این اتفاق رخ دهد؟! چگونه شش هواپیما و بیست و هفت مرد در هوای صاف ناپدید می‌شوند، نکته اینکه هیچکدام حتی سیگنال کمک اضطراری را هم ارسال نکردند! از طرفی همه هواپیماها قایق‌های نجات داشتند. اگر خلبانان مجبور بودند هواپیماهای خود را در اقیانوس فرود بیاورند، حداقل برخی از خلبانان زنده می‌ماندند؟

هفته‌ها نیروی دریایی، منطقه وسیعی از دریا را جستجو کرد. آن‌ها هرگز حتی یک نشانۀ امیدوارکننده را پیدا نکردند؛ حتی یک قطعه کوچک از هواپیمای شکسته که در آب شناور باشد. اکنون نیز، با گذشت بیش از هفتاد سال، این داستان مردم را به فکر فرو می‌برد که آیا در منطقه پرواز هواپیماها چیز عجیب و غیرمعمولی وجود دارد؟

در واقع، این حادثه فقط یکی از صدها داستان از داستان‌های مربوط به مثلث برمودا است. برخی از داستان‌ها می‌گویند مثلث برمودا کشتی‌ها را به دریا می‌مکد. برخی دیگر می‌گویند هواپیماها می‌توانند وارد محدوده مثلث برمودا شوند اما هرگز خارج نمی‌شوند. در طول سال‌ها، کشتی‌هایی در آب سرگردان دیده شده‌اند، کشتی‌های رها شده در شرایط عالی که حتی غذا هنوز روی اجاق گاز پخته می‌شد، اما هیچ خدمه‌ای در آن‌ها وجود نداشت! گفته می‌شود کشتی‌های عظیم اقیانوس‌پیما در این دریای بی‌رحم به دو نیم شده بود. مگان استاین (Megan Stine) در کتاب مثلث برمودا کجاست؟ (Where Is the Bermuda Triangle) داستان‌های واقعی و رازآلود این مکان را به تصویر کشیده است.

کتاب مثلث برمودا کجاست؟ مناسب چه کسانی است؟

کودکان دبستانی و نوجوانانی که نسبت به موضوع مثلث برمودا و داستان‌های آن کنجکاو هستند، خواندن این کتاب برایشان لذت‌بخش خواهد بود.

در بخشی از کتاب مثلث برمودا کجاست؟ می‌خوانیم:

هرچه زمان می‌گذشت، موارد غیرقابل توضیح بیشتری در مثلث برمودا یا نزدیک آن اتفاق می‌افتد. در سال 1909، یکی از بزرگترین دریانوردان جهان شخصی به نام جاشوا اسلوکوم بود. وی به این دلیل مشهور بود که اولین مردی است که در سراسر جهان به تنهایی قایقرانی می‌کرد. در سفرهای خود، از طوفان‌های بزرگ، حملات دزدان دریایی و حوادثی بدتر از آن، جان سالم به در برده بود؛ اما او در یک سفر انفرادی ساده که او را مستقیماً از مثلث برمودا هدایت کرد کاملاً ناپدید شد.

سپس، در سال 1918، یک کشتی عظیم نیروی دریایی ایالات متحده به نام سایکلوپ ناپدید شد- بدون اینکه هرگز حتی یک درخواست کمک (SOS) ارسال کند. در آن روزها، هر زمان که کشتی یا قایقی در دریا با مشکل روبرو می‌شدند، یک سیگنال کمک (SOS) با کد مورس ارسال می‌کرد.
در حالیکه سایکلوپ رادیو داشت و خدمه می‌توانستند درخواست کمک کنند. چرا آن‌ها اینکار را نکردند؟ 309 مرد در این کشتی بودند که همه ناپدید شدند. این بزرگترین کشتی نیروی دریایی بود که هیچ اثری از آن به دست نیامد. کشتی فوق در حال حرکت از باربادوس در غرب هند به سمت خلیج چساپیک بود و از قلب مثلث برمودا عبور می‌کرد.

کد مورس از یک سری خط و نقطه برای هر حرف الفبا استفاده می‌کند. این اختراع توسط ساموئل مورس، که همچنین تلگراف را در سال 1844 اختراع کرد، ابداع شد.

فهرست مطالب کتاب

فصل 1: مثلث حادثه‌ساز
فصل 2: گمشده در دریا
فصل 3: یک کشتی ارواح دیگر
فصل 4: گمشده در آسمان
فصل 5: پاسخ‌های عجیب
فصل 6: کارآگاه کتابدار
فصل 7: اسرار حل شده
فصل 8: رازهای حل نشده!
جدول زمانی مثلث برمودا
جدول زمانی جهان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مثلث برمودا کجاست؟
نویسنده
مترجمابوالفضل طاهریان ریزی
ناشر چاپیانتشارات طاهریان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۲
زبانفارسی
شابک978-622-284-0-76-1
موضوع کتابکتاب داستان کودک، کتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مثلث برمودا کجاست؟

رضا بهرامی نسب
۱۴۰۰/۱۰/۱۱
برای من خوب بود و عکس هاش هم برام جالب بود
محمدرضا
۱۴۰۰/۴/۱۱
حتما بخونین پر محتوا هست.
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب مثلث برمودا کجاست؟

برای دریافت کتاب مثلث برمودا کجاست؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.