معرفی و دانلود کتاب صوتی شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم: قسمت دوم

عکس جلد کتاب صوتی شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم: قسمت دوم
قیمت:
۳۸۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم: قسمت دوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم: قسمت دوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم: قسمت دوم

شمشیر قسم‌خورده نام دومین مجلد از سه‌گانه‌ی کتاب صوتی شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم: قسمت دوم است که جرج آر. آر. مارتین، خالق جهان افسانه‌ای بازی تاج و تخت، آن را نوشته است و در آن به وقایعی می‌پردازد که برای دانک و اگ، شوالیه و شاهزاده‌ای که شخصیت‌های اصلی این مجموعه هستند، اتفاق می‌افتد. این کتاب جوایز و افتخاراتی را از آن خود کرده است و در زمره‌ی پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار دارد.

درباره‌ی کتاب صوتی شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم: قسمت دوم

اگر شما هم از طرفداران پیگیر سریال بازی تاج و تخت باشید، احتمالاً نام کتاب «ترانه‌ی آتش و یخ» به گوشتان خورده است. این اثر پرطرفدار جرج آر. آر مارتین (George R. R. Martin)، مجموعه رمانی در ژانر ادبیات فانتزی و حماسی است که به پنجاه زبان زنده‌ی دنیا ترجمه شده و در لیست پرفروش‌ترین‌ کتاب‌های نیویورک تایمز قرار دارد. سریال بازی تاج و تخت درواقع اقتباسی وفادارانه از ماجراهای این رمان است.

جرج آر. آر. مارتین در کتاب شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم (A Knight of the Seven Kingdoms) پیش‌درآمدی بر جهان افسانه‌ای کتاب ترانه‌ی آتش و یخ و به تبع آن سریال محبوب بازی تاج و تخت ترسیم می‌کند. این کتاب متشکل از سه رمان کوتاه است که اکنون دومین قسمت آن یعنی شمشیر قسم‌خورده (The Sworn Sword) در قالب کتاب صوتی پیش روی شما قرار دارد. وقایع این رمان کوتاه و دو قسمت دیگر آن یعنی «شوالیه‌ی بوته‌نشین» و «شوالیه‌ی مرموز» حدود صد سال پیش از ماجراهای بازی تاج و تخت اتفاق می‌افتند. از مجموعه‌ی شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم تا کنون این سه قسمت منتشر شده است اما چنانکه نویسنده وعده داده، قسمت‌های بعدی قرار است در آینده‌ای نه‌چندان دور نوشته و منتشر شوند. این سه قسمت تحت عنوان قصه‌های دانک و اگ هم شناخته می‌شوند.

شمشیر قسم‌خورده، دومین قسمت از مجموعه‌ی شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم است که در سال 2003 و پنج سال پس از قسمت اول یعنی شوالیه‌ی بوته‌نشین منتشر شد. وقایع این قسمت یک سال و نیم پس از اتفاقات قسمت اول به وقوع می‌پیوندد. این رمان درباره‌ی دشواری‌های مسیر صعب‌العبور جوانمردی و دلیری در سرزمین هفت اقلیم است؛ جایی که در آن بی‌عدالتی و دشمنی و جنگ ارزش و دستاورد محسوب می‌شود. رمان با خشکسالی فراگیر در سرزمین هفت اقلیم آغاز می‌شود و در ادامه به جنگاوری‌های دانک و اگ می‌پردازد. حضور یک شخصیت جدید به‌نام یوستس آزگری در این قسمت اتفاقات تازه‌ای را رقم می‌زند.

این رمان و دو قسمت دیگر آن، برخلاف کتاب ترانه‌ی آتش و یخ که مملو از پرش‌های زمانی و مکانی است، روایتی سرراست دارد که وقایع آن در بازه‌ی زمانی و جغرافیایی فشرده و به‌هم‌پیوسته به وقوع می‌پیوندد. مارتین اتفاقات هیجان‌انگیز این رمان را از نقطه‌نظر سوم‌شخص برایمان روایت می‌کند. فضاسازی و ارجاعات این داستان برای طرفداران دیگر آثار جرج مارتین و همچنین سریال بازی تاج و تخت آشنا خواهد بود. رویارویی دشمنان قدرتمند، دسیسه‌های سلطنتی، و سوء استفاده‌های ظالمانه از قدرت بخشی از بن‌مایه‌های اصلی این مجموعه را تشکیل می‌دهند.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم

  • پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌ تایمز
  • بهترین کتاب به انتخاب BUZZFED
  • کسب عنوان یکی از بهترین کتاب‌های سال توسط لس‌آنجلس تایمز

نکوداشت‌های کتاب صوتی شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم

- یک ماجراجویی فانتزی ناب، با دو تا از دوست‌داشتنی‌ترین قهرمان‌هایی که جورج آر آر مارتین تا به حال خلق کرده است. (Bustle)

- خوانندگانی که با مارتین آشنا هستند و به توانایی او برای بیرون کشیدن درام انسانی از خلال هر نوع داستانی علاقه‌مندند، از اینکه این سه‌گانه گرد هم آمده هیجان زده خواهند شد. (Booklist)

- دلیل اصلی‌ای که مجابمان می‌کند تا این مجموعه را بررسی کنیم، داستان‌سرایی عالی است. مارتین یک دنیای زنده و نفس‌گیر را به گونه‌ای خلق می‌کند که کمتر نویسنده‌ای از عهده‌ی آن برمی‌آید. (Tech Times)

- کتابی که خواندنش برای هواداران مارتین ضروری است. پیش‌درآمدی برانگیزاننده برای حماسه‌ی پرفروش او یعنی مجموعه‌ی ترانه‌ی یخ و آتش. سرشار از درام انسانی و جهان‌سازی متنوع. (Publishers Weekly)

کتاب صوتی شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم: قسمت دوم برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب را در کنار دو قسمت دیگر این مجموعه به هواداران سریال بازی تاج و تخت و همچنین افرادی که به داستان‌های فانتزی و حماسی علاقه دارند پیشنهاد می‌کنیم.

با جورج آر. آر. مارتین بیشتر آشنا شویم

جرج ریموند ریچارد مارتین بیستم سپتامبر سال 1948 متولد شد. شهرت این نویسنده‌ی آمریکایی در سال‌های اخیر بیشتر مرهون اقتباس سریال پرطرفدار «بازی تاج‌وتخت» از مجموعه‌ کتاب «نغمه‌ی آتش و یخ» اوست. جرج آر. آر. مارتین را «تالکین آمریکا» می‌نامند. او در سال 2001، موفق شد در فهرست 100 فرد تأثیرگذار مجله‌ی تایم قرار بگیرد.

جرج آر. آر. مارتین (George R. R. Martin) تاکنون کتاب‌های بسیاری در ژانر فانتزی منتشر کرده است که اغلب آن‌ها در صدر پرفروش‌ترین‌های جهان نشسته‌اند. از این نویسنده، پیش از این چندین کتاب به فارسی برگردانده شده که «شاهزاده شریر یا برادر یک پادشاه»، «شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم» و... از جمله‌ی آن‌هاست.

در بخشی از کتاب صوتی شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم: قسمت دوم می‌شنویم

اجساد دو مرد به زودی پشت سرشان از نظر ناپدید شدند، اما با این همه، دانک هنوز خود را غرق در اندیشه آن‌ها یافت. این روزها قلمروی پادشاهی پر از یاغی و قانون‌شکن بود. هیچ نشانه‌ای از پایان خشکسالی به چشم نمی‌خورد و هزاران تن از رعایا در جستجوی جایی که هنوز باران در آن ببارد، رهسپار جاده‌ها شده بودند. ترد بلادریون به آن‌ها دستور داده بود که به زمین‌ها و ارباب‌های خود بازگردند اما تعداد کمی اطاعت کرده بودند. بسیاری کرد بلادریون و شاه اریس را باعث و بانی خشکسالی می‌دانستند. می‌گفتند این پادافرهی از سوی خدایان بوده، چرا که شاه‌کش نفرین شده است. البته اگر عاقل بودند چنین چیزی را با صدای بلند اظهار نمی‌داشتند. چیستانی که اگ در شهر قدیمی شنیده بود اینگونه بر سر زبان‌ها می‌چرخید: لرد بلادریون چند تا چشم داره؟ هزار چشم و یکی.

شش سال پیش در مقر پادشاهی دانک او را با چشمان خود دیده بود هنگامی که سوار بر اسب کمرنگی از راسته پولادگران بالا می‌رفت و پنجاه دندان کلاغ پشت سرش روان بودند. آن خاطره مربوط به پیش از جلوس شاه اریس بر سریر آهنین و انتصاب او به عنوان دست پادشاه بود؛ با این وجود، در آن هنگام هم ظاهری جالب و تأثیرگذار داشت با آن جامدهای به رنگ دودی و قرمز روشن و خواهر تاریک که بر کپلش بسته بود. روی گونه و چانه‌اش ماه‌گرفتگی مادرزادی‌ای گسترده شده بود که گمان می‌شد شبیه یک کلاغ قرمز است. گرچه آنچه دانک دید تنها لکه‌ای بود غریب‌الترکیب از پوست دگرفام‌شده. آنقدر خیره به او زل زده بود که کلاغ خونین هم متوجه نگاهش شده بود. جادوگر پادشاه همچنان‌که عبور می‌کرد برگشته بود تا ببیند دانک کیست. دانک دید که یک چشم داشت و همان یکی هم سرخ‌رنگ بود. دیگری کاسه چشم خالی بود، پیشکشی که بیتر استیل در کارزار ردگراس به او داده بود. با این حال، به نظر دانک اینگونه رسیده بود که نگاه هر دو چشم بلادریون درست از میان پوستش گذشته و به اعماق وجودش نظر انداخته و روحش را دیده بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۴۰ دقیقه
بخش اول
۳۱ دقیقه
بخش دوم
۵۴ دقیقه
بخش سوم
۳۲ دقیقه
بخش چهارم
۵۱ دقیقه
بخش پنجم
۳۲ دقیقه
بخش ششم
۳۵ دقیقه
بخش هفتم
۳۵ دقیقه
بخش هشتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم: قسمت دوم
نویسنده
مترجمحامد حسینی میرا، سحر شمالی مقدم
گویندهمهیار ستاری
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوچه
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۱۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۸۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم: قسمت دوم

ازاده پورکریمی
۱۴۰۱/۱۰/۲۸
داستانی در ژانر فانتزی، تاریخی که مقدمه داستان اصلی بازی تاج و تخت می‌باشد. داستان قوم تارگرین که صد سال پیش از زمان داستان بازی تاج و تخت اتفاق افتاده است. داستانی از همراهی یک شوالیه و یک شاهزاده از دو نسل مختلف که به طور اتفاقی با هم آشنا شده و سراسر هفت اقلیم را پشت سر می‌گذرانند.
شوالیه و به
داستان شوالیه‌ای محبوب قسم خورده شمشیر و در خدمت مردم است. هر چند ساکن یکی از فقیرنشین‌ترین محله‌های شهر بوده و هیچ اطلاعی از وضعیت زندگی و خانواده خود نداشت. کودکی خود را به عنوان پادو و شاگرد شوالیه آواره‌ای گذراند و فنون جنگ را از وی آموخت. جانشینی شاهزاده فرزند پنجم پادشاه بسیار بعید می‌باشد. او در کودکی در بین مردم عادی و در روستاها زندگی به عنوان پادو بزرگ می‌شود. از نزدیک با مشکلات و سختی‌های مردم آشنا می‌شود و این امر در آینده از او پادشاهی محبوب می‌سازد. پادشاهی که بیشتر وقت خود را به انجام اصلاحات جامعه برای بهبود زندگی مردم و یا سرکوب شورش‌ها می‌گذراند. بنابراین در این دوره سرزمین وستروس در شکوفا‌ترین دوره خود می‌باشد.
داستان بیانگر کلیه اتفاقات دوران همراهی و همنشینی شاهزاده و شوالیه می‌باشد. از زمان کودکی شاهزاده و آشنایی وی با شوالیه تا زمانی که به قدرت رسیده و بر تخت پادشاهی می‌نشیند.
م ف
۱۴۰۱/۹/۷
از شنیدن این کتاب مانند جلد اول آن، خیلی لذت بردم. مخصوصا باصدای بسیار دلنشین و گویندگی حرفه‌ای آقای مهیار ستاری که کاملا با متن و حال و هوای داستان هماهنگی داشت. طوری تفاوت در صدا و لحن کلام برای شخصیتهای مختلف را اجرا میکردند که کاملا حس میکردی یک فرد پیر حرف میزنه یا یک کودک یا یک زن یا یک اما و جوان... متن داستان قسمت دوم کتاب شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم به جذابیت قسمت اول نبود. اون هیجانی که انتظار داشتم نداشت یا حداقل من اینطور حس کردم. چون مانند قسمت اول دنبال یک پایان غیر منتظره بودم ولی روند داستان یک جریان معمولی که در زندگی آن زمان شوالیه‌ها میتونست اتفاق بیفتد، بود. با این حال بسیار مایلم قسمت پایانی کتاب را هم گوش کنمو از تمام عزیزانی که در کتاب راه تلاش میکنند سپاسگزارم
سارینا دهدشتی
۱۴۰۱/۹/۴
سلام و درود
من قسمت اول این کتاب رو گوش دادم و دوس داشتم.
منتظر قسمت دوم بودم و از شنیدن این قسمت هم لذت بردم.
در این قسمت سر دانک بلند بالا از نظر شخصیتی پیشرفت زیادی کرده و از هوشش استفاده زیادی برده. مخصوصا در زمان مذاکره با بانوی بیوه در کنار آب که خیلی خوب از پس قضیه براومد.
اگ پسری و
بسیار باهوش تیز بین و تربیت شده هست که همراهیش با دانک هم برای خودش خوبه و هم برای دانک.
کریه‌ترین فرد هم شوالیه‌ی قهوه‌ای هست در این قسمت.
و بیوه‌ی سرخ هم که خیلی دوست داشتنی و مقتدر و باصلابت داره.
درکل داستانی زیبا بود و منتظر قسمت بعدی هستم.
با تشکر از کتاب و کتابراه.
محمدعلی احمدپور
۱۴۰۱/۷/۲۰
همونطوری که انتظار میرفت این قسمت از داستان شوالیه‌ای از هفت اقلیم هم مانند جلد قبلی بسیار عالی بود....
جالبی داستان اینه که از زبان یک پادوی جوان که بعد از مرگ اربابش ((شوالیه)) با برداشتن اسبها و سلاحهای اون خودش رو شوالیه جا میزنه و اگر بگیم بخاطر آوردن شانس در مقابل شاهزاده تارگرین در دفاع از
شرفش پیروز میشه وحتی کوچکترین شاهزاده تارگرین به اون علاقه پیدا میکنه وبا اجازه پدرش بعنوان ملازم یا همون پادو بااو همراه میشه....
حالا ببینیم در جلد پایانی چه سرنوشتی پیدا میکنه وبه کجا میرسه!!!!!
Reyhan Maleki
۱۴۰۱/۹/۱۸
دومین قسمت از این کتاب هم جذاب بود، در این قسمت دانک به همراه اِگ به مکانی وارد میشن که بین نجیب زاده‌ای پیر و بیوه‌ای قدرتمند که املاکشون کنار هم قرار داره، خصومت وجود داره و بیوه زن با درست کردن سد جلوی رسیدن آب به املاک پیرمرد رو گرفته. دانک با خدمت به پیرمرد و مذاکره با بیوه زن سعی در حل مشکل و جاری شدن آب به زمین‌ها میکنه.
وقتی از لحاظ فکری خسته هستید، یا بعد از خوندن یا شنیدن کتابی جدی که چاره‌ای جز خوندنش ندارید (برای تنوع) و یا در اوقات فراغت؛ از شنیدن این کتاب لذت خواهید برد.
ساسان
۱۴۰۱/۱۱/۱
با سلام گوینده بسیار زیبا و جذاب بود این کتاب برای کسانی که داستان‌های تخیلی دوست دارن بسار جذاب و عالی هست و توش آنقدر اتفاق‌های جالب می‌افته که شما گذر زمان رو حس نمیکنید
Omid Kamari2836
۱۴۰۱/۸/۲
بدنیست ولی قهرمان داستان ما زیاد سطح قهرمانی نداره خواننده همش دنبال یه کار خاص از شوالیس که اخرسر هیچ چیز خواصی نمیبینی ازش یه ادم خیلی معمولی که فقط شمشیر و اسب داره
م م
۱۴۰۱/۹/۱۲
داستان جالبی هست من اول فک میکردم خیلی از خاندان اژدها ضعیفتر باشه ولی نویسنده قشنگ نوشته در حد خاندان اژدها نیست ولی خوندنش عاری از لطف نیست
کامران نوروزی
۱۴۰۱/۷/۱۸
کتاب شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم. یکی از بهترین کتاب‌هایی است که من با هدفون در خودرو گوش میکنم. عالیه. مخصوصا با صدای جناب اقای مهیار ستاری
msg
۱۴۰۱/۸/۲۳
درسته به پای قسمت اول نمی‌رسید ولی ارزش گوش دادن داره بعضی جاها به جزئیات زیاد می‌پرداخت و به نظرم خسته کننده بود ولی در کل خوب بود
سعید طوری
۱۴۰۱/۸/۲۲
عالی هم رمان خیلی گیرا و باهال بود هم گوینده از این سبک کتابها از خوانندگان درخواست دارم یا میدگارد یا جوینده راهم گوش بدن
Saeed Pezeshki
۱۴۰۱/۷/۲۴
عااالی بود، منی که هم شاهنامه رو خوندم هم سریال بازی با تاج و تخت رو هم چند بار دیدم این داستان سر دانکن د تاال خیلی جزاب بود 👏👏👏👏❤❤❤❤
زینب رمضانی
۱۴۰۱/۷/۱۳
سلام. قسمت دوم کتاب هم مثل قسمت اول جذاب و دلنشین بود. صدای راوی زیبا بود. و داستان به خوبی تصویر سازی شده بود.
با تشکر
Vahid Mahmodi
۱۴۰۱/۷/۹
صدای زیبا و حرفه‌ای گوینده همراه با داستان ساده و زیبا. عالی برای وقت گذروندن در راه و پیاده روی و تنهایی
الهه شعبانی
۱۴۰۱/۷/۱۳
کتاب دلنشینی هستش. از قسمت اول کمی جذاب تر بود. آنقدر گیرا بود که بخش سوم رو هم بخوام تهیه کنم. لذت بردم ازش.
مشاهده همه نظرات ۲۸

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم: قسمت دوم

برای دریافت کتاب صوتی شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم: قسمت دوم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.